EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Aloowak
#117865
Hej, czy ktoś z Was może odkrył jakiś składnik który mógłby zapewnić drapanie gardła i 'uderzenie w płuco' takie jak w przypadku 12 mg w przygotowanej z PG i inawery zerówki? Staram się wieczorami palić tylko 0mg, ale nie czuję tego kompletnie i trochę mnie to wkurza, bo tylko wdycham powietrze i wydmuchuję dym, a poza lekkim smakiem nie ma nic :(

Dodatkowo chciałem spytać o inną sprawę: zrobiłem sobie mieszankę 50% camel 18mg z boge, 40% PG, 10% gliceryny i wanilię od inawery i... nie czuję prawie w ogóle efektów nikotyny, tzn praktycznie nie ma drapania ani uderzenia w płuco. Fakt, że leżał tylko jakieś 5 godzin, ale to chyba powinno wystarczyć?

Szczerze powiem, że trochę się zawiodłem na tych home made liquidach, smak jest itd, ale nie ma najważniejszego - uczucia że się pali :(
Swoją drogą to co jest dodawane w oryginalnych liquidach jeszcze, tzn chodzi mi nie o składniki które mają zapobiegać psuciu się liquidu, tylko coś co zwiększa to wspomniane przeze mnie uczucie palenia (np. alkohol??)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#117876
Sadze, ze na tym etapie e-palenia kopa bedziesz mial glownie po nikotynie.
Ja mam osobny kartomizer z 24mg i co jakis czas z niego pociagam, traktujac jako substytut analoga.
A w miedzyczasie slabsze i zerowki.
By maniak
#117888
Podsumowując Aloowak - rozcieńczyłeś sobie liquid 18mg do mocy 9mg i dziwisz się że nie ma kopa takiego jak 12mg? Dlaczego miałby mieć? Umieszaj sobie 12mg i będziesz miał kopa jak na 12mg.

PS. mnie "samoróbka" (baza 24mg z TL, gliceryna z TL, morning rain od inawery) o mocy 18mg kopie bardziej niż firmowe 18ki.
Awatar użytkownika
By lesmie
#117983
Trudno uzyskać kop i drapanie w gardle na e-liquidach bez nikotyny, jedynie bardzo mocna mięta coś tam daje, jakąś marną namiastkę, może kiedyś ktoś coś wymyśli, co da lepszą namiastkę tego nikotynowego kopa i to miłe drapanie w gardło na e-liquidach beznikotynowych. Będzie to duże osiągnięcie, łatwiej wtedy będzie pozbyć się nałogu nikotynowego i wartość palenia e-papierosów, jako sposobu na rzucenie nałogu, znacznie wzrośnie.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#117985
"Trudno uzyskać kop i drapanie w gardle na e-liquidach bez nikotyny"

Pytalem sie w watku aromatow Gadget Shop. czy pracuja nad aromatami "pieprz, curry i chili" - te chyba by drapaly ?:)))
Awatar użytkownika
By lesmie
#117991
Niech pracują nad e-liquidem beznikotynowym, takim który będzie skutecznie potrafił jakoś oszukać nasz organizm, ale w przeciwieństwie do e-liquidów nikotynowych, będzie już zupełnie nieszkodliwy i nieuzależniający. To będzie coś, co ostatecznie wydrze argumenty przeciw e-paleniu, no i będzie znacznie większa szansa że oduczymy się nałogu.
Awatar użytkownika
By Aloowak
#118014
Dzięki za odpowiedzi, niestety spodziewałem się, że to by było zbyt piękne. Widać pozostaje mi przyzwyczajanie się do słabszych liquidów, bo inhalując 1,5 - 2 ml 12mg dziennie to ja tylko nakręcam swój nałóg a nie wychodzę z niego (wcześniej paliłem ok pół paczki papierosów dziennie).
Awatar użytkownika
By cube99
#118135
Aloowak pisze:Dzięki za odpowiedzi, niestety spodziewałem się, że to by było zbyt piękne. Widać pozostaje mi przyzwyczajanie się do słabszych liquidów, bo inhalując 1,5 - 2 ml 12mg dziennie to ja tylko nakręcam swój nałóg a nie wychodzę z niego (wcześniej paliłem ok pół paczki papierosów dziennie).


