EPF
Co z czym i jak mieszać.
By anonimowypalacz
#363562
Witam wszystkich
A co sądzicie o własnej produkcji bazy?
Jestem Ciekaw waszych opinii ponieważ od około 3 miesięcy palę bazę własnej produkcji.
Tj.

77,6 % PG
16,5 % VG
3,0 % Deionised Vater
0,5 % Alkohol Etylowy
2,4 % nikotyna

Wszystkie składniki rzecz jasna cz.d.a

Koszt 100 ml wyszedł od 25 zł do 30 zł w zależności od ceny hurtowej składników a tu nikotyna jaka jest dostępna 99% stanowi najdroższy składnik.

Oczywiście brak tu barwników oraz aromatów ale to raczej plus :-)
dzięki temu za każdym razem uprzednio kupując kilka aromatów przykładowo na bazie glikolu lub alkoholu za każdym razem możemy sobie przygotować ulubiony smaczek znacznie znacznie mniejszym kosztem.

Na początku kupowałem liquidy sprzedawane na allegro w cenach od 50 do 80 zł za 100 ml - vaniliowy lub tytoniowy jednak nie miały one nic wspólnego z vanilią itp....
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#363564
anonimowypalacz pisze:2,4 % nikotyna
Czy chcesz nam powiedzieć, że mieszasz czystą nikotynę?
Sam, w domu, ktoś to robi, sam w laboratorium?
To jedno. A drugie to po co samemu tworzyć, skoro można gotową bazę kupić?
Awatar użytkownika
By Siarek
#363566
Praca z czystą nikotyną to ponoć taka rosyjska ruletka jeśli nie mamy przeszkolenia, doświadczenia, wyciągu i odpowiedniego sprzętu. A cena wychodzi Ci taka jak za gotową bazę ...
By anonimowypalacz
#363568
Troszkę poświęciłem czasu i kilometrów żeby ją kupić u siebie w mieście ale nie stanowi to większego problemu wystarczy poszukać :-)
Ale ten temat nie dotyczył zakupu nikosi. Do tego jej cena jest bardzo wysoka .. jednakże warto poświęcić kilka stówek ... i jest zapasik bazy VPG na 4,5 roku :-)
By jaceka
#363570
to jakaś podpucha
Nie bawcie się czystą nikosią!!!!!
By anonimowypalacz
#363571
Powiem tak posiadałem czystą nikotynę teraz mam gotową bazę PG VG dodaję w zasadzie wg potrzeby. Taka baza różni się od tych sprzedawanych komercyjnie mnie poprostu lepiej smakuje.
A wracając do czystej nikotyny ... jak widać żyję :-)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#363572
anonimowypalacz pisze:Troszkę poświęciłem czasu i kilometrów żeby ją kupić u siebie w mieście ale nie stanowi to większego problemu wystarczy poszukać :-)
Ale ten temat nie dotyczył zakupu nikosi. Do tego jej cena jest bardzo wysoka .. jednakże warto poświęcić kilka stówek ... i jest zapasik bazy VPG na 4,5 roku :-)

Stary i znany temat :mrgreen:
A poza tym coś Ci drogo wyszła ta baza :mrgreen:
By anonimowypalacz
#363575
Hmmm co do terminu przydatności ..? mam bardzo wielu chętnych znajomych i wątpię żeby się zmarnowała:-) w komercyjnej sprzedaży jest też ale to dla przykładu ekstrakt vaniliowy 99% kt. doskonale się do tego nadaje dzięki czemu uzyskujemy wspaniały liquid. A czy moderator się ulituje ...? piszę o własnych doświadczeniach... I raczej lepiej jest już inhalować coś takiego niż to co oferują sprzedawcy w Polsce a jest chińskiego pochodzenia ....
I zapoznałem się z blogiem starego chemika przed zakupem składników.
Nikotynę 99% kupiłem oficjalnie z firmy która zajmuje się sprzedażą i bez najmniejszych problemów.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011, 21:06 przez anonimowypalacz, łącznie zmieniany 1 raz.
By anonimowypalacz
#363579
A nie spotkałem nic ruskiego hehehehehe wszystkie składniki które kupiłem są krajowego pochodzenia wyjątek stanowi nikotyna pochodzi z USA
Awatar użytkownika
By PucH2
#363581
Właściwie to o czym tu piszą? Jakiś skład z butelczyny liqidu bez aromatów.

