EPF
Co z czym i jak mieszać.
By pawel1615
#200944
witam. Jakie aromaty z TL moglibyście mi polecić? ze 2 tytoniowe, jeden jakiś z miętą i dwa inne. wiem, ze na inawerze jest wiekszy wybór, ale mam zamiar kupić tu baze, glikol i gliceryne i nie chce płacić dwa razy za przesyłkę
Awatar użytkownika
By mojzesz
#200972
Niestety z TL Ci nie pomogę, ale zauważ że w Inawerze kupisz to czego Ci potrzeba. Glicerynę dostaniesz do bazy PG gratis, a glikol Ci potrzebny? Teraz bazy są w różnych mocach zarówno PG jak i VG, że wg mnie warto bawić się w rozcieńczanie.
Taka moja uwaga co do mieszania: bierz PG i VG wymieszane 1:1 dają niezły efekt, dodajesz już tylko aromat i liquid gotowy ;)
Oczywiście na siłę nie narzucam, w TL jest jak się nie mylę olejek tytoniowy, który podobno jest dobry do mieszanek tytoniowych.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#200984
A TL tytoniowych nie ma czasem z FA tak jak Inawera?
By marcink
#201054
A posiada,i owszem zakupić mi się udało:Dark Vapure,Shade,Camtel Ultimate,Perique Black,Desert Ship Blend.Kupuję wszystko w TL.Baza smaczna w wapowaniu.
O dziwo,pierwszy raz widziałem tak gęstą glicerynę,konsystencji prawie galaretki *BOJE SIE*

Ogólne wrażenia z zakupów:Pozytywnie :o
Awatar użytkownika
By fireball
#204527
A czy ktoś próbował OLEJKU NIKOTYNOWEGO z TL?
Jakie wrażenia,smak,wydajność?....
Awatar użytkownika
By Maja_inna
#204808
Kupiłam już drugą buteleczkę. Mąż pali tylko smaki tytoniowe i do każdej mieszanki dodaje kropelkę, dwie /na 10 ml./ olejku tytoniowego. Jest bardzo wydajny, gęsty, ciemny. Dymek z nim bardzo ładnie pachnie. Próbowałam....smakuje fajnie. Bardzo dobry jest też olejek różany, dodany np. do dwa jabłka /1 kropelka na 10ml./.....rewelacja.
Awatar użytkownika
By fireball
#205054
no więc wypróbuję..
Mnie tak podszedł cynamon z inawery - do jabłuszka rewelacja moim zdaniem :D szkoda,że nie ma go w TL...
Awatar użytkownika
By Vince Black
#205077
Ktoś tu ma ochotę na szarlotkę. ;)