Skoro chcesz wyjść z nałogu może zastosuj się to tzw zmniejszania dawki nikotyny...zacznij od 18mg..parę tygodni..później zmniejsz itd itd
Awatar użytkownika
By Agalloch
#118225
cube99 pisze:
Aloowak pisze:Dzięki za odpowiedzi, niestety spodziewałem się, że to by było zbyt piękne. Widać pozostaje mi przyzwyczajanie się do słabszych liquidów, bo inhalując 1,5 - 2 ml 12mg dziennie to ja tylko nakręcam swój nałóg a nie wychodzę z niego (wcześniej paliłem ok pół paczki papierosów dziennie).


Skoro chcesz wyjść z nałogu może zastosuj się to tzw zmniejszania dawki nikotyny...zacznij od 18mg..parę tygodni..później zmniejsz itd itd


jeśli ktoś, kto palił pół paczki, chce przy pomocy e-p wyjść z nałogu, to wg mnie nie jest najlepszym pomysłem proponować mu liquidu 18 mg. Z własnego doświadczenia zauważam (paliłem 7-9 lightów dziennie), że dość intensywne inhalowanie 12 mg jest już większym "zastrzykiem" nikotynowym niż analogi. Wydaje mi się, że najlepiej zacząć od 12 mg, a potem 9, 6 i wreszcie zerówka.
By jaceka
#118226
Agalloch pisze:
cube99 pisze:
Aloowak pisze:Dzięki za odpowiedzi, niestety spodziewałem się, że to by było zbyt piękne. Widać pozostaje mi przyzwyczajanie się do słabszych liquidów, bo inhalując 1,5 - 2 ml 12mg dziennie to ja tylko nakręcam swój nałóg a nie wychodzę z niego (wcześniej paliłem ok pół paczki papierosów dziennie).


Skoro chcesz wyjść z nałogu może zastosuj się to tzw zmniejszania dawki nikotyny...zacznij od 18mg..parę tygodni..później zmniejsz itd itd


jeśli ktoś, kto palił pół paczki, chce przy pomocy e-p wyjść z nałogu, to wg mnie nie jest najlepszym pomysłem proponować mu liquidu 18 mg. Z własnego doświadczenia zauważam (paliłem 7-9 lightów dziennie), że dość intensywne inhalowanie 12 mg jest już większym "zastrzykiem" nikotynowym niż analogi. Wydaje mi się, że najlepiej zacząć od 12 mg, a potem 9, 6 i wreszcie zerówka.
Ale ta większa("zastrzyk") dawka nikotyny mówi nam o czym?
Awatar użytkownika
By Agalloch
#118288
jaceka pisze:
Agalloch pisze:jeśli ktoś, kto palił pół paczki, chce przy pomocy e-p wyjść z nałogu, to wg mnie nie jest najlepszym pomysłem proponować mu liquidu 18 mg. Z własnego doświadczenia zauważam (paliłem 7-9 lightów dziennie), że dość intensywne inhalowanie 12 mg jest już większym "zastrzykiem" nikotynowym niż analogi.
Ale ta większa("zastrzyk") dawka nikotyny mówi nam o czym?


ta większa dawka nic nie mówi, ale za to przypomina o tym, że po pierwsze: nikotyna jest substancją uzależniającą, a po drugie, cytuję Starego Chemika z innego wątku: "nikotyna jest naprawdę silną trucizną" :!:

W związku z tym, chyba nie warto przyjmować tej substancji "dla zabawy" w ilości większej, niż wymaga tego w danym momencie nasz stopień uzależnienia...
Awatar użytkownika
By Aloowak
#118402
Agalloch pisze:jeśli ktoś, kto palił pół paczki, chce przy pomocy e-p wyjść z nałogu, to wg mnie nie jest najlepszym pomysłem proponować mu liquidu 18 mg. Z własnego doświadczenia zauważam (paliłem 7-9 lightów dziennie), że dość intensywne inhalowanie 12 mg jest już większym "zastrzykiem" nikotynowym niż analogi. Wydaje mi się, że najlepiej zacząć od 12 mg, a potem 9, 6 i wreszcie zerówka.



Dokładnie, ja się bez rozcieńczania PG nie dotykam nawet niczego powyżej 12mg. Kupiłem sobie 18stke razem z ep jak go zamawiałem i po pierwszym 'paleniu' kadridza z liquidem 18mg miałem taki kop nikotyny, że masakra, to dla mnie zdecydowanie za dużo. Ale już 12 jest jak najbardziej ok, z tym, że porównując to do max 6mg nikotyny które dziennie wchłaniałem paląc analogi no to te 1,5 ml 12stki jest sporo...
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#118451
Aloowak pisze:
Agalloch pisze:jeśli ktoś, kto palił pół paczki, chce przy pomocy e-p wyjść z nałogu, to wg mnie nie jest najlepszym pomysłem proponować mu liquidu 18 mg. Z własnego doświadczenia zauważam (paliłem 7-9 lightów dziennie), że dość intensywne inhalowanie 12 mg jest już większym "zastrzykiem" nikotynowym niż analogi. Wydaje mi się, że najlepiej zacząć od 12 mg, a potem 9, 6 i wreszcie zerówka.



