EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By olala
#324398
Może temat bardziej finansowy, niż chemiczny, więc jeśli w złym miejscu umieszczam, proszę o przeniesienie.
Właśnie mi się kończy baza i się zastanawiałam, którą kupić, a że nie mam dziś nic ciekawego do roboty;), zaczęłam sobie wyliczać, czy bardziej opłacalne jest rozcieńczanie bazy 36mg nikotyny do mocy 18mg, czy zakup od razu 18-tki.
Zobaczyłam przed chwilą ankietę o ulubionym stężeniu PG i VG i wychodzi na to, że większość lubi 50:50, dlatego przyjmuję takie proporcje za uniwersalne.
Wzięłam za przykład e-dym i ich ceny (w przybliżeniu).
Baza Power Smoke 18 kosztuje 24pln, a 36 40pln. Setka gliceryny 5pln, setka glikolu 6pln.
Wychodzi 200ml roztworu o mocy 18mg za 45.5 pln (36mg - 40pln, glikol - 3, gliceryna 2.5), czyli za setkę 22,75pln.
W TwojLiquid 80g (=72ml) bazy VPG 36mg kosztuje 29pln, czyli 100ml wychodzi 40pln-> tyle samo, co w e-dym.
Reasumując, można kupić Power Smoke 18-tkę za 24pln bądź kombinować mieszać i mierzyć za 22,75.
Wychodzi na to, że standardowy palacz (18mg) niepotrzebnie kombinuje w rozcieńczaniu 36-tki, bo oszczędza na tym 1.25pln, tak? ;) Albo może nikt tak nie robi, tylko mi się nudzi w życiu?:D
Czy są może gdzieś jakieś tanie i dobre 36-tki, o których nie wiem?
To tylko takie moje przemyślenia i wyliczenia, tęsknię za szkołą i za matematyką:)
Awatar użytkownika
By Goldi
#324401
olala pisze:Wychodzi na to, że standardowy palacz (18mg) niepotrzebnie kombinuje w rozcieńczaniu 36-tki, bo oszczędza na tym 1.25pln, tak? ;) Albo może nikt tak nie robi, tylko mi się nudzi w życiu?:D


Dokładnie tak jest. Też tak kiedyś robiłem. Teraz kupuję gotową DNB 18 i aromaty. Nie warto się babrać za niecałe 2 złote. :D
Awatar użytkownika
By babus
#324421
Mieszam od początku swojego e-palenia i nie przestanę. Nie ma to jak swoje. Wiem co mam. Mieszam z 36-tki na 12. Żeby jeszcze taniej było, glikol i glicerynkę kupuję tu:
http://sklep-galvet.pl/galvet-glikol-pr ... -p-11.html
http://sklep-galvet.pl/galvet-gliceryna ... -p-30.html
Kupione po literku i starcza na rok :D
Awatar użytkownika
By olala
#324439
przy okazji kupowania nawozu (tudzież prosa czerwonego, które również mi się kończy) nabędę;)
a tak na poważnie, z całą pewnością na dłuższą metę to ma sens.

edit:chociaż nie, wychodzi ok 21.25 za setkę, nie licząc kosztów przesyłki.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, 22:46 przez olala, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Amix
#324444
Ja zaopatruję się :
http://www.inawere.com
Baza DNB i dodatki
niepotrzebnie kombinuje w rozcieńczaniu 36-tki, bo oszczędza na tym 1.25pln, tak?

Czy o to tak naprawdę chodzi ??
O tę parę groszy ??
Liczy się coś zupełnie innego !!!!!
Awatar użytkownika
By olala
#324452
Amix, nie oburzaj się tak:) to tylko moje wyliczenia z nudów.
ale jak już tu jesteś, to wypowiedz się:) : co się liczy?
By user
#324457
@olala ty masz naprawdę tanio Inawera i odbiór osobisty bez kosztów wysyłki, nasz ulubiony chemik Irek też jest z Lublina.
Awatar użytkownika
By olala
#324468
Inawera ma sklep stacjonarny??
a że się tak zapytam kim jest mój ulubiony chemik Irek (oprócz tego, że chemikiem) i jak to ma się do sprawy?;)

