EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By 8stone3
#385695
Witam.

Ostatnim czasie czuje uporczywe swędzenie w różnych częściach ciała, które zaczęło się dawać w kość po jakiś 3 tyg korzystanie z e-papierosa. Swędzenie to pojawia się kiedy chce i znika kiedy chce, a do tego atakuje części jakie chce ;-) najczęściej plecy, ramiona i uda. Po kompieli to juz wogóle czasami się idzie wściec :evil: . Na skórze nie mam żadnych widocznych zmian typu krosty itp.

W związku z powyższym zrobiłem test, który polecał komuś innemu jeden z forumowiczów. Mianowicie narysowałem na wewnętrznej części przedramienia kółko długopisem i dałem odrobinkę liquidu. Efekt taki, że po 5 minutach powstaje bezbolesny i bezbarwny (dokładniej w kolorze skóry, bez zaczerwienień) pęcherzyk na skórze podobny jaki powstaje po poparzeniu pokrzywą z tym że nie parzy, co ciekawe głownie w miejscu gdzie wkład długopisu dotykał skóry bądź liquid ma styk z atramentem. (zaznaczam, że długopis na pewno nie podrażnił skóry bo pisze bardzo delikatnie).
Efekt jest taki, pęcherzyk przybiera kształt kółka albo krzyżyka w zależności od tego co narysuję długopisem (testowałem dwa liquidy).

Pęcherzyki same znikają po jakiś 15-20 min

Co to może być ? jakaś alergia ? Może to mieć związek z tym lekko wkurzającym swędzeniem ?
Awatar użytkownika
By Kaazz
#385696
A ta co powstalo w reakcji tuszu z liqidem?
Sprobuj samym lqdem.
Mozesz niestety miec pecha i byc uczulonym naPG.
Lub na ktorys ze skladnikow aromatu.
By Jarek9224
#385699
Dla mnie dziwne są te E-P
Po Liquidach z GP trace przytomnośc po zaledwie 2-3 zaciągnięciach
Po Liquidach z Gliceryną jestem zmęczony i boli mnie głowa w dodatku nie ma zbytno wybory w Liquidach bez GP
Tak więc powoli rezygnuję z palenia E-P i kosztowało mnie to 350zł :)
By 8stone3
#385702
W miejscach gdzie liquid nie miał kontaktu z "długopisem" brak jakichkolwiek zmian.

Uwaga to nie od atramentu. Po delikatnym narysowaniu krzyżyka, czubkiem śrubokręta (tak delikatnym że na skórze nie zostawia żadnego nawet najmniejszego śladu ) i posmarowaniu tego miejsca liquidem automatycznie powstaje bombel w kształcie tego krzyżyka. :-(
Awatar użytkownika
By efajeczka
#385713
Napisz jakich dokładnie liquidów używasz, jeżeli możesz przedstaw skład i dawkę nikotyny

Jarek9224 pisze:Dla mnie dziwne są te E-P
Po Liquidach z GP trace przytomnośc po zaledwie 2-3 zaciągnięciach
Po Liquidach z Gliceryną jestem zmęczony i boli mnie głowa w dodatku nie ma zbytno wybory w Liquidach bez GP
Tak więc powoli rezygnuję z palenia E-P i kosztowało mnie to 350zł :)
Awatar użytkownika
By jupiajo
#385714
Alergolog przeprowadza test w ten sposób, że numeruje kilka miejsc na przedramieniu - nastepnie obok tego numeru miejsca delikatnie nakłuwa każde miejsce nową igłą i zakrapla na to kropelkę płynu. Po kilku minutach widać reakcję lub nie. Najlepiej użyć czystego glikolu i czystej gliceryny bez nikotyny, następnie z nikotyną oraz nakłucie kontrolne zakroplone samą wodą. O ile pamiętam test nie jest miarodajny przez jakiś czas po użyciu Cetirizini dihydrochloridum - np. popularny Zyrtec.
By 8stone3
#385716
Jeżeli chodzi o mnie to Mild camel oraz Joye 555 oba low

-- [scalono] 05 sty 2012, 16:38 --

jupiajo - super za podpowiedź i znaczącą informację, możesz jeszcze podpowiedzieć na jaką reakcje czeka alergolog ? czy wlicza się w to pęcherzyk jak w moim przypadku ?
Awatar użytkownika
By jupiajo
#385734
8stone3 pisze:jupiajo - super za podpowiedź i znaczącą informację, możesz jeszcze podpowiedzieć na jaką reakcje czeka alergolog ? czy wlicza się w to pęcherzyk jak w moim przypadku ?


Już nie pamiętam czy pęcherzyk czy zaczerwienienie, czy tez oba razem, ale chyba to ostatnie najczęściej - z powodu ukłucia (tak jak komar). Tutaj masz np moje wyniki w milimetrach:
-sierść kota - 7x10 interpretacja: ++++ (mocne)
-wełna owcza - 3x3 interpretacja: + (słabo)
-roztocza D. forinae - 0x0 interpretacja - (brak)
Oczywiście alergolog posiada roztwory alergenów w odpowiednim stężeniu, więc odpowiednio interpretuje wyniki.

PS przypomniałem sobie - jednak robił kropkę długopisem, żeby wycelować igłą - ale myślę, ze to nie jest potrzebne i lepiej to wykluczyć
By 8stone3
#387900
Witam.
Po kilku dniach palenia liquidu na bazie glikolu (odstawiłem mieszanki glicerynowo glikolowe) sytuacja się poprawia i swędzenie powoli ustępuję. Wcześniej zrobiłem test i cały wieczór paliłem liquid na bazie gliceryny, rano obudziłem się suchy jak wiór, o skórę można by zapałke odpalić.

Czy któryś z forumowiczów zaobserwował podobną reakcje u siebie :?:
Czy to normalny efekt wapowania gliceryny :?: Czy może z alergia albo jakieś inne zapalenie spowodowane gliceryną :?:
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.