EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Above
#331208
Witajcie!

Tusia napisała w wątku pewnym:

Tusia pisze:...i wyjdę na...
Osobę, która ma zaparcia :lol:
"
GLYCEROL

Działanie:
Gliceryna w większych dawkach powoduje zwiększenie ruchów robaczkowych jelit, co wywiera działanie przeczyszczające. Ułatwia przesuwanie kamieni nerkowych przez drogi moczowe. Działa przeciwbakteryjnie, w roztworach stężonych powyżej 20% antyseptycznie.

Zastosowanie:
Zaparcia, kamica nerkowa. Zmiękczająco w przypadku przesuszonej skóry twarzy i rąk."

Myślę, że możesz ją...palić :wink:


Tusia...czy aby to nie była przyczyna mojego problemu który opisywałem w swoim wątku w dziale "Szybkie pytanie"? (Tam pisałem o powrocie do e-palenia po tym jak dostałem gdzieś ok 3 lata temu silnych bóli w okolicy lędźwiowej tam gdzie nerka).

Ja mam dwa kamienie w nerce.....ale sporych rozmiarów.

Wróciłem do e-palenia ponieważ miałem powtórkę z rozrywki z bólem ale 2 lata po zakończeniu e-palenia więc uznałem, że to przez nadmiar piwa. Teraz czytam o tym, że gliceryna ułatwia przesuwanie kamieni nerkowych co mnie lekko spłoszyło przyznam...czy przy e-paleniu może to spowodować czy chodziło w tamtym wątku z którego Tusię cytuję o spożycie gliceryny po napiciu się jej?

Może wchłanianie gliceryny nie jest aż tak znaczące żeby zrealizowały się jej funkcje przytoczone w cytacie wyżej?
By migolnet
#331257
Musiałbyś DUŻO więcej zużyć niż te 5 ml dziennie które zużywasz. Tak przy 100ml mogłoby coś ruszyć.
Awatar użytkownika
By Above
#331265
migolnet pisze:Musiałbyś DUŻO więcej zużyć niż te 5 ml dziennie które zużywasz. Tak przy 100ml mogłoby coś ruszyć.


Pocieszająca informacja. Proszę innych o potwierdzenie tego co napisał migolnet.
By dethleffs
#331269
spożycie gliceryny, a wdychanie jej - to chyba różnica. do krwiobiegu przez wdychanie nie przenika jej aż tyle, by miała oddziaływania jak wyżej - tak na chłopski rozum
Awatar użytkownika
By Above
#331281
dethleffs pisze:spożycie gliceryny, a wdychanie jej - to chyba różnica. do krwiobiegu przez wdychanie nie przenika jej aż tyle, by miała oddziaływania jak wyżej - tak na chłopski rozum


Przypominając sobie ból jaki doznałem to mój chłopski rozum się wyłącza i wolę milion razy się upewnić :)
Awatar użytkownika
By Tusia
#331299
Ja nie czuję się kompetentna na tyle, aby autorytatywnie się wypowiadać ale... powstawanie kamieni ma inne podłoże (kliknij w wyszukiwarkę i poczytaj o kamicy nerkowej). Jak już te kamienie są to nie ma bata, kiedyś się urodzą a to boli, bardzo boli i dopóki są będą problemy.
Wizyta u urologa i umówienie się na zabieg odpowiedni, albo operacyjnie albo rozbijanie jeśli się da, te Twoje.
Musisz się ich pozbyć. To samo dotyczy e-palacza jak i osoby niepalącej.
Obecność kamieni, poza bólem, może powodować inne komplikacje i powikłania.
Awatar użytkownika
By Above
#331312
Tusia pisze:Ja nie czuję się kompetentna na tyle, aby autorytatywnie się wypowiadać ale... powstawanie kamieni ma inne podłoże (kliknij w wyszukiwarkę i poczytaj o kamicy nerkowej). Jak już te kamienie są to nie ma bata, kiedyś się urodzą a to boli, bardzo boli i dopóki są będą problemy.
Wizyta u urologa i umówienie się na zabieg odpowiedni, albo operacyjnie albo rozbijanie jeśli się da, te Twoje.
Musisz się ich pozbyć. To samo dotyczy e-palacza jak i osoby niepalącej.
Obecność kamieni, poza bólem, może powodować inne komplikacje i powikłania.


Wiem wiem. Jestem pod kontrolą urologa itd. Chodziło mi tylko o potwierdzenie, że wdychana gliceryna nie spowoduje ich ruszenia :) Nie chcę dodatkowych czynników :)
By maniak
#331314
Above pisze:Ja mam dwa kamienie w nerce.....ale sporych rozmiarów.

