EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#264109
Wlasnie dzis po 11 dniach oczekiwania (przesylka z Polski do Anglii) otrzymalem zamowione towary z http://twojliquid.pl/

Z ulepszaczy stoja sobie wlasnie obok klawiatury
MTS Vape Wizard,
kwas jablkowy,
Bitter Wizard,
naturalny olejek nikotynowy

Pytania nastepujace:

1. Co do czego? Czy te cztery produkty mozna mieszac ze soba w jednym e-plynie? Czy niektore z nich nie nadaja sie np. do smakow owocowych lub tylko do nich sie nadaja?

2. Ogladajac dokladnie buteleczki i napisy na nich zauwazylem, ze niektore nalezy przechowywac w temperaturze pokojowej a niektore w chlodnym miejscu. Czy chlodne miejsce to LODOWKA?



Z tych wszystkich wspanialosci wyprobowalem na razie tylko MTS Vape Wizard... To prawdziwy czarodziej :P :zakrecony :)
Naprawil mi skwasniale liquidy od TW :) :) :) jedna dwie krople wystarczyly by pozbyc sie kwasowego smaku. Cygaro nareszcie smakuje jak cygaro! Rewelacja.
Awatar użytkownika
By utak3r
#264115
Kwas jabłkowy to od razu dodaj i odstaw na tydzień - dwa ;) Przegryza się niemiłosiernie długo...
Awatar użytkownika
By pietek
#264116
Ja stosuję do swoich mieszanek Bitter Wizard (2 krople na 10 ml bazy) razem z MTS Vape Wizard (1 kropla na 10 ml). Oczywiście tylko do samoróbek tytoniowych. Znacznie udoskonalają smak.
Do wszystkich dodaję także miętę (1-2 krople) i orzeszek arachidowy (2 krople). I tylko to palę non stop. Zmieniam tylko aromat podstawowy (stosuję 2-3 krople na 1 ml bazy). Trochę prób to trwało, abym doszedł w końcu do takich proporcji. Dla mnie jest to właśnie TO.
Dziś pierwszy raz zastosowałem bardzo chwaloną Dirty Neutral Baza. Do każdej buteleczki (10 ml) dodałem tylko aromat podstawowy i 2 krople Bitter Wizard. Zobaczymy za kilka dni jak to będzie smakować.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#264119
Ale w sensie w liquidzie? Czy mowisz o rozpuszczeniu proszku w wodzie.. Przy okazji czy to moze byc przegotowana kranowka czy cos innego raczej?

Wg producenta:
"5g kwasu jabłkowego rozpuścić w 10ml wody, uzyskany w ten sposób roztwór dodać do e-liquidu - powinien stanowić od 1% do 3% zawartości tego e-liquidu."

@pietek: Dzieki za ten przepis.. Tylko ja niestety jestem z tych palaczy co to mietowych papierosow nie trawia. Ale i tak wiedza sie przyda.
Awatar użytkownika
By pietek
#264126
Ja miętowych smaków też nie trawię. Ta 1 kropelka na 10 ml bazy dodaje jej tylko specyficznej ostrości (mięty praktycznie nie wyczujesz).
Awatar użytkownika
By Kriss
#264129
Ja używam tak na co dzień głównie
* pH-
* bitter wizarda
Nie dam Wam proporcji, bo nie do każdego aromatu używam ich tyle samo, do bardziej wytrawnych np. typu perique black daję 1-2 krople bittera, do słodszych daję więcej. Tak samo z pH-, do bardziej intensywnych aromatów daję go mniej, do słabszych - więcej.

Olejku tytoniowego nie mam, zamówię niebawem, mam absolut tytoniowy, czyli coś zbliżonego. Ja rozpuściłam 2 słuszne krople w 10 ml bazy, ale potem zdecydowałam się to jeszcze rozrobić i teraz używam ok 2 ml takiego roztworu 8ml czystej bazy i z 10 - 15 kropli jakiegoś, słodszego na zmianę, aromatu tytoniowego. Nie dodawałam bittera, bo absolut pozostawia swoistą goryczkę na języku, jak mi będzie za słodko, to dodam do smaku. Ten absolut/olejek warto trzymać w lodówce.

Ostatnio wapuję:
2ml roztworu absolutu + 8ml bazy
12 gtt cuban supreme
7 gtt kawy

Uważaj z używaniem liquidu z olejkiem tytoniowym w tanku. U mnie zostaje dość wyraźny osad, potestuj go najpierw na jakimś tańszym, mniej delikatnym atomku.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#264132
Z tanka uzywam jedynie baterie :lol:
Jade z dripa na big b LR teraz.

Na olejku tytoniowym jest napisane: 15-25 C temp. pokojowa.. Moze inaczej sie go przechowuje niz absolut.
Posortowalem juz zdobycze i czesc z opisem 'chlodne miejsce' powedruje do lodowki jak tylko skoncze dzisiejsze eksperymenty ;)
Awatar użytkownika
By Kriss
#264135
Wiesz, o tej lodówce wyczytałam bodajże u Starego Chemika, ale on pisał o absolucie.

