EPF
By Irena
#353449
Witam
Używam TVP od dwóch 48h i wygląda to tak:
Jest tak lekkie, że aż się dziwię (i to po załadowaniu do niej-niego akumulatorków).
Obsługa jest intuicyjnie prosta. Nie ma możliwości zmiany ustawień przez przypadek przy normalnym użytkowaniu. Tomba pisał o problemach z dojściem ... do ustawień charakterystyki grzania (zbyt mało czasu na to), ale ja nie zauważyłem tego problemu. Nie bawiłem się natomiast w palenie na stałe na ustawieniach innych niż A1 - jeszcze.
Zdziwiło mnie szybkie zużycie akumulatorków. Używam chwilowo 16340 z PCB i w ciągu jednego dnia wykończyłem dwa komplety - jeden AW i jeden ognisty. Dodam, że było to około 3ml liquidu w liquinatorze od Tomby (paliłem na ok. 4V). Akumulatory w obu przypadkach rozładowywały się równomiernie, więc napięcie od nich odcinała elektronika TVP (w obu przypadkach przy 6,6V bez obciążenia).
Włącznik w dupce i zabezpieczenie przeciwko odwrotnemu zamontowaniu akumulatorków PucH2'a (za cholerę nie wiem jak odmienić) wydaje mi się rewelacyjnym rozwiązaniem. Nie sprawdzałem co prawda, czy na pewno działa(i nie mam zamiaru), ale ten sposób rozwiązania ma sens.
Mam tylko pytanie o głowicę Ego, a konkretnie o uszczelkę izolującą pin dodatni od obudowy. Wydaje mi się, że w IHM by DarekZ była taka sama i były problemy z tym, że potrafiła wypaść i robiło się zwarcie. Moje zdolności manualne sprawiły, że męczyłem się z tym dosyć długo to czym IHM odszedł na pewien czas w odstawkę. Czy tutaj jest to samo, czy też ten problem nie powinien już występować?
Czy zamontowanie głowicy takiej jak zrobił to Wuntek http://papierosyforum.pl/viewtopic.php?f=266&t=16819 jest niemożliwe w modelu z plusem na obudowie?

Reasumując. Jestem na tę chwilę bardzo zadowolony z zakupu i myślę poważnie czy nie zakupić drugiego modelu "na wszelki wypadek", gdyż zmiana napięcia z dokładnością do 0,1V daje naprawdę możliwość dostosowania sprzętu dokładnie pod swoje upodobania.
No i oczywiście chciałbym podziękować obu Twórcom za ogrom pracy, determinacji, talentu i cierpliwości, który pozwolił na stworzenie TVP. Dajecie tym naprawdę wiele radochy ludziom, którzy z e-palenia czynią coś a'la hobby. Odnoszę wrażenie, że przeniosłem się w czasie do dwudziestolecia międzywojennego gdzie polska myśl techniczna wyprzedzała resztę świata :)
Dziękuję za TVP
Awatar użytkownika
By Tomba
#353477
Irena pisze: Tomba pisał o problemach z dojściem ... do ustawień charakterystyki grzania (zbyt mało czasu na to), ale ja nie zauważyłem tego problemu. Nie bawiłem się natomiast w palenie na stałe na ustawieniach innych niż A1 - jeszcze.

No właśnie - mogłeś nie zauważyć, bo jeszcze nie próbowałeś.
Po drugie, to u mnie przycisk się zacinał. Teraz się już wszystko ładnie wypracowało, a ja nauczyłem się odpowiednio klikać i nie mam najmniejszego problemu z tą opcją.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#353928
Irena pisze:Używam chwilowo 16340 z PCB i w ciągu jednego dnia wykończyłem dwa komplety - jeden AW i jeden ognisty. (...) Akumulatory w obu przypadkach rozładowywały się równomiernie, więc napięcie od nich odcinała elektronika TVP (w obu przypadkach przy 6,6V bez obciążenia).