-- [scalono] 12 sie 2011, 23:01 --

ooo, rzeczywiście jest odbiór osobisty, super, dzięki za info. mam paręnaście ich aromatów, ale nigdy nie kupowałam u nich:P
Awatar użytkownika
By DELL
#324475
Witam jak już lubicie liczyć to obliczcie ile ja zyskam rozcieńczając bazę 36-tki
Bo moją największą mocą jest 6 a najczęściej 3 do 4 której używam *SMOKEKING*
By user
#324476
Niestety brak sklepu stacjonarnego, ale istnieje możliwość po zamówieniu internetowym odebrać i zapłacić osobiście.
Irek to właściciel sklepu http://inawera.com.pl/
Awatar użytkownika
By olala
#324496
no właśnie zobaczyłam, że jest odbiór osobisty. założyłam już konto. hm, firma zarejestrowana na Gabrielę, a nie Irka, ale co mi za różnica:)
By maniak
#324505
Ja mieszam sam z bazy 36 do 18 ale oszczędność nie jest główną przyczyną, tylko zawartość gliceryny. Przyzwyczaiłem się do liquidu w którym jest około 10% - 15% gliceryny więc baza 50-50 nie do końca mi pasuje. Początkowo mieszałem bazę 36 mg/ml na PG z PG i gliceryną 99,5 ale ostatnio uprościłem sobie sprawę i kupuję jedną bazę 50-50 i jedną na samym PG. Mieszam ze sobą (czyli mam jakieś 25% gliceryny) i potem rozcieńczam do 18 mg/ml. W końcowym produkcie mam zatem 12,5% gliceryny (dla uproszczenia pomijam wodę zawartą w bazie 50-50) co mi w miarę odpowiada.
Jak wprowadzą bazy z inną zawartością gliceryny to może zacznę kupować gotową 18 mg/ml.
Awatar użytkownika
By olala
#324508
Dell,
baza 6mg 12pln
baza 36mg 40pln
żeby z 36 zostało np. 4 trzeba dodać 800ml (glikolu i gliceryny) czyli lepiej zaopatrzyć się w sklepie rolniczym, jak poleca Babus;)
15.50 za litr glikolu, 9 za litr gliceryny, czyli w sumie 64.50 za 900ml bazy, czyli 7.10 za 100ml i zostaje 600ml glikolu i 600 gliceryny na następne mieszania. oszczędzasz 5pln na setce (w porównaniu z 6-tką, bo czwórek chyba nie sprzedają, ale np.jakbyś kupił Power Smoke zerówkę i 6-tkę=19/2=9.50 za setkę trójki, a tu 7.10 za setkę czwórki)

albo licząc bardziej optymistycznie:) /w sytuacji kiedy np.kupujesz z kimś na spółę PG i VG/ :
40pln za 36-tkę + 6.20 za 400ml glikolu + 3.6 za 400ml gliceryny=49.80 za 900ml, czyli 5.50 za setkę bazy

[nie liczę kosztów przesyłki]

-- [scalono] 12 sie 2011, 23:51 --

maniak pisze:Przyzwyczaiłem się do liquidu w którym jest około 10% - 15% gliceryny więc baza 50-50 nie do końca mi pasuje.

a czemu tej gliceryny tak mało? słodkawy smak Ci nie pasuje?

-- [scalono] 12 sie 2011, 23:55 --

goldi74 pisze:No i prawidłowo. Gabriela jest właścicielką a Irek pracownikiem. :)

otóż to. co będą Irka status społeczny podwyższać;)
Awatar użytkownika
By DELL
#324519
olala bardzo dziękuję za wyliczenia jednak uważam że własne mieszanie się bardziej opłaca choćby dlatego że mogę zmienić proporcje glikolu i gliceryny i ilości aromatu a o smaku się nie wypowiadam bo kubki smakowe to inny temat