Dokładnie, ja się bez rozcieńczania PG nie dotykam nawet niczego powyżej 12mg. Kupiłem sobie 18stke razem z ep jak go zamawiałem i po pierwszym 'paleniu' kadridza z liquidem 18mg miałem taki kop nikotyny, że masakra, to dla mnie zdecydowanie za dużo. Ale już 12 jest jak najbardziej ok, z tym, że porównując to do max 6mg nikotyny które dziennie wchłaniałem paląc analogi no to te 1,5 ml 12stki jest sporo...


Sadze, ze nalezy odnosic sie raczej do ilosci sugerowanych przez producentow inhalatora nicorette przy wdychaniu oparow ich produkcji

http://www.apteka.senior.pl/79217,nicor ... klady.html


Inhalator Nicorette to pierwszy produkt o szerokim spektrum działania:
# Zmniejsza negatywne skutki głodu nikotynowego, zapewniając wziewną formę aplikacji nikotyny
# Zajmuje dłonie, dzięki czemu ogranicza stres związany z całkowitym zerwaniem dotychczasowych przyzwyczajeń

Działanie:
Jest to lek zawierający nikotynę, która uwalnia się i wchłania do organizmu w czasie żucia gumy, bądź przez skórę. Guma zawierająca 2 mg odpowiada połowie wypalonego papierosa, zawierająca 4 mg odpowiada całemu papierosowi.

Stosowanie:
NTZ z wykorzystaniem Inhalatora Nicorette powinna trwać ok. 3 miesięcy. W trakcie terapii należy stopniowo zmniejszać liczbę stosowanych wkładów.
Każda inhalacja powinna trwać około 20 minut Każdy wkład jest substytutem ok. 4 papierosów, można go użyć 4 krotnie - wystarcza na 4 inhalacje).
Otwarty wkład należy zużyć w ciągu 12h.

Liczba wypalanych dziennie papierosów / zalecana liczba wkładów:
# 1-24 / 6
# 25-32 / 8
# 33-40 / 10
# ponad 40 / 12

Skład:
W każdym opakowaniu Inhalatora Nicorette znajduje się:
# Plastikowy ustnik
# Blister wkładów

Każdy pojedynczy wkład zawiera kompozycję:
# 10 mg nikotyny
# mentolu
Awatar użytkownika
By Agalloch
#118472
inhalatora nie próbowałem (i nie mam zamiaru :wink: ), ale kiedyś próbowałem gum 4 mg i były dla mnie zdecydowanie za mocne, miałem po nich symptomy przedawkowania nikotyny - pierwszym objawem było takie kłucie gdzieś w okolicach aorty, zresztą uczucie to przypomniało mi się niedawno kiedy "nieco zapędziłem się" z liquidem 16 mg. Od czasu tego ostrzeżenia zamiast 12 mg "wyprodukowałem" sobie 10 mg, które następnie rozcieńczyłem do 7 mg widząc, jak duże ilości płynu wysysa ostatnio zakupiony atomizer 510. :roll:
Awatar użytkownika
By Aloowak
#118626
krzysztofsf pisze:Każda inhalacja powinna trwać około 20 minut Każdy wkład jest substytutem ok. 4 papierosów, można go użyć 4 krotnie - wystarcza na 4 inhalacje).

...

Każdy pojedynczy wkład zawiera kompozycję:
# 10 mg nikotyny
# mentolu


Czyli stosując przelicznik Nicorette można założyć, że 10 mg nikotyny daje organizmowi równowartość 4 papierosów? Ciekawy jestem jak oni to wyliczają.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#118628
Agalloch pisze:inhalatora nie próbowałem (i nie mam zamiaru :wink: ), ale kiedyś próbowałem gum 4 mg i były dla mnie zdecydowanie za mocne, miałem po nich symptomy przedawkowania nikotyny - pierwszym objawem było takie kłucie gdzieś w okolicach aorty, zresztą uczucie to przypomniało mi się niedawno kiedy "nieco zapędziłem się" z liquidem 16 mg. Od czasu tego ostrzeżenia zamiast 12 mg "wyprodukowałem" sobie 10 mg, które następnie rozcieńczyłem do 7 mg widząc, jak duże ilości płynu wysysa ostatnio zakupiony atomizer 510. :roll:


Inhalator podaje jako przyklad wszechstronnie przebadanego produktu ;) , bedacego "wzorcem metra" dla inhalowania oparow.

