EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#236186
Przymierzam się do zakupu ładowarki do aku 18350, 18650 i 16340.
Czy wybrać WF-139 czy WF-188. Która jest lepsza do tych akumulatorów?
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#236190
Bierz WF-188 , będziesz miał także możliwość ładowania akusów Li-Po 3,2 V i wybór pradu ładowania 300/650 mA . Nie będziesz miał za to możliwości zasilenia z 12 V .
Awatar użytkownika
By szperaczz
#236193
12v mi nie potrzeba. W opisie tych ładowarek 139 ma prąd ładowania 4.2, a 188 3.7. Czy to będzie odczuwalna różnica po naładowaniu akumulatorów czy naładują się do takich samych wartości.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#236207
Piszesz raczej o napięciu jak rozumiem . Tak naładują do tego samego ok. 4,15-4,20 V napięcia .
Nie kombinuj - bierz WF-188 , jak Ci nawet teraz nie potrzebna do 3,2 V to moze za jakiś czas ?
Awatar użytkownika
By sebgal
#236458
Witam

Miałem ten sam dylemat i zakupiłem WF-188, ona jednak ładuje do 3,90V-4V a do tego akumulator który w Indu już ledwo działa ona uznaje za naładowany i nie ładuje lub przestaje po kilku minutach. Zauważyłem że nie będzie ładowała aku który ma 3,7V i więcej , myślałem że to urok mojej ładowarki ale na angielskich forach e-papierosowych piszą to samo. Może takie ładowanie jest zdrowe dla akumulatorów ale w e-paleniu się nie sprawdza, potem zakupiłem WF-139 i inna historia , akumulatorki naładowane do 4,19-4,20V.
Awatar użytkownika
By sebgal
#236527
Mając WF-139 , WF-188 leży w szufladzie, napisz jak dostaniesz swoją do jakich napięć ładuje ci akumulatorki, może moja faktycznie uszkodzona ale jak odnieść się do tego co piszą anglicy na swoich forach ?, zobaczymy.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#236530
Napisałem do sprzedawcy żeby w tej samej kwocie co mu zapłaciłem za WF-188 wysłał mi tańszy model czyli WF-139.
Nie chcę mieć dwóch ładowarek tylko jedną sprawną :D
Coś w tym może być bo w opisie WF-188 napięcie ładowania jest 3.7 a w WF-139 4.2
Ostatnio zmieniony 13 gru 2010, 01:05 przez szperaczz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By masive82
#236531
Mam WF-188 i nie zauważyłem takich problemów - użytkuję ją jakieś 3 miesiące. Ładuję akusy 18650 ( głównie różowe Ultrafire i ogniste Trustife) i parę razy na początku sprawdzałem świeżo naładowane batki - miały ok 4,15V.
Wiem że może zabrzmi to głupio ale może ładujesz na 3.2V? Raz mi się zdarzyło przypadkowo i ogniwo miało sporo mniej V (nie pamiętam dokładnie ile) Po tym jak się połapałem przestawiłem na 3.7 i akus ładował się dalej :)
Awatar użytkownika
By masive82
#236534
Twój wybór - ja miałem identyczny dylemat (gdzieś w klubie HV jest nawet parę postów na ten temat bo nie tylko ja miałem tego gwoździa do wbicia).
Zdecydowałem się w końcu na WF-188 z jednego powodu - możliwość ładowania 3,2V i 3,7 a wtedy dość konkretnie myślałem o HV. Mi działa ładnie, ładuje bez problemu i jedyną rzeczą do której się mogę przyczepić to dystanse - mogłby by być trochę lepsze ale nie jest to w sumie żaden problem.

Właśnie sprawdziłem różowego Ultrafire ładowanego 3-4 dni temu - pomiar 4,16V. Cyknąłbym fotkę ale bym musiał mieć trzecią ręke do aparatu ;)
Awatar użytkownika
By masive82
#236536
W sumie nie dystanse a prowadnice w które wsadzasz akumulatorki do ładowania - są ruchome (żeby móc wsadzić różne ogniwa) i wyglądają niezbyt solidnie - na całe szczęście tylko wyglądają :) bo działają w porządku.

