EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By HAL9000
#361395
Zainteresował mnie temat obserwowanych przez Was szkodliwych działań niektórych aromatów, na plastki/tworzywa tulejek i inne niepożądane działania.
Mam nadzieję, że nie wyważam otwartych drzwi i przyda się zwięzły wątek typu - (co, w jakim układzie) i jak zareagowało źle (z czym) i jaki był (skutek). Może pomoże to przy omijaniu niebezpiecznych substancji.
Proszę tylko o zwięzłe info w/g zaproponowanego schematu bez komentarzy, docinków pod adresem dostawcy na "I" lub innych i różnych rozmydlających tak ważny temat historii.

j/w - TYLKO KONKRETNE mieszanki - kijan77
Awatar użytkownika
By Pendrzec
#361442
mix miętowy, cool mint - 1k na 1 ml - + kryształek mentolu - reakcja: wżery w tanku (jakby zaparowało od środka).
cool mint - 15k na 10 ml - tank rozleciał się w rękach

edit - kijan77
Awatar użytkownika
By Kszywho
#361503
Przefermentowany aromat cappucino <czuć było zapach spirytusu>+ 2paczki tank= tulejak pękła na pół <wzdłuż- drugie pęknięcie pojawiło się na moich oczach>. Ok 3 krople na cały pojemnik, lane bezpośrednio tanka.

cappucino <bez zapachu spirytusu, ok 10k na 10ml>+liquinator ze strzykawki+ softip 510+driptip mozaika "plastikowy"=wżery jak po kwasie dookoła wlotu driptipa od strony kartomizera. <wżery w otworze diptipa>

Edit. W związku z dwuznacznym wpisem wyjaśniam- w drugim przypadku zżarło tylko driptipa. Strzykawka nie ruszona oczywiście.

Napisałem o driptipie, bo są już co najmniej 2 takie przypadki i moim zdaniem nie można tego pomijać i zajmować się tylko tulejkami. Driptipa można używać przecież na metalowym CE2.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 19:52 przez Kszywho, łącznie zmieniany 2 razy.
By szmaszmo
#363239
U mnie było to cola z cytryną ok 3 krople na 1ml bazy vpg. Liquinator pękł właściwie już po 2 minutach na kawałki. Drugi rozleciał się po 2 dniach po wcześniejszym jak by zaparowaniu od środka.
Awatar użytkownika
By HAL9000
#372870
Trzymam liquidy w lodówce, mam takie plastikowe przezroczyste przegródki/skrzyneczki (wyposażenie lodówki). Wylał się liquid, mieszanka bazy 38 inavera z tobacco "C" inawery, powierzchnia fragmantów plastiku w lodówce popalona, matowa, nie do odczyszczenia.
Awatar użytkownika
By JJ23
#372893
Nie stosuję aromatów , a też zauważyłem wżery na drip-tipach ( CE3 i DC w liquinatorze) . Używam różnych dripów i zmiany są na tych z miękkiego tworzywa . Co ciekawe na kartridżach do Tanka B i kapselkach silikonowych , które mam od kwietnia zero jakichkolwiek ubytków .
Także tulejki liquinatorów z tymi samymi "fabrycznymi" e-płynami nie reagują .
Awatar użytkownika
By ZbyneK
#373142
HAL9000 pisze:Trzymam liquidy w lodówce, mam takie plastikowe przezroczyste przegródki/skrzyneczki (wyposażenie lodówki). Wylał się liquid, mieszanka bazy 38 inavera z tobacco "C" inawery, powierzchnia fragmantów plastiku w lodówce popalona, matowa, nie do odczyszczenia.

Wygląda na to że wykonane są z polistyrenu.
Sprawdź. Pod spodem powinno być oznakowanie wyrobu na potrzeby recyklingu - PS lub 06.
Awatar użytkownika
By Lutor
#373311
u mnie tradycyjnie cynamon i gruszka zjadły liquinator i uszczelki w dripie :) ale na własne ryzyko cynamon i goździki zjedzą wszystko :)
Awatar użytkownika
By HAL9000
#373334
ZbyneK pisze:Wygląda na to że wykonane są z polistyrenu.
Sprawdź. Pod spodem powinno być oznakowanie wyrobu na potrzeby recyklingu - PS lub 06.

Dokładnie, pod spodem jest PS dużymi literami. ech... :roll:
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.