EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.

Czy chciałbyś brać udział w badaniach wpływu e-palenia na zdrowie ?

1. Chętnie paliłbym ich e-liquid i poddawał się okresowym badaniom i to nieodpłatnie.
14
38%
2. Chętnie paliłbym ich e-liquid i poddawał się okresowym badaniom ale jak by mi za to płacili.
22
59%
3. Nie chciałbym brać udziału w takich badaniach.
1
3%
Awatar użytkownika
By lesmie
#225904
Rozważmy taką sytuację że firmy farmaceutyczne postanowiły jednak produkować e-liquid, ale zanim wprowadzą go na rynek, potrzebne są badania i potrzebni byliby ochotnicy e-palący ich e-liquid do prowadzenia badań klinicznych nad wpływem na zdrowie takiego e-palenia. Czy chciałbyś brać udział w takich badaniach ?
Awatar użytkownika
By Tusia
#225907
Kusiło mnie, aby zaznaczyć drugą opcję ale zaznaczyłam pierwszą :) , przynajmniej byłabym przebadana, nie licząc liquidu za darmola i zwrotu kosztów dojazdu (zwracają) :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#225910
A ja gotów jestem nawet płacić za ten ich e-liquid i dojeżdżać na własny koszt i niech mnie sobie badają na wszystkie strony jak chcą i kiedy chcą. W kwietniu będzie juz 3 lata jak e-palę 3 ml e-liquidu dziennie o mocy 18 mg i trupem padnę z wrażenia i zdziwienia jak znajdą u mnie jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu wskutek e-palenia.
Awatar użytkownika
By PucH2
#225911
Jednak zaznaczyłem opcję 2. Ktokolwiek by to robił po zakończeniu badań miałby rynek na wyłączność. Pierwsza opcja owszem ale dla społecznych badań a tu na forum społeczników tylko kilku :roll: .
Awatar użytkownika
By lesmie
#225914
Pilot353 pisze:Pisałem i znikło. Ha ha. Może miało się nie ukazać. Zaznaczyłem opcję nr 3


Dlaczego ? E-paliłbyś darmo o perfekcyjnej jak na firmę farmaceutyczną przystało czystości i jakości e-liquidy, badali by Cię za darmo i wiedziałbyś że nic Ci od e-palenia nie jest.
By Pilot353
#225916
Może zgodnie z myślą że jeszcze nikt nigdy nikomu nie dał niczego za darmo. Ale jakby firma przedstawiła jakąś kuszącą propozycję. Hm pewnie bym i zdanie zmienił.
Awatar użytkownika
By lesmie
#225917
Wiedziałbyś za darmo czy e-palenie powoduje jakieś ujemne skutki w Twoim organiżmie, czy to mało ?
Awatar użytkownika
By Tusia
#225924
Badanie byłoby z korzyścią dla firmy, bo to ona zarabiałaby na tym duże pieniądze kiedyś, jak już wybada, że to samo dobro :wink:
Wiec to, że płacą za pracę testerów (którzy się poświęcają dla nauki) to żadna łaska. :wink:
Bezpłatnie to tylko entuzjasta ideowiec albo... frajer :wink: :lol:
Siebie zaliczyłam do grupy pierwszej :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#225939
Skoro e-palę tak czy tak, to co by mi szkodziło wziąść udział w takich badaniach za darmo i tak nic na tym nie tracę a byłbym na bieżąco informowany o swoim stanie zdrowia, byle ten e-liquid farmaceutyczny był nie tylko perfekcyjnej jakości, co dla mnie jest raczej oczywiste, ale również był dobry w smaku. Mam nadzieję że nie potraktują tego jak lekarstwo i będzie smakowało jak lekarstwo, nie miałoby to sensu, nie będzie zbytu. Mają przecież potężne ośrodki badawczo rozwojowe i zrobić e-liquid o dobrym smaku nie powinno być dla nich trudne.
Awatar użytkownika
By Tomba
#225944
lesmie pisze: W kwietniu będzie juz 3 lata jak e-palę

Równie dobrze można napisać, że w kwietniu minęły już dwa lata jak e-palisz :wink:

lesmie pisze:A ja gotów jestem nawet płacić za ten ich e-liquid i dojeżdżać na własny koszt i niech mnie sobie badają na wszystkie strony jak chcą i kiedy chcą. W kwietniu będzie juz 3 lata jak e-palę 3 ml e-liquidu dziennie o mocy 18 mg i trupem padnę z wrażenia i zdziwienia jak znajdą u mnie jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu wskutek e-palenia.


Wnioskuję z powyższego, że jesteś przekonany, iż Ci nie szkodzi, więc po co płacić?
No chyba, że to Ty chcesz coś komuś udowodnić.

lesmie pisze:Wiedziałbyś za darmo czy e-palenie powoduje jakieś ujemne skutki w Twoim organizmie, czy to mało ?

