EPF
Awatar użytkownika
By Jooseph
#239811
Witam bardzo serdecznie :) Zmęczony mała pojemnością baterii mojego Nickolsa Gold i ograniczany brakiem pieniędzy postanowiłem (o 23:05 dnia wczorajszego) zmodzić coś własnego. Mod nazwany "partyzant" ponieważ jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia, aczkolwiek ja sam ciesze się, że chociaż to udało mi się zrobić przy braku jakichkolwiek narzędzi poza lutownicą i pistoletem na popularnego "termogluta". Podstawą moda jest bateria najprawdopodobniej od aparatu Sony (nie wiem jakiego, dostałem od kolegi, walała mu się po domu ze względu na to, że została kupiona do sprzętu który uległ destrukcji. Oddał za darmo :) Praktycznie nieużywaną.). Bateria daje 3.6V, ma pojemność 950mah, z tego co wiem ma wbudowaną elektronikę zabezpieczającą przed totalnym rozładowaniem ;) Niestety nie posiadam do niej odpowiedniej ładowarki, więc ładuję ją poprzez podłączenie dwóch kabelków wyprowadzonych poza obudowę moda do ładowarki od SE. Bateria się nie nagrzewa i dosyć sprawnie ładuje. Zapewne w pewnym momencie przez brak odpowiedniej ładowarki ulegnie awarii, ale jak na razie wszystko jest ok. W najbliższym czasie zamierzam dorobić jakieś złącze do ładowarki :) Nie posiadałem gwintu 510, więc zrobiłem własny, ze śrubeczki i nakrętki do większej śruby. Gwint ma nieodpowiednie żłobienia, ale da radę wkręcić kartomizer/atomizer 510 bez uszkodzenia któregokolwiek z gwintów. Proszę komentować i mieć na uwadze to, iż nie miał być to jakiś super ekstra projekt, tylko właśnie partyzancki fajek mający zapewnić odpowiedni czas palenia. Pozdrawiam. Poniżej załączam schemacik i fotki.















Ostatnio zmieniony 21 gru 2010, 19:39 przez Jooseph, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Jooseph
#239819
Dziobak pisze:ALbo mam coś z oczami albo fotek niet :)


Coś się pokopało, trzeba klikać w linki pod fotkami "Pełen rozmiar obrazka"

@EDIT Naprawione.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#239863
:lol: Polak potrafi :lol:
No na ulicy to bym się z tym nie pokazał ale do pykania w domu zajedwabiste :D

A ta nakrętka to jaki rozmiar i pod jaki gwint to pasuje?
Awatar użytkownika
By Jooseph
#239868
Powiem szczerze, że na rozmiarach nakrętek się nie znam, ale odległość od przeciwległych brzegów w najszerszym miejscu 1.5cm, w najwęższym 1.2cm, wielkość gwintu to już 0.8cm. Pasuje do 510. Chociaż właściwie to nie, ale da się wkręcić bez uszkodzenia kartomizery/atomizery 510.
Awatar użytkownika
By Darecko
#240024
Mój kartomizer na zdjęciu <3
Jeżeli chodzi o wygląd... to nie wygląda, ale kogo to obchodzi? Nie mogę się doczekać żeby przetestować to cacko jak się spotkamy :) Przy okazji będzie porównanie do kamikaze :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#240033
Słodkie to nie jest ale pomysł znakomity. Trochę dopracować estetykę. Ładować przez gwint jakąkolwiek ładowarką od Efajek (z elektroniką bo są do jednorazówek bez elektroniki)
Awatar użytkownika
By Jooseph
#240290
Próbowałem ładować ładowarką od Nickolsa, przerobioną (gwint na wierzchu, bez plastikowej osłony)... Mało nie zjarałem baterii, ładowarka się spaliła, ale na szczęście port USB w kompie działa. Ładowarkę odratowałem... jeden podzespół spalony, ale po wlutowaniu nadal działa. Ładowarka najwidoczniej nie wyrobiła.
Awatar użytkownika
By Darecko
#240310
Innymi słowy - przekombinowałeś :D
A jak odczucia z ogólnego użytkowania? Jak się ma w porównaniu do Twojego nickolsa ?
Jak oddaje smak, jak dymi? :)
Awatar użytkownika
By krakry1
#240333
Mod zarypisty Ci się udał. *1st*
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.