Nie wiem czy TVP ma wbudowaną kontrolę minimalnego napięcia uzyskiwanego z zespołu akumulatorów, czy też jej nie ma. Wiem natomiast, że konstrukcja którą ostatnio sam używam, z całą pewnością nie ma takiego zabezpieczenia – a jednak jakimś dziwnym trafem, na początku jej użytkowania doprowadzała mnie do szału odcinając mi zasilanie również na ok. 6,6V.
Zasilanie czepię podobnie jak wielu użytkowników TVP z dwóch połączonych szeregowo akumulatorów, a dokładniej z dwóch AW z wbudowanym zabezpieczeniem PCB. O jakiejkolwiek równomierności ich rozładowania nie ma jednak mowy, czyli inaczej mówiąc, uzyskiwane w stanie „odmowy współpracy z modem” z dwóch ogniw ok. 6,6V, wcale nie oznacza że każde z nich daje w tym momencie statystyczne 3,3V.
Zwykle, jedno z ogniw (i za każdym razem jest to to samo ogniwo - „słabsze”) ma ok. 3V, natomiast drugie ma się jeszcze całkiem dobrze i daje ok. 3,6V. W chwili osiągnięcia przez „słabszy” z akumulatorów poziomu 3V, każda kolejna próba wyciśnięcia z niego dużego prądu skutkuje dodatkowym wahnięciem napięcia i tym samym zadziałaniem zabezpieczenia przeciwrozładowaniowego. W efekcie, „słabszy” akumulator wyłącza się przerywając tym samym obwód szeregowy i odcinając zasilanie moda bez względu na stan akumulatora „mocniejszego”. Po odpięciu obciążenia, oczywiście zespół akumulatorów ponownie zaczyna pracować dając wspomniane na początku ok. 6,6V. Dodam, że niemal identyczne wyniki pomiarów uzyskałem testując wielokrotnie drugi, dodatkowy komplet baterii tego samego typu – w którym również jeden z akumulatorów okazał się znacząco „słabszy”.


W moim przypadku, rozwiązaniem problemu z przedwczesnym odcinaniem zasilania okazało się sparowanie ze sobą oddzielnie akumulatorów „słabszych” oraz oddzielnie akumulatorów „mocniejszych”. Po takim „sparowaniu” ogniw, czas wapowania na modzie bardzo znacząco wzrósł - a w każdym razie wzrósł na tyle znacząco - że jestem skłonny już uwierzyć, że rzeczywiście mam do dyspozycji pojemność zbliżoną do deklarowanej przez producenta (750mAh). Co ważne, obecnie nie mam już problemów zarówno z kompletem akumulatorów „słabszych” jak i z „mocniejszych”, a sam czas ich pracy wydaje się do siebie mocno zbliżony.
Awatar użytkownika
By prymus140
#354011
Mi po raz drugi odcina przy 6,6v i akusy do ładowarki.Pozatym wszystko ok. Mój ulubiony program to A3 przy 3,7v. na liquinatorze z kartkami dc od Volisha.Ale nurtuje mnie byc moze przyszły problem, mianowicie przynajmniej raz dziennie a na pewno niektórzy to 2 razy trzeba odkrecic i zakrecic dupke przy wymianie akusów a widze ze gwincik bardzo cienki i czy po iles tam razach po prostu sie wytrze i d.pa zimna.Byc moze przesadzam ale uczulam na to.
Awatar użytkownika
By benyy
#354015
Powinien odcinać przy 5.5V POD OBCIĄŻENIEM :).
Podajcie te 6.6v bez czy pod obciążeniem :)?

Tak przynajmniej jest przy użyciu akusów 18350 1200mah
Awatar użytkownika
By miron52
#354035
6,6V bez obciążenia. UF 18350 1200 mAh, to są goowniane batki i pod obciążeniem o 1,5V napięcie spada. Więcej jak 800 mAh z nich się nie wyciągnie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#354055
prymus140 pisze:Ale nurtuje mnie byc moze przyszły problem, mianowicie przynajmniej raz dziennie a na pewno niektórzy to 2 razy trzeba odkrecic i zakrecic dupke przy wymianie akusów a widze ze gwincik bardzo cienki i czy po iles tam razach po prostu sie wytrze i d.pa zimna.Byc moze przesadzam ale uczulam na to.

