EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By pietek
#306563
Od dawna chodziło za mną kupno jakiegoś boxa. Ostatnio pokazał się w Ecis-shop produkt firmy Boge o nazwie Revolution V2:
https://ecis-shop.eu/Boge_Revolution_V2_Juice_Feeder-374.html

Spodobał mi się i po dwóch dniach był u mnie. Zgrabne choć dość spore pudełeczko, niezły plastyk, dobry (nie włączający się w kieszeni) włącznik, pojemnik 12ml na zapasowy liquid, wskaźnik rozładowania baterii, możliwość wapowania w trakcie ładowania. Po prawie dwóch tygodniach użytkowania więcej plusów nie zauważam.

Teraz minusy: dość "dziwny" system podawania liquidu do kartomizera (dwa razy miałem niewielką powódź we wnętrzu boxa), zupełnie niepotrzebna "chińska dyskoteka" mrugających światełek, w większości kartów (np CE2) konieczność podniesienia środkowego styku. No i ten zdecydowanie największy feler: malutka (500 mAh) i niewymienialna bateryjka.

Moja prościutka przeróbka: usuwamy główny przełącznik wraz z elektroniką "dyskoteki" i pojemnik na zapasowy kartek. Wstawiamy baterię 18650, małe lutowanko i możemy wreszcie palić odpowiednio długo bez ładowania. Ładowanie jednak pozostaje tylko przez usb. Bateria w środku siedzi dość ciasno więc nic nie "lata".

Poniżej zdjęcia rev2 obok eGonka, oraz przed przeróbką i po niej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Muchomor
#306571
pietek pisze:...Teraz minusy: dość "dziwny" system podawania liquidu do kartomizera (dwa razy miałem niewielką powódź we wnętrzu boxa), zupełnie niepotrzebna "chińska dyskoteka" mrugających światełek, w większości kartów (np CE2) konieczność podniesienia środkowego styku. No i ten zdecydowanie największy feler: malutka (500 mAh) i niewymienialna bateryjka. ...

Urządzenie posiada wbudowany (niewymienny) akumulator litowo polimerowy o pojemności 850 mAh, bez odcięcia. To nowocześniejszy, efektywniejszy typ baterii litowo-jonowej. Także bezpieczniejszy, gdyż nie grozi wybuchem przy ewentualnym przeładowaniu lub przegrzaniu.

Czyżby jakaś nieścisłość między opisem produktu, a rzeczywistością?

Całkiem zgrabnie przerobiłeś tego moda, teraz przynajmniej wiadomo co trzymasz w ręce.
Awatar użytkownika
By pietek
#306582
Zapis na bateryjce i długość wapowania wskazuje na taką pojemność.
Jest już w USA wersja z bateryjką 1400 mAh (pewnie po rozebraniu okaże się, że 900).

Obrazek
Awatar użytkownika
By noman1
#306599
No kurde, właśnie, czy ci Panowie o skośnych oczach nie mogli tak od razu, mają innych chyba za idiotów żeby podawać kłamliwie pojemność aku i myslą że cały świat woli dyskotekę - sic.. uzdrawiajacą moc światełek - od długiego wapowania i jeszcze taki śmietnik tam wsadzili.....zgroza normalnie.
To największy minus tego moda, brak łatwej wymienialności akumulatora.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#306607
Te "swiatelka" to wlasnie najwieksza zaleta tego moda. Wysylaja jakies tam tajemne moce... i bateria zwieksza swoja objetosc a palacz czuje sie lepiej. ;)
Awatar użytkownika
By pietek
#307343
Mam pytanko do fachowców. Chciałbym wstawić do tego boxa regulator napięcia i wyświetlacz. W necie znalazłem tylko takie coś:
http://www.madvapes.com/Variable-Voltage-Regulator-Board-Kit-Rev-2_p_2994.html
http://www.madvapes.com/Battery-Voltage-Indicator_p_2835.html

Czy ktoś już kupował w tym sklepie? A może można coś takiego dostać już u nas?
Aby to wszystko zmieścić w obudowie będę musiał pewnie zrezygnować z buteleczki na liquid. Najbardziej lubię wapować na napięciu powyżej 4V. Jaka bateria (lub baterie) najlepiej będą się nadawały do tego? Może wystarczy ta, którą umieściłem teraz (18650)?
Awatar użytkownika
By noman1
#307350
pietek pisze:.. Najbardziej lubię wapować na napięciu powyżej 4V. Jaka bateria (lub baterie) najlepiej będą się nadawały do tego? Może wystarczy ta, którą umieściłem teraz (18650)?

Jeśli pow. 4V to jeden aku nie wystarczy, ale możesz dać 2x 16340 bez PCB szeregowo.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.