EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By dzaman
#385552
wie może ktoś czy można/powinno się palić ecigaretty po usunięciu zęba[wczoraj pod wieczór usuwałem]
Awatar użytkownika
By uziq
#385554
paliłem po wyrwaniu zęba i analogi, i e-fajki

o ile w analogach są 4 tysiace substancji szkodliwhych, w e-fajce jest tylko nikotyna, która nie ma raczej wpływu na szybkość gojenia się rany. Nawet jeśli dostalaby sie do krwioobiegu to raczej tylko pobudzi organizm podnosząc ilość melatoniny

odpal kompa, zagraj w tomb raidera, zrob kilkamachów, przekonasz się że nic Ci nie będzie
Awatar użytkownika
By eser
#385557
dzaman pisze:wie może ktoś czy można/powinno się palić ecigaretty po usunięciu zęba[wczoraj pod wieczór usuwałem]

Można/ nie powinno palić :D Nie ma znaczenia, chyba, że lekarz stanowczo zakazał.
Awatar użytkownika
By dzaman
#385562
pani stomatolog nie wie nic o epapierosach wiec zrobiła karpia i powiedziała mi bym przez 2h nie pił i nie jadł nic i nie palił nic choć to ostatnie zabrzmiało tak jakbym palił choler.. wie co
myslałem że ktoś z was miał bardziej rozgarniętego stomatologa w tym temacie
Awatar użytkownika
By nester
#385564
dzaman pisze:myslałem że ktoś z was miał bardziej rozgarniętego stomatologa w tym temacie


zdaje się że kolega Eser to właśnie stomatolog :)

z tego co sobie przypominam, rozchodzi się tu o temperaturę dymu tytoniowego, pod wpływem której rozszerzają się naczynia krwionośne, może doprowadzić do krwotoku i nie pozwala rance po wyrwanym zębie na zagojenie się.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 10:26 przez nester, łącznie zmieniany 1 raz.
By dolar
#385566
Dzwoniłem pytałem. Dostałem odp.
- ......Marcin, ale chyba jaj mu nie urwie jak da se spokój na godzinkę max dwie??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Koniec końców uznał, że nic Ci nie będzie. Ja też do niego chodzę zawsze na bani. I raz mi tylko odmówił wyrwania zęba jak już nie potrafiłem Mu odpowiedzieć ile piw wypiłem :beer: :beer: :beer:
Awatar użytkownika
By vincent
#385678
dolar pisze:Dzwoniłem pytałem. Dostałem odp.
- ......Marcin, ale chyba jaj mu nie urwie jak da se spokój na godzinkę max dwie??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Koniec końców uznał, że nic Ci nie będzie. Ja też do niego chodzę zawsze na bani. I raz mi tylko odmówił wyrwania zęba jak już nie potrafiłem Mu odpowiedzieć ile piw wypiłem :beer: :beer: :beer:

No fajnie - ja kiedyś przed wyrwaniem zęba wypiłem 2 godz. wcześniej 2 mocne piwa i nie mogli mnie farmakologicznie znieczulić (oczywiście środkami refundowanymi przez NFZ) :lol: . Znieczulenie wbijali 3x i ni uja ... :D . Musiałem przyjść na drugi dzień i wzięto inny środek znieczulający, ale byłem trzeźwy więc nie wiem co zadziałało :D .
W każdym razie zaraz po wypluciu tampona - jakaś godzina po ekstrakcji (sorry @Tampon666 :wink: ) sobie zajarałem i popiłem zimnym piwem :D - żadnych zmian w paszczy i rana zagojona poprawnie :D .
Awatar użytkownika
By Kriss
#385689
A mnie moja stomatolog mówiła, że NIKOTYNA (nie temperatura, nie substancje smoliste) powoduje tzw. "suchy zębodół"... :? W kulki sobie leciała..?
Awatar użytkownika
By nester
#385731
Kriss pisze:A mnie moja stomatolog mówiła, że NIKOTYNA (nie temperatura, nie substancje smoliste) powoduje tzw. "suchy zębodół"... :? W kulki sobie leciała..?


:D najwidoczniej w kulki cięła ;) mój dentysta wyraźnie mówił, że temperatura dymu tytoniowego. Nikotyna, wydaje mi się obkurcza naczynia krwionośne, dlatego między innymi po zaprzestaniu palenia papierosów niektórym ludziom krwawią dziąsła.
Awatar użytkownika
By eser
#385774
Kriss pisze:A mnie moja stomatolog mówiła, że NIKOTYNA (nie temperatura, nie substancje smoliste) powoduje tzw. "suchy zębodół"... :? W kulki sobie leciała..?

