EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By mounty
#227999
Otóż 3 tygodnie temu miałem zawał serca. Nie paliłem znowu aż tak wiele i były to mietowe fajki. Jednak lekarze twierdzą, że to głównie dzięki papierosom dostałem zawału. Teraz powinienem przestać palić ale mam z tym problem więc postanowiłem spróbować e papierosa. Spytałem nawet o to kardiologa, a ten odpowiedział, że jeśli będę sobie pykał takie bez nikotyny to OK, ale jeśli z nikotyną to nie powinienem. Problem jest jednak taki, że kartomizery bez nikotyny pewnie nie mają żadnej mocy, a więc takie palenie to jak chuchanie parą zimą i efektu żadnego. Czy po zawale mogę zapalić normalnego e papierosa zawierającego jakąś dawkę nikotyny, tak abym czuł, że palę? czy lepiej sobie w ogóle odpuścić?

edycja tytułu - kijan77
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#228005
Podpisuję się pod tym, co napisał Mareckimt. Dodam tylko, że spróbowałbym na Twoim miejscu miętowych zerówek - ja czasami ich używam. Akurat dobra podwójna mięta daje coś w rodzaju kopa. Nie e-palę jej zawsze, ale wieczorami odświeża a nie kopie w łeb.

PS> Sam jestem po przechodzonym niewielkim zawale - dowiedziałem się po kilku latach po badaniu EKG.
Awatar użytkownika
By Tomba
#228014
Mareckimt pisze:
tomba pisze:...Teraz pewno już bym wybrał opcję czwartą.
A tu akurat zgodzę się z Tobą. Ale mówisz tak, bo e-palisz kawał czasu i wiesz jak łatwo teraz rozstać się z nałogiem całkowicie.

A tu akurat zgodzę się z Tobą.
By mounty
#228015
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i chyba wybiorę opcję medium mint, bo na ekstremalną abstynencję nie jestem raczej gotowy. Poproszę jeszcze tylko o poradę jakiego e papierosa sobie zafundować, bo mój mild pure, który dostałem w prezencie, póki co mnie nie zachwyca!
By Sean4
#228031
Mounty-jest chyba jeszcze jedna ważna sprawa- moc liquidów to jedno, natomiast równe ważne jest ile ich zużywasz. Moim zdaniem powinieneś się bardzo pilnować, zdarzało mi się przesadzić i serce pracowało mi jak u królika.
By mounty
#228042
Tak, wygląda więc na to, że nawet elektroniczny papieros nie jest bezpieczny dla serca! Zresztą - leżał ze mną Pan, który nigdy nie palił, prowadził raczej zdrowe życie, sport, spacery, rowerek itd, a mimo to spotkała go podobna przyjmność co i mnie!
By sebbaa
#228043
Bo na to nie ma reguły - palenie jest "tylko" środkiem zwiększającym ryzyko wystąpienia ... wielokrotnie zwiększającym, ale równie dobrze może się spotkać na sali pięciu "nigdyniepalących" i jeden "palacz" ...
Awatar użytkownika
By Agalloch
#228046
mounty pisze:Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i chyba wybiorę opcję medium mint, bo na ekstremalną abstynencję nie jestem raczej gotowy.