GALVET stosuję prawie od początku mojego ep *SMOKEKING* a Irkowych aromatów mam grubo ponad setkę i raz na rok uzupełniam zapasy

Moja średnia dzienna inhalowania liquidu to 7 do 10 ml
Awatar użytkownika
By Amix
#324549
15.50 za litr glikolu, 9 za litr gliceryny, czyli w sumie 64.50 za 900ml bazy, czyli 7.10 za 100ml i zostaje 600ml glikolu i 600 gliceryny na następne mieszania

Tiaaa... po dwóch latach leżakowania wydaje się, że będzie mało atrakcyjnie wyglądać i pachnieć :mrgreen:
Awatar użytkownika
By olala
#324571
Amix pisze:Tiaaa... po dwóch latach leżakowania wydaje się, że będzie mało atrakcyjnie wyglądać i pachnieć :mrgreen:

glikol, gliceryna czy co?

-- [scalono] 13 sie 2011, 10:31 --

DELL pisze:olala bardzo dziękuję za wyliczenia jednak uważam że własne mieszanie się bardziej opłaca choćby dlatego że mogę zmienić proporcje glikolu i gliceryny i ilości aromatu

dlatego napisałam o standardowym palczu, który lubi 50:50 PG i VG.
a z ilością aromatu o co Ci chodzi? przecież kupując np.DNB też możesz:)

-- [scalono] 13 sie 2011, 10:33 --

DELL pisze: Irkowych aromatów mam grubo ponad setkę

bądź więc dobrym człowiekiem i poleć jakiś dobry papierosowy aromat. taki klasyczny, bez maggi, orzeszków, kawy i ziół. chyba, że nie palisz tytoniowych.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#324578
olala pisze:bądź więc dobrym człowiekiem i poleć jakiś dobry papierosowy aromat. taki klasyczny, bez maggi, orzeszków, kawy i ziół. chyba, że nie palisz tytoniowych.

Jak od Irka, to może wypróbować 7 LEAVES ULITMATE.
A jak nie, to może stąd http://www.dpv9.pl/AROMATY_TYTONIOWE_10ml_-259.html
Smakował mi też TUSCAN RESERVE z TwójLiquid.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#324579
Tuscan Reserve dostaniesz też w Inawerze, w TL jest to samo bo jest to aromat z FA :) Polecam jeszcze Tobacco C. 7 leaves jest znakomity, ale wg mnie smakuje anyżem, lecz i tak jest wyśmienity (mimo że anyżu nie cierpie pod żadną postacią ;) )
Awatar użytkownika
By olala
#324580
Riccardo pisze:Jak od Irka, to może wypróbować 7 LEAVES ULITMATE.

zdecydowanie z Inawery,skoro ją mam pod nosem. W tym ponoć jest aromat imbiru i cynamonu... mi chodzi o czysty papierosowy smak.
/ w tym miejscu przepraszam samą siebie za zaśmiecanie tematu dot. bazy:P/
wstępnie wybrałam: Virginia, Tobacco, Camtel, Tuscan Garden i American Type.
Czy z któregoś zrezygnować, bo czuć w nim np.śliwkę czy cokolwiek innego?
Awatar użytkownika
By Amix
#324582
glikol, gliceryna czy co?

Nikotyna
Chyba, ze ktoś chmurzy zerówkę :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 13 sie 2011, 11:38 przez Amix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By olala
#324583
boogeyman pisze:Tuscan Reserve dostaniesz też w Inawerze, w TL jest to samo bo jest to aromat z FA :) Polecam jeszcze Tobacco C. 7 leaves jest znakomity, ale wg mnie smakuje anyżem, lecz i tak jest wyśmienity (mimo że anyżu nie cierpie pod żadną postacią ;) )

nie widzę Tuscan Reserve...
anyż uwielbiam w uzo, w cukierkach anyżowych już mniej;)
Tobacco C wezmę.

-- [scalono] 13 sie 2011, 11:44 --

Amix, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co się stanie z nikotyną po roku czy dwóch, więc się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
By Amix
#324585
Każdy wyrób ma swój termin ważności.
Bazy od inawery też !!!
Tobacco C wezmę.