Jasne, udawała mądrą :lol: W skrócie i prosto: przyczyny powstawania "suchego zębodołu" są wielorakie, nie ma jedynej :(
Awatar użytkownika
By ReSeR
#386396
Trzy miesiące temu wyrywałem i miałem pusty zębodół skończyło sie na antybiotykach, moja stomatolog chirurg podejrzewa że duża dawka nikotyny mogła się do tego przyczynić
Awatar użytkownika
By dzaman
#386449
ReSeR pisze:Trzy miesiące temu wyrywałem i miałem pusty zębodół skończyło sie na antybiotykach, moja stomatolog chirurg podejrzewa że duża dawka nikotyny mogła się do tego przyczynić

pusty zębodół ---- powiedz mi skąd wiedziałaś ze masz coś takiego ,czym sie to objawia?,co prawda przestało mnie juz bolec no może za dużo powiedziane ze przestało ale boli juz tyci tyci wiec czy mam sie obawiac tego pustego zębodoła?mam tam jakis dołek i nie wiem czy to powinno byc zapełnione czy nie a wapuje non stop
By user
#386458
W tym wszystkim nie chodzi o temperaturę czy nikotynę, tylko o zasysanie powietrza podczas którego może zostać usunięty skrzep który powstał po usunięciu zęba i infekcja gotowa.
Z takiego właśnie powodu nie zaleca się spożywania posiłków, piciu napojów i palenia papierosów po usunięciu zęba.
Awatar użytkownika
By eser
#386487
shrack pisze:W tym wszystkim nie chodzi o temperaturę czy nikotynę, tylko o zasysanie powietrza podczas którego może zostać usunięty skrzep który powstał po usunięciu zęba i infekcja gotowa.
Z takiego właśnie powodu nie zaleca się spożywania posiłków, piciu napojów i palenia papierosów po usunięciu zęba.

Wszystko to prawda, ale zalecenia te dotyczą określonego czasu, przeważnie do ustąpienia objawów znieczulenia. Nie wiem, nie słyszałem, nie widziałem "zassanego skrzepu".
PS.
Panowie, bez jaj, jak boli, lub się niepokoisz marsz do dentysty
Awatar użytkownika
By dzaman
#386511
nie boli wiec nie mam powodu isc do dentysty ale zacząłem sie zastanawiac nad tym pustodołem bo nie wiem skąd mam wiedziec czy go mam czy go nie mam rozumując jak chłop myśle ze jak nie boli to go nie mam
po wyrwaniu nie paliłem i nie jadłem do rana wyrywany miałem o 18 potem juz z rana jarałem jak zwykle wiec nie wiem czy wyssałem cos czy nie w każdym bądz razie dziura jest
By Joker
#386589
To zdaje się że ja mam z tego wszystkiego najmądrzejszą panią doktor, bo nie dość że ma b.dobrą wiedzę w temacie e-p to i potrafiła mnie przygotować by połączyć pożyteczne(wyrwanie zęba :lol:) z przyjemnym *SMOKEKING*!!! Pozwoliła mi na lekkie zaciąganie(by nie wyssać skrzepu) i palenie zaraz po ustąpieniu znieczulenia, ale bez nikotyny ponieważ ona zwęża i zamyka przedwcześnie naczynia i może spowodować ten zębodół o którym tu piszecie, bo nie zdąży się uformować prawidłowy skrzep. Dlatego też teraz kiedy ma być rwanie mam gotowy kartek z DNB 0 i nie mam żadnych męczarni czy obaw, jedynie spalanie jest wtedy nieco większe :lol:
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#386657
Gdy ja mialem rwany zabek kilka lat temu w dzien wyjazdu do Zakopca na Sylwestra ( palenie i picie) tyle sie naczytalem o tym suchym zebodole, ze moj wyjazd zapowiadal sie abstynecko od papierosow i alko.Jeden dzien sobie odpuscilem i starczylo, ale odruchowo co jakis czas sprawdzalem czy mi ten ''krwisty żelek'' z dziury przypadkiem nie wypadl;) Zachowac zdrowy rozsadek i podarowac sobie palenie do dnia nastepnego. Przeciez mozna tyle wytrzymac;)

Sent from my Milestone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By eser
#386712
Przecież pisałem, że po ustąpieniu znieczulenia można pić i palić. Te dwa czynniki w "kolejce" przyczyn "suchego zębodołu", jeżeli są wymienione, to na końcu. Pewnie jeżeli nie musisz i nie chcesz to nie pij alkoholu i nie pal. Natomiast nigdy nie sprawdzaj czy jest skrzep. Zapalenie zębodołu (przeważnie po 2-3 dniach) ... to nie tragedia, ale konieczna jest wizyta u dentysty. Środki p.zapalne aplikowane do zębodołu znacznie skracają dolegliwości bólowe.
PS.
Bez przesady, powikłania po usunięciu zęba zdarzają się, równie często, abstynentom alkoholowo-nikotynowym.
Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#386713
eser pisze:Natomiast nigdy nie sprawdzaj czy jest skrzep.

Domyślałem się, że nie powinienem tego robić, ale to było silniejsze :mrgreen:
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.