EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By sg6
#295711
Witam, e-pale od roku i bardzo mi się to podoba.
Jednak gdy się zapomnę z paleniem (znaczy się zawsze, schodzą 3-4ml dziennie) dopada mnie senność i czuję się "zamulony". Gdy kiedyś na 3 dni przestawiłem się na analogi, wszystko było ok.
Chciałem zapytać czy ktoś inny tego doświadczył i czego może to być wina.
Cały czas muszę być w 100% sprawny intelektualnie, a z drugiej strony ciężko byłoby mi się rozstać z chmurkami.
Jeszcze nie próbowałem słabszych kropelek, ale boję się, że to nie jest wina stężenia nikotyny, a innych składników płynu.
Dodam, że dymam 18-tki :)
Awatar użytkownika
By chmmka
#295718
Ja jak za dużo inhaluję cierpię na bezsenność.

Czego to wina? NIKOTYNY!
Kofeina, teina, nikotyna i jeszcze kilka innych to wszystko używki pobudzające...


EDIT.
Stop, wróć! Ty cierpisz na senność gdy za dużo inhalujesz?
By sg6
#295759
Tak po 5-6h zaciągania zamula mnie i obniża sprawność intelektualną, najchętniej wtedy uciąłbym sobie drzemkę.
Właśnie dlatego bardziej podejrzewam, że to raczej glikol lub aromaty tak na mnie działają, bo przy analogach takiego problemu nie mam.
Rozumiem, że moja reakcja na epalenie jest dość nietypowa :D
Awatar użytkownika
By boogeyman
#295761
Spoko, też tak czasami mam ;) sennosc bierze, ale nie ma bata zeby zasnac...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By [H3]
#295764
Mnie zawsze zamula Hybryda. Jak pod rząd, w 2-3 minuty wypale ml, to wtedy mam jakiegos headshota i śpie prawie że na klawiaturze. W ustach dziwny posmak, brak koncentracji, zaburzenia widzenia, precepcji, przyśpieszona akcja serca, ściskanie w żoładku, arytmia, skurcze, chleb czerstwieje, mleko się zsiada.. to wszystko NIKOTYNA :mrgreen:
Awatar użytkownika
By chmmka
#295767
Nie, wiem, ja śpię najlepiej po dobrej, mocnej kawie, pewnie woda w niej zawarta mnie zamula :lol:

Co Wy wszyscy tak po tym glikolu jedziecie? Glikol jest wszędzie, w paście do zębów, w szynce, w lekach wziewnych dla astmatyków. Podejrzewam, że gdybyś miał problem z glikolem to bardziej od strony układu oddechowego czułbyś dolegliwości. Spróbuj słabszych liquidów, 18 to jest sporo i podejrzewam, że jednak przedawkowujesz nikotynę a Twoje objawy to delikatne zatrucie. Mierzyłeś może ciśnienie?
Awatar użytkownika
By RaVaU
#295771
Również zauważyłem , że po dobrej inhalacji na kGO dopada mnie szczególnie wieczorkiem sennośc lub bardziej dokładniej stan "euforii" :D. Chciałem dodac ,że popalam 12mg i gdy czasem sie przedobrzy takie są skutki...
By sg6
#295772
Glikol glikolem a pasty do zębów się nie je :P Strzał w płuco może działać inaczej niż rozpuszczony przez soki żołądkowe.
Ciśnienie mam ok, może faktycznie nawet więcej pale niż te 4 mililitry. Nabijam tak ze 4-5 razy dziennie po 1,5ml.
To w takim wypadku dokupuję zerówki i rozcieńczam :)
Może to ten Kamikaze, żarłoczny jest i nawet nie wiem kiedy znika te 1,5ml i zaś trzeba nabijać.
Awatar użytkownika
By chmmka
#295776
A Ty liquid jesz? *BOJE SIE* Bo my wdychamy...

Błony śluzowe do szybsza droga do przyjęcia czegokolwiek do organizmu niż każda połknięta pigułka która najpierw musi się przedostać przez kwas w żołądku by na którymś tam metrze jelita zostać wchłoniętą, przetransportowaną do wątroby i tam zostać pozbytą 3/4 swojej zawartości...
By sg6
#295781
Też o to mi chodziło, że glikol połykany może mieć inne właściwości niż wdychany.
Ale nie będę go demonizować bezpodstawnie :P
Awatar użytkownika
By Tusia
#295785
Ciśnienie sobie mierzcie w tych momentach senności. Tak z ciekawości.
Przyczyny mogą być różne, niekoniecznie "podejrzany" widziany na pierwszej linii frontu :wink:
Osoby, które nie palą i nie inhalują też są atakowane przez wrogą i podstępną senność w pewnych okolicznościach i stanach jestestwa. :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#295796
Senność, to wina wina.

Pierwszy raz słyszę o takiej przypadłości.
W odwrotną stronę słyszałem (Szczuro), ale by się komuś chciało spać od dymanka i to w dodatku 18-tek :?: :shock:
By jaceka
#295835
Przyczyn może być wiele, mnie np. senność bierze w godz. 12.30-13.15 hi. lub jak jest taka pogoda jak dziś (w moim rejonie) Czasem bywam -tak zwyczajnie-zmęczony i też spać mi się chce.
Po wypalonej dużej (5-6) ml ilości liquidu 18-24mg senność też bywa.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.