EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#203958
Ja liquidy robię na PG:VG 1:1, różne smaki i w żadnym nie czuję słodyczy (no chyba że aromat jest słodki) ;) Jednakże, jak znajomy próbuje czasami moich wyrobów, zawsze stwierdza że to kolejny liquid z wanilią, mimo że ja jej tam nie czuję... Chyba dużo zależy od kubków smakowych, ja przy PG:VG zawsze daję ok 5kr/ml, w niektórych przypadkach 6-7...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By navegare
#203964
Oprócz tych, które wymienił assassin5 używam też: pomarańczy i czarnej herbaty.
Nie cierpię słodyczy w tytoniowych smakach, zwłaszcza tej ostrej, pierwszoplanowej. Gdzieś w głębi odrobina takiej "ciemnej" słodyczy - może być.
I unikam Virginii :).
Awatar użytkownika
By viater
#204261
Nie wiem, u mnie niewielka ilość spirytusu rektyfikowanego (1-2 % objętości gotowego liquidu) wyostrza smak, przez co (między innymi) nie jest tak słodki, aczkolwiek mi nie przeszkadza ta lekka słodycz liquidu.
Awatar użytkownika
By Vince Black
#204995
Udało się pogodzić kopa i gryzienie w gardło ze słabą mocą liquidu (do 10mg/ml). Spirytusowa nalewka z pieprzu czarnego (handmade).

Ze względu na zawartość piperyny, a to ona z tego co pamiętam jest w Collinssach, daje uczucie gryzienia. Niestety po za dodatkowym luksusem zabicia słodyczy domowych olejków pojawiają się safrole, co prawda w niewielkich ilościach, ale mają działanie karcynogenne. Jednak jemy pieprz w potrawach... Nakazywałbym chętnym powtórzenia mojego eksperymentu ostrożność przy chorobach lub wadach jelit, wątroby i nerek. Piperyna powoduje miejscowe przekrwienie tkanek, ale co, co daje uczucie pieczenia i gryzienia, nie powoduje? Zastosowanie safrolu, dla dobra forum, pomińmy. ;)

Proporcje:
1 czubata łyżeczka mielone czarnego pieprzu na 30ml spirytusu, po dwóch dniach filtrowałem
2 gtt przesączu na 5ml liquidu

Stary Chemiku, czy masz możliwość oznaczenia safroli na ml z nawewki wg podanego przepisu? Umówmy się na firmę Kamis. Może jest o co walczyć?
By piotradamczyk13
#210215
Vince Black pisze:Udało się pogodzić kopa i gryzienie w gardło ze słabą mocą liquidu (do 10mg/ml). Spirytusowa nalewka z pieprzu czarnego (handmade).

Ze względu na zawartość piperyny, a to ona z tego co pamiętam jest w Collinssach, daje uczucie gryzienia. Niestety po za dodatkowym luksusem zabicia słodyczy domowych olejków pojawiają się safrole, co prawda w niewielkich ilościach, ale mają działanie karcynogenne. Jednak jemy pieprz w potrawach... Nakazywałbym chętnym powtórzenia mojego eksperymentu ostrożność przy chorobach lub wadach jelit, wątroby i nerek. Piperyna powoduje miejscowe przekrwienie tkanek, ale co, co daje uczucie pieczenia i gryzienia, nie powoduje? Zastosowanie safrolu, dla dobra forum, pomińmy. ;)

Proporcje:
1 czubata łyżeczka mielone czarnego pieprzu na 30ml spirytusu, po dwóch dniach filtrowałem
2 gtt przesączu na 5ml liquidu

Stary Chemiku, czy masz możliwość oznaczenia safroli na ml z nawewki wg podanego przepisu? Umówmy się na firmę Kamis. Może jest o co walczyć?


http://shop.perfumersapprentice.com/p-7 ... lavor.aspx
Z recenzji użytkowników tego specyfiku wynika, że działa podobnie jak Twój wynalazek, ale wydaje się bezpieczniejszy. :)
Śmiem twierdzić, że to jest naprawdę wartę sprawdzenia. Chodzi mi i o patent z pieprzem jak i o ten aromat PA.
Awatar użytkownika
By Vince Black
#210223
Fajnie, że się zainteresowałeś.