Wchlaniamy tylko ulamek ilosci zawartej we wkladzie - zauwaz, ze zalecaja 60mg nikotyny we wkladach dla umiarkowanych palaczy jako minimalna dawke dzienna.

ja osobiscie stosuje metode inhalowania kartomizerow o roznym skladzie. mocnych i slabych, traktujac te mocne jako odpowiednik analoga a slabe i zerowki jako popalanie dla przyjemnosci.
Palilem ponad 30 lat, okolo 2 paczek dziennie,zaczynajac od Sportow a ostatnie lata tyton Korsarz ktorym napelnialem gilzy z filtrem :))))

Na dobe wchlaniam obecnie okolo 8 kartomizerow z rozna zawartoscia :)


Aloowak pisze:
krzysztofsf pisze:
Czyli stosując przelicznik Nicorette można założyć, że 10 mg nikotyny daje organizmowi równowartość 4 papierosów? Ciekawy jestem jak oni to wyliczają.


Sadze, ze wedlug rzeczywiscie wchlanianej przez organizm ilosci. A wiekszosc e-palaczy przelicza zawartosci tak, jakby liquidy sie wypijalo.

Odnosnie analogow znalazlem niedawno informacje, ze wchalnia sie okolo 20% nikotyny z papierosa, tak wiec do porownan powinno sie brac 1/5 z ilosci nikotyny podanej na pudelku.
By Szczyps
#118637
Wchlaniamy tylko ulamek ilosci zawartej we wkladzie - zauwaz, ze zalecaja 60mg nikotyny we wkladach dla umiarkowanych palaczy jako minimalna dawke dzienna.

Nikotyna w takiej postaci jest łatwo przyswajalna, zalecają tam takie ogromne dawki po to aby organizm zniechęcić do papierosa przez nasycenie nikotyną. Podobnie zresztą działają gumy. Przerażające są te ich zalecenia.

Odnosnie analogow znalazlem niedawno informacje, ze wchalnia sie okolo 20% nikotyny z papierosa, tak wiec do porownan powinno sie brac 1/5 z ilosci nikotyny podanej na pudelku

Na pudełku podane jest już właśnie te 20%

Wracając do tematu to też czekam na kopiące zerówki :D Aż nie mogę uwierzyć że przy takim wyborze różnych substancji nie mogą użyć niczego co by drapało w gardło i przy okazji nie było by szkodliwe.
Awatar użytkownika
By Dagor
#118638
Szczyps pisze:
Wchlaniamy tylko ulamek ilosci zawartej we wkladzie - zauwaz, ze zalecaja 60mg nikotyny we wkladach dla umiarkowanych palaczy jako minimalna dawke dzienna.

Nikotyna w takiej postaci jest łatwo przyswajalna

a skad masz pewnosc? czyzby bada odnosnie inhalacji nikotyny mnie ominely?
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#118639
Szczyps pisze:
Odnosnie analogow znalazlem niedawno informacje, ze wchalnia sie okolo 20% nikotyny z papierosa, tak wiec do porownan powinno sie brac 1/5 z ilosci nikotyny podanej na pudelku

Na pudełku podane jest już właśnie te 20%



http://www.straus.bzzz.net/mac/index.ph ... &Itemid=60

"Nikotyna jest zawieszona w dymie papierosowym w postaci małych drobin. W tej postaci jest szybko wchłaniana do krwi z płuc podczas wdychania dymu. Większość papierosów zawiera od 0,5 do 2,0 miligramów nikotyny. Około 20 % (od 0,1 do 0,4 mg) nikotyny z papierosa jest efektywnie wchłaniane do systemu krwionośnego palacza. Tak więc, fizjologiczny fakt wypalenia jednego papierosa jest taki sam jak wstrzyknięcie tej ilości nikotyny do krwi. Ta ilość nikotyny to dużo poniżej śmiertelnej dawki narkotyku, która oscyluje około 60 mg."


Masz jakies inne zrodla na poparcie tego co piszesz, ze na pudelko podawana jest ilosc wchlaniana przez palacza?
Mozna prosic o link?


