EPF
Co z czym i jak mieszać.
By r0tten
#311305
Witajcie,

Robię własne liquidy praktycznie od początku posiadania E-papierosa, jednak ostatnio mocno zastanawia mnie jedna zasadnicza kwestia. Jak robić liquidy dostosowane do rodzaju "końcówki" - w zależności od tego czy jest to atomizer, kartomizer czy wkład typu "tank" który jakiś czas temu pojawił się na rynku.

Z moich obserwacji wynika że płyny do wkładów atomizerowych powinny być rzadsze, do kartomizerów gęstsze, a o tankach nie mam pojęcia - a planuję się niebawem w "tankowego" papierosa zaopatrzyć.

Stąd moje pytanie - czy macie jakieś "złote środki", co do składu/proporcji wykonywanych liquidów? Jakie roztwory bazowe najlepiej stosować do kartomów? Bo to kartomy na chwilę obecną mnie najbardziej interesują. A jakie do atomów/tanków?

Czy korzystaliście/korzystacie z wynalazków z Twojliquid.pl - NICOGLYCER, NICOGLYCOL lub NICOGLYMIX?

Czy ktoś z Was robi liquidy z dodatkiem alkoholu? Jaki ma wpływ na palenie?

Jeśli macie jakieś własne rady/przepisy, proszę, podzielcie się ;)
Awatar użytkownika
By Amix
#311309
To jest VG, PG i VPG pod inną nazwą
Odpowiednio zagęszczasz samogonka VG albo dajesz mniej VG
Ja nie dodaję alkoholu
Po zastosowaniu silikonowych kapselków na tanki fajczę na atomkach i tankach to samo
Ostatnio zmieniony 02 lip 2011, 13:24 przez Amix, łącznie zmieniany 1 raz.
By r0tten
#311312
Czyli miałbym się zaopatrzyć w bazę VG czyli Inawerowy NICOGLYCOL? Zagęszczanie gliceryną, jak mniemam, tylko - ile %?

Ja zasadniczo do kartomizerów biorę bazę + glikol + gliceryna (20%) (+ aromat, wiadomo).


Kolego r0tten, proszę poczytać trochę o mieszaniu na forum, a na pewno znajdą się odpowiedzi na wszystkie pytania :) Zamykam.
daro
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.