EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By merllin
#145049
witam chce tylko poinformować że mild w modelu 401 stosuje dwa rodzaje bateryjek podciśnieniowe i akustyczne dzisiaj dokupiłem sobie trzecią bateryjkę i jest podciśnieniowa
odróżnić można je po tym że akustyczna ma dwa otworki pod gwintem,a podciśnieniowa ma jeden otworek

miłego palonka e-papierosków
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2010, 19:44 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Literówki
Awatar użytkownika
By thorn_pl
#205591
Ciekawe...
Mam M-401 - baterie z jedną dziurką i na 100% są akustyczne!
Awatar użytkownika
By viater
#205721
A czy ta akustyczna reaguje (zapaleniem diody) na lekkie dmuchnięcie w popiołek albo od strony gwintu ?
Awatar użytkownika
By Potek
#205724
viater pisze:A czy ta akustyczna reaguje (zapaleniem diody) na lekkie dmuchnięcie w popiołek albo od strony gwintu ?

Tak

Od siebie dodam, że podciśnieniowe baterie w m401 są w ep od Boge/Dekang. No chyba, że cos się zmieniło ostatnio :)
By BoSo
#212826
Witam, nie wiem gdzie to zapodać a mam problem z bateriami Mild 401 bateryjki te posiadają jeden otwór w miejscu połączenia z katomizerem. PROBLEM jest poważny - jeżdżę sporo na rowerze często po 6-8 godzin, 70-100km wówczas podczas ruchu baterie nawet spakowane osobno bez podłączenia bardzo często się odpalają, widać zaświecanie diody w miejscu imitacji popiołku, po około 2 godzinach są rozładowane bez używania, oczywiście aby sobie machnąć po tym czasie trzeba znaleźć możliwość doładowania ale tu problem, szkoda czekać np w CPN 50 minut aż sie naładuje jedna, a wiadomo częste krótkie ładowanie szybko uśmierci baterię. Może ktoś wie jak "wozić" takie e-papierosy na rowerze z analogami takich problemów nie ma, nawet jak braknie zapałek, ktoś się z ogniem znajdzie :) HiHi, chciałbym zostać z Wami ale poradźcie co zrobić z Bateriami
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, 10:23 przez kijan77, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: orty, literówki
Awatar użytkownika
By kojuna
#212827
Nie wiele możesz zrobić.
One są akustyczne i jak Masz bardzo czułe to podczas ruchu załączają się i rozładowują.
Awatar użytkownika
By TomQ
#212828
Odkręcona bateria, nawet jak się włączy, nie powinna się rozładowywać.
Wtedy nie zasila grzałki, a tylko diodkę LED pobierającą bardzo mały prąd.
100% rozwiązaniem są baterie manualne.
99% baterie automatyczne - podciśnieniowe.

Ty masz baterie akustyczne, które reagują na dźwięk.
Z jednej strony bardzo fajne rozwiązanie, bo delikatnie się ciągnie.
Z drugiej można mieć takie problemy.

Doraźnie proponuję przewozić oddzielnie baterie, a oddzielnie "góry".
Awatar użytkownika
By kojuna
#212829
TomQ pisze:

Doraźnie proponuję przewozić oddzielnie baterie, a oddzielnie "góry".

BoSo, pisze, że wozi baterie osobno.
Awatar użytkownika
By felcia
#212830
Najprostszym rozwiązaniem było by etui do M 401 :wink:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, 10:44 przez felcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By TomQ
#212832
@kojuna
Tak, zauważyłem, ale coś musi być nie tak.
Jak już pisałem odkręconej baterii nie ma za bardzo co rozładować.
Zapalenie diody LED to max. 20 mA. Typowo ok. 10-12.
Żeby tak małym prądem rozładować baterię dioda musiałaby świecić non-stop przez 16-19h.
Awatar użytkownika
By kojuna
#212834
Suma sumarum, przed zakupem e-p trzeba rozważyć w jakich okolicznościach będziemy je używać.
Najlepiej sprawują się w zaciszu domowym :D
By BoSo
#212838
Dzięki za zainteresowanie. Myślę, iż muszę sobie na wyjazdy kupić i zabierać baterie manualną.
Poczytam więcej żeby kupić właściwa i sprawdzę jak się sprawuje.
Inna historia. Złożony papieros w samochodzie. Odpalony przeze mnie nie więcej jak 10x też czasem samoczynnie się zaświecał.
Fakt przekazywał prąd na grzałkę, ale się rozładował nawet nie wiem kiedy.
Jechałem jakieś 250 km i nagle na koniec już nie dało się machnąć :P
Na co mam zwrócić uwagę, by kupić te "manualne" baterie.
Dodam że w warunkach domowych, na całą dobę wystarczają mi dwie, w pełni naładowane baterie.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, 10:46 przez BoSo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By TomQ
#212840
@kijan77
No wiesz..... w dyskotece różnie bywa :lol: :lol: :lol: .

