EPF
By bixby
#24921
Informacja z "Gazety Podatkowej" Maj 2009.

"Sklep internetowy powinien umożliwiać konsumentom płatność przy odbiorze towaru. W przypadku umów zawieranych na odległość, nie można na konsumentów, będącymi osobami fizycznymi, dokonującymi zakupów niezwiązanych z ich działalnością gospodarczą, nakładać obowiązku zapłaty ceny przed otrzymaniem towaru. Zabrania tego artykuł 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów... (Dz. U. nr 22, poz.271)."


judge: piszemy w odpowiednim dziale, przeniesione
Awatar użytkownika
By Pelcu
#24930
Jak najbardziej!
Tylko, że wtedy, zamiast towaru w skrzynce (jak ja dotychczas miałem), trzeba będzie biec na pocztę, aby odebrać przesyłkę. No i bedzie drożej, bo pewnie Poczta (czy też inny dostawca) policzy sobie stosowną opłatę za obsługę transakcji gotówkowej...
Awatar użytkownika
By Finlarod
#24995
Wiadomo, przesyłka pobraniowa zawsze jest droższa. Rozumiem raczej, iż chodzi o to, że nie wszystkie sklepy dają w ogóle możliwość wyboru i trzeba płacić z góry.
Awatar użytkownika
By Easy_Rider_
#24996
Finlarod pisze:Wiadomo, przesyłka pobraniowa zawsze jest droższa. Rozumiem raczej, iż chodzi o to, że nie wszystkie sklepy dają w ogóle możliwość wyboru i trzeba płacić z góry.




Wcale sie nie dziwie tym sklepom, jak klient nie odbierze przesylki i paczuszka wroci placi jeszcze raz.
Takiego klienta co nieodbiera zamowionych przesylekt to tylko *HUNTER* lub *BICZ* *COOL*
Awatar użytkownika
By Finlarod
#25018
Tak, ale z drugiej strony... Dla ludzi z forum sprzedawcy nie są anonimowi (i chwała im za to). Wyobraźmy sobie człowieka który forum nie zna, nie dość że dla niego e-papieros to jakaś nowość, to jeszcze pare stówek komuś wysyła. Są ludzie, którzy panicznie boją się zakupów przez internet, nawet jeśli można płacić za pobraniem... To może zniechęcić do e-palenia. Dobrze, że powstaje coraz więcej sklepów stacjonarnych.
Ale i tak chodzi tylko o to, że w świetle prawa taka opcja powinna być a nie zawsze jest. Rzetelność i klientów jak i sprzedawców bywa różna (bez aluzji do nikogo) i to osobny temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
By Mauri
#25061
Easy_Rider_ pisze:
Finlarod pisze:Wiadomo, przesyłka pobraniowa zawsze jest droższa. Rozumiem raczej, iż chodzi o to, że nie wszystkie sklepy dają w ogóle możliwość wyboru i trzeba płacić z góry.




Wcale sie nie dziwie tym sklepom, jak klient nie odbierze przesylki i paczuszka wroci placi jeszcze raz.
Takiego klienta co nieodbiera zamowionych przesylekt to tylko *HUNTER* lub *BICZ* *COOL*



To się nazywa ryzyko handlowe :wink:
Awatar użytkownika
By lesmie
#25083
Przynajmniej na "Allegro" można takich co zamawiają a nie odbierają szybko wyeliminować negatywami.
By Dexter
#25847
Finlarod pisze:Wiadomo, przesyłka pobraniowa zawsze jest droższa. Rozumiem raczej, iż chodzi o to, że nie wszystkie sklepy dają w ogóle możliwość wyboru i trzeba płacić z góry.

A jak ci konkurecja podłoży 10 słupów by w koszta wrobić ?
Że o dowcipie pt. zaksięgowany dochód a tu zonk i nie odebrane przesyłki itp jaja z skarbówką nie wspomnę ?

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.