Po za pieprzem, mam cedr (zabija stężenie mi smak aromatów), język drętwieje... Ale ciąg w kierunku ostrych przypraw, mocnych nalewek z nich, a potem 2gtt/10ml jest na pewno tropem dobrym. Dziś zaleję chilli jak starczy po nalewce z dzikiej róży i zobaczymy. 4ml za 1,40$ plus przesyłka to za dużo za coś co może zawieść oczekiwania. Może zmienię rozcieńczalnik na PG by stabilizować inne smaki w handmade`ach... Metodą prób i błędów dotrę sam, będę mieć satysfakcję, no i jak Wojak kulkę, tak ja kop Vince`a jak z Collinsa. ;)
Awatar użytkownika
By Baron
#214547
Przekopalem przez strszna ilosc postow i mimo tego nie moge zrobic dobrego smaku tytoniowego moglby ktos sie podzielic przepisem?
Za kazdym razem wychodzi mi smak jakby piorun uderzyl w stoisko z perfumami :(
Ze smakow mam tabacco cs, virginia, marlboro, camel ultimate, kawe, cappucino, burley, brzoskwinia.
By user
#214553
To proste. Zaczynaj od minimalnych ilości aromatu, a nie od takich które smakują jak "mydło"
Dać kroplę, poczekać aż się przegryzie, spróbować. Jak za mało, dodać następną. Proste.
Każdy ma inny smak, i jak np ja Ci podam swój przepis, to dla Ciebie będzie mydło. A dla mnie "miodzio"
Trzeba samemu dochodzić do stężeń które nam smakują.
Ale ZAWSZE zaczyna się od minimalnych ilości smaku. Podstawa.
I zawsze trzeba poczekać te 24h minimum, żeby się przeżarło.
Z mieszaniem dobrego liquidu, jest jak z gotowaniem. Trzeba mieszać, i próbować, i dokraplać i próbować. "Książkowe" przepisy są smaczne dla tego który je pisze. A dla większości innych nie. Sam przez to przeszedłem.
Dopiero Navegare "otwarła mi oczy" Teraz podchodzę do tego właśnie tak jak napisałem, jak do gotowania. No i o dziwo zaczęły mi wychodzić smaczne i jedyne w swoim rodzaju mieszanki.
Awatar użytkownika
By navegare
#214561
No i tak to w końcu jest :D
Pełna improwizacja. Szczypta tego, szczypta tamtego.
Warunek jest jeden. Trzeba albo dobrze "pamiętać" poszczególne aromaty albo mieć dobre ściągi.
Dorobić się podstawowych, niezłych mieszanek, a potem je doprawiać, modyfikować, wzbogacać....
By user
#214570
Dokładnie tak Navegare :)
No i oczywiście PRZED robieniem mieszanek spróbować aroamtów "solo" tak aby wyczaić które naprawdę lubimy najbardziej, i które do siebie w ogóle pasują.
A potem tak jak piszesz, szczypta tego i owego :)
No i nie zapominać o notatkach. (a ja zazwyczaj po doprawieniu zapominam dopisać ile czego dodałem, i wychodzą smaczne bimberki, ale jednorazowe, nie do odtworzenia :( ) Skleroza w tym "fachu" nie popłaca ;)
Awatar użytkownika
By Baron
#214573
Notatki robie jak najbrdziej.Tylko jest roznca miedzy niezbyt dobrym smakiem a smakiem mydla, czy perfum nie do upalenia.Dodalem vg zeby oslabic aromat poczekam az sie przegryzie i bede probowal.
Jak mozesz reed, albo navegare to dajcie jakis przepis na cos tytoniowego, osobiscie lubie camele wiec jak masz gdzie w kajecie cos na tym aromacie to bede wdzieczny.Gdyby czasem mi wyszlo cos dobrego to tez sie podziele przepisem :)
Awatar użytkownika
By Vince Black
#214625
@Baron, Camel czy Camtel? ;) Wiem, że to drugie, ale chcesz tego, co to pierwsze... Ile ja o to walczyłem, i chyba raczej nie wywalczę...

Camtel... porażka, nawet i 1gtt/2ml... Smród, nie odpowiada mi i kropka. W arsenale brakuje Ci Desert Ship, ale on po zetknięciu z czystą bazą mi smakował jak wosk ze świecy... Warto jest dodać do niego kilka kropli spirytusu (do 5% liquidu) lub czegoś innego na spirytusie, byle bez balastu czy cukrów.

