EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By DELL
#242031
Zabezpieczenie elektroniki może dokonać osoba która potrafi rozebrać baterię ego
A więc rozpuszczamy kalafonię za pomocą rozpuszczalnika nitro aby gęstość i lepkość była mniejsza niż tradycyjny kisiel
Odłączamy jeden dowolny biegun zasilający płytkę elektroniki !!
Płytkę elektroniki pędzelkiem przemywamy spirytusem a następnie powlekamy rozpuszczoną kalafonią i pozostawiamy do wyschnięcia i utwardzenia powłoki izolującej
Awatar użytkownika
By Kszywho
#242033
A czy jakiś silikon nie dałby rady? Łatwiejszy dostęp i prostsza zabawa IMHO. Chociaż dla mnie ten Twój pomysł jest dosyć ciekawy. Osobiście dbam o batkę eGo i nie mam problemów z zalewaniem, ale wiem jak niektórzy traktują swój sprzęt i nawet trudno mi to skomentować...
Awatar użytkownika
By DELL
#242036
Kszywho pisze:A czy jakiś silikon nie dałby rady? Łatwiejszy dostęp i prostsza zabawa IMHO. Chociaż dla mnie ten Twój pomysł jest dosyć ciekawy. Osobiście dbam o batkę eGo i nie mam problemów z zalewaniem, ale wiem jak niektórzy traktują swój sprzęt i nawet trudno mi to skomentować...


Tak od wielu lat zabezpieczam elektronikę narażoną wilgoć
(A czy jakiś silikon nie dałby rady)sądzę że taki się znajdzie ale nie szukałem , jestem starej daty i stosuję to co sprawdzone
Awatar użytkownika
By utak3r
#242122
Jak już ktoś chce bardziej "nowoczesnej" metody, to może kupić w sklepie elektronicznym plastik w sprayu, używany powszechnie właśnie do zabezpieczania PCB. Choć, oczywiście, kalafonia tańsza :)
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.