Gdzie linki? Gdzie cennik półproduktów. Jednym słowem Kosz.
Awatar użytkownika
By Kriss
#363582
Ej, ale nie urządzajcie linczu.
Napisaliście, że to niebezpiecznie, nie polecacie, odradzacie, wyjaśniliście dlaczego i może te wszystkie "hahachy" i "hihihichy" są niepotrzebne, co..?

Autor tematu i tak nie przestanie tak mieszać skoro miesza, a wyśmiewaniem niczego nie osiągniecie.
Awatar użytkownika
By Amix
#363583
anonimowypalacz pisze:A nie spotkałem nic ruskiego hehehehehe wszystkie składniki które kupiłem są krajowego pochodzenia wyjątek stanowi nikotyna pochodzi z USA

http://www.digicig.pl/dc/nikotyna
Nikotyna jako substancja oznaczona znakiem T+ (silnie trująca) nie jest sprzedawana w czystej formie każdemu. Można ją oczywiście nabyć stosując pewne fortele, ale tu znów zaczyna się problem z czystością związku, sposobem przechowywania, a co za tym idzie jakością. Trzeba pamiętać, że przygotowany liquid jest wprowadzany do organizmu człowieka, a to nie jest zabawa.
Do znudzenia będę powtarzał – nikotyna w formie czystej jest bardziej toksyczna niż arszenik i cyjanek potasu, a w związku z tym że jest cieczą i paruje w temperaturze pokojowej, jest tym bardziej groźna.


Do koszalina
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#363584
Kriss pisze:Autor tematu i tak nie przestanie tak mieszać skoro miesza, a wyśmiewaniem niczego nie osiągniecie.
Tym gorzej dla niego i otoczenia.
A wyśmiewanie może tym skutkować, że nie zabije może siebie i kogoś jeszcze przy okazji.
By anonimowypalacz
#363586
Zgadzam się jak najbardziej i nie twierdzę że nie jest niebezpieczna ..
natomiast nie używałem żadnych forteli wszedłem zapytałem się czy jest dostępna ... zamówiłem i kupiłem bez najmniejszego problemu
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#363587
Ty chyba nadal czegoś nie łapiesz... Albo udajesz głupiego.
By jq0o
#363593
Wszystkie składniki do produkcji bazy można kupić u inawery lub od "naszych" sprzedawców.Są w bezpiecznych stężeniach i wcale drożej nie wychodzi...
Niepotrzebnie ryzykujesz,a może chcesz pokazać jaki jesteś kozak.
Awatar użytkownika
By Kriss
#363596
Widać nie ma zaufania do naszych dostawców....
By anonimowypalacz
#363598
Mareckimt pisze:Ty chyba nadal czegoś nie łapiesz... Albo udajesz głupiego.


Podzieliłem się swoim doświadczeniem czy to stanowi dla niektórych tu problem ? Ale chyba ten co łapie udaje tylko nie głupiego ?
Ale najzabawniejsze jest to że ci co najwięcej krytykują sami chcą kupić czystą albo w odpowiednim stężeniu dla siebie co się przekłada na moja skrzynkę pocztową właśnie tu
A najbardziej krzykliwi są sprzedawcy chińskich produktów i drobni handlarze tego typu towarem ..... i tu już bez komentarza.
A jeśli chodzi o cenę ... można z niej zbić ponad połowę wszystko w zależności od kupowanych ilości w hurtowni i to tyle co chciałem napisać.

Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#363614
Powiem tak - nikotyna cz.d.a. nie jest jakości farmakopealnej (a więc np. może zawierać nitrozoaminy, tzw. TSNA). To raz. Dwa - nikotyna "z USA" jest ekstrahowana w Chinach lub Indiach (podobnie jak ponad 95% nikotyny światowej), Amerykanie tylko oczyszczają i testują czystość - tak samo robią praktycznie wszystkie firmy sprzedające nikotynę na rynku.
Dodam tylko, że prywatny zakup nikotyny jest w świetle polskiego prawa nielegalny - substancja ta należy do tzw. klasy T+.
A tak z lżejszej strony - ja się tylko zastanawiam, co w tym składzie robi dejonizowany ojciec...
Awatar użytkownika
By Kszywho
#363618
Mareckimt pisze:
Kriss pisze:Autor tematu i tak nie przestanie tak mieszać skoro miesza, a wyśmiewaniem niczego nie osiągniecie.
Tym gorzej dla niego i otoczenia.
A wyśmiewanie może tym skutkować, że nie zabije może siebie i kogoś jeszcze przy okazji.

