EPF
Awatar użytkownika
By szczuro
#30194
no wlasnie tak sie zastanawiam
jak palilem analogi to zawsze bylo wiadomo /nie wnikalem dlaczego/ ze nie zdrowo jest palic na czczo
a jak to jest w przypadku e-palenia ?
Awatar użytkownika
By lesmie
#30203
Też pewnie nie zdrowo, czasami pyknę sobie pare razy nawet jeszcze zanim wstanę, taka jest duża wygoda z e papierosami, za duża.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#30206
szczuro pisze:jak palilem analogi to zawsze bylo wiadomo /nie wnikalem dlaczego/ ze nie zdrowo jest palic na czczo

Czyli po śniadaniu już zdrowo? ;)
Ja dla odmiany, przestałem potrzebować porannego papieroska. Jadąc do pracy zwykle spalałem ze dwa fajki, następnego jeszcze w robocie przed śniadaniem a teraz tego nie potrzebuje. :)
Awatar użytkownika
By daro
#30207
Pewnie też nie zdrowe jest wprowadzanie z samego rana nikotyny do krwioobiegu zamiast składników odżywczych, dlatego lepiej najpierw przeżuć kawałek bułki i jajecznicę na bekonie i dopiero zabierać się za ulubionego e-fajka :D

Tak prawię morały a w moim przypadku najpierw jest e-papieros, póżniej kawa i EP, a później dopiero EP i śniadanie :D
Awatar użytkownika
By Riccardo
#30208
Wyklikałem takie coś: Powstrzymywanie się od palenia na czczo, bo pozwala to zmniejszyć szkodliwe oddziaływanie palenia na żołądek, ponieważ część szkodliwych składników dymu ulega rozpuszczeniu w ślinie i z nią jest połykana, czyli trafia do żołądka. Gdy palacz jest na czczo lub kilka godzin po jedzeniu, w żołądku jest skąpa ilość soków trawiennych i połknięte toksyczne składniki dymu tytoniowego mogą być tylko w niewielkim stopniu rozcieńczone i bardziej agresywnie działać na śluzówkę żołądka. Łatwiej, więc mogą spowodować przewlekłe zapalenie żołądka.
Źródło: http://wierbkasp2.republika.pl/Publikacje%5C5.doc
By TheL
#30303
Riccardo owszem, ale to dotyczy palenia analogów.
Awatar użytkownika
By lesmie
#30308
E papierosów po części chyba też, jakaś część nikotyny pewnie też dostaje się ze śliną do żołądka która może nie krzystnie na niego oddziaływać, ale przynajmniej nie ma innych paskudnych składników jak z palonego tytoniu i bibułki.
By arucard18
#30334
Nie powinno się palić i pić kawy na czczo, szczególnie jeżeli ktoś ma problemy z żołądkiem (opinia lekarza), mnie czasem boli ale niestety pije kawę i palę grubo przed zjedzeniem śniadania, zauważyłem jednak, że ostatnio polepsza się więc może e-fajeczki mają coś z tym wspólnego, a może to taka wymówka :wink:
Awatar użytkownika
By Czarna
#30335
Oooo no to ja też... fajek - kawa - fajek - fajek - druga kawa - fajek - fajek - fajek - śniadanie :oops:
Awatar użytkownika
By Piotr_M
#30392
Nikotyna w małych dawkach przyspiesza perystaltykę (ruchy robaczkowe) przewodu pokarmowego, w tym żołądka, oraz minimalnie pobudza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. W rezultacie wywołuje uczucie głodu.
W dużych dawkach nikotyna spowalnia perystaltykę i nieco pogarsza ukrwienie żołądka i jelit, co powoduje osłabienie uczucia głodu albo przedłużenie uczucia sytości.
Znacznie większy wpływ na przewód pokarmowy ma kofeina, która przede wszystkim silnie pobudza wydzielanie kwasu solnego przez komórki okładzinowe żołądka, co może sprzyjać rozwojowi zapalenia błony śluzowej żołądka lub choroby wrzodowej u osób zakażonych Helicobacter pylori (70-80% ludności). Wpływ ten jednak uważa się za istotny tylko u osób podatnych na te choroby (ok. 10% zakażonych). Pozostałym raczej nic nie grozi.
Dostosujcie te dane do swojego porannego e-palenia i wnioski się same nasuną. Staram się nie e-palić przed pierwszym posiłkiem.
(Pomijam efekt przedawkowania nikotyny, bo nie jest to temat tego wątku).
By TheL
#30410
Zauważyłem też zgagę podczas palenia na czczo jeśli "piję" płyn (dlatego wymieniłem wszystkie watki na serę)
Awatar użytkownika
By szczuro
#30421
no to chyba wszystko juz wiem
dzieki za info

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.