Maja_inna co do olejku tytoniowego, czy możesz opisać jego smak gdy zalejesz nim czystą bazę?
Awatar użytkownika
By fireball
#207178
I przyszedł dziś olejek nikotynowy&cedrowy.
I namieszałem troszkę - 15ml. bazy(10VG+glikol)
1.kropelka olejku nikotynowego
1.mała! kropelka cedrowego
10.kropelek vanilajka
I jak dla mnie bomba. Smaczek trochę cygarkowy. Olejek wydajny i ciemny. Farfocle pływają,ale nabieram igłą 10 więc to nie problem.
Olejek cedrowy DEMON! Bardzo ostrożnie-ostry i wyrazisty.Ale bardzo przyjemny.
Zobaczymy jak się przetrawi i w połączeniu z cynamonem,wiśnią,czekoladą,rumem.... Popróbujemy-zobaczymy :D :D
Awatar użytkownika
By Agalloch
#221267
Ostatnio przy okazji zamawiania bazy z TL wziąłem też kilka aromatów i jestem pod wielkim wrażeniem "Truflowej rozkoszy" - w mieszance z Cuban supreme stworzył fantastyczny, mocny czekoladkowy, ale nie mdły liquid (3 kr/ml trufli + 1 kr/ml cuban).
Dodałem też kilka kropelek sangrii do kompletnie nieudanego liquidu własnej produkcji, który roboczo nazwałem "stara gąbka do zmywania naczyń" :mrgreen: 8) i o dziwo ten płyn zyskał nowe życie i stał się naprawdę smakowity :D
Mam do wypróbowania jeszcze pistację, która też zapowiada się nieźle. Przy okazji kolejnego zamówienia na pewno skuszę się na następne aromaty.
By maniak
#221313
No dobra, coś tam paliłem z FA od TL więc słówko dodam (nie lubię opisywać smaków więc proszę się nie dziwić zdawkowym opisem)...
BURLEY na początku mi smakował, ostatnio mi sie coś przestawiły kubki smakowe i zaczął zajeżdżać kiszonymi ogórkami - przestałem używać...
CAMTEL ULTIMATE dobry. Na początku pachniał aromatyzowanym tytoniem, teraz mam nieco inne wrażenia. Jak do niego wracam po paleniu innego to z początku mocno "perfumą" jedzie ale potem jest ok.
CUBAN SUPREME dobry, choć paliłem dość krótko (jakieś 10 ml). Na pewno do niego wrócę.
LATAKIA dobry, lekki i delikatny (wypaliłem kilkadziesiąt ml). Też będę go jeszcze palił.
SHADE nigdy więcej. Wypaliłem dwa wkłady, oddałem to co umieszane razem z aromatem bratu...
DARK VAPURE dobry. Do niego wrócę (jakieś 10ml wypaliłem).
PERIQUE BLACK dobry. Jak wyżej.

Wszystkie aromaty stosowane w stężeniu 0,5 gtt/ml. Baza 18mg/ml: 50% RB36(TL) + 40% PG(TL) + 10% VG(TL). Wszystkie leżakowane dłużej niż 24h (zazwyczaj około tygodnia).
Awatar użytkownika
By gastolek
#221325
pawel1615 pisze:witam. Jakie aromaty z TL moglibyście mi polecić? ze 2 tytoniowe, jeden jakiś z miętą i dwa inne. wiem, ze na inawerze jest wiekszy wybór, ale mam zamiar kupić tu baze, glikol i gliceryne i nie chce płacić dwa razy za przesyłkę

Jeszcze lepiej kupić u Peleona :)
Bazy i aromaty Inawery, oraz akcesoria do e-p.
Awatar użytkownika
By Agalloch
#221341
maniak pisze:CAMTEL ULTIMATE dobry.


Mi camtel (od Inawery) na początku nawet smakował, a teraz jest to dla mnie najgorszy aromat, do którego nabrałem jakiejś alergii - wystarczy, że odkręcę buteleczkę i go powącham, a natychmiast zaczyna mnie boleć brzuch :x Od bardzo dawna nie miałem takiego efektu, ostatnio chyba wiele lat temu, kiedy spróbowałem owoców miechunki peruwiańskiej (tzw. rodzynek brazylijski). Do dzisiaj pamiętam ten "legendarny" smak i aromat, przechodzą mnie dreszcze, kiedy o nich pomyślę :P :wink:

gastolek pisze:Jeszcze lepiej kupić u Peleona :)


lepiej byłoby wtedy, gdyby chodziło o te same aromaty w lepszej cenie, ale TL oprócz wspólnych z inawerą aromatów z FA ma też kilka innych, których być może warto spróbować (moje skromne zakupy dały mi pewność, że warto)
Awatar użytkownika
By ubs
#221342
Bylo tez pytanie o miete, poniewaz z zaprawek teraz uzywam tylko miete to ta z TL musze przyznac ze nie podpasila mi.
Mam jeszcze troche i stoi, zalatuje mi szpitalem :(
Inne zaprawki mietowe od roznych dostawcow nie maja takiego posmaku.
Awatar użytkownika
By amment
#221466
Ja mam dobre zdanie o stężeniach aromatów twój liquid np. perique black jest wyraźnie wydajniejszy niż z inawery - a to jeden z moich ulubionych smaków. Natomiast własne wytwory niekoniecznie są idealne - mam brzoskwinię, którą mianowałem "chemiczną brzoskwinią" - straszne chemikalia. Ale już zmieszanie orzecha (orzech arachidowy by inawera) z odrobiną tej brzoskwini to niebo na ziemi...
Awatar użytkownika
By boogeyman
#259329
Witam,
przerobiłem już to co chciałem z Inawery i mam tam swoje ulubione aromaty, tak więc przyszła pora spróbować czegoś innego :) I tutaj pytanie do was, co polecicie z TL? Oczywiście każdemu smakuje coś innego, więc może podam dla ułatwienia co mi smakuje ;)