Jeśli paliłeś niewiele i nie chcesz obciążać organizmu, to raczej proponowałbym liquidy low 6 mg/ml. Takie stężenie wbrew pozorom, spokojnie zaspokoi głód nikotynowy. Moim zdaniem 16 mg, jak tu ktoś proponował, to w Twojej sytuacji o wiele za dużo, u mnie przy takiej mocy po kilku buchach pojawiały się palpitacje serca, a myślę, że takich przeżyć byś sobie nie życzył...
Awatar użytkownika
By Tusia
#228057
mounty
Spróbuj z tymi zerówkami, dobierz sobie odpowiedni, ulubiony smak (czeka Cię trochę testów :wink: ), taki który najbardziej Cię zaspokoi, od smaku dużo zależy. Ma smakować i dawać uczucie spełnienia.
Na początku możesz odczuwać coś w rodzaju chęci na zapalenie papierosa tytoniowego (mają to nawet początkujący inhalujący 18-stki :wink: ) ale to mija.
W razie kryzysu inhalacja z nikotyną (słabą) ale po sesji powrót do zerówek.
Nie martw się swoim zawałem (w miarę możliwości). Nie czuj się jak bańka mydlana, która może pęknąć.
Mam klienta, który dawno temu przybył na stoisko mówiąc, że jest właśnie po zawale. Nie chciałam mu sprzedać e-papierosa.
Wtedy bardzo poważnie powiedział, że jeśli nie kupi e-p to będzie palił papierosy... poddałam się kalkulując mniejsze zło.
Do tej pory przemiły pan Z. śmiga po zakupy, obsługuje całą rodzinę, dźwiga siaty, pije piwko (umiarkowanie), jest bardzo aktywny i tryska dobrym humorem :D
Awatar użytkownika
By Robert68
#228073
mounty pisze:Spytałem nawet o to kardiologa, a ten odpowiedział, że jeśli będę sobie pykał takie bez nikotyny to OK, ale jeśli z nikotyną to nie powinienem.


I lepiej będzie jak będziesz słuchał co Ci kardiolog mówi

mounty pisze:Problem jest jednak taki, że kartomizery bez nikotyny pewnie nie mają żadnej mocy, a więc takie palenie to jak chuchanie parą zimą i efektu żadnego. Czy po zawale mogę zapalić normalnego e papierosa zawierającego jakąś dawkę nikotyny, tak abym czuł, że palę? czy lepiej sobie w ogóle odpuścić?


Z tego co napisałeś to nie próbowałaś inhalować bez nikotyny. Spróbuj. Nic nie stracisz.
Kup kilka kartomizerów o różnych smakach i zobacz.
Albo kilka małych liquidów (5ml są teraz u e-dyma po 3PLN sztuka) i pojaraj na atomizerze.
Paliłeś mentolowe to aż takiego kopa nie potrzebujesz

Jak to nic nie da to wtedy będziesz się martwił

I zdrowia życzę :)

pozdrawiam,
R.
Awatar użytkownika
By andrzejc4
#228086
mounty pisze:Otóż 3 tygodnie temu miałem zawał serca. Nie paliłem znowu aż tak wiele i były to mietowe fajki. Jednak lekarze twierdzą, że to głównie dzięki papierosom dostałem zawału. Teraz powinienem przestać palić ale mam z tym problem więc postanowiłem spróbować e papierosa. Spytałem nawet o to kardiologa, a ten odpowiedział, że jeśli będę sobie pykał takie bez nikotyny to OK, ale jeśli z nikotyną to nie powinienem. Problem jest jednak taki, że kartomizery bez nikotyny pewnie nie mają żadnej mocy, a więc takie palenie to jak chuchanie parą zimą i efektu żadnego. Czy po zawale mogę zapalić normalnego e papierosa zawierającego jakąś dawkę nikotyny, tak abym czuł, że palę? czy lepiej sobie w ogóle odpuścić?