Szczyps pisze:
Wchlaniamy tylko ulamek ilosci zawartej we wkladzie - zauwaz, ze zalecaja 60mg nikotyny we wkladach dla umiarkowanych palaczy jako minimalna dawke dzienna.

Nikotyna w takiej postaci jest łatwo przyswajalna, zalecają tam takie ogromne dawki po to aby organizm zniechęcić do papierosa przez nasycenie nikotyną. Podobnie zresztą działają gumy. Przerażające są te ich zalecenia.


A wiesz jaka ilosc nikotyny jest smiertelna.
Sadzisz, ze przy pelnym wchlanianiu zalecaliby te ilosci?
Awatar użytkownika
By Aloowak
#118779
krzysztofsf pisze:A wiekszosc e-palaczy przelicza zawartosci tak, jakby liquidy sie wypijalo..



Nie już gdzie dokładnie, ale czytałem na forum, że w przypadku liquidu ok. 90% nikotyny jest wchłaniane przez organizm, czyli znacznie więcej niż w przypadku analoga.
By Szczyps
#118788
Są na forum e-palacze którzy aplikują sobie 60 mg dziennie, mam też klientów którzy potrafią tyle wypalić. 60mg to dawka śmiertelna dla osoby nie palącej i podana w jakimś okresie czasu a nie w ciągu całego dnia.

"Około 20 % (od 0,1 do 0,4 mg) nikotyny z papierosa jest efektywnie wchłaniane do systemu krwionośnego palacza"

No właśnie sam to teraz potwierdziłeś, na paczkach podawane są właśnie takie ilości.

Jeśli chodzi i wchłanianie z inhalatora nicorette to ekspertem nie jestem, ale czysta nikotyna wchłania się bardzo łatwo nawet przez skórę, nośnikiem w tych inhalatorach jest azot który świetnie się do tego nadaje (najczęściej używane w inhalatorach różnego typu)

Aloowak pisze:
krzysztofsf pisze:A wiekszosc e-palaczy przelicza zawartosci tak, jakby liquidy sie wypijalo..



Nie już gdzie dokładnie, ale czytałem na forum, że w przypadku liquidu ok. 90% nikotyny jest wchłaniane przez organizm, czyli znacznie więcej niż w przypadku analoga.


Racja, nikotyna z e-papierosa jest wchłaniania niemal w 100% Dlatego nie wysŧpuje też zjawisko biernego e-palenia :)
Awatar użytkownika
By Agalloch
#118803
krzysztofsf pisze:
Wchlaniamy tylko ulamek ilosci zawartej we wkladzie - zauwaz, ze zalecaja 60mg nikotyny we wkladach dla umiarkowanych palaczy jako minimalna dawke dzienna.


Przydałoby się jakieś pewne źródło na potwierdzenie lub obalenie tej tezy, bo jeśli wchłaniamy niewielki % nikotyny z liquidu, to co dzieje się z pozostałą jej częścią? :?: Wypuszczamy ją do atmosfery z "dymkiem"? Bo jeśli tak rzeczywiście jest, to ja nie chcę, żeby moje dziecko oddychało w domu powietrzem z nikotyną...


Szczyps pisze:Racja, nikotyna z e-papierosa jest wchłaniania niemal w 100% Dlatego nie wysŧpuje też zjawisko biernego e-palenia :)


no właśnie... czyli albo istnieje bierne palenie (małe wchłanianie), albo druga możliwość - jednak przyjmujemy duże dawki nikotyny, stosując mocne liquidy... Gdzie leży prawda??? :?:
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#118820
Szczyps pisze:Są na forum e-palacze którzy aplikują sobie 60 mg dziennie, mam też klientów którzy potrafią tyle wypalić. 60mg to dawka śmiertelna dla osoby nie palącej i podana w jakimś okresie czasu a nie w ciągu całego dnia.

"Około 20 % (od 0,1 do 0,4 mg) nikotyny z papierosa jest efektywnie wchłaniane do systemu krwionośnego palacza"

No właśnie sam to teraz potwierdziłeś, na paczkach podawane są właśnie takie ilości.



Proponuje przeczytac ile pisze np na paczce marlboro czerwone.
Proponuje przeczytac rowniez opis na stronie phillip morrisa jak robia badania - 36 sekund wchlanianaia dymy z papierosa przez aparature, a nastepnie jego analiza.


