EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By gentillo
#291556
Szukam czegoś czym mógłbym zaprawiać moje mieszanki w stężeniach mi odpowiadających i z odpowiednią intensywnością smaku. Od razu napiszę, że aromaty od inawery mnie nie zadowalają. Nie znalazłem smaku ani ich mieszanek który by mi odpowiadały. Po prostu mi nie smakują. Nie wiem czy gdzieś na świecie takie rzeczy są dostępne, ale interesują mnie zaprawki o smakach takich jak firmowe płyny które można kupić u naszych dostawców. Być może ktoś posiada jakąś wiedzę na ten temat? W tym momencie firmowe liquidy rozcieńczam bazami, ale rozcieńczam dość mocno i bardzo często smak jest już w zasadzie niewyczuwalny.
Awatar użytkownika
By Tomba
#291611
Marecki, już je opisywał:
Mareckimt pisze:Wyważanie otwartych drzwi. Ale skoro szukacie nowości, to proponuję TU
Ja kupuję TE i bardzo mi odpowiadają. Najlepsze moim zdaniem to RY4 i Tobacco.


Ja też próbowałem. Niektóre są nawet fajne (w tym RY4 i Tobacco), ale moim zdaniem tylko 555 jest najbardziej zbliżony do oryginału.
Camel jest cienki, ale chyba Kszywho smakował.
Awatar użytkownika
By gentillo
#291632
No to się dobrze składa, bo właśnie RY4, 555 zamówiłem między innymi:) RY4 w oryginale to mój ulubiony smak. Tak generalnie to przydałby się jakiś dostęp do koncentratów smakowych dodawanych przez producentów. Jak dla mnie to by była bajka.
Ile mniej więcej pędzi paczka przy opcji budżetowej? Się ktoś orientuje?
Awatar użytkownika
By gentillo
#292596
Ciekawe, wg tego filmiku dla przy 40% zaprawy smakowej RY4 smak nadal jest mniej intensywny niż w oryginale.
http://www.youtube.com/watch?v=eIlwjnskb50

Dzisiaj przyszły aromaty. Dość szybko:) Na razie zakropliłem 2 krople RY4 na 5ml bazy i .... nie ma w ogóle smaku! Co jest? Czyżby mali bracia coś pozmieniali?
Awatar użytkownika
By gentillo
#295861
Dałem na chama 10 kropli na jeden ml i.... nadal nie ma smaku!! Marecki a jak pachniały te aromaty po otwarciu? Jak otworzę aromat od inawery to woń normalnie zatyka. Przy tych zapach jest mniej niż bardzo delikatny. Co do 2 kropli to kierowałem się sugestią tomby.
Awatar użytkownika
By gentillo
#295873
gadgets-shop.pl pisze:Jakiego smaku konkretnie Pan szuka?


Szukam aromatów jak najbardziej zgodnych ze smakami oryginalnych liquidów.

Marecki, to zapach by się zgadzał. A powiedz mi jeszcze jedną rzecz. Czy próbowałeś zaraz po zmieszaniu, czy zawsze odstawiałaś na jakąś chwilę do przeżarcia?
Awatar użytkownika
By dubanek
#295888
Mareckimt pisze:
gentillo pisze:ok, napisałeś co robiłeś. ja pytam czy zdarzyło Ci się zmieszać i spróbować od razu i jakie były wtedy wrażenia?
Nigdy nie próbuję liquidów zaraz po zmieszaniu. Zwykle czekam co najmniej 3 dni.
Tobie też tak radzę.


Ale why?
Bo ja juz nie moge się doczekać aromatów z HC :D
Awatar użytkownika
By gentillo
#296627
Niestety po dwóch dniach testów jestem mocno zawiedziony. Albo coś się zmieniło z tymi koncentratami albo mój zmysł smaku jest już zupełnie do niczego. Do 1 ml bazy dodałem 4 krople RY4 (taka ilość była zalecana na 5 ml bazy). Po dwóch dniach próba i zero smaku. To samo z 555. Spróbowałem zakroplić parę kropli samego koncentratu na grzałkę atomka i wtedy faktycznie pojawił się smak, jak na mój gust bardzo mocno podobny do oryginału. Ale nie w tym rzecz żeby wapować sam koncentrat!! Na jakimś filmie z YT ktoś mieszał z bazą w stosunku 40/60. I faktycznie wychodzi, że przy takim mieszaniu jakiś smak się pojawi. Ale jak dla mnie mija się to wtedy z celem. Dubanek czekam na Twoją opinię. Ja na razie sobie odpuszczam bo się zeźliłem. Zrobię jakieś testowe mieszanki i niech sobie leżą. Może mi przejdzie za czas jakiś:)
By maniak
#296651
gentillo pisze:Do 1 ml bazy dodałem 4 krople RY4 (taka ilość była zalecana na 5 ml bazy).

A kto tak zalecał?
Bo na stronce napisali:
Usage: Use 20%~40% Flavoring in your e-juice recipe
Awatar użytkownika
By gentillo
#296653
Też to przed chwilą przeczytałem, ale oparłem się na doświadczeniach osób które już próbowały tych zaprawek i takie dawkowanie im wystarczało.

tomba pisze:Chyba około 4-5 tygodni. Tak mi mówił Marecki.
Pamiętaj tylko, byś nie przesadził z 555. Ja dawałem 1-2 krople na 5ml bazy.
By jaceka
#296898
gentillo pisze:Szukam czegoś czym mógłbym zaprawiać moje mieszanki w stężeniach mi odpowiadających i z odpowiednią intensywnością smaku. Od razu napiszę, że aromaty od inawery mnie nie zadowalają. Nie znalazłem smaku ani ich mieszanek który by mi odpowiadały. Po prostu mi nie smakują. Nie wiem czy gdzieś na świecie takie rzeczy są dostępne, ale interesują mnie zaprawki o smakach takich jak firmowe płyny które można kupić u naszych dostawców. Być może ktoś posiada jakąś wiedzę na ten temat? W tym momencie firmowe liquidy rozcieńczam bazami, ale rozcieńczam dość mocno i bardzo często smak jest już w zasadzie niewyczuwalny.
Niedługo będzie nowość u Inawery. Nowe aromaty. Za niedługo trochę je opisze. :lol:
Awatar użytkownika
By gentillo
#296906
Jak do tej pory nie znalazłem u inawery czegokolwiek co mógłbym palić dłużej niż 5 minut. Być może wynika to z mojego skrzywienia w kierunku jak najbardziej analogowego smaku. I choć baz używam tylko od inawery tak zaprawki nie są dla mnie. No chyba, że faktycznie idzie jakaś zmiana. Uchyl jakiegoś rąbka tajemnicy.
By jaceka
#296910
gentillo pisze:Jak do tej pory nie znalazłem u inawery czegokolwiek co mógłbym palić dłużej niż 5 minut. Być może wynika to z mojego skrzywienia w kierunku jak najbardziej analogowego smaku. I choć baz używam tylko od inawery tak zaprawki nie są dla mnie. No chyba, że faktycznie idzie jakaś zmiana. Uchyl jakiegoś rąbka tajemnicy.
Jeszcze nie teraz. Dopiero 3 z 8 spróbowałem w pierwszej konfiguracji. :D :D
By gizmo
#371135
Wystarczy wkroplić do jakiejś lubianej mieszanki odrobinę aromatu goździkowego, tylko ostrożnie, bo bywa bardzo esencjonalny.
Awatar użytkownika
By uziq
#371145
10ml bazy - do tego po 10 kropel aromatu - kawy/czekolady/cappuchino i orzecha archaidowego

pale to od paru dni i wrażenia naprawdę niebiańskie,

smak fantastyczny, polecam
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.