EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By gest
#234446
Posiadam Rivę model 510 - atomizer z zestawu, wkłady małe, liquid gotowy i samoróbka do 20% gliceryny.
Nie dawało mi spokoju, że tylko pierwsze pociągnięcia dawały smaczny dymek - później czułem swąd nadpalanej watki (choć bialutka), lub metaliczny posmak suchej grzałki.
Trzeba było trochę odczekać.

Nie zdobyłem jeszcze gąbki Filtus, ale zrobiłem coś, co zdało egzamin na szóstkę.
Zaopatrzony we wkłady do aspiratora Frida (rzadsza gąbka), zrobiłem pewne zespolenie.

Wszystko widać na fotkach.
Otwór w silikonowej zatyczce, docelowo, zrobiłem przynajmniej dwa razy większy niż na fotce!
I wyszczupliłem, widoczny pasek gąbki, przynajmniej o połowę (na wzór knota w świeczce).
Sprężynka między dłuższymi ściankami.
Zakraplanie igłą przez otwór w silikonowej zatyczce.

REZULTAT:
Dobrze wykonany (czyli to co mi wyszło) - nic nie wycieka, nie ma zalań, grzałka nie wysycha nawet przy maksymalnie częstym chmurzeniu, A SMAK PO PROSTU KAPITALNY!

Jeśli ktoś posiada wate perlenową filtus, sere lub, aquaszut'a - to proszę o wykonanie takiego knota z tym materiałem. Interesuje mnie docelowo zastąpienie Fridy czymś zupełnie nietoksycznym. Obawiam się jedynie, że mogą nie mieć tak szybkiego oddawania liquidu na siatkę. W tym momencie po prostu bomba!

Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
By [H3]
#234572
No no, fajnie to wygląda :mrgreen:
Ja osobiście zawsze do zwykłej 510 używałem innego modu, przedstawionego przez siebie zresztą, wystarczy poszukać. Już niedługo wszystkie patenty i modyfikacje kartridży odejdą do lamusa, ale to jeszcze parę dni..
Awatar użytkownika
By gest
#234757
Czyli chodzi Tobie o coś, o czym wiedziałem 8)
eGo-T i jego konkurencyjni naśladowcy- Tankomizer eGo
Poznałem również kilka obaw forumowiczów, związanych z tym patentem..
Pożyjemy, zobaczymy!
By Pilot353
#234766
ile jeszcze tych for powstanie? Doświadczenie uczy, że co by się nie ukazało to jak na razie jedynym dobrym wynalazkiem jest poczciwy mały atomek 510. Niezastapiony i niezawodny. Od czasu gdy dotarło to do mnie zaoszczędziłem naprawdę kupę kasy. Żadnych nowości i wynalazków. Pali, dymi i zaspokaja. Czyli podstawy zapewnione. Ale to tylko moje skromne zdanie. Zadowolonego z e palenia od 333.
Awatar użytkownika
By piehot
#250983
Pilot353 pisze:ile jeszcze tych for powstanie? Doświadczenie uczy, że co by się nie ukazało to jak na razie jedynym dobrym wynalazkiem jest poczciwy mały atomek 510. Niezastapiony i niezawodny. Od czasu gdy dotarło to do mnie zaoszczędziłem naprawdę kupę kasy. Żadnych nowości i wynalazków. Pali, dymi i zaspokaja. Czyli podstawy zapewnione. Ale to tylko moje skromne zdanie. Zadowolonego z e palenia od 333.



podzielam zdanie przedmówcy!
mimo iż jestem jeszcze zielony w tym temacie, ale tyle już przeczytałem postów i mam wrażenie że atomki 510 przebijają narazie dymem i kopem wszystko co jest w sprzedaży. i chyba ma najwięcej zwolenników e-palenia
a odnośnie twojego modu kolego to aż muszę któregoś wieczorka zrobić coś takiego tylko na filtusie bo mam dużo tego:)
tylko jeszcze długopisy muszę znaleźć.
p.s. w czasach internetu i elektroniki już nawet długopis przechodzi do lamusa;]
Awatar użytkownika
By utak3r
#250990
Pilot353 pisze:co by się nie ukazało to jak na razie jedynym dobrym wynalazkiem jest poczciwy mały atomek 510.

Atomek atomkiem, a wkład do niego to kompletnie inna bajka, nie wiem, czy zauważyłeś... Stąd te wszystkie poszukiwania i dziwne rozwiązania.
A co do "najlepszości" atomka 510... to kwestia gustu. Ja wolę big B LR. Sam 510 też tylko LR - zwykły zbyt słabo oddaje smak i ma za małego kopa.

Acha! PS!
Najlepszym materiałem na "knot" jest... rulonik z siateczki - takiej samej, jak owinięty nią jest most w atomkach. Spróbujcie.
Awatar użytkownika
By piehot
#251731
gest pisze:
REZULTAT:
Dobrze wykonany (czyli to co mi wyszło) - nic nie wycieka, nie ma zalań, grzałka nie wysycha nawet przy maksymalnie częstym chmurzeniu, A SMAK PO PROSTU KAPITALNY!

Jeśli ktoś posiada wate perlenową filtus, sere lub, aquaszut'a - to proszę o wykonanie takiego knota z tym materiałem. Interesuje mnie docelowo zastąpienie Fridy czymś zupełnie nietoksycznym. Obawiam się jedynie, że mogą nie mieć tak szybkiego oddawania liquidu na siatkę. W tym momencie po prostu bomba!



Ja wykonałem knot z waty Filtus i jade na sprzęcie Kamikaze
i potwierdzam:
-smak lepszy niż zwykły wkład (moje odczucie)
-kop dużo lepszy (moje odczucie)
-malutka kropelka w ustniku (to już chyba wina ustika bo nie pierwszy raz wycieka)
-złapałem kilkanaście buchów i dalej czuć smak
- o bateria padła :oops:
-zalałem 2 raz
podsumowując:
ogólnie bardzo lepiej niż zwykły wkład. jedyny minus że trzeba się pobawić troszkę (ale jak ktoś lubi zabawę to...);]


po 2 dniach jarania Guest-knota stwierdzam że :
wszystko jak wyżej napisane, ale jakoś strasznie się atom + obudowa nagrzewa aż prawie parzy w palce.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.