No i to się lekko kłóci z tym co napisałeś poprzednio.
Awatar użytkownika
By lesmie
#225954
Po 2,5 roku e-palenia jestem już przekonany że to mi nie szkodzi, a jeśli szkodzi to za sprawą nikotyny w jakiś bardzo minimalny sposób, nieporównywalnie mniejszy od palenia tytoniu i ta mała szkodliwość jest nieuchwytna w badaniach, ale te badania byłyby potwierdzeniem dla tych co nie wierzą w bardzo małą szkodliwość e-palenia, mniejszą od palenia tytoniu a dla firm farmaceutycznych dowodem że mogą bez obaw produkować e-liquid.
Awatar użytkownika
By Tusia
#225961
Lesmie... a z czego będą żyły firmy farmaceutyczne jak im społeczeństwo takie zdrowe się zrobi od tego niepalenia tytoniu :wink: (kpina i ironia) :mrgreen: A przeludnienie... od tej zdrowości i długowieczności? Same nieszczęścia, skąd będzie kaska na... emerytury dla tych zdrowiuteńkich, długowiecznych staruszków :shock: :wink:
Kto im (tym firmom farmaceutycznym) będzie leki kupował na płuca, krążenie i na raki, które wywołuje palenie tytoniu?
Oni już dobrze wiedzą czy to e-palenie jest zdrowe czy nie... muszą kalkulować co się bardziej opłaca :wink: (takie moje półżartem przemyślenia, więc traktujcie je z przymrużeniem oka :wink: )
Bo gdyby tak nie było to już dawno, radośnie, rzuciliby się na to e-palenie... dla zysków.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 18:40 przez Tusia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By gastolek
#225966
Zaznaczyłem opcję 2 właśnie z powodu ideowości i frajerstwa chyba.
Narażanie organizmu na wpływ nieznanych substancji dostarczanych przez koncern któremu nie ufam to już by była głupota hehehe
Awatar użytkownika
By eser
#225970
Zaznaczyłem odp.1, bo......... jestem stary i już chyba nie mam nic zdrowego, a kolejki w NFZ są cholernie długie :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#225977
Tusia pisze:Lesmie... a z czego będą żyły firmy farmaceutyczne jak im społeczeństwo takie zdrowe się zrobi od tego niepalenia tytoniu :wink: (kpina i ironia) :mrgreen: A przeludnienie... od tej zdrowości i długowieczności? Same nieszczęścia, skąd będzie kaska na... emerytury dla tych zdrowiuteńkich, długowiecznych staruszków :shock: :wink:
Kto im (tym firmom farmaceutycznym) będzie leki kupował na płuca, krążenie i na raki, które wywołuje palenie tytoniu?
Oni już dobrze wiedzą czy to e-palenie jest zdrowe czy nie... muszą kalkulować co się bardziej opłaca :wink: (takie moje półżartem przemyślenia, więc traktujcie je z przymrużeniem oka :wink: )
Bo gdyby tak nie było to już dawno, radośnie, rzuciliby się na to e-palenie... dla zysków.


Twoje półżartem przemyślenia moga być niestety prawdziwe, w pogoni za zyskami, walka o zdrowie czyli to co powinno być zawsze priorytetem, gdzieś ginie.
Awatar użytkownika
By gastolek
#225981
eser pisze:Zaznaczyłem odp.1, bo......... jestem stary i już chyba nie mam nic zdrowego, a kolejki w NFZ są cholernie długie :)

Też już nie jestem młody ale kilka zdrowych narządów jeszcze posiadam :D
I darmo nie oddam :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tusia
#225983
Dlatego o nasze zdrowie musimy walczyć sami!!! My i-ch przechytrzyliśmy :mrgreen:
I niech nam ktoś stanie na drodze...
Kiedy oskarża się o ludobójstwo? Czy aby papierochy tytoniowe nie kawlifikują się... :?: :twisted:
Ile musi być ofiar :?:
Awatar użytkownika
By lesmie
#225997
Dobrze że istnieje taki inny niezależny od reszty świata, świat sam w sobie jakim są Chiny. W Europie czy w USA choć była technologiczna możliwośc wyprodukowania e-p już wcześniej niż w Chinach, nie dopuszczono by do takiej masowej produkcji e-p jeszcze długo a może nigdy.
Awatar użytkownika
By Tomo
#226174
Zaznaczam opcję 1. Pod warunkiem że badania i płyn były by pod nadzorem ministerstwa zdrowia. A ministerstwo jak jego nazwa głosi, dba o nasze zdrowie :)
Awatar użytkownika
By Vince Black
#226195
TYLKO OPCJA NR 2!!!

KOSZT PRODUCKJI I SKŁADNIKÓW LIQUIDU ZNACIE...
SWOJEGO ZDROWIA TEŻ...

A to, że ktoś miałby ewentualnie wyważyć bramę Waszym łbem i czerpać przez powiedzmy 20lat korzyści, bo będzie broniony patentem? Halo ludzie, od białych myszek w labach różnimy się świadomością...

Ale badania za free? Jakie? Rtg, spirometria i pomiar ciśnienia? Ewk markery na nowotwory.(?) A NNW byłoby w planach? Na jaką kwotę?
By gizmo
#226206
A pomyśleliście, co będzie, jak podpiszecie cyrograf, a liquid okaże się obrzydliwy :mrgreen:
Awatar użytkownika
By lesmie
#226210
Wyprodukowanie mało smacznego e-liquidu nie będzie miało sensu, chyba że producentowi nie będzie zależało na dobrej sprzedaży i na zyskach, co raczej jest niemożliwe.
Awatar użytkownika
By gastolek
#226212
Dobrą sprzedaż i zyski może być taniej załatwić lobbując u ustawodawcy.
"Tylko nasz liquid ma certyfikaty i jest zgodny z ustawą"
Liquidy konkurencji to niezgodne z prawem dopalacze o nieznanym składzie!!!
Wtedy może być i niesmaczny :)
Czy szczepionka na "świńską grypę" była smaczna?
Albo chociaż pożyteczna?
A kaskę zarobili sporą :)

Chyba jestem zbytnim realistą :( czy cuś
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.