Wymiana dupki w własnym zakresie to koszt niewiele większy niż 5 zł (koszt latarki). To samo tyczy się tuby, W tym ostatnim trzeba tylko trochę inwencji z pilnikiem i podwójnej kwoty. Gorzej z głowicą bo ta wymaga więcej zabiegów. Wszystko zostało tak zrobione by było rozbieralne i możliwe do ponownego złożenia. Tu pomocny jest ten wątek Link
Awatar użytkownika
By Tomba
#354096
@ Paveletz - z zainteresowaniem przeczytałem Twojego posta i zaraz po rozładowaniu batek (też 6,6 odcięcie - bez obciążenia) okazało się, że jedna ma 3,42, a druga 3,35. Obie po naładowaniu miały 4,17.
Wniosek, że moje rozładowują się równomiernie.
Osobiście mi tam nie przeszkadza to odcięcie. Jak na moje potrzeby, to i tak działają długo.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2011, 19:23 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By jimixxx
#354100
benyy pisze:Powinien odcinać przy 5.5V POD OBCIĄŻENIEM :).
Podajcie te 6.6v bez czy pod obciążeniem :)?

Tak przynajmniej jest przy użyciu akusów 18350 1200mah

Tak też odcina (na tych samych batkach). :wink:
Średnio wytrzymują półtorej dzionka do odcięcia (ok. 2 liquinatory 3 ml.)
Awatar użytkownika
By miron52
#354157
Dla batek UF 18650 nie widzę jakiejś alternarywy. To chyba mało popularny wymiar. Jak dla mnie w TVP na jeden dzień chmurzenia. Myślę o przedłużce żeby 2x 18650 się zmieściło. Będzie to już policyjna pała, ale w boxie takie batki samsunga z elektroniką Tajwoj'a wystarczają mi na 5-6 dni.
Awatar użytkownika
By marko11166
#354160
miron52 pisze:Dla batek UF 18650 nie widzę jakiejś alternarywy. To chyba mało popularny wymiar. Jak dla mnie w TVP na jeden dzień chmurzenia. Myślę o przedłużce żeby 2x 18650 się zmieściło. Będzie to już policyjna pała, ale w boxie takie batki samsunga z elektroniką Tajwoj'a wystarczają mi na 5-6 dni.

To nie prościej zastosować paten Wojana z akumulatorem w kieszeni albo w plecaku :roll:
Awatar użytkownika
By Faja
#354167
miron52 pisze:Dla batek UF 18650 nie widzę jakiejś alternarywy. To chyba mało popularny wymiar. Jak dla mnie w TVP na jeden dzień chmurzenia. Myślę o przedłużce żeby 2x 18650 się zmieściło. Będzie to już policyjna pała, ale w boxie takie batki samsunga z elektroniką Tajwoj'a wystarczają mi na 5-6 dni.

To ja wolę mieć 6 18350 i wymieniać a czas ładowania wynosi 3 godz. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Paveletz
#354175
@Tomba

Z większości wykresów obrazujących rozładowywanie różnych li-ion pod obciążeniem wynika, że zwykle od poziomu ok 3,2V dalsze ciągnięcie dużego prądu prowadzi do błyskawicznego ich rozładowania i spadku napięcia do krytycznych 2,75V. Tak więc, sądząc po niewielkiej różnicy napięć pomiędzy Twoimi rozładowanymi batkami, najwyraźniej trafiłeś na dobre, bo w miarę porównywalne do siebie akumulatorki. Czy jednak kres ich możliwości to 6,6V – tego przyznam - nie wiem, ale wszystko jednak wskazuje, że niekoniecznie.

I tak - pamiętasz może, po jakim czasie od wyjęcia akumulatorów z moda (czyli zakończenia wapowania) mierzyłeś te napięcia?
Pytam, bo ja teraz na swoim „gorszym” komplecie, natychmiast po wyjęciu go z moda mam... 3,36V – czyli jeden akumulator permanentnie „wyłączony”. Po kilkunastu sekundach stygnięcia, akumulatorek „załapuje” i mam już napięcie z całego zestawu wynoszące ok. 6,39V (3,37V+3,02V) – i jest to niewątpliwy postęp, w stosunku do tego co było przed „sparowaniem” akumulatorów.
Żeby jednak, nie było aż tak prosto i oczywiście, to po kolejnych pięciu minutach, ponowny pomiar pokazuje już 6,50V (3,40V+3,10V), natomiast po ponad 30 minutach, na całkowicie zimnych akumulatorach - 6,62V (3,42V+3,20V)...