Jest super :)
Wzmacniałem nim ostatnio Kingowego camela
Awatar użytkownika
By olala
#324586
Chodzi mi o to, że nie wiem, co się dzieje po roku, bo e-palę od 2 miesięcy...
Na bazie mam termin ważności 12.2012, więc chyba po roku nic się z nikotyną nie dzieje, ale zapewne tego nie sprawdzę, bo skończy mi się do tego czasu...
Awatar użytkownika
By olala
#324589
Amix pisze:Jest super :)
Wzmacniałem nim ostatnio Kingowego camela

a tych pozostałych (Virginia, Tobacco, Camtel, Tuscan Garden i American Type) próbowałeś?

-- [scalono] 13 sie 2011, 12:01 --

Riccardo pisze:https://starychemik.wordpress.com/2010/09/24/trwalosc-liquidow/

w tym artykuliku nie ma odpowiedzi na pytanie o trwałość nikotyny.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#324591
olala pisze:
boogeyman pisze:Tuscan Reserve dostaniesz też w Inawerze, w TL jest to samo bo jest to aromat z FA :) Polecam jeszcze Tobacco C. 7 leaves jest znakomity, ale wg mnie smakuje anyżem, lecz i tak jest wyśmienity (mimo że anyżu nie cierpie pod żadną postacią ;) )

nie widzę Tuscan Reserve...
anyż uwielbiam w uzo, w cukierkach anyżowych już mniej;)
Tobacco C wezmę.


Faktycznie nie ma już :( Mam nadzieję że wróci bo to jeden z moich ulubionych aromatów...

Polecam jeszcze
http://www.inawera.com/earomat-tabacco- ... p-603.html

Virginia też jest dobra, camtel i tobacco zbytnio mi nie podeszły, American type nie znam. Dobry jest też Tobacco Oriental, ale bardziej się nadaje do mieszanek ze względu na delikatny smak.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#324593
olala pisze:
Riccardo pisze:https://starychemik.wordpress.com/2010/09/24/trwalosc-liquidow/

w tym artykuliku nie ma odpowiedzi na pytanie o trwałość nikotyny.

http://starychemik.wordpress.com/2011/0 ... -nikotyny/
Resztę sobie poszukaj :)
Awatar użytkownika
By olala
#324598
Riccardo pisze:http://starychemik.wordpress.com/2011/0 ... -nikotyny/
Resztę sobie poszukaj :)

to może po prostu trzymajmy bazę w ciemnym miejscu (swoją drogą, są one sprzedawane w nieprzeźroczystych buteleczkach, to na plus) i nie używajmy po terminie ważności i będzie dobrze. nie trzeba kombinować.

-- [scalono] 13 sie 2011, 12:14 --

boogeyman pisze:Polecam jeszcze
http://www.inawera.com/earomat-tabacco- ... p-603.html

Virginia też jest dobra, camtel i tobacco zbytnio mi nie podeszły, American type nie znam. Dobry jest też Tobacco Oriental, ale bardziej się nadaje do mieszanek ze względu na delikatny smak.

OK, dzięki. To ja na bank biorę Tobacco C, Tuscan Garden i dalej myślę.
A Camtel jest słodki?
I jeszcze jedno pytanie: która Virginia?
http://www.inawera.com/product_info.php?products_id=282{1}1
czy
http://www.inawera.com/earomat-virginia ... p-176.html ?
Awatar użytkownika
By olala
#324601
swoją drogą, chciałam kupić tylko bazę (i to też dla komfortu psychicznego, bo jeszcze mam ze 20ml i ze 150ml gotowych liquidów), a mam koszyk już za 9 dych zapchany:/ pozwę tego, kto wymyślił, że e-p jest ekonomiczne:)) to większe uzależnienie, niż szlugi:D
widzę, że forum się dzieli na tych, którzy mają świra na punkcie sprzętu i na takich, co skupują składniki do mieszania:D

