EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By freka
#214103
Witam serdecznie, mam pytanie:
Czy po przejściu na e-papierosy powinny się zmniejszyć cienie pod oczami?
Mam je odkąd zaczęłam palić analogi(jakies 4 lata temu).. a od ok. roku (z przerwami) palę e-fajki i nie wiem czy jest jakaś szansa, że te cienie w końcu kiedyś znikną.... Wiem, że na nie mają wpływ takie czynniki jak stres, przemęczenie, brak witamin oraz palenie...
Pozdrawiam
freka
Awatar użytkownika
By Tomba
#214104
Ciekawe zagadnienie. Jeszcze chyba nikt nie poruszał tego tematu.
Jak nie będziesz się za mocno malował, to nie powinno być tak źle.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Agalloch
#214111
tak na serio, to powinny się zmniejszyć - obserwuję to u siebie, jestem co prawa facetem, więc to niby nie jest ważna sprawa :wink: ale czasami, kiedy mam nawał pracy i niedospane noce te cienie są straszne, mam wrażenie, że mimo 3X lat jestem wrakiem człowieka :wink: :twisted: Od kiedy e-palę, to uwidacznia się to w zdecydowanie mniejszym stopniu, zamiast wraku jestem wysłużoną, ale jednak spokojnie pływającą jednostką ludzką :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tusia
#214134
Badania kontrolne (z badaniem krwi) kiedy były robione?
Ważne tutaj jest to, czy jesteśmy w pełni zdrowi czy też leczymy jakieś swoje choroby (leki) albo jeszcze nie wiemy, że coś nam dolega (niezdiagnozowane problemy zdrowotne, jakiś dyskomfort).
By freka
#214136
badania robione były rok temu, wykazały za małą ilość żelaza we krwi... biorę żelazo i jem dużo szpinaku :) więc myślę że się poprawiło..
podobno też cienie pod oczami są dziedziczone...
Awatar użytkownika
By Tusia
#214138
No właśnie z cieniami pod oczami (ale nie takimi zwykłymi, ze zmęczenia, niewyspania) kojarzy mi się na pierwszym miejscu anemia i choroby wątroby. Dobrze byłoby to sprawdzić po roku.
Żelazo i szpinak... niekoniecznie mogły spowodować poprawę.
Awatar użytkownika
By ubs
#214144
freka pisze:badania robione były rok temu, wykazały za małą ilość żelaza we krwi... biorę żelazo i jem dużo szpinaku :) więc myślę że się poprawiło..
podobno też cienie pod oczami są dziedziczone...


To byly na szybko robione badania okresowe?? czy szczegolowe??
To ma duze znacznie.
By freka
#214150
hmm.. raczej na szybko, bo to były moje pierwsze badania krwi (i tylko krwi, więcej nie robiłam) no i na szybko, bo następnego dnia miałam już wyniki... a ostatnio chciałam oddać krew, ale też nie mogłam, bo cały czas jest niedobór hemoglobiny...
Awatar użytkownika
By kojuna
#214158
Niedobór hemoglobiny może być bardzo niebezpieczny :(
Masz anemię niewiadomego pochodzenia.
Idź do lekarza, aby zlecił bardziej dokładne badania.
Z anemią nie ma żartów !
Awatar użytkownika
By garuda
#214165
w centrach krwiodastwa nie ma badań robionych na szybko, ale to co w centrach się nie kwalifikuje, to u lekarz z przychodni nawet nie mrugnie okiem- tam jesteś zdrowy jak w wojsku:)
By Omega
#226413
Pamietajmy że cienie pod oczami uwarunkowane są bardzo często genetycznie i nic nie ma wpływu (czy to dobry krem,czy e-papieros) na ich zmniejszenie lub powiększenie. To sprawa niezależna od nas.
By maniak
#226418
freka pisze:badania robione były rok temu, wykazały za małą ilość żelaza we krwi... biorę żelazo i jem dużo szpinaku :) więc myślę że się poprawiło..

Szpinak wcale nie zawiera więcej żelaza niż inne warzywa - to mit, wynikający z tego, że w pierwszych badaniach tego rodzaju, badaczom "się omsknął" przecinek...
Awatar użytkownika
By kojuna
#226421
maniak pisze:Szpinak wcale nie zawiera więcej żelaza niż inne warzywa - to mit, wynikający z tego, że w pierwszych badaniach tego rodzaju, badaczom "się omsknął" przecinek...

Absolutna prawda :!:
Kiedyś ktoś się poważnie pomylił :(
Nie katujcie swoich dzieci szpinakiem jak nie lubią :)
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.