EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By slawol8
#358500
Denerwowało mnie to że w domu niepotrzebnie używam, coś przenośnego z czego powinienem korzystać - gdy nie mam dojścia do zasilania..
Poświęciłem kabel USB od kontrolera gier, zakupiłem mały "pstryczek" i wykorzystałem przejściówkę którą kiedyś kupiłem do VGO z 901 na 510 :)
Także wydałem na wszystko 2,5 PLN, resztę miałem w domu.

O to co mi wyszło.
Obrazek

Zastanawiam się w co to upchnąć żeby wygodniej się trzymało i paliło.
Mam pomysł żeby wykorzystać obudowę po Nokii 3310, jutro pomyślę.
Fajek ma zasilanie 5.11V jak widać na mierniku, ładnie dymi.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#358501
Podjedz na Chwaliszewo do elstat.pl i wybierz jakąś małą obudowę np Z94, będzie lepsze od 3310, a koszt niewielki ;)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By slawol8
#358502
Ooo, dzięki. Jak będzie troszkę czasu to się tam wybiorę. Może jakiś zapasik mały się zrobi :).
Jeśli chcecie, to po wsadzeniu tego w obudowę, też wrzucę jakieś zdjęcie.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#358504
Przejrzyj też co masz w domu, masz w sumie mało do zmontowania więc pewnie znajdzie się coś bardziej odpowiedniego od 3310 ;) a jak masz rossmana blisko, kiedyś były cukierki hanna montana w fajnym metalowym boxie za 2-3zl. Po polakierowaniu używałem ich do noszenia zapasowej ego i kartka, do Twojego moda też sie nada, tylko porządnie odizoluj wszystko :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By sz3kla
#358506
Chyba też sobie coś takiego machnę, bo zanim dotrą do mnie części na boxa z regulacją, pewnie trochę minie, a brakuje mi czegoś z wyższym napięciem pod watkowce.
Brawo! Najprostsze rozwiązania są najlepsze!
Awatar użytkownika
By LAZY
#358507
Wszystko będzie fajnie do momentu aż zdechnie zasilanie usb. Jakie masz maksymalne obciążenie usb twojego komputera? 500mA więcej?
Proponuję zrobić specjalne usb do zasilania fajka. Najprościej mówiąc usb na śledziu i zasilanie do niego prosto z gniazda molex- gdzie jest do dyspozycji 5v i 12v. Dodam że te 5v można mocno obciążyć, ale bez przesady lepiej po drodze dać bezpiecznik ze 2,5 ampera.
Awatar użytkownika
By dsh
#358508
Jak robiłem różne światełka i testowałem to prąd brały z USB bo tak było wygodniej. Pobór około 1 amper i przy takim poborze napięcie spadało z nominalnego 5V do ok 3.2V.

Nie mówię, że to reguła ale jest duża szansa (pomijając usmażenie sekcji zasialnia USB na płycie głównej), że po prostu się nie popali na tym jak na prawdziwym zasialniu 5V.
Awatar użytkownika
By LAZY
#358509
Jak ,,siada" napięcie to znaczy że port jest przeciążony.
Awatar użytkownika
By slawol8
#358878
Fakt, napięcie przy paleniu spada trochę :( jest jakieś 3,7 V przy smokymizerach. Ale podstawową potrzebę spełnia :).
O porty USB się nie boję, używam adaptera 220V na usb. Takie coś nowe idzie nabyć za 5zł, w sklepach z e-fajkami wołają po 25zł ale są tańsze :). Moje podstawowe oczekiwania spełnia, zastanawiałem się nad jakimś bezpiecznikiem, czy czymś na ten styl, żebym mógł spokojnie . Jednak nie wiem co by się sprawdziło. I chyba zamknę to w strzykawce :) wydaje mi się że to będzie najwygodniejsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#358881
A nie wystarczy kupić hub'a usb z własnym zasilaniem...cztery porty do 4 e-fajek. :mrgreen: Mama, tata, syn i córka...wszyscy szczęśliwi. :beer:
Awatar użytkownika
By dsh
#358893
slawol8 pisze: używam adaptera 220V na usb


Nie widziałem jeszcze takiego adaptera, który by dawał więcej niż 1AMPER a większość daje 0.5A (do e-palenia potrzeba minimum 2). Nie dość, że go przeciążasz to jeszcze w dodatku jest tani chiński szajs, zwykle najgorszy z najgorszych. A w dodatku impulsowy (nie ma izolacji pomiędzy siecią a tym co trzymasz w ustach). Nie chcę straszyć, ale ja bym w życiu nie wziął do ust nic bezpośrednio podłączonego do tego.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#358904
Jest kilka niedrogich alternatyw na stabilne, kontrolowane zasilanie z regulacją do wapowania w domu: *SMOKEKING* :wink:
http://programatory.com.pl/sklep/index. ... -pxn-1503d
Biorąc pod uwagę cenę wszystkich pierdół aby stworzyć niepalne źródło na usb to chyba 104 zł to nie dużo.
A tutaj tego więcej...
http://www.twenga.pl/dir-Sprzet-biurowy ... oratoryjny
:mrgreen:
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.