EPF
Co z czym i jak mieszać.
By pawel1615
#230852
witam. Sprawa wygląda następująco. Do tej pory e-papierosa palił u mnie mój tata. Najpierw kupowałem, a później sam robiłem mocne liquidy (22mg/ml). Na 12ml liquidu dałem 7ml bazy, 3ml gliceryny i 2 glikolu. Dla taty ten liquid jest dobry, jednak dzisiaj dotarł wygrany mild X6 i stary dse 901 przypadł mamie, jednak dla niej ten liquid jest za mocny. I teraz tak. co zrobić aby liquid był łagodniejszy, lecz aby nadal dawkował wystarczającą ilosć nikotyny? żeby był łagodniejszy to trzeba zmiejszyc ilosc glikolu czy trzeba rowniez zmniejszyc ilosc nikotyny?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 18:45 przez pawel1615, łącznie zmieniany 1 raz.
By pawel1615
#230868
lol, ja sie pytam czy aby mniej "drapało" w gardło musze dac mniejsza moc bazy czy wystarczy mniej glikolu, który odpowiedzialny jest za kopa. sam nigdy nie paliłem wiec nie wiem czy moc liquidu tez jest za to odpowiedzialna
Awatar użytkownika
By Finlarod
#230872
proponuję kupić gotowy e-liquid. Jak chcesz zrobić mieszankę z "wystarczającą dawką nikotyny'? Jaka to jest wystarczająca dawka nikotyny dla Twojej mamy? Czego byś do tej mieszanki nie dodał, to zmniejszy się zawartość nikotyny, to oczywiste. Nikt z nas nie wie, jaka będzie odpowiednia. Dlatego najpewniej spróbować od firmowych liquidów i to sprawdzić.
Glikol w małym stopniu odpowiedzialny jest za "kopa" by nie rzec, że w żadnym. To głównie stężenie nikotyny oraz w niektórych przypadkach aromat (np. menthol).
By pawel1615
#230874
nie bede kupował gotowych, bo juz robiłem je sam. chodziło mi własnie o to co napisałes, ze baza jest odpowiedzialna za kopa, i to własnie moc musze zmniejszyc aby był "łagodniejsza w inhalowaniu" a nie glikol, dzięki.

a mozesz mi jeszcze w takim wypadku napisac po co jest glikol?
Awatar użytkownika
By Vince Black
#230881
Pawle... gdyby nie posty wyżej nie wiedziałbym o co chodzi.

Glikol jest nośnikiem nikotyny, stabilizatorem a po podgrzaniu nibydymem. Ma kopa, ale kop a kop to dwie różne bajki. Kop o który ci chodzi, pochodzi od nikotyny. Precyzuj się bardziej. ;)
By pawel1615
#230884
Vince Black pisze:Pawle... gdyby nie posty wyżej nie wiedziałbym o co chodzi.

Glikol jest nośnikiem nikotyny, stabilizatorem a po podgrzaniu nibydymem. Ma kopa, ale kop a kop to dwie różne bajki. Kop o który ci chodzi, pochodzi od nikotyny. Precyzuj się bardziej. ;)

dzięki ;), temat do zamknięcia

to zamykamy - kijan77
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.