EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#212403
Witajcie
Właśnie skończyłem pracę nad malutkim modzikiem
O dziwo, co ciekawe ma on własne ładowanie poprzez wbudowane wejście mini USB. W środku bateria (nie wiem jakiej pojemności, nie wiem jak zmierzyć) dająca ok. 3,8V
Pali się elegancko. Tymczasowo używam atomka 510 LR
Troszkę mi nie wyszedł bo rozlazł się na łączeniach (jest skręcany na 4 malutkie śrubki, które podczas wbijania złączki nie wytrzymały)
Oprócz tego nie mam za bardzo narzędzi typu chociażby imadło, więc tylko tak na szybko :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jakieś sugestie??? Walcie śmiało
Pomysł zaczerpnięty stąd:
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... e-mod.html
Awatar użytkownika
By fireball
#212405
Fajny :D Gratuluję pomysłu.
A jaki jet prąd ładowania?
Swojego pierwszego zrobiłem z elektrycznej szczoteczki do zębów. Teraz ma go moja ciotka w Kanadzie i wzbudza nim sensację wśród znajowych :D :D
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#212406
Dymi lepiej niż klasyczne ego.
Koszt produkcji hmmm... 6$ zapalniczka plus złączka atomka.
Nie wiem ile aku trzyma bo dopiero zmontowałem, a nie wiem jak zmierzyć pojemność miernikiem.
Póki co pali nieźle :)
O to gotowy produkt, przed przerobieniem
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.39689
Bateryjka ma kształt prostokątny, typu komórka, tylko o wiele mniejszy. Nie miała żadnych symboli ani napisów.

fireball: To nie mój pomysł, tylko ukradziony :lol:
Natomiast zajęło mi sporo czasu znalezienie tej oto zapalniczki na DX
BTW, sama zapalniczka to genialny pomysł na prezent, dla tych którzy jeszcze palą analogowo. Ma żarnik, podobny jak w zapalniczce samochodowej. Albo sam żarnik do rozwinięcia i zastąpienia grzałek w atomkach.

Prąd ładowania taki jak z usb. W zestawie króciutki kabelek do połączenia zapalniczki z portem USB lub przejściówką. Domyślam się że modzik działa też podpięty pod USB jednocześnie ładując baterię :)
Awatar użytkownika
By Vince Black
#212408
Postanowiłem się dowartościować: myślałem o tych żarowych zapalniczkach, żeby tu specom pomysł rzucić, ale bałem się, że mnie wyśmiejecie. :D

Swoją drogą może wreszcie hydraulika lub stabilniejsze kapilary, oddawanie liquidu na zasadzie napięcia powierzchniwego i zmiany lepkości pod wpływem temperatury? i wtedy takie powersticki by powalczyły z egonami... Jestem zachwycony, chce taki :D
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#212410
Wy mi tu nie brawujcie towarzyszu Tomba :) Mówię przecie że nie wyszedł bo się rozlazł. Ale jak dojdzie do mnie kilka nowych zapalniczek to walka się zacznie na nowo :)
Prosta sprawa do zrobienia. Wystarczy lutownica i wiertarka.
Płytka w środku nie ma żadnej elektroniki oprócz chyba diody zenera (nie jestem elektronikiem, nie znam się) To takie coś podobne do rezystora tylko z lekko przezroczystą rureczką. Wmontowane przy samej baterii
Awatar użytkownika
By PucH2
#212419
Już myslałem że ktoś wykorzystał indukcje elektromagnetyczną do bezprzewodowego ładowania. No ale lejce też mogą być.
Jak jeszcze zastosujesz patent z portfela to normalnie przekroczy granicę zielonej diody tworząc nowy standart rynku.
Awatar użytkownika
By roback
#212420
Nie kusiło Cię, żeby do tego żarnika w zapalniczce dorobić jakąś siateczkę do transportu liquidu? :twisted:
Awatar użytkownika
By DELL
#212421
PucH2 pisze:Już myslałem że ktoś wykorzystał indukcje elektromagnetyczną do bezprzewodowego ładowania. No ale lejce też mogą być.
Jak jeszcze zastosujesz patent z portfela to normalnie przekroczy granicę zielonej diody tworząc nowy standart rynku.

Nic dodać nic ująć :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#212422
Vince Black pisze:Tomba, nie zapominaj, że ja w kolejce jestem pierwszy. :D

Wiem, wiem. Jestem kolejny :)
Awatar użytkownika
By Abaddon84
#212427
No a ja chętnie bym takie coś też nabył a jeszcze chętniej bym sobie zrobił i powalczył z tym ale zaczekam na kolega aż coś napisze o baterii czy gra warta świeczki :D

A tak marginesie PeyPal czy jak tam temu przez co się płaci na DX to dla mnie czarna magia :( i jak tam coś kupić :P
Awatar użytkownika
By Tomba
#212428
ThOrN_PL pisze:Jakby co ja też bym takie cudo zakupił (oczywiście gwint 510) ;)