-- [scalono] 13 sie 2011, 12:21 --

boogeyman pisze:Ta, tej drugiej nie znam
http://www.inawera.com/earomat-tabacco- ... p-282.html

Jaki camtel był nie pamiętam, już dawno go próbowałem, wiem tylko że mi nie smakował ;)

OK, ja sprawdzę:D
Awatar użytkownika
By boogeyman
#324602
Oj tam, aromatów mało się używa więc starczą na długi czas ;)

I mały tip co do Tuscan Garden i innych z wera garden, ich używa się BARDZO mało, 1-2kr/5ml
Awatar użytkownika
By olala
#324603
boogeyman pisze:I mały tip co do Tuscan Garden i innych z wera garden, ich używa się BARDZO mało, 1-2kr/5ml

dzięki, właśnie tak myślałam, że one mocno stężone.
OK, koszyk ograniczony do 75pln, coraz lepiej:D po weekendzie zamówię.
Awatar użytkownika
By Amix
#324615
olala pisze:
Amix pisze:Jest super :)
Wzmacniałem nim ostatnio Kingowego camela

a tych pozostałych (Virginia, Tobacco, Camtel, Tuscan Garden i American Type) próbowałeś?

-- [scalono] 13 sie 2011, 12:01 --

Riccardo pisze:https://starychemik.wordpress.com/2010/09/24/trwalosc-liquidow/

w tym artykuliku nie ma odpowiedzi na pytanie o trwałość nikotyny.

Nie ma ?
W przypadku produktów składających się z mieszaniny substancji obowiązuje tzw. zasada najsłabszego ogniwa. Najkrócej mówiąc trwałość mieszaniny nie powinna być dłuższa niż najkrótszy okres trwałości zawartego w niej składnika. W przypadku naszych płynów zazwyczaj jest to nikotyna, a więc deklarowany przez producenta okres trwałości jest zwykle równy terminowi przydatności nikotyny.
Awatar użytkownika
By olala
#324620
Amix pisze:Nie ma ?
W przypadku produktów składających się z mieszaniny substancji obowiązuje tzw. zasada najsłabszego ogniwa. Najkrócej mówiąc trwałość mieszaniny nie powinna być dłuższa niż najkrótszy okres trwałości zawartego w niej składnika. W przypadku naszych płynów zazwyczaj jest to nikotyna, a więc deklarowany przez producenta okres trwałości jest zwykle równy terminowi przydatności nikotyny.
zwykle. czyli zwykle nikotyna ma trwałość co najmniej półtora roku, może więcej, bo nie mam napisanej na butelce daty produkcji. w artykule nie ma napisane, że nikotyna ma trwałość rok, dwa, czy pięć, prawda?:D
W przypadku produktów składających się z mieszaniny substancji obowiązuje tzw. zasada najsłabszego ogniwa.
z tego możemy się tylko dowiedzieć oczywistego. weźmy za przykład wodę niegazowaną (termin ważności np.2lata) i mleko (termin ważności np.2tygodnie) - jeśli je połączymy, to nie może stać 2 lata, bo mleko skiśnie.
Czyli jak już napisałam,
olala pisze: to może po prostu trzymajmy bazę w ciemnym miejscu (swoją drogą, są one sprzedawane w nieprzeźroczystych buteleczkach, to na plus) i nie używajmy po terminie ważności i będzie dobrze. nie trzeba kombinować.
Awatar użytkownika
By Kriss
#324789
@olala
Z tego, co wyczytałam na blogu Papy Chemika, to przydatność nikotyny (a właściwie bazy z nikotyną) można ocenić na oko i to literalnie na oko - jeśli baza jest bezbarwna albo jasna, wtedy się nadaje, ale jeśli zmieni kolor na wpadający w brąz albo róż, wtedy do toalety.

Nigdy nie kupowałam mocnych baz dla oszczędności tak jak nie kupowałam glikolu czy gliceryny z galvetu, to groszowe sprawy. Dużo więcej kosztują mnie same aromaty, bo dodaję 5kr/ml a nie jak niektórzy jedną. Im smakuje tak delikatnie, mnie nie.