Przepraszam że tak mało technicznie, ale ja wiem jak wsadzić akusa do ładowania, jak go ładować a na reszcie aspektów technicznych dość słabo się znam :(
Awatar użytkownika
By szperaczz
#236537
Tą ładowarką ładujesz akusy do IHM i działają na nim dobrze?
I jak to IHM jesteś zadowolony bo właśnie czekam na swój egzemplarz :D
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#236540
Szperaczz powiadam Ci po raz 3-ci i ostatni - bierz WF-188 . :)
Poczytaj jak się chcesz upewnić na "torch" lub "swiatełka" . Sebgal - bez urazy , ale bankowo ładowałeś na ustawieniu 3,2 V lub masz uszkodzoną ładowarkę . Innej opcji nie ma.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#236541
Po tym teście to już całkiem zdurniałem.
Ale wynika że zawsze powyżej 4.11 ładuje, a tu już chyba dla IHM wystarczy.

Nałóg Totalny pisze:Szperaczz powiadam Ci po raz 3-ci i ostatni - bierz WF-188 . :)

Tak chyba zrobię więc muszę odkręcić sprawę ze zmianą zamówienia i wyjść na idiotę. No cóż takie życie :lol:

Wielkie dzięki koledzy za pomoc
Awatar użytkownika
By sebgal
#236587
Nałóg Totalny pisze:Szperaczz powiadam Ci po raz 3-ci i ostatni - bierz WF-188 . :)
Poczytaj jak się chcesz upewnić na "torch" lub "swiatełka" . Sebgal - bez urazy , ale bankowo ładowałeś na ustawieniu 3,2 V lub masz uszkodzoną ładowarkę . Innej opcji nie ma.


Dzięki za informacje , wydaje mi się że sprawdziłem już w niej wszystkie opcje ale posprawdzam jeszcze raz, z tego co piszecie to moja chyba jest uszkodzona, dobrze wiedzieć że działa u innych prawidłowo, chyba że to ostatnia dostawa taka jest bo to świeży zakup, jeżeli ładuje do 4,20V na waszych to nie ma się co zastanawiać WF-188 jest lepsza od WF-139
Awatar użytkownika
By szperaczz
#236588
Uff udało się odkręcić u sprzedawcy. Już do mnie jedzie. Jak pogoda nie przeszkodzi to jutro lub pojutrze sprawdzę i napiszę jak WF-188 ładuje u mnie.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#236874
:zakrecony nie zapomne :lol:

No i jest :D
Akusek UltraFire 18350 1200 mAh doładowywany z 3.8 wynik 4.20/4.21 :lol:
Akusek UltraFire 18650 2400 mAh doładowywany z 3.5 wynik 4.17

ładowanie 3.7/300mA

Dzięki koledzy za dobrą radę. Ładowarka jest naprawdę fajna.
Awatar użytkownika
By Arizona
#239931
To jak już tak o tej ładowarce rozmawiamy,to mam dwa małe pytania.Dzisiaj doszła do mnie i od razu bach w nią 2 batki 18650 2400mah. :D
Pytanie numer jeden-Czy podczas ładowania,co pare sekund na ułamek sekundy miga światełko?Tak orientacyjnie pytam,bo w większości ładowarek czerwona dioda świeci światłem ciągłym.
Numer dwa-Lepiej dłużej ładować na 300aM czy też sępić na 650???Poziom naładowania,żywotność batki etc. *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By marek_cz
#239938
Arizona pisze:To jak już tak o tej ładowarce rozmawiamy,to mam dwa małe pytania.Dzisiaj doszła do mnie i od razu bach w nią 2 batki 18650 2400mah. :D
Pytanie numer jeden-Czy podczas ładowania,co pare sekund na ułamek sekundy miga światełko?Tak orientacyjnie pytam,bo w większości ładowarek czerwona dioda świeci światłem ciągłym.
Numer dwa-Lepiej dłużej ładować na 300aM czy też sępić na 650???Poziom naładowania,żywotność batki etc. *CZAJNICZEK*


Mi tak miga co jakiś czas przy ładowaniu.
Lepiej ładować niskim prądem 300mA - akumulatory będą lepiej doładowane i dłużej aku będą działać, chociaż jak Ci się śpieszy ładuj 600mA.
Awatar użytkownika
By Arizona
#239956
THX marek_cz! :piwo
Mi się tam nie spieszy,pojemność batki mówi sama za siebie.Jedna w ładowarce się "zatankuje",druga w użytkowaniu;dzionek czasu pociągnie.Damy rade!!! :D