Może to jest właśnie, cała tajemnica tych magicznych, wszędobylskich szóstek? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#354178
Paveletz pisze:I tak - pamiętasz może, po jakim czasie od wyjęcia akumulatorów z moda (czyli zakończenia wapowania) mierzyłeś te napięcia?

Wiesz co?
Tak przypuszczałem, że w tym może tkwić jakiś problem. Napisałem "zaraz" i to mój błąd. Mierzyłem chyba gdzieś nawet do godziny po wyjęciu z latary.
Awatar użytkownika
By szczuro
#354219
to i ja skrobne, oficjalnie, ze mam i ze elektronika jest super
obudowa bardzo ladnie wykonana jak na homemade
troche to za lekkie :)
reszte wytycznych mr taj zna i ponoc nad nimi pracuje
dzieki panowie za dobra robote :)

A3 na 5 daje czadu :D
Awatar użytkownika
By Tomba
#354220
szczuro pisze:A3 na 5 daje czadu :D

i 36? Chyba już nie.

szczuro: no aktualnie 30 bo taki mam w zbiorniku :D
Awatar użytkownika
By prymus140
#354243
I mam problem.Jak nie miałem TVP to na podstawce przy kompie dyzur pełnilo 6 batek z innymi ,,parownikami,,i róznymi smakami.I było ok. Teraz przez TVP musze co jakis czas nakrecac inny ,,parownik..bo niestety na TVP to inna bajka w wapowaniu.Chyba bedzie trzeba jak TVP bedzie dostepne zakupic jeszcze 5 szt.i na kazdym znowu inny ,,parownik,,.A miało byc e-palenie tansze.Guzik prawda, ciągle nowa inwestycja, w listopadzie zaklepana, w grudniu,,,,,?

szczuro:to temat do dyskusji w innym watku, wiec polecam poszukac, bo takowy kiedys byl
Czy macie to samo, czy ja już mam pCENZURA na tle nowego sprzetu?
Awatar użytkownika
By gastolek
#354274
prymus140 pisze:I mam problem.Jak nie miałem TVP to na podstawce przy kompie dyzur pełnilo 6 batek z innymi ,,parownikami,,i róznymi smakami.I było ok. Teraz przez TVP musze co jakis czas nakrecac inny ,,parownik..bo niestety na TVP to inna bajka w wapowaniu.Chyba bedzie trzeba jak TVP bedzie dostepne zakupic jeszcze 5 szt.i na kazdym znowu inny ,,parownik,,.A miało byc e-palenie tansze.Guzik prawda, ciągle nowa inwestycja, w listopadzie zaklepana, w grudniu,,,,,?

szczuro:to temat do dyskusji w innym watku, wiec polecam poszukac, bo takowy kiedys byl
Czy macie to samo, czy ja już mam pCENZURA na tle nowego sprzetu?

Niestety mam podobnie.
Nosiłem sobie 3 X Egonek z 3 tankami LR i kazdy inny aromat.
A teraz jedna latara TVP.
Tez mam podobny dyskomfort.
Ale Sturm Mod juz zamówiony :mrgreen:
Awatar użytkownika
By miron52
#354309
tomba pisze:Miron, Puch coś pisał, że jak chodzisz po mieście, to możesz podłączyć się szelkami do trakcji tramwajowej (a u Was są chyba jeszcze trolejbusy to będziesz miał łatwiej) :lol:

O przetwornicę względnie małą trudno, więc znalazłem lepszy sposób. Na czapce umocowałem taką ładowarkę solarną http://www.dpv9.pl/EM5_Mobile_Solar_zestaw-99.html i nie boję się od gniazdka sieciowego oddalić :)
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.