- Morning Rain
- 7 Levaes
- Gold Ducat
- Orzech Arachidowy
- Orzech Laskowy (jako dodatek)
- Whsiky
- Dwa Jabłka
- Eukaliptus
- Peanut
- Tobacco C
- Vanilia Bourbon
- Nutty Princes
- Cuban Supreme
- Piniacolada

Może znajdzie się ktoś z podobnymi upodobaniami i coś doradzi? ;) Na pewno na pierwszy ogień idzie olejek tytoniowy, cedrowy oraz truflowa rozkosz :)

EDIT: z olejka tytoniowego jednak zrezygnowałem, po przejrzeniu oferty oprócz tych co znam z Inawary myślę o tych:

olejek cedrowy, cytrynkolada, śliwka w kompot, whiskacz, o. leszczyński, truflowa rozkosz, wanilijka, wanilijka ze śmietaną, konopijka

może ktoś coś napisać na ich temat?

Pozdrawiam

EDIT2: no co, nikt nie pomoże? To trudno, zamawiam, najwyżej potem odsprzedam ;) btw, nie wiedziałem że TL jest z Poznania, co prawda drugi koniec, ale zawsze szybciej można odebrać niż czekać na pocztę ;)
Awatar użytkownika
By Agalloch
#259427
boogeyman: z tych, o których piszesz, próbowałem tylko olejku cedrowego i trufli.

Olejek cedrowy - znakomity jako dodatek wzbogacający smak, daje efekt "drewna". Samodzielnie wg mnie nie nadaje się do wapowania. Trzeba tylko uważać na stężenie - ja jestem "z grupy pomorskiej" :mrgreen: więc nei oszczędzałem się - dałem 2 krople na 5 ml i była to masakra. Teraz z tego mocarnego liquidu dodaję do innych 1-2 krople na ml i jest w sam raz.

Truflowa rozkosz - to jeden z najlepszych aromatów jakie miałem, łącznie z około 50 różnymi od Inawery. Czekoladkowy, w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Inne, jakie miałem z TL:
Pistacja - dobry, jak lody pistacjowe
Sangria: początkowo niezły, ale dość dziwny, po pierwszych pozytywnych wrażeniach szybko mnie do siebie zniechęcił.
Marcepan - tu liczyłem na coś równie dobrego, jak trufla, jednak zawiodłem się - bardzo sztuczny smak
Gruszka - po prostu gruszkowy, jak gruszki z kompotu :wink:
Awatar użytkownika
By boogeyman
#259434
Dzięki Agalloch, na olejek cedrowy i trufle zdecydowałem się właśnie po Twojej opini ;)

Dzięki za info o olejku, znając mnie pewnie bym dodał z 1kr/ml do samogonu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Filemon
#291919
a używał ktoś może aromatu pt konopijka czy coś takiego? :D
Awatar użytkownika
By boogeyman
#291921
Używałem, mocny, trawiasty smak

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#291930
Od kilku dni racze sie Cowboy Blend 1.5ml na 10ml + 1.5 kropli MTS
Do tego aromatu trzeba sie przekonac. Srednio mi kiedys smakowal a teraz oderwac sie nie moge.
Tez jest trawiasty ale w innym znaczeniu tego slowa :)
Po za tym po przegryzieniu sie ten smak naprawde nabiera barw.

Ktos tu gdzies pisal, ze jablko + cynamon mu smakuje.
W TL maja taki gotowy aromat.. Istotnie pyszny. :)
http://twojliquid.pl/aromaty/aromaty-ow ... gory_id=17
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.