Wróciłem do e-palenia ponieważ miałem powtórkę z rozrywki z bólem ale 2 lata po zakończeniu e-palenia więc uznałem, że to przez nadmiar piwa.

Coś mi się kojarzy, że picie piwa (w rozsądnych ilościach) to akurat pomaga w tym by się kamieni nie nabawić...
By dethleffs
#331322
jasne, ze lepiej się upewnic - dlatyego dopisałem, ze na chłopski roozum - by moja podpowiedz nie została uznana jako poparta naukowo ;) mnie z kolei problem przyśpieszonej perystaltyki jelit jest bliski, dlatego musiałem przetestować na sobie wziewną aplikację gliceryny - jest ok :D
Awatar użytkownika
By Tusia
#331330
Piwo działa moczopędnie i póki kamienie są mini to jest szansa, że się wypłukają z moczem, wysikamy je, wydalimy i i nie urosną. W ten sposób piwo pomaga jedynie. Piwo i ruch (na urologii pacjentom podaje się leki moczopędne, dużo płynów i każe się biegać po schodach, aby sami urodzili niewielkie kamyki). Moczopędnie działają: piwo lub inne napoje, pokarmy moczopędne (np. natka piertuszki, zielona herbata, truskawki, arbuz...).
Jak już kamienie urosły to będzie trudno, muszą się przeciskać przez wąskie przestrzenie i boli, mogą nie dać rady i uwięzną gdzieś po drodze a wtedy są większe problemy! Zależy jakie są duże i gdzie siedzą, gdzie dokładnie są umiejscowione i jak są zbudowane (gładkie czy kolczaste). Te musiały boleć :wink:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2011, 13:12 przez Tusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Above
#331341
Tusia pisze:Piwo działa moczopędnie i póki kamienie są mini to jest szansa, że się wypłukają z moczem, wysikamy je, wydalimy i i nie urosną. W ten sposób piwo pomaga jedynie. Piwo i ruch (na urologii pacjentom podaje się leki moczopędne, dużo płynów i każe się biegać po schodach, aby sami urodzili niewielkie kamyki). Moczopędnie działają: piwo lub inne napoje, pokarmy moczopędne (np. natka piertuszki, zielona herbata, truskawki, arbuz...).
Jak już kamienie urosły to będzie trudno, muszą się przeciskać przez wąskie przestrzenie i boli, mogą nie dać rady i uwięzną gdzieś po drodze a wtedy są większe problemy! Zależy jakie są duże i gdzie siedzą, gdzie dokładnie są umiejscowione.


Ok Tusia. Czyli składnik e-liquidu o którym pisałaś cytując jakiś serwis nie podziała na kamienie gdy w ten sposób ten składnik przyswajam.

Co do reszty to wiem. Ja mam problem od 5 lat z tym, zabieg już miałem. Nie da się ich usunąć normalnie mają po 1,2 cm a gdy się rozbije na ESWL to mogą resztki mieć problem z wydostaniem się (w kielichach) dlatego postanowiono ze względu na jej stan nie ruszać ich.

Dziś zakupię EKO liquid...czytałem na tym forum, że ma świetny smak i w ogóle jak nie ma glikolu to jest zacnie :)
Awatar użytkownika
By Tusia
#331345
Nikt nie badał jeszcze wpływu glikolu bądź gliceryny, przyjmowanych drogą wziewną, na kamienie nerkowe. Przynajmniej nic mi nie wiadomo na ten temat dziś. Nie pomożemy Ci w tym temacie :(
To co chcesz kupić ma bazę glicerynową właśnie (Glicerol). Może jednak używaj liquidów na Glikolu.
By user
#331499
Mimo powracającej kamicy nerkowej wapuję liquidy z gliceryną i jakoś nie zauważyłem żadnych zmian w moich nerkach.
Z kamicą nerkową mam problem od prawie 20-tu lat naprzemiennie nerka prawa lub lewa, co roku związane z tym wizyty u lekarza i obowiązkowo leki lub zabieg w szpitalu.
Z własnego doświadczenia wiem że rozbija się kamienie nawet kilkucentymetrowe, a samoistnie można wydalić kamyk wielkości 1cm i to ten z tych najgorszych czyli szczawianowy.
Kamienie nerkowe bolą tylko wtedy gdy się oderwą od ścianki nerki i swobodnie przemieszczają w jej wnętrzu, natomiast kamień przyklejony do ścianek nerki w dalszym ciągu powiększa swą objętość.
Każdy kamyk się zacznie przemieszczać prędzej czy później a największy wpływ ma na to nie glikol czy gliceryna, tylko nasza aktywność fizyczna.
Ja osobiście wolał bym samoistnie wydalać mniejsze kamienie niż przez 1,5 h leżeć na stole przy rozbijaniu.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.