EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#287205
Szukajac czegos o tradycji zydowskiej zwiazanej z paleniem smieci na ulicach nie rozwiazalem zagadki ale znalazlem taki o to artykul:

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/20 ... orem-pluc/

Tezy dosc logiczne.

Co Wy na to? Moze warto wrocic do analogow? ;)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#287268
Bo to stary artykul jest.. tam jest to wyjasnione.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#287282
Taaak... powoływanie się na prof. Schrauzera w tym kontekście jest ciekawe.
Zacytujmy:
Być może nieśmiale, ale prof. Schrauzer, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Chemików Bio-nieorganicznych, zeznał przed komisją Kongresu USA w 1982 roku, że naukowcy już od dawna wiedzieli, że niektóre składniki dymu tytoniowego działają na badane zwierzęta jako anty-rakotwórcze (przeciwnowotworowe). Dodał, że kiedy aplikuje się zwierzętom znane czynniki rakotwórcze (substancje rakotwórcze), stosowanie składników dymu papierosowego im przeciwdziała.
Ale prof. Schrauzer nie poprzestał na tym. Dalej zeznał pod przysięgą, przed komisją, że „żaden składnik dymu papierosowego nie wykazał, że jest przyczyną ludzkiego raka płuc,” dodając, że „nikt nie był w stanie wyprodukować raka płuc u zwierząt laboratoryjnych od palenia.” Była to dosadna odpowiedź na raczej kłopotliwy problem.

Pierwszy wytłuszczony fragment jest jak najbardziej prawdziwy. Schrautzer prowadzi badania nad selenem jako antyutleniaczem. Selen jest obecny w niewielkich ilościach w liściach tytoniu, a także w dymie. Wnioskowanie, że dym ma właściwości antynowotworowe jest co najmniej tak mądre jak to, że tlenek węgla zawiera dwa niezbędne do życia pierwiastki - C i O. Oddychajmy więc czadem. :mrgreen:

Co do drugiego wytłuszczonego fragmentu. To prawda, żaden składnik nie wykazał, że jest przyczyną ludzkiego raka płuc. Prosili, błagali te składniki, żeby któryś wykazał. Żaden nie chciał...
No sorry, ale jak czytam coś takiego, to zastanawiam się, dlaczego to nie jest umieszczone w sekcji "Dowcipy".

A na koniec - gdyby tak było, jak jest w tym artykule, to wielkie koncerny tytoniowe wydrukowałyby miliard ulotek z tymi informacjami a autorzy tych publikacji pławiliby się w luksusie i za darmo na wyspach Pacyfiku popijali drinki z palemką do końca życia. Aha, i fajki by mieli za darmo w ramach profilaktyki antynowotworowej. :mrgreen:
A ja selen wolę zjeść w surówce z selera.
Awatar użytkownika
By bujukris1
#287550
A selen w niektórych aparaturach ksero się wydziela. Niebezpieczne dla studentów ;)
Awatar użytkownika
By Kriss
#287554
Ale głupoty...
Chemik napisał wszystko, co było do napisania. :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.