Vigrinia jest rewelacyjna, smakiem nie przypomina analoga, raczej takie surowe liście tytoniu na szybko wysuszone i zawinięte w bibułkę. Skręt na głodnego.
Awatar użytkownika
By Baron
#214880
Racja to camtel, sorry za literowke.
Walcze z tym aromatem bo camel od boge mi bardzo smakowal i moze w koncu kiedys mi cos wyjdzie dobrego.Obecnie wyszla mi dobra brzoskwinia bardzo aromatyczna :)
Oto przepis moze komus sie przyda:
burley 1kr/ml
brzoskwinia 3kr/ml
virginia 1kr/ml
wszystkie aromaty od inawery palone na ego kamikaze + big katomizer
By zielu
#216025
pomocy bo mnie zaraz szlak trafi mieszam i mieszam, czytam i czytam i mi nic nie wychodzi. Zrobiłem tak.
Zakupy w TL i teraz mieszanka:
baza 36mg/ml - 6ml
glikol - 4 ml
gliceryna - 2 ml
i smaczek w śladowych ilościach.
papieros colinss age
to co zrobiłem wydaje się gęste nie chce się "PALIĆ" mało dymu i jakby mocy i smaczku słabo.
co byście proponowali dolać / zmienić dla porządnego efektu?
Awatar użytkownika
By lesmie
#216027
Robisz mieszankę 18 mg, mniej więcej w takich proporcjach jaką ja robię i u mnie jest ok. dymi dobrze i kop też. Nie wiem o co chodzi ?
By zielu
#216039
sorki ale jestem nowy w temacie. na ile gotowego mojego roztworu dać 10 kropli tej wódki ????
wódki to nie mam ale jest w domu spiryt może być ??
a i co to za jednostka gtt ????
Awatar użytkownika
By Vince Black
#216067
Zielu, nie mieszaj, bo możesz komuś lub sobie zrobić krzywdę.

To pytanie codziennie wraca, postów z odpowiedziami nikt nie usuwał!!! Masz w domu spiryt, nie masz wódki... Co zrobić i czym, by spirytus zaczął przypominać wódkę? Czy jednostka "h" nie budzi wątpliwości? No i o jakiej objętości liquidu pisałeś, czyli skąd wzięło się 10gtt? Użyj szukaj, zacznij czytać! BYŁO. Póki co zostaw to w cholerę, bo naprawdę źle może się skończyć Twoja przygoda z mieszaniem. I nie używaj proszę w tym celu szklanek. Tego z pewnością nie było.
By zielu
#216078
Jakich szklanek ???? o co chodzi ????


Mój pierwszy post z prośbą o pomoc tak wyglądał:
zielu pisze:pomocy bo mnie zaraz szlak trafi mieszam i mieszam, czytam i czytam i mi nic nie wychodzi. Zrobiłem tak.
Zakupy w TL i teraz mieszanka:
baza 36mg/ml - 6ml
glikol - 4 ml
gliceryna - 2 ml
i smaczek w śladowych ilościach.
papieros colinss age
to co zrobiłem wydaje się gęste nie chce się "PALIĆ" mało dymu i jakby mocy i smaczku słabo.
co byście proponowali dolać / zmienić dla porządnego efektu?


Dostałem odpowiedź o dolaniu 10 kropli wódki i aromatu w jednostce gtt i nie wiem na ile płynu ta wódka i co to jest gtt. Czy coś nie jasno napisałem???? Może ty poczytaj ze zrozumieniem ????
Wszystkich dzięki za pomoc.

Co więcej na stronie :
http://wieszjak.pl/kalkulatory/27,kalku ... tosci.html
jest 4 jednostki z oznaczeniem gtt i każda ma inną wartość więc jak możesz to precyzyjnie proszę bo to Ty mieszasz nie ja. ;) pozdro. heh....
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 08:59 przez zielu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Vince Black
#216080
Stary, proszę ogarnij się.

Ile ml wyszło Ci liquidu? Skąd 10kropli wódki?
Napisałem też dokładnie post wyżej: czyli skąd wzięło się 10gtt?

Czytaj...