@BoSo
Manualna bateria ma "guziczek", którym manualnie włączasz przepływ prądu.
Są jeszcze automaty podciśnieniowe. One nie reagują na dźwięk (jak Twoja).
Tylko na podciśnienie (ssanie). Żaden dźwięk ich nie włączy.
By BoSo
#212841
Dziękuję, myślę że uda mi się do Milda401 takowe zdobyć.

Niestety pochodziłem za bateriami wczoraj i nie udało się nic dopasować, jeśli ma ktoś wiedzę gdzie można zakupić baterię manualną lub podciśnieniową do Mild 401 poproszę o info, może być link do jakiegoś sklepu w inetrnecie. Dziękuję :)
Awatar użytkownika
By bartezzo1987
#219907
Również szukałem takich batek do m401 i sklep Rm1 ma takie baterie, sam ich nie mam ale na pytanie o podciśnieniówki 401 forumowicze wspomnieli o tych batkach 107 (to samo co 401) w rm1 za 20zł sztuka w promocji;)
By BoSo
#219915
Dzieki za inf, szkoda ze bez linka :) poszukam moze sie dokopię.
W ub niedziele wyjazd o 8 rano rowerem, ok godz 12 ostatni dech baterii i zakladam drugą naładowaną wyjętą z etui, wkrecam 3 pociagniecia, działa, super. Zjechałem z górki 810 m.n.p. na płaskie 630 m.n.p. to kilkanascie minut i juz nie dało sie pomachać, druga bateria też pomrugała i odmowiła działania. Jak widać stale to samo, obie baterie czy wkrecona w atomizer czy nie podczas ruchu wyładowują sie samoczynnie.
Pozdrawiam BS
Awatar użytkownika
By bartezzo1987
#219924
Baterie akustyczne najlepiej działają w domu, ale to też zależy od modelu, ktoś wspomniał już że dobrym rozwiązaniem jest etui, King daje do zestawu 401 właśnie taką papierośnicę na jednego skręconego i gotowego do użycia petka i na drugiego osobno batka i osobno atomek.
By BoSo
#219927
bartezzo1987... tak, mam taką papierośnicę ale podczas jazdy rowerem jesli chodzi o wyczerpanie nic nie daje. Jest tylko pomocna bo wszystko jest w jednym miejscu i "czyste".
ps. znalazłem te 107 moze zamowie jak cos wiecej bede potrzebowal bo wicej wyjdzie na przesyłke niz za produkt
By gizmo
#219928
BoSo pisze:Dzieki za inf, szkoda ze bez linka :) poszukam moze sie dokopię.
W ub niedziele wyjazd o 8 rano rowerem, ok godz 12 ostatni dech baterii i zakladam drugą naładowaną wyjętą z etui, wkrecam 3 pociagniecia, działa, super. Zjechałem z górki 810 m.n.p. na płaskie 630 m.n.p. to kilkanascie minut i juz nie dało sie pomachać, druga bateria też pomrugała i odmowiła działania. Jak widać stale to samo, obie baterie czy wkrecona w atomizer czy nie podczas ruchu wyładowują sie samoczynnie.
Pozdrawiam BS



http://rm1.pl/promocje-c-5.html
By BoSo
#223563
Wracam tematem baterii, od niedawna ewidentnie zauważyłem dziwne szybsze lub wolniejsze zużywanie się baterii. Mając dwie zaznaczyłem sobie jedną by mieć jasność do porównań i okazuje się że jedna z nich działa mi pół dnia od 6-12 spokojnie a przy podobnym używaniu ta druga nie starcza więcej jak 2 godziny. Jakby mało tego było obie niby jednakowe ale z tej słabszej ciężko się pali, muszę mocniej ciągnąć i dymu coś dziwnie mało. Porównuję to na tym samym atomizerze i naboju, po czym wkręcając znów tę niby lepszą baterię pali się "znakomicie". Spróbuje to zareklamować, zobaczymy jaki będzie efekt po wymianie.
By gizmo
#223566
To podstawa do reklamacji :)
Chyba, że masz tylko rozruchową...
By BoSo
#223570
gizmo, tak, wiem że mam podstawę i to zrobię :D, szkoda że coś źle działa zamiast i trzeba tłumaczyć, testować samemu. Powinno paść i fionito.
Pozdrawiam

Już po wymianie gwarancyjnej, teraz pali delikatnie a ja się tyle ossałem że aż głowa bolała, jak to jakość baterii może zmienić nastrój :D
Bateria była używana przez 2 miesiące, na nową znów mam 3 miesiące gwarancji.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.