Tak na dobrą sprawę to nawet w firmach o międzynarodowej sławie zdarzają się pomyłki i zawartość nikotyny jest mylona dziesięciokrotnie, więc równie dobrze jakiś sprzedawca może nas zabić :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PucH2
#363619
anonimowypalacz pisze:Witam wszystkich
A co sądzicie o własnej produkcji bazy?
Jestem Ciekaw waszych opinii ponieważ od około 3 miesięcy palę bazę własnej produkcji.
Tj.

77,6 % PG
16,5 % VG
3,0 % Deionised Vater
0,5 % Alkohol Etylowy
2,4 % nikotyna

Wszystkie składniki rzecz jasna cz.d.a

Koszt 100 ml wyszedł od 25 zł do 30 zł w zależności od ceny hurtowej składników a tu nikotyna jaka jest dostępna 99% stanowi najdroższy składnik.

Oczywiście brak tu barwników oraz aromatów ale to raczej plus :-)
dzięki temu za każdym razem uprzednio kupując kilka aromatów przykładowo na bazie glikolu lub alkoholu za każdym razem możemy sobie przygotować ulubiony smaczek znacznie znacznie mniejszym kosztem.

Na początku kupowałem liquidy sprzedawane na allegro w cenach od 50 do 80 zł za 100 ml - vaniliowy lub tytoniowy jednak nie miały one nic wspólnego z vanilią itp....

A to też sobie pomieszam :mrgreen: :
77,6 % PG
16,5 % VG
3,0 % Deionised Vater
0,5 % Alkohol Etylowy
Awatar użytkownika
By Tomba
#363621
StaryChemik pisze:Dodam tylko, że prywatny zakup nikotyny jest w świetle polskiego prawa nielegalny - substancja ta należy do tzw. klasy T+.


A pisanie na ogólnopolskim forum, że się ją posiada, to kolejna głupota.
No cóż? Gratuluję pomysłu i nie zdziw się jak Cię ktoś odwiedzi.
Awatar użytkownika
By olala
#363626
anonimowy, skoro koszt butelki wynosi Cię tyle samo, co zakup gotowej bazy, to po co ryzykujesz swoim (a może też psa czy współlokatora) zdrowiem? to dla mnie niepojęte. nie jesteś bezawaryjną maszyną, zawsze może się coś zdarzyć: dzwoniący telefon, kichnięcie, skurcz dłoni i Ci się to cholerstwo wyleje, a potem płacz.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#363629
olala pisze:... i Ci się to cholerstwo wyleje, a potem płacz.

Ale na pewno to nie On będzie płakał. Nie zdąży.
Awatar użytkownika
By Kriss
#363630
Nie no, płacz to nie, chyba, że rodziny, bo facet się przekręci jak się zaleje czystą nikotyną. Nie zdąży dojść do łazienki, żeby to z siebie spłukać.
Awatar użytkownika
By Tomba
#363631
Jak mu się wyleje czysta nikotyna na łapy, to może nie zdążyć ich umyć, a co dopiero płakać.
By maniak
#363634
anonimowypalacz pisze:Witam wszystkich
A co sądzicie o własnej produkcji bazy?

Gdybyś poświęcił 5 minut na poczytanie forum to byś wiedział i nie zakładał tego tematu.
anonimowypalacz pisze:Wszystkie składniki rzecz jasna cz.d.a

"Rzecz jasna"? Dla mnie niejasna. Bo ja się staram kupować składniki w jakości raczej farmakopealnej, nie cz.d.a.
anonimowypalacz pisze:Oczywiście brak tu barwników oraz aromatów ale to raczej plus :-)

O, a od kiedy w gotowych bazach są barwniki?

Mieszanie nikotyny w domowych warunkach to głupota. Wiem, czytałem - przeżyłeś... I co z tego?
Jak delikwent lubi się bawić odbezpieczonym granatem to się go zamyka. I nie ma znaczenia, że "przeżył". Chodzi o to, że jak mu się palec w czasie zabawy "omsknie" to może zginąć więcej osób niż tylko on sam. Podobnie jest z czystą nikotyną. I nawet jeśli można ją kupić łatwiej niż wspomniany granat, to jej sprzedaż podlega ograniczeniom właśnie z tego powodu.

PS. Mam wrażenie, że kolega anonimowypalacz to zwykły troll i to co napisał nie jest prawdą. Niniejszego posta napisałem w razie gdybym się jednak mylił.



Ze względów bezpieczeństwa temat idzie do pieca. Zamykam - kijan77
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.