Szczyps pisze:Jeśli chodzi i wchłanianie z inhalatora nicorette to ekspertem nie jestem, ale czysta nikotyna wchłania się bardzo łatwo nawet przez skórę, nośnikiem w tych inhalatorach jest azot który świetnie się do tego nadaje (najczęściej używane w inhalatorach różnego typu)

Aloowak pisze:
krzysztofsf pisze:A wiekszosc e-palaczy przelicza zawartosci tak, jakby liquidy sie wypijalo..



Nie już gdzie dokładnie, ale czytałem na forum, że w przypadku liquidu ok. 90% nikotyny jest wchłaniane przez organizm, czyli znacznie więcej niż w przypadku analoga.


Racja, nikotyna z e-papierosa jest wchłaniania niemal w 100% Dlatego nie wysŧpuje też zjawisko biernego e-palenia :)


Prosze o linki do wynikow badan.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#118827
Agalloch pisze:
krzysztofsf pisze:
Wchlaniamy tylko ulamek ilosci zawartej we wkladzie - zauwaz, ze zalecaja 60mg nikotyny we wkladach dla umiarkowanych palaczy jako minimalna dawke dzienna.


Przydałoby się jakieś pewne źródło na potwierdzenie lub obalenie tej tezy, bo jeśli wchłaniamy niewielki % nikotyny z liquidu, to co dzieje się z pozostałą jej częścią? :?: Wypuszczamy ją do atmosfery z "dymkiem"? Bo jeśli tak rzeczywiście jest, to ja nie chcę, żeby moje dziecko oddychało w domu powietrzem z nikotyną...


Szczyps pisze:Racja, nikotyna z e-papierosa jest wchłaniania niemal w 100% Dlatego nie wysŧpuje też zjawisko biernego e-palenia :)


no właśnie... czyli albo istnieje bierne palenie (małe wchłanianie), albo druga możliwość - jednak przyjmujemy duże dawki nikotyny, stosując mocne liquidy... Gdzie leży prawda??? :?:


http://e-palimy.pl/content/20-opinia-le ... apierosach
http://www.ii.org.pl/epapierosy/zarzuty

"6. Czy "dymek", który emituje e-papieros może być szkodliwy dla otoczenia?

Mgła z e-papierosa może zawierać maksimum 2% nikotyny, czyli śladowe ilości. Ponadto nikotyna na wolnym powietrzu szybko się utlenia. Dym ze zwykłych papierosów nie tylko zawiera nikotynę, ale również ok. 4 tys. substancji chemicznych, z których 50 określa się jako rakotwórcze, a ponad 100 jako toksyczne, które są przyczyną śmierci tysięcy biernych palaczy rocznie."
Opracowanie tekstu:

Dr n. med. Piotr Müldner-Nieckowski, Dr n. med. Wawrzyniec Podrzucki, Dr n. chem. Mirosław Dworniczak
By Szczyps
#118844
Proponuje przeczytac ile pisze np na paczce marlboro czerwone.
Proponuje przeczytac rowniez opis na stronie phillip morrisa jak robia badania - 36 sekund wchlanianaia dymy z papierosa przez aparature, a nastepnie jego analiza.

Malboro czerwone maja pewnie około 0,9 mg, 0,1-0,4 mają Super-lighty.
Z tego co wiem badają to wsadzając papierosa do maszyny która go spala i mierzy ilość smoły nikotyny w zaciągnientym dymie. I właśnie tak ilość jest podana na paczce. Te dane to ilość substancji którą papieros dostarcza do organizmu, chyba mi nie powiesz że w samym już tytoniu znajdują się substancje smoliste i tlenek węgla...
Takie badanie nie przewiduje jednak czynników zewnętrznych takich jak przypadkowe zasłonięcie perforacji na bibułce palcami, przez co nie raz pewnie wypaliliśmy więcej nikotyny niż było napisane na paczce.

Odnośnie biernego e-palenia pozwolę sobie jeszcze zacytować StaregoChemika że ilość nikotyny wchłanianej przez biernego e-palacze przebywającego w tym samym pomieszczeniu może być porównywalna z zjedzeniem pomidora w którym też znajdują się śladowe ilości nikotyny.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#118877
Szczyps pisze:
Proponuje przeczytac ile pisze np na paczce marlboro czerwone.
Proponuje przeczytac rowniez opis na stronie phillip morrisa jak robia badania - 36 sekund wchlanianaia dymy z papierosa przez aparature, a nastepnie jego analiza.