A jakie masz dostępne aromaty?
Wiesz, możesz go używać też solo, tylko z bazą. Inni jeszcze słodzą maltolem, ja z kolei jako słodzika używam samych aromatów tytoniowych, ktore są dla mnie dość słodkie, a do tego dają ciekawe smaki.

Niedługo zamówię też sobie trochę olejku cedrowego, podobno daje ciekawy efekt z olejkiem. Olejek różany...

Ojej, potrzebuję nową szafę... :(
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#264138
1 Aromat MAŁA CZARNA (Kawowy)
1 Aromat MOCNA MOCCA (Kawa mocca)
1 Aromat TIR AMISZÓW (Tiramisu)
1 Aromat WANILIJKA (Wanilinowy)
1 Aromat WHISKACZ (Whisky)
1 Aromat tytoniowy COWBOY BLEND
1 Aromat POZIOM K (Poziomkowy)
1 Aromat JAGÓDKA (Jagodowy)
1 Aromat tytoniowy 7LEAVES ULTIMATE
1 Aromat tytoniowy PERIQUE BLACK
1 Aromat tytoniowy DARK VAPURE
1 Aromat JABŁKO CYNAMONA

Wlasnie zaluje, ze nie kupilem tej rozy i cedru...
Odnosnie olejku tytoniowego to tak zrobie.. Najpierw go przetestuje z sama baza.

Szafa.. :) Mam ten sam problem... Z odzysku dzisiaj jedno pudlo wykorzystalem. Dwie szuflady. Plus pudlo od M401.. Jakas konkretna szafka z mini chlodziarka by sie przydala ;)

Dzis robie sobie mieszanki z cowboya, jablkocynamonu i mocca
Awatar użytkownika
By Kriss
#264144
Skubany, dobre tytoniowe wybrałeś już na początku, te, co ja lubię ^^

A chciałbyś spróbować czegoś takiego:
10 ml bazy
10 - 12 kr perique black
10 - 12 kr dark vapure
4 kr ph- (masz..? nie masz chyba... szkoda, pomocny jest. jak nie masz to spróbuj najpierw tyle aromatu, ile podałam, a jak wyjdzie słabizna to dolej, albo spróbuj vape wizarda, skoro mówisz, że polepsza smak)
2 - 4 kr bittera

I powiedz, jak Ci pasuje. :)


Mocną moccę mam całkiem przypadkiem i powiem Ci, że bardzo odpowiada mi jako aromatyczny dodatek do tytoniowych liquidów, solo mniej, ale z tytoniem? Mrr..

Jak mnie baniak przestanie tak boleć, a Ty spróbujesz bazy z olejkiem tytoniowym, to pomyślimy, co dalej. Chyba, że nie chcesz, ale mnie tam razem raźniej... ^^
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#264697
Aromat Mocna Mocca zrobil sie baaardzo mily po przegryzieniu. Dodalem 1 krople MTSu i dwie Bittera na 10ml.
Przestal jechac chemia i czuc wspanialy smak kawy. To aromat, ktory musi kilka dni sie przegryzac.

Natomiast Jablko z cynamonem bylo niezle na poczatku a teraz jakby smak uciekal.. Niczego nie dodawalem oprocz nikotynowej bazy z TW, glikolu i gliceryny. Moze powinienem cos dodac?

Kowboj tez szlachetnieje z dnia na dzien. Ten smak jest dosc intrygujacy. Niby mi nie smakuje a jednak z kazdym buchem robi lepsze wrazenie. Dodalem 2 krople MTSu i 2 bittera.

To dziwne z tym przegryzaniem.. Plyny od TW nie musialy sie prawie wogole przegryzac. Tu jednak trzeba troche poczekac na porzadny efekt. Moze to i dobrze.
Awatar użytkownika
By Kriss
#295178
Są różne szkoły, jedna, którą wygrzebałam z pomroki sieci, mówi, żeby zrobić 10%-owy roztwór etylomaltolu u tego roztworu dodać 10% do płynu.

Inna, bodajże ze strony PA, amerykańskiego sklepu, który sprzedaje takie rzeczy, mówi, żeby na 10ml bazy z absolutem dodać ok 1g = 1/4 łyżeczki maltolu.

Ja sama, o ile w ogóle go dodaję, plasuję się gdzieś pomiędzy. Gram na 10ml nadaje zbyt cukrowaty zapach jak na mój gust, z kolei 1% maltolu wydaje mi się za mało. Ale teraz np. nie kupowałam go i też mi się dobrze miesza.

Pamiętaj, że maltol to kolega absolutu tytoniowego, a nie samej bazy jako takiej. Przynajmniej ja nie znam takiego zastosowania...
By dethleffs
#334468
Czy ktoś testował może taki dodatek "REGULATOR KWASOWOŚCI - SHARP TASTE" ? ile kropli na 10ml ?

"Substancja do polepszania walorów smakowych e-liquidów.
Tonizuje smaki, nie wypycha ich na pierwszy plan. Jakby mieszanka BW z "ph -"... Podkreśla całą kompozycję, a nie poszczególne "frazy" smakowe." cyt. ze sklepu
Awatar użytkownika
By Kriss
#334483
2 kr na 10ml
To taki jakby Bitter i pH- w jednym.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.