Wczoraj w sąsiednim topiku było o gtt. Wczoraj, jest i dziś, a Ty bronisz się przed odpowiedzią. Śniadanie moze dostałeś na tacy, teraz odpowiedź postaraj się sam wyłuskać z tych pokrętnych postów. O "ptt" nie pisałem, o "ppm" boję się pisać.
Awatar użytkownika
By chmmka
#216233
zielu pisze:Co więcej na stronie :
http://wieszjak.pl/kalkulatory/27,kalku ... tosci.html
jest 4 jednostki z oznaczeniem gtt i każda ma inną wartość więc jak możesz to precyzyjnie proszę bo to Ty mieszasz nie ja. ;) pozdro. heh....

A na początku każdej linijki słowo DROP...
*SZUKAJ2*


Vince Black pisze:Użyj szukaj, zacznij czytać! BYŁO. Póki co zostaw to w cholerę, bo naprawdę źle może się skończyć Twoja przygoda z mieszaniem.

Popieram!
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#216333
Ten cały kalkulator można sobie o kant rozbić (w naszych zastosowaniach). Kropla (drop/gtt) liquidu to jednostka praktyczna. Uznaje się, że 20 kropli to 1 ml. Czyli 20 gtt = 1 ml.
W ich kalkulatorze 20 kropli (z oznaczeniem drops) to ok. 0,2 ml (ma moje oko to tylko eter tak może mieć), inna wersja to 0,16. Co ciekawe - tzw. kropla metryczna jest przeliczana jeszcze ciekawiej: 20 kropli metr. = 0,1 ml.
W angielskiej Wikipedii z kolei kropla to 1/20 ml (czyli 20 kropli to 1 ml).
A najbardziej mnie ubawił tam "fathom sześcienny" - od wieków jest stara polska nazwa na "fathom" - sążeń.
Awatar użytkownika
By Baron
#216350
Mi osobiscie wyszlo ze 28 gtt/kropli pg daje 1 ml.
Wiadomo ze kropla kropli nie rowna, chodzi mi tu o gestosc cieczy.
Mierzylem to w strzykawce.
Odnosnie sążni sie nie wypowiem bo niedlugo zaczniemy mierzyc nasz samogony na lokcie lub stopy.
Takze ahoy zeglaze i stopy samogonu pod atomkiem :)
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#216352
mam pytanko czy udało się może komuś bazując na dostępnych aromatach i bazach odtworzyć smak jak najbardziej zbliżony do RY4 Boge?
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#216378
cóż, najbardziej podobny wyszedł liquid z HG 5*5, co prawda mocny w smaku i 36 mg, ale to też gotowiec, więc wychodzi drożej, próbowałem coś z tytoniowych mieszać z rumem, nawet mi smakuje ale nie udało się nic zbliżonego do RY4 wymieszać :(
By zielu
#216433
chmmka pisze:
zielu pisze:Co więcej na stronie :
http://wieszjak.pl/kalkulatory/27,kalku ... tosci.html
jest 4 jednostki z oznaczeniem gtt i każda ma inną wartość więc jak możesz to precyzyjnie proszę bo to Ty mieszasz nie ja. ;) pozdro. heh....

A na początku każdej linijki słowo DROP...
*SZUKAJ2*


Vince Black pisze:Użyj szukaj, zacznij czytać! BYŁO. Póki co zostaw to w cholerę, bo naprawdę źle może się skończyć Twoja przygoda z mieszaniem.

Popieram!


czy ja muszę wiedzieć co to jest DROP ???? No proszę wywiązała się dyskusja a wystarczyło jedną odpowiedź napisać a tu nie trzeba nabijać liczniki a niech "lama" nadal nic nie wie. Ale ktoś odezwał się na priv i wszystko wyjaśnił więc jemu za wszystko wielkie DZIĘKI a reszcie malutkie dzięki heh pozdro dla wszystkich zaangażowanych.
Awatar użytkownika
By Vince Black
#216493
a reszcie malutkie dzięki heh pozdro dla wszystkich zaangażowanych.


Trzy razy z moich postów mogłeś wydobyć informację co to jest "gtt". Należą mi się "średnie dzięki", czyję się niedoceniony... ;) Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem i pamiętaj, że nie mieszasz wody z cukrem, tylko nikotynę. Podkreślam, że tragicznym jest dostać linki do strony, zabierać się