A!!!!!!!!!!!!!!!Gratulacje z zakupu Omegi.Mam nadzieje,że sprawuje się nienagannie i jesteś zadowolony z nowego nabytku. :D
Awatar użytkownika
By masive82
#240120
przy takiej pojemności baterii (2400mAh) nie ma chyba większego dla żywotności akumulatora czy ładujemy 300mA czy 650mA - tak przynajmniej wynika z wielu postów dotyczących ładowania akumulatorków z tego forum i paru innych - oczywiście jak ma się czas i ochotę to można ładować 300mA - ja ładuję 650mA od samego początku (ok 4 miesięćy) i nie zauważyłem żadnych oznak degradacji wartości użytkowej ogniw.
Awatar użytkownika
By pej0
#241971
czy na ladowarce WF-188 po przeróbce jej jak w wątku viewtopic.php?f=194&t=9587 będzie mozna ladować baterie EGO lub RIVO podobne - sprawdzał już to ktoś? bo przymierzam się do jej zakupu a wolał bym sie upewnić że takowa możliwość istnieje ..
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#242253
A dlaczego miałoby to nie działać ?
Pamietaj tylko o dobraniu porządnych gwintów z kartomizerów , zeby Ci plusik dobrze stykał .
Awatar użytkownika
By pej0
#243458
Nałóg Totalny pisze:A dlaczego miałoby to nie działać ?
Pamietaj tylko o dobraniu porządnych gwintów z kartomizerów , zeby Ci plusik dobrze stykał .

ladowarka wf-188 ma na wyjsciu prady 3,2V oraz 3,7V tak wychodzi z jej specyfikacji, zas do ego potrzeba DC 4,2V i zastanawiam się czy aby ladowarka wykryje elektronike baterii EGO i ja zacznie ladowac..
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#243539
Jeśli by to Ci pomogło , to mogę jutro sprawdzić . Podlutuję na krótko kabelki do gwintu z kartka , wkręcę do egona , podłączę do ładowarki i zobaczymy . IMO pójdzie .
Awatar użytkownika
By pej0
#243617
Nałóg Totalny pisze:Jeśli by to Ci pomogło , to mogę jutro sprawdzić . Podlutuję na krótko kabelki do gwintu z kartka , wkręcę do egona , podłączę do ładowarki i zobaczymy . IMO pójdzie .

Nałóg Totalny jesli tylko mogłbys tym sposobem sprawdzić czy ladowarka WF188 rzeczywiście zobaczy batke egona i zacznie ja ladowac to byłbym bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#243618
pej0 pisze:
Nałóg Totalny pisze:A dlaczego miałoby to nie działać ?
Pamietaj tylko o dobraniu porządnych gwintów z kartomizerów , zeby Ci plusik dobrze stykał .

ladowarka wf-188 ma na wyjsciu prady 3,2V oraz 3,7V tak wychodzi z jej specyfikacji, zas do ego potrzeba DC 4,2V i zastanawiam się czy aby ladowarka wykryje elektronike baterii EGO i ja zacznie ladowac..

Nie ma takie napięcia tylko ładuje takie akumulatorki. Poza tym to te same akusy lion tylko o innej specyfikacji rozładowywania.
Awatar użytkownika
By pej0
#243625
sugeruje się informacjami zamieszczonymi na obudowach ladowarek stad moje watpliwosci co do ladowarki WF188 czy bedzie ona ladowac baterie ego

Obrazek
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#243928
Widzisz pej0 niechcąco wprowadziłbym Cię w błąd .
Po podłączeniu częściowo rozładowanej baterii eGo ładowarka nie zareagowała . Dioda przycisku baterii tylko mignęła kilka razy. Gdy podłączyłem do tych samych styków równocześnie "pustą" baterię ICR 123 3,7V , to dopiero wtedy dioda w ładowarce zmieniła kolor na czerwony i zaczęła ładować , ale jak się okazało tylko tą ICR ( KLIK na fotkę nr 2 ).
Po zmianie koloru diody na zielony (czyli po zakończeniu ładowania) zmierzyłem napięcie ICR - 4,15V - czyli ok. Batki eGo jeszcze wtedy nie odpinałem , bo stała się rzecz dziwna - po odpięciu ICR dioda zmieniła natychmiast kolor znowu na czerwony - znaczy , że zaczęła ładować tą z eGo (fotka nr 1) . Trwało to z 15 minut i kolor diodki ponownie zmienił się na zielony - czyli koniec ładowania . Ale niestety po zmierzeniu miała tylko 3,35 V (od Kinga). Spróbuję jeszcze raz z całkowicie rozładowaną , ale to chyba będzie daremne .
Czyli co ? WF 139 da się przerobić pod eGo , a WF 188 nie ? Jak Kolegowie myślicie ?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By utak3r
#243944
Może tak: aku 3.6V ładuje się do napięcia 4.2V, które to napięcie utrzymuje się przez chwilę obciążenia i szybko spada do nominalnego. Już kiedyś pisałem o ładowaniu li-ion, tutaj mamy dwa etapy: pierwszy to ładowanie stałym prądem (najlepiej 0.8C-1.0C) , po osiągnięciu napięcia 4.2V stałym napięciem, aż do uzyskania nasycenia (objawia się to spadkiem napięcia na aku).