Natomiast również wolę niestandardową ilość gliceryny (ok.30%) plus lubię mocne płyny. Kiedy dodaje się tyle aromatu, co ja to już samo to dość mocno osłabia bazę, stąd wolę swoje mieszanki robić z czegoś mocniejszego i tylko lekko rozcieńczać.
By maniak
#324801
olala pisze:
maniak pisze:Przyzwyczaiłem się do liquidu w którym jest około 10% - 15% gliceryny więc baza 50-50 nie do końca mi pasuje.

a czemu tej gliceryny tak mało? słodkawy smak Ci nie pasuje?

Bo w mojej opinii, gliceryna łagodzi odczucie nikotynowego "kopa", którego lubię i potrzebuję. Z kolei płyn na samym glikolu troszkę za słabo "dymi", dlatego wolę z dodatkiem gliceryny.

Co do koloru bazy - warto rzeczywiście zwracać uwagę na zmianę barwy bazy po jakimś czasie. Ale nie wszystkie bazy są bezbarwne na początku - ta z TL jest raczej intensywnie żółta (ale smakuje OK).
Co do trwałości nikotyny w płynach, to istotne są dwa czynniki - jednym jest światło o którym już była tu mowa, drugim - dostęp powietrza (a dokładniej tlenu). Zaraz mi napiszecie, że przecież baza jest szczelnie zamknięta - to prawda, ale w butelce też jest odrobina powietrza. Dlatego, jeśli mieszacie coś na zapas - odlejcie do buteleczki "pod korek". Będzie mogło dłużej postać.

Ja osobiście mam zapasów około litra i wypalam w kolejności od najstarszych - nie miałem jeszcze przypadku by mi się baza zepsuła.
Awatar użytkownika
By olala
#324865
maniak pisze:Bo w mojej opinii, gliceryna łagodzi odczucie nikotynowego "kopa", którego lubię i potrzebuję. Z kolei płyn na samym glikolu troszkę za słabo "dymi", dlatego wolę z dodatkiem gliceryny.

rozumiem. ja potrzebuję nie kopa, tylko samego "obrzędu" palenia:)
By Aldegazar
#329987
Witam!
Mam takie pytanie: Czy można napełniać wkłady samym Glikolem (ew. z aromatem)?
Chodzi mi o puszczanie samego dymu bez nikotyny.
Awatar użytkownika
By makbetka
#329988
Są dostępne bazy 0% więc jak najbardziej tak :D
Awatar użytkownika
By Kszywho
#329989
Aldegazar pisze:Witam!
Mam takie pytanie: Czy można napełniać wkłady samym Glikolem (ew. z aromatem)?
Chodzi mi o puszczanie samego dymu bez nikotyny.

Wybacz, ale muszę zadać to pytanie: "Czy można wypić szklankę czystej wody? Bez dodatku alkoholu? Ewentualnie z dodatkiem soku? "...
O wiek już nie pytam...
Awatar użytkownika
By lesmie
#330046
Aldegazar pisze:Witam!
Mam takie pytanie: Czy można napełniać wkłady samym Glikolem (ew. z aromatem)?
Chodzi mi o puszczanie samego dymu bez nikotyny.


Jeśli tylko dasz radę tak palić, to tylko na zdrowie Ci to wyjdzie. Ja bez nikotyny, niestety ani rusz.
By jaceka
#378849
@olala super wyliczenie. I pomyśleć, że kiedyś bawiłem się z 36-tką. Zmieniłem na 18-tkę i nie dlatego, że cenowo praktycznie to samo (nawet tego nie sprawdzałem) ale z wrodzonego lenistwa. 18-tka + aromat i git.
Mam nadzieję, że niebawem zejdę do 14-12.
Awatar użytkownika
By olala
#378862
:)
powodzenia z obniżaniem mg niko ;)
mnie teraz e-dymowe liquidy (same 12-tki) szybko przestawiły na lżejszą moc, przywykłam przez te kilkanaście dni do nich i teraz 18 jest dla mnie za mocna :)
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.