EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By djdanto
#278097
Może nie jest to związane bezpośrednio z e-paleniem,ale pytam na forum bo już na prawdę nie mam pojęcia do kogo się udać po pomoc a może ktoś już miał z Was podobny problem.
Od około miesiąca mam taką dolegliwość że odczuwam coś jak by pieczenie w kącikach zewnętrznych i lekko i mam lekko zaczerwienioną skórę?
Byłem u dermatologa od którego po opisaniu objawów dostałem lek na alergię.
U okulisty byłem,dostałem mać Neomecyna.
Jednak wydaje mi się że to jest coś ze skórą jak by ciało obce? które nasila się po kontakcie z wodą np.kąpiel.
Poradzcie coś bo już nie wiem do kogo mam iść...
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011, 08:08 przez djdanto, łącznie zmieniany 3 razy.
By jq0o
#278101
Mamy się bawić w lekarzy?
Może przecierasz palcami oczy?Mogą być na nich śladowe ilości liquidu.
Awatar użytkownika
By Tusia
#278116
Może, nie wyłączając wizyt u lekarza który w końcu Ci pomoże, kup sól fizjologiczną w aptece (taką po 5ml, 10ml) i płatki kosmetyczne.
Przemywaj oczy często, powinno załagodzić objawy jeśli to podrażnienie czynnikiem zewnętrznym (choćby i liquidem).
Jest wiosna, zaczynają się pylenia. Poczytaj tematy o oczach http://www.alergiczne.pl/mapa.htm, zwłaszcza :arrow: Kontaktowe zapalenie spojówek i powiek.
Oczywiście lekarz w razie braku postępów leczenia zleci dodatkowe badania, np. wymaz aby sprawdzić czy nie ma tam np. bakterii (oko jest suche czy coś cieknie, ropieje?), grzybów itp. Przyczyn może być wiele.
Awatar użytkownika
By papierosiak91
#278119
Kolega już dostał od dermatologa leki na alegrie a od okulisty na paciorkowce + bakterie. Więc wychodzi, że to liquid :)
Prawdopodobnie jak już wyżej pisano pocierasz oczy i taki jest efekt :)
A to "ciało obce" to prawdopodobnie przez glikol. Wysuszył Ci powierzchnie oka przez co czujesz dyskomfort.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2011, 21:58 przez papierosiak91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pok14
#278121
Ja doradzę przemywanie naparem z rumianku. Ale to tylko doraźna ulga. Lekarz powinien zdiagnozować choróbsko. Lekarz powiadam a nie konował jakiś z przychodni. Do specjalisty idź a nie do gościa w białym kitlu co liczy tylko ile mu wpadnie z NFZ za łebka.
Myj często ręce żeby wykluczyć podrażnienie wywołane liquidem. Zmień liquid może to kwestia jego składu.
Awatar użytkownika
By Tusia
#278122
Może ma za długą grzywkę :wink: Mnie zawsze wtedy swędzą oczy, włoski mnie drażnią.
djdanto nie masz za długiej grzywki :?: :) :wink:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2011, 22:02 przez Tusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#278123
Prosty test: Zakropl sobie oko liquidem i zobaczysz efekt ;)

Raz przedmuchujac foga (cos go przytkalo) dostalem liquidem prosto w oko.... jechalem wtedy autem. Koszmarna sytuacja. Wody do przemycia nie ma. Widocznosc drogi jakby ograniczona i piecze jak cholera. Od tego czasu zawsze przedmuchuje foga z zamknietymi oczami ;)
Awatar użytkownika
By zento
#278144
SzamanDM pisze:Prosty test: Zakropl sobie oko liquidem i zobaczysz efekt ;)


Nawet w żartach nie namawiaj nikogo do takich testów. Ktoś nie złapie ironii i rzeczywiście sprawdzi czy to może być przyczyna.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#278149
W sumie racja. Nigdy nie wiadomo co komu strzeli do glowy.
Z dalszej czesci mojej wypowiedzi wynika jasno, ze test oka jest raczej marnym pomyslem.

Jak to mowia: nie probujcie tego w domu!
Awatar użytkownika
By djdanto
#278184
Tusia pisze:Może ma za długą grzywkę :wink: Mnie zawsze wtedy swędzą oczy, włoski mnie drażnią.
djdanto nie masz za długiej grzywki :?: :) :wink:


To akurat można wykluczyć na pewno :mrgreen:
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.