Malboro czerwone maja pewnie około 0,9 mg, 0,1-0,4 mają Super-lighty.
Z tego co wiem badają to wsadzając papierosa do maszyny która go spala i mierzy ilość smoły nikotyny w zaciągnientym dymie. I właśnie tak ilość jest podana na paczce. Te dane to ilość substancji którą papieros dostarcza do organizmu, chyba mi nie powiesz że w samym już tytoniu znajdują się substancje smoliste i tlenek węgla...
Takie badanie nie przewiduje jednak czynników zewnętrznych takich jak przypadkowe zasłonięcie perforacji na bibułce palcami, przez co nie raz pewnie wypaliliśmy więcej nikotyny niż było napisane na paczce.

Odnośnie biernego e-palenia pozwolę sobie jeszcze zacytować StaregoChemika że ilość nikotyny wchłanianej przez biernego e-palacze przebywającego w tym samym pomieszczeniu może być porównywalna z zjedzeniem pomidora w którym też znajdują się śladowe ilości nikotyny.


Nie "dostarcza" , a znajduje sie w dymie poddanym analizie.
"dostarcza" oznacza ilosc wchlonieta do organizmu. - jest ona podana powyzej, googlalem wczoraj dalej w domu - szacunek sie raczej zgadza z innymi zrodlami, za wyjatkiem informacji z jednego z portali poswieconego zdrowiu, ze w lightach dodawane sa substancje ziwekszajac stopien wchlaniania nikotyny z dymu, aby umozliwic napalenie sie produktem majacym mniejsza jej ilosc.

Tak wiec mamy podana ilosc uzyskana ze spalenia probki i pobrania wydzielonego dymu.

Hmmm... ja tez zacytowalem Starego Chemika w tej czesci zwiazanej z iloscia nikotyny w powietrzu przy e-paleniu.

A co z linkami do wynikow badan, ze nikotyna zawarta w e-liqudzie jest wchlaniana prawie w 100% przez organizm e-palacza, co twierdziles powyzej?
Awatar użytkownika
By Agalloch
#118883
krzysztofsf pisze:
Agalloch pisze:
no właśnie... czyli albo istnieje bierne palenie (małe wchłanianie), albo druga możliwość - jednak przyjmujemy duże dawki nikotyny, stosując mocne liquidy... Gdzie leży prawda??? :?:

Mgła z e-papierosa może zawierać maksimum 2% nikotyny, czyli śladowe ilości.


No dobrze - 2% leci w powietrze, a 98%? jednak jest wchłaniane przez organizm? Jeśli tak, to jest to niepokojąca informacja... jeśli paliłem 10 papierosów dziennie (0,6 mg), z czego wchlaniała się, załóżmy, połowa, to dawało 3 mg nikotyny wchłoniętej dziennie. Teraz inhaluję 1,5 ml płynu 12 mg, z czego pobieram 98%, to daje 17,6 mg. Różnica jest... wzrost spożycia nikotyny o 587% :!: Jeśli tak to wygląda, to nieciekawie, nie po to rezygnowałem z analogów, żeby pogłębiać poziom uzależnienia od nikotyny... na razie niech będzie, że jest to coś-za-coś, ale jeśli takie zależności są prawdziwe, to chyba nei warto zbytnio zżywać się z e-p i je też trzeba będzie kiedyś odstawić... :cry: :roll: :oops:
By jaceka
#119094
Papierosy elektroniczne mają w założeniu dostarczać organizmowi nikotynę bez konieczności wdychania szkodliwych substancji zawartych w tytoniu. Nasze badania wykazały, że testowane papierosy elektroniczne nie dostarczają substancji, której mają dostarczać. To nie jest tak, że dostarczają mniej nikotyny, niż tradycyjne papierosy. One nie dostarczyły żadnych mierzalnych poziomów nikotyny. Palenie ich jest tak efektywne, jak zaciąganie się niezapalonym tradycyjnym papierosem - stwierdził Eissenberg.

Szczegółowy opis badań ukaże się w lutowym numerze pisma Tobacco Control.
Oszukańcze e-papierosy

To ile tak naprawdę wchłaniamy nikotyny e-paląc e-papierosa?
Kiedyś lesmie podał taka oto tabelkę:
lesmie pisze:1 ml. e liquidu to odpowiednik mniej więcej 1 paczki tytoniowych papierosów i powinien być o zawartości nikotyny 14 mg żeby jego moc odpowiadała mocy papierosa o zaw. nik. 0,7 mg.