edycja tytułu - kijan77


Witam
Jestem po dwóch zawałach,z założonymi stentami.W każdym moim wypisie ze szpitala, a mam ich kilkadziesiąt mam wpisy w rodzaju "natychmiastowy zakaz palenia papierosów". Po jakimś czasie od przejścia na e-petki, powiedziałem o tym lekarzowi.Odpowiedział " to mnie bardzo cieszy".Palę na EGO liqiudy o mocy 18 mg.
Jak chcesz więcej wiadomości na temat np. samopoczucia itp., pisz na PW.
Pozdrawiam i życzę zdrówka. :zakrecony
By mounty
#228092
Jeszcze raz dzięki wszystkim. Choć muszę przyznać, że jestem trochę zawiedziony. Nie waszą pomocą rzacz jasna, ale zapewne oczekiwałem czegoś w stylu - pal spokojnie chłopie nic ci nie będzie! A okazuje się, że niestety nic nie jest tak proste jakbyśmy chcieli. Trudno - spróbuje tak jak radzicie, a jeśli nie to pewnie postaram się w ogóle nie palić! Wszak - jak ktos tu już napisał - życie jest chyba ważniejsze!
Awatar użytkownika
By Tusia
#228108
Lekarz jest osobą, która ma decydujące znaczenie.
Jeśli powie , że w Twoim przypadku jest całkowity zakaz przyjmowania nikotyny pod każdą postacią to nie mamy o czym mówić.
Jeśli powie, że nie możesz palić papierosów ale np. gumy czy plastry z nikotyną możesz stosować to i e-p możesz...
Awatar użytkownika
By Marek Li
#228118
mounty pisze:Jeszcze raz dzięki wszystkim. Choć muszę przyznać, że jestem trochę zawiedziony. Nie waszą pomocą rzacz jasna, ale zapewne oczekiwałem czegoś w stylu - pal spokojnie chłopie nic ci nie będzie! A okazuje się, że niestety nic nie jest tak proste jakbyśmy chcieli. Trudno - spróbuje tak jak radzicie, a jeśli nie to pewnie postaram się w ogóle nie palić! Wszak - jak ktos tu już napisał - życie jest chyba ważniejsze!


W taki sposób, w jaki byś chciał, nikt nie napisze odpowiedzi - badania nie odpowiedzą na pytanie, czy e-palenie jest bezpieczne (mogą odpowiedzieć zaś na pytanie, jak mało szkodliwe, jak małym obarczone ryzykiem, ale nie odpowiedzą, że ryzyko nie istnieje; inne badania dotyczące innych spraw, też nie odpowiedzą na tak postawione pytanie - określą tylko jak duże lub jak małe jest to ryzyko, ale nie że go nie ma).

O tym jakie są poglądy w sprawie stosowania nikotynowej terapii zastępczej, między innymi u osób po zawale mięśnia sercowego, znajdziesz: http://redaktor.edu.pl/e_cig/konsensus_ ... ytoniu.pdf
W dokumencie tym na stronie 9 jest podrozdział o filozofii zmniejszania szkód zdrowotnych. I właśnie o nikotynowej terapii zastępczej.
Lekarz prowadzący nie może odpowiedzieć Ci na pytanie czy możesz używać e-papierosów z nikotyną, bo nie zostały uznane za model uznanej nikotynowej terapii zastępczej. A czy nią nie są wobec tego, że nie znalazły się w konsensusie?
Podsumowując: chciałbyś palić, albo przynajmniej e-palić, ale się boisz wziąć odpowiedzialność za to. Okazało się, że strach przed odpowiedzialnością jest większy niż głód nikotynowy. Wiesz, że palenie tytoniu szkodzi, że było jednym z głównych powodów tego, że znalazłeś się w szpitalu. Chciałbyś znaleźć kogoś odpowiedzialnego za Twoje decyzje dotyczące Twojego zdrowia, żeby tak wziął ciężar decyzji na swoje barki. Ale to Twoje zdrowie, więc nie szukaj naiwnie ludzi, którzy poniosą odpowiedzialność za nie swoje zdrowie. To sytuacja, w której jeśli nie będziesz palił a żył w stresie i coś z tym Twoim zdrowiem zaszwankuje, to będziesz miał dobre wytłumaczenie, że to oni? Oni zabronili palić i gdzie to zaprowadziło? Choćby nie miało żadnego związku z tym szwankującym zdrowiem. A jeśli będziesz używał e-p i wówczas się coś podobnego wydarzy, ten sam mechanizm zastosujesz szukając winnych?
Jakie to częste i przewidywalne.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.