Oczywiście, że gwint 510 i kolor diody zielony.
Zwłaszcza, że koszt produkcji to 6$ + zapalniczka + działka dla unexplainedforces.
Mam nadzieję, że wyjdzie trochę taniej niż w cigo - w końcu już nie trzeba wydawać na marketing :)
Awatar użytkownika
By Vince Black
#212455
Nie znam się, ale w dobrej intencji... Jak coś pęka i nie pasuje czy nie można robić formy pod sprzęt w modelinie i jej utwardzać? Byłyby odciski palców majstra, ulubione kolory i kto wie, ergonomicznie trzymane w łapie? Zasilanie z AA można chyba w czymś takim też zamknąć... Ale podreślam, nie znaju tematu, tak tylko sygestie podrzucam, bo ewentualny box z turystycznej mydelniczki siara trochę jak śrubki mają nie trzymać. Hm?
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#212474
Wy to macie nieźle w tych głowach nabałaganione :lol:
Trzeba Wam jakiegoś moda wpuścić coby trochę posprzątał :lol:
Jakiś czas mnie nie było a już widzę że stado klientów, tylko że ja nie napisałem że cokolwiek sprzedaję ;)
Już o zielonej diodzie nie wspomnę nawet :) Dioda oryginalnie była tylko że coś alla UV (fiolet-niebieski) ale ją wywaliłem. Może przy najbliższym modelu spróbuję ją gdzieś wkomponować. Ona podczas podpięcia do USB zapalała się. Tylko że nie sądzę aby sygnalizowała stan naładowania baterii gdyż żadnej elektroniki tam nie było.

Co do tej spiralki, przeszło mi przez myśl, że byłaby niezłym atomizerem :) Ale to w przyszłości. Nie mam łba do elektroniki. Ale póki co kupiłem sobie lutownicę oraz miernik, a to już krok naprzód.
Właśnie jakiś czas temu rozładowała mi się bateria w tym cudaku, zaraz będę ją ładował. Boję się tylko, bo tam chyba żadnego zabezpieczenia nie ma. Zaraz poczytam googla jak mierzy się pojemność baterii i spróbuję dokonać tej czarnej dla mnie magii ;)

edit: Nie zmierzę pojemności :( Za czarna magia dla mnie. Chyba że ktoś coś poradzi. Myślałem że da się to zrobić poprostu miernikiem

Da się palić na kablu USB :) Czyli coś w formie baterii USB do Ego :)
Awatar użytkownika
By suthum
#212492
un....ces, masz już miernik, to może zmierzysz napięcie na wyjściu, tam gdzie podpinasz atoma? będzie wiadomo, jak ostro dostaje atomizer.
Awatar użytkownika
By suthum
#212506
sorry, bez nerwów, nie doczytałem. :) . wygląd spoko. Jak długo wytrzymuje bateria na 1 ładowaniu?
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#212511
suthum, ciężko jest jednoznacznie powiedzieć. Mi wytrzymała porównawczo połowę długości użytkowania baterii egopodobnych typu 650mah. Tylko że wcześniej bateria nie była ładowana. Tak jak do mnie doszła tak jej do końca używałem. Trzeba dodać, że wcześniej też jej dałem nieźle popalić bawiąc się żarnikiem do odpalania papierosów, a to też pewnie nieźle daje baterii popalić.
Zobaczymy jak długo wytrzyma po naładowaniu. Ciekawostką jest to, że do końca dawała czadu na maxa. Ostatnie 2-3 pociągnięcia były o wiele słabsze, po czym przestała wogóle dawać napięcie na atomizer.
Wydaje mi się to obiecującą zabawką :)

Właśnie po 2 godzinach ładowania zauważyłem iż bateria nawet drgnie. Ale to chyba wina oryginalnego, króciutkiego kabelka USB dołączonego do zestawu. Podłączyłem inny, dłuższy i narazie popalam na kabelku jednocześnie ładując baterię.
Awatar użytkownika
By eMAiX
#212516
no sam miernik nie wystarczy, żeby policzyć pojemność aku...

Potrzebne 3 urządzenia:
obciążenie
miliamperomierz
czasomierz :P

i liczonko. Ewentualnie specjalne urządzenie ale to kilka stów chyba kosztuje.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#212786
Mała poprawka. Modzik daje 4,07V na wyjściu. Błąd popełniłem przy pierwszym pomiarze, gdy były jeszcze zamontowane dwa rezystorki. Generalnie mi wystarcza na jakieś 4 godziny palenia moim trybem. Dla porównania Ego wystarcza na około 8 godzin. Czyli można by założyć, że bateria ma około 300 - 350 mAh. W każdym bądź razie modzik świetnie pasuje do dłoni.
Awatar użytkownika
By thorn_pl
#224164
To jak będą jakieś na spyłkę? Nadal jestem zainteresowany. Dioda nie jest wymagana, ew. oryginalna może zostać jak coś :D
By Dexter
#231641
PayPal jest powiązany z kartą kredytową itp i jest z Polski możliwe (jesli masz kartę oczywiście)
płacisz normalnie, podobnie jak poprzez mTransfer :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.