Przykłady jak sobie dobrać moc e liquidu w zależności jakie mocne papierosy tytoniowe się kiedyś paliło:

e liquid o mocy 4 mg - 0,2 mg/papieros
6 mg - 0,3 mg/papieros
8 mg - 0,4 mg/papieros
11 mg - 0,55 mg/papieros
14 mg - 0,7 mg/papieros
16 mg - 0,8 mg/papieros
18 mg - 0,9 mg/papieros
24 mg - 1,2 mg/papieros
36 mg - 1,8 mg/papieros

Moc e liquidu (np. 18 mg) jest zawsze podawana jako zawartość nikotyny w 1 ml e liquidu.

A teraz z życia. Mojego życia epalacza.
Na początku swojej drogi z elektronicznym papierosem e-paliłem liquidy o mocy 24/18mg. Na dobę wyepalałem około 4ml płynu. czasem więcej.
Jeżeli przyjąć że 1ml liquidu to paczka analogów to wypalałem na dobę 4 paczki mocnych papierosów dzień w dzień przez około dwa miesiące. Powinienem jeszcze żyć?
Spróbujcie wypalić 4 paczki mocnych papierochów...............
By Reichard
#121531
Tu wymagane są jakieś bardzo szczegółowe badania, bo jak się okazuje ilość nikotyny wchłanianej z e-p jest znacząco większa niż z analoga, ale jednocześnie ta z analoga jest lepiej wchłaniana, bo z e-p niewiele nikotyny dociera do płuc gdzie są najlepsze warunki dla wchłaniania (jest gdzieś na forum taki temat z linkiem do zewnętrznego artykułu).
Problem i tak moim zdaniem jest i każdy e-palacz powinien dążyć do tego, żeby podczas przestawiania się na e-papieroska używać liquidów o zawartości nikotyny zaspokajającej jego potrzeby (czyli większej niż by to wynikało z rozsądnego szacunku - dokładnie tak samo jak w przypadku środków typu niquitin i innych syfów które na dłuższą metę są nieskuteczne). Po przestawieniu na e-papierosa KONIECZNIE trzeba starać się schodzić na mniejsze ilości nikotyny, aż do momentu kiedy karmić będzie się tylko przyzwyczajenie, a już nie nałóg. W ten sposób e-palacz załatwi sobie kurację jak z apteki, a duuużo taniej i będzie mógł nadal "puszczać dymka" mimo, że jego zapotrzebowanie na nikotynę jest znacznie mniejsze, a w ostateczności zerowe.
Awatar użytkownika
By Archon1
#365224
krzysztofsf pisze:
http://e-palimy.pl/content/20-opinia-le ... apierosach


Do 5 paczek dziennie, to jakaś bzdura... Żeby tyle wypalić, musiał bym siedzieć cały dzień w fotelu i odpalać jeden od drugiego.
'Otóż rzeczą niemożliwą jest przedawkowanie nikotyny kiedy używa się elektronicznych papierosów'...
Jak bym palił 5 paczek dziennie to i 36mg nikosi bym nie przedawkował. Śmieszny gość
Awatar użytkownika
By vincent
#365387
Kopciuch pisze:Kolejna akcja z odgrzebywaniem brodatych tematów? :mrgreen:

Ja proponuję wapować spirytus. Świetny substytut nikotyny, zerowa jej zawartość i kopie jak fix :D . No w ostateczności zmieszany w glikolem i gliceryną tak, aby uzyskać moc konkretnej Rakiji. :mrgreen:. Przy okazji mamy odkażanko paszczy zapewnione. W mózgu też się poprzestawia :D .
Awatar użytkownika
By Kriss
#365485
Archon1 pisze:Do 5 paczek dziennie, to jakaś bzdura... Żeby tyle wypalić, musiał bym siedzieć cały dzień w fotelu i odpalać jeden od drugiego.

Lubię takie zdecydowane posty... :roll:
Nie musisz siedzieć murem w fotelu i odpalać jeden od drugiego, możesz chodzić, pisać na komputerze z papierosem w ustach, siedzieć na tronie puszczając dymek, czytać gazetę, rozmawiać przez telefon, załatwiać interesy, spacerować z psem etc. etc. Możesz też odpalać jeden papieros, palić chwilę, odkładać na popielniczkę, zapominać o nim, wyciągać kolejny - sama tak robiłam w pewnym okresie, chociaż myślę, że wtedy nie wypalałam więcej jak 3 paczek dziennie, no może kilka szt więcej.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.