EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By gerard88
#290048
Nasi sąsiedzi też stworzyli bardzo fajny modzik oparty na systemie genisis.
Cena też bardzo przystępna (ok-122 zł), a najważniejsze że bardzo ładnie się prezentuje i pasuje do baterii egonowatych.

Obrazek





















Tu jest dokładny opis techniczny:







Części składowe:


























Awatar użytkownika
By benyy
#290056
Ładne i tanie koszt mniej więcej 129zł w Gdańsku 100 koron cz 17.2zł ; ). Ale czy w tym też trzeba się tak męczyć z doborem długości drutu itp itd ? Bo się zastanawiam nad kupnem FOGa, a to też nawet fajnie wygląda :D
Awatar użytkownika
By krakry1
#290057
Ciekawe jak się będzie sprawował? A przy okazji chyba ktoś pisał, że pleksi wchodzi w reakcję z liquidem.
Awatar użytkownika
By gerard88
#290059
mnie interesuje możliwość ingerencji w knota. Po ściągnięciu górnej części może przeszkadzać tuba w ewentualnych poprawkach.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#290061
Heh, trudno sie nawija w pierwszej wersji od djgap, gdzie tylko z pol cm ma kolnierz. A tutaj calosc zabudowana I wezsza na dodatek, ciezko to widze...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
By jq0o
#290063
Dzięki gerard88-szczególnie za rysunki techniczne.Dzięki nim mogę mieć to cacko za 0,5 litra :mrgreen: *SUPER*
Awatar użytkownika
By gerard88
#290065
wymiary są, zrobić lekką modyfikację dotyczącą ingerencji w knota i złożyć zamówienie u Djgapa ;)

-- [scalono] 01 maja 2011, 11:36 --

jq0o pisze:Dzięki gerard88-szczególnie za rysunki techniczne.Dzięki nim mogę mieć to cacko za 0,5 litra :mrgreen: *SUPER*


Rysunki są ogólnie dostępne więc można do woli korzystać.

Po moich doświadczeniach i forumowiczów którzy używają genisis, trzeba koniecznie wziąć poprawkę na możliwość łatwego korygowania drutu kanthal na knocie. Jeśli będziesz chciał zrobić sobie taki mod to moja rada: przerób górną część.



Jak widać brakuje pola manewru...

W Hybrydzie sytuacja wygląda następująco (pełen dostęp)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 12:41 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
By jq0o
#290068
Rysunki są ogólnodostępne,ale nie ma to jak iść na łatwiznę :mrgreen:
Co do poprawek,to już zaczynam kombinować....
Awatar użytkownika
By gerard88
#290071
Tu jeszcze jest jedna sprawa. Obudowa robi za jedną elektrodę, jeśli knot przechodzi przez nią to całą powierzchnią go dotyka. Jestem ciekawy jak nakłada się tu drut oporowy i gdzie dotyka obudowy....

EDIT:
Jest niby dziurka przewidziana na M2 i zapewne do niego mocuje się kanthal ale dalej czy nie przeszkadza jednak to że knot dotyka obudowy (pod napięciem)

EDIT:
Jeśli by coś takiego robić to trzeba zamówić tubę a zazwyczaj sprzedają 2mb i za pocięcie też trzeba zapłacić. Możliwe że to może przerosnąć kwotę gotowego produktu i nie będzie opłacalne zrobienie pojedynczej sztuki....
By jq0o
#290074
Trochę mnie martwi ten papier na siatce.Pewnie szybko będzie się przepalał-jak to było w kartomizerach watkowych.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#290077
Nie musisz owijac papierem

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
By jq0o
#290083
boogeyman pisze:Nie musisz owijac papierem

A czym?
Wg. mnie najlepiej jest oksydować.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#290087
Dokladnie, zoksydowac I nic wiecej :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By 2paczki
#290098
krakry1 pisze:Ciekawe jak się będzie sprawował? A przy okazji chyba ktoś pisał, że pleksi wchodzi w reakcję z liquidem.

Z glikolem i gliceryna nie wchodzi, gorzej może być z aromatami.
Awatar użytkownika
By krakry1
#290102
No to może być OKi
Awatar użytkownika
By vincent
#290133
Wszystko pięknie i ładnie. Weźcie jednak pod uwagę fakt, że całość jest moim zdaniem mało stabilna gdy stoi pionowo. Bateria eGo jest zbyt wąska w porównaniu do wielkości oraz wagi atomizerów takiej konstrukcji. Musiałem bardzo uważać i delikatnie odkładać atomizer @Djgapa na baterii eGo żeby całość nie runęła. Mam jedynie 650-mAh do eGo - do większych to chyba wkładał bym w dorobiony mały gestapowski trójnóg żeby to chciało stać, lub wkładał do szklanki :D .
Tutaj atomizer jest co prawda takiej średnicy jak bateria, ale jest wysoki a materiał z którego jest zrobiony (głównie metal) powoduje że "co nieco" waży.
W hybrydzie pod względem stabilności jest o niebo lepiej (większy promień baterii) - wszystko stabilnie stoi.
Chyba że ktoś a Was ma inne doświadczenia więc niech się wypowie.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.