BTW, po opisie tej 188 widać, że jest przystosowana do ładowania zestawów dwóch ogniw, równoważąc ich prądy. Kierując się samymi opisami na obudowie, zdecydowanie bym wybrał 188.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#244305
Spróbowałem z 2 batką , ale rozładowaną i sytuacja się powtórzyła , z tym że U końcowe = 3,40V czyli jeszcze ciut za mało . Po podłączeniu do ładowarki USB 500 mA bateria eGo doładowała się przez jakieś pół godzinki do 3,50 V.
No ale z tego wniosek , że WF 188 nie nadaje się do przeróbki takiej jak WF 139 . Przynajmniej mój egzemplarz z moją batką eGo nie specjalnie współpracuje .
Awatar użytkownika
By Pawel1ww
#315992
Zamówiłem IHM i teraz szukam do tej zabawki ładowarki i aku(2x18350 i 2x16340). Dajcie namiar na polski w miarę tani sklep gdzie kupie all za jednym zamachem.
Awatar użytkownika
By miron52
#316004
WF-188 jest bardziej uniwersalna. Dostaniesz ją i akumulatorki 16340 w Jet-Pol.pl . 18350 tylko spotkałem w DPV9, ale mam zastrzeżenia do ich wydajności.
Dzięki pidyn.Mawr za przypomnienie. Zapomniałem o Milhunt
Awatar użytkownika
By noman1
#316088
Mimo, że już "po ptokach" napiszę, mam wf-188 i ładuje do ok 4,15-4,10, sprawdzam miernikiem, chociaz czasem lubi mieć zawiechy przy ładowaniu dwóch aku i zapalać zielone przy 3,8-3,9
By djMarco
#392098
A mi WF-188 padła. Nic nie działa. Dzisiaj pojechała na reklamację.

Ładowałem aku panasa 18650 3100mAh i jak rano wstałem nic się nie świeciło. Ustawione było na 3,7v i 650mA. Bateria była rozładowana do 3.2v a dzisiaj rano miała 3.3v więc wogóle się nie naładowała.
Awatar użytkownika
By kurok
#392127
djmarco83: :( Szkoda że tak wyszło. Mam nadzieję, że następna z wymiany będzie bardziej szczęśliwa.

Mam WF-139 i brałem najtańszą jaka była na Allegro w wersji bez dystansów. Batki ładuje mi do 4.2V. Jedynie pojedynczą Ultrafire tylko do 4.09V. Więc zapewne wina batki.

Mam pytanie bo podczas ładowania diody chwilami mrugają na czerwono-zielono. Czy te oryginalne mrugają wolniej czy też podobnie. Nie chce mi się jej otwierać by patrzeć co jest w środku. Choć gwarki nie mam więc nic nie stoi na przeszkodzie by zajrzeć jeśli jest sens tylko czego szukać.
Podobno te całkiem nie mrugające to już historia sprzed 2-3 lat i chińczycy już się nauczyli jak temu zaradzić. Żaś kupić oryginał w PL przez Allegro czy nawet nasze cygarowe sklepy to nie wiem czy możliwe ? Pewnie cena też była by inna. Ale póki co działa i jest OK.
Druga sprawa to czy bez dystansów mogę w tej ładowarce ładować coś jeszcze poza 18650 czy dystanse coś tu zmieniają bo chyba bez problemu można takowe coś prowizorycznie dorobić jeśli będzie już konieczne.
;)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 20:57 przez kurok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kurok
#392142
fredek: Dzięki. Instrukcję chętnie poczytam bo rzecz ciekawa. Jeśli poradzi sobie z tym co wykasowałem ;) Dodam tylko, że nie chodziło o e-papierosy.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.