EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By koval22-66
#258162
Od kilku dni obserwuję u siebie kilka niezdrowych objawów . Na 99 % są spowodowane ep. Po kilkunastu zaciągnięciach odczuwam lekkie drętwienie dłoni i ,,mrówki" na nich . Jaram dosyć dużo 2-3ml . Ostatnio
zwiększyłem moc soczku z 12 do 18mg i może to jest przyczyną .Jeśli ktoś miał coś podobnego to napiszcie . *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By krakry1
#258174
Pewnie to jeden z objawów odstawienia analogów. Mnóstwo był różnych objawów (bóle głowy, zębów, sracz.. itd). Grunt nie wpadać w panikę. Obserwuj sprawę dalej. Analogi mają do do siebie, że często "maskują" różne choroby, czy dolegliwości - odstawiając analogi, organizm je po prostu ujawnia. Może i u Ciebie być coś na rzeczy - trudno stwierdzić. Mój kumpel 2 miechy po przejściu na e-p ma inną kupkę, mnie napieprzały zęby - także może tez być coś u Ciebie.
Awatar użytkownika
By Kriss
#258230
@Krakry1
Fajnie, ale autor e-pali już dosyć długo, prawie 2 razy dłużej niż Ty i kumpel...

@Koval
Tak, to może być spowodowane ilością przyjmowanej jednorazowo nikotyny. Ja inhaluję jej sporo więcej, widać w podpisie, bo jestem uzależniona od samego wydmuchiwania chmur, więc wiem, o co kaman. Do tego używasz ego, które same w sobie robią duże chmury, a duża chmura = sporo nikotyny za jednym zaciągnięciem się. Plus zwróć uwagę, że o 1/3 zwiększyłeś ilość nikotyny dziennie (tu nie wiem, czy z dnia na dzień czy stopniowo coraz częściej wapowałeś 18-tki).

Ja na Twoim miejscu spróbowałabym zmniejszyć częstotliwość zaciągania się tak z 2 razy - jeśli teraz zaciągałeś się raz na 2 min w czasie palenia, spróbuj zaciągać się raz na 4 i zobacz, czy mrowienie ustąpi. :)

PS.
Swoją drogą ja nie miałam żadnych objawów typu ból zębów czy sraczka, a jeśli miałam bóle głowy, to takie, że nie pamiętam... A paliłam może nie tyle mega dużo, bo jakieś 30 sztuk (na imprezach czy pogaduchach mogły zejść i 2-3 paczki, ale to nie codziennie), ale za to praktycznie codziennie wypalałam opakowanie cygaretek, czyli smoły i nikotyny przyjmowałam dość sporo. A paliłam 13 lat prawie bez przerwy... :)
Ostatnio zmieniony 04 lut 2011, 21:45 przez Kriss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#258250
koval22-66 pisze:Od kilku dni obserwuję u siebie kilka niezdrowych objawów . Na 99 % są spowodowane ep. Po kilkunastu zaciągnięciach odczuwam lekkie drętwienie dłoni i ,,mrówki" na nich . Jaram dosyć dużo 2-3ml . Ostatnio
zwiększyłem moc soczku z 12 do 18mg i może to jest przyczyną .Jeśli ktoś miał coś podobnego to napiszcie . *BOJE SIE*

Najlepiej zrób badania i skonsultuj się z lekarzem.
Śmieszą mnie rady co do zdrowia od innych e-palaczy. Każdy ma inny organizm, każdy inaczej reaguje na nikotynę.
Awatar użytkownika
By Kriss
#258256
Noo... ale bez przesady, pewne elementy są jednak takie same, chociaż jasne, tolerancja i stan zdrowia są różne.
Awatar użytkownika
By koval22-66
#273465
No i po kłopocie , zrobiłem wszystkie badania . Wyniki w porównaniu do ubiegłorocznych rewelacja :lol: .Musiałem powtarzać badanie krwi bo mój kardiolog stwierdził , że taka zmiana jest niemożliwa . A jednak po drugim badaniu szczena mu opadła .Dodam ,że jestem genetycznie obciążony wysokim poziomem cholesterolu .
Wyniki jak u niemowlaka .A co do mrowienia w dłoniach to kręgosłup. Kamień z serca mi spadł , ale w międzyczasie ze strachu przesiadłem się na 6mg i tak już zostanie na dłużej . :D :D :D
Awatar użytkownika
By eser
#273468
Rozumiem, że lekarz wyjaśnił Tobie przyczyny mrowienia, ale czy zlikwidował ( wyleczył )?
Awatar użytkownika
By xtigerx
#273470
koval22-66 pisze:No i po kłopocie , zrobiłem wszystkie badania . Wyniki w porównaniu do ubiegłorocznych rewelacja :lol: .Musiałem powtarzać badanie krwi bo mój kardiolog stwierdził , że taka zmiana jest niemożliwa . A jednak po drugim badaniu szczena mu opadła .Dodam ,że jestem genetycznie obciążony wysokim poziomem cholesterolu .
Wyniki jak u niemowlaka .A co do mrowienia w dłoniach to kręgosłup. Kamień z serca mi spadł , ale w międzyczasie ze strachu przesiadłem się na 6mg i tak już zostanie na dłużej . :D :D :D

Jak od kręgosłupa to pewnie tyczy się to lewej dłoni?Ja mam to samo.Mrowienie 2 palców lewej ręki.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.