EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By speede
#210398
Jak zapewne wszyscy, którzy mieli do czynienia z tym e-petkiem, wiedzą - sprzęcik jest dobry, jednak nie pozbawiony wad.
W moim przypadku jako pierwsze zaczęły się problemy z elektroniką, która przy świeżo naładowanej baterii nie załączała napięcia - dioda od razu migała. Niedługo po pojawieniu się problemu z odcięciem padły (w niewielkim odstępie czasu) oba switche. Trochę kasy na Nomada wydałem, więc postanowiłem go stuningować, przy okazji i zewnętrznie, bo i śliski był, i nikiel zaczął puchnąć.
Dolny wyłącznik przelutowałem (zwarty na stałe) jakiś czas przed przystąpieniem do tuningowania.
Do modyfikacji użyłem:
- rurka mosiężna o średnicy zbliżonej do wewnętrznej średnicy góry nomada
- podkładka stalowa o odpowiedniej średnicy
- switch z myszki
- gwint i oryginalna obudowa nomada
- rurka izolacyjna termokurczliwa
Poniżej załączam zdjęcia:

Obrazek

Od tego zacząłem

Obrazek

tu już lekko przygotowane

Obrazek

połączone elementy metalowe

Obrazek

wstawiony switch

Obrazek

całość usztywniona przez zalanie klejem na gorąco

Obrazek

elementy poskładane i oklejone, obok mój ulubiony atomizer :D

Obrazek

po złożeniu wszystko pasuje

Obrazek


Całość gotowa do użycia

All images uploaded with ImageShack.us

Może nie wygląda to super idealnie, ale przy moich zdolnościach manualnych i zapleczu warsztatowym, uważam efekt końcowy za niezły sukces :wink: .
Działa znacznie lepiej niż przed przeróbką, brak elektroniki = brak odcięcia i latarki dającej po oczach.

Podziękowania dla Berka za rady, motywację i pomoc w demontażu.
Awatar użytkownika
By fireball
#217244
Fajny tuning :D
Termokurczliwa rurka na korpusie ma jedną wadę - po kilku-kilkunastu dniach zaczyna odchodzić od korpusu. Pod wpływem wilgoci z potu i ciepła robi tak w miejscu styku z dłońmi. Lepszym rozwiązaniem jest malowanie proszkowo - powłoka trwała i jednolita... :) :)
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.