EPF
Awatar użytkownika
By dblacha
#299389
Witam,

Stwierdziłem, że muszę się podzielić swoim szczęściem z Wami :o)

Po 2 latach prób i błędów, masy pieniędzy bezpowrotnie straconych w zelektronizowanych batkach oraz zalewających się i psujących włącznikach, doszedłem do swojego ideału :^)

Obrazek

W środku po 3000mAh i od kilku już miesięcy, ZERO kłopotów.
Polecam!

Pozdrawiam,
Dominik.
Awatar użytkownika
By dblacha
#299396
2paczki pisze:Aż boje się zapytać, co robi ten drut? :>

Zamyka obwód :)
Wada taka, że ciężko to w kieszeni nosić, trzeba futerał i drut na zewnątrz zacisnąć, albo po prostu odkręcić głowicę.
Miałem dość śniedziejących i zalewających się kontaktów, tutaj nie ma jak zalać :)
Awatar użytkownika
By Muchomor
#299403
dblacha widzę, że udało Ci się wyeliminować prawie wszystkie wady INDU. Masz tam od dołu dość miejsca, aby wykonać bardziej estetyczny wyłącznik.
Awatar użytkownika
By krakry1
#299406
Brzydkie - kolor drutu powinien być np. różowy. :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By dblacha
#299408
Muchomor pisze:dblacha widzę, że udało Ci się wyeliminować prawie wszystkie wady INDU. Masz tam od dołu dość miejsca, aby wykonać bardziej estetyczny wyłącznik.


zgadza się, jest sporo miejsca i może kiedyś się skuszę na jakiś mikroprzełącznik
ale wiadomo, prąd już nie będzie taki fajny jak rozwiązaniu z drutem i masą
estetyką nie poraża owszem, ale jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie!

-- [scalono] 27 maja 2011, 19:56 --

krakry1 pisze:Brzydkie - kolor drutu powinien być np. różowy. :wink: :mrgreen:

ale przecież wiadomo, że różowe mają większą impedancję
Awatar użytkownika
By ZbyneK
#299410
2paczki pisze:Aż boje się zapytać, co robi ten drut? :>


Uziemienie !!! :D

Obrazek
Awatar użytkownika
By Muchomor
#299416
dblacha pisze:...zgadza się, jest sporo miejsca i może kiedyś się skuszę na jakiś mikroprzełącznik
ale wiadomo, prąd już nie będzie taki fajny jak rozwiązaniu z drutem i masą
estetyką nie poraża owszem, ale jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie!

Niekoniecznie, może coś w tym stylu http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=267&t=9252
lub z elektroniką http://www.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=268&t=14203&start=0

Ja też się podobnie ratowałem, ale bez drutu. Stykałem odkręconą głowicę do kubka.
Awatar użytkownika
By dblacha
#299433
Muchomor pisze:
dblacha pisze:może kiedyś się skuszę na jakiś mikroprzełącznik
ale wiadomo, prąd już nie będzie taki fajny jak rozwiązaniu z drutem i masą

Niekoniecznie, może coś w tym stylu http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=267&t=9252
lub z elektroniką http://www.papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=268&t=14203&start=0

Ja też się podobnie ratowałem, ale bez drutu. Stykałem odkręconą głowicę do kubka.


ja również tak się ratowałem, ale było piekielnie niewygodnie
rozwiązanie Golden Greek znam, świetny patent z tym magnesem zamiast sprężyny czy blaszki
Awatar użytkownika
By senio
#299634
dblacha pisze:Po 2 latach prób i błędów, masy pieniędzy bezpowrotnie straconych w zelektronizowanych batkach oraz zalewających się i psujących włącznikach, doszedłem do swojego ideału :^)


Ja potrzebowałem znacznie mniej czasu żeby to tego samego dojść :). W tej chwili nadaję do chińczyków alfabetem Morse'a. Po prostu tak jak mówisz proste jest piękne :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By noman1
#299728
dblacha pisze: ale jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie!


:lol: gorzej jak miedź się utleni i będzie rezystancja, 2 lata i taki "głupi" pomysł, mi to samo zajęło miesiąc i mam IHM :lol:,
poczytajcie temat o IHM i o tamtejszym "pancernym" włączniku, pomysłów i sposobów jest wiele.
Awatar użytkownika
By senio
#299746
noman1 pisze:poczytajcie temat o IHM i o tamtejszym "pancernym" włączniku, pomysłów i sposobów jest wiele.


Znam temat IHM na pamięć. Moja obudowa stacjonarna ma niecałe 12mm po to żeby wchodził na nią atomek A i jemu podobne. Nie twierdzę że jest niewykonalne zmajstrować i upchać tam taki wyłącznik jak w IHM, ale po co się tak męczyć :). Ewentualnie mogę srebrne styki w każdej chwili tam zamontować tyle że nie widzę takiej potrzeby na razie bo działa rewelacyjnie.

A że CE2 od wczoraj testowane przeze mnie pracuje znośnie na napięciu ego 3,4 volta może swojego IHM też wystrugam, i wtedy już tam zamontuję wyłącznik. Tylko nie wiem czy do CE2 to jest konieczne, bo na ego męczę CE2 już drugi dzień i dalej działa. Stąd mieszane uczucia na razie, bo uważam że wygodniej mieć cygaretkę od cygara :). jak się egony skończą może wtedy......
Awatar użytkownika
By dblacha
#299769
noman1 pisze:
dblacha pisze: ale jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie!


:lol: gorzej jak miedź się utleni i będzie rezystancja, 2 lata i taki "głupi" pomysł, mi to samo zajęło miesiąc i mam IHM :lol:


jakoś nie utleniła się od pół roku
nie pisałem, że wymyślanie czy stworzenie tego rozwiązania zajęło mi 2 lata
lecz, że po dwóch latach przestałem płacić za gotowe rozwiązania Chińczykom :)
Awatar użytkownika
By noman1
#299776
dblacha pisze:... że po dwóch latach przestałem płacić za gotowe rozwiązania Chińczykom :)

Ja też, tyle że po dwóch misiącach :mrgreen: *CZAJNICZEK* chociaż nie.... kupuje u nich akumulatory :lol:
Awatar użytkownika
By dblacha
#299811
noman1 pisze:
dblacha pisze:... że po dwóch latach przestałem płacić za gotowe rozwiązania Chińczykom :)

Ja też, tyle że po dwóch misiącach :mrgreen: *CZAJNICZEK* chociaż nie.... kupuje u nich akumulatory :lol:


no tak... za niedługo i bez chińskiego prądu za daleko nie zajedziem ;)

jakie atomki / kartomki uznajesz do tego rozwiązania z batką "na ostro"?
ja od stycznia palę wyłącznie kartomki 302D/302 lub 510 od e-dym.pl, te z miękką zatyczką
jeden, zalewany kropelkami od twojliquid.pl starcza mi na 2-4 dni, zanim bóbr nadejdzie
próbowałem kilka razy kliry, ale zawsze kończyło się na bobrze już po kilku - kilkunastu machach
poza tym ostatnim od e-dym (na fotce), ten nie bobrzy, ale jeszcze nic o nim nie powiem, bo jakoś nie potrafię go dobrze uruchomić - na razie słabo chmurzy, ale coś czuję, że jest w nim potencjał, tylko trzeba cierpliwości
Awatar użytkownika
By noman1
#299822
dblacha pisze:jakie atomki / kartomki uznajesz do tego rozwiązania z batką "na ostro"?

Na ostro ?? :shock:

dblacha pisze:...próbowałem kilka razy kliry, ale zawsze kończyło się na bobrze już po kilku - kilkunastu machach
poza tym ostatnim od e-dym (na fotce), ten nie bobrzy, ale jeszcze nic o nim nie powiem, bo jakoś nie potrafię go dobrze uruchomić - na razie słabo chmurzy, ale coś czuję, że jest w nim potencjał, tylko trzeba cierpliwości

Każde CE2 używa się długo, póki sznurki nie odpadną, żadnego bobra nie spotkałem, chmurzy też dobrze.

Na początku kartki watkowe, póżniej CE2, kliry przerobione, od kiedy mam IHM to 510LR, 306LR - na dripie - i tylko genesis - jak w podpisie :)
Awatar użytkownika
By dblacha
#299960
noman1 pisze:
dblacha pisze:jakie atomki / kartomki uznajesz do tego rozwiązania z batką "na ostro"?

Na ostro ?? :shock:


bez elektroniki
Awatar użytkownika
By borekpriv
#301431
Taki maleńki układ stosuje w swoich modach
Obrazek
wymiary 7mm /1 cm
sorry za jakość zdjęć (komórka)
przełącznik załącza tranzystor , i cały prąd płynie przez tranzystor a nie przez przełącznik.
Warunek plus baterii musi być na obudowie , czyli w środku gniazda na atomek jest minus zasilania (zawsze można odwrócić baterię jeżeli jest minus na obudowie .
I problem z przełącznikami znika :)
Przewody hmm , mam srebro techniczne w powłoce teflonowej więc chyba spadki napięć są większe na złączu atomizera niż na przewodach.
Awatar użytkownika
By dblacha
#302217
Obrazek

moje IHMv2 i LHMv1

instrukcja:
najpierw trzeba wypić to po lewej (średnio z 5 takich lampek :)) a potem można wystrugać to po prawej :)
korek przyjacielem EPka!

jestem pod wrażeniem jaki to jest doskonały materiał dla liquinatorka
owszem: napełnianie wyłącznie przez igłę, ale za to jak wspaniale trzyma szczelność!
i można spokojnie odkręcać i zakręcać kartka trzymając za tuleję, doskonale trzyma

polecam!!!
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, 01:02 przez dblacha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By emi
#326829
dblacha pisze:
noman1 pisze:
dblacha pisze:jakie atomki / kartomki uznajesz do tego rozwiązania z batką "na ostro"?

Na ostro ?? :shock:


bez elektroniki

Noooo...jedziecie Panowie :-)))))))))))

PS mi się to nie podoba, a musi mi się podobać to co do ust wtykam !
Awatar użytkownika
By dblacha
#326830
emi pisze:PS mi się to nie podoba, a musi mi się podobać to co do ust wtykam !

jasne, mam takich co są ładne sporo, wszystkie zbierają kurz, bo do czego innego się nie nadają ;)
a to coś co na obrazku, dymi, że hej
Awatar użytkownika
By emi
#326832
dblacha pisze:
emi pisze:PS mi się to nie podoba, a musi mi się podobać to co do ust wtykam !

jasne, mam takich co są ładne sporo, wszystkie zbierają kurz, bo do czego innego się nie nadają ;)
a to coś co na obrazku, dymi, że hej

Wierzę i ufam! Nie neguję, może kiedyś dorosnę <czytaj: dojrzeję> do takiego :-))
Awatar użytkownika
By dblacha
#326835
emi pisze:
dblacha pisze:
emi pisze:PS mi się to nie podoba, a musi mi się podobać to co do ust wtykam !

jasne, mam takich co są ładne sporo, wszystkie zbierają kurz, bo do czego innego się nie nadają ;)
a to coś co na obrazku, dymi, że hej

Wierzę i ufam! Nie neguję, może kiedyś dorosnę <czytaj: dojrzeję> do takiego :-))

zaufaj, że i ten w ustach leży wyśmienicie
kwestia wprawy :-P
Awatar użytkownika
By Archon1
#368218
Tak pomyślałem bo ten drut na zewnątrz nie wygląda za fajnie. Nie lepiej normalnie dać przycisk jak w ego i uszczelnić wszystko od środka plastikiem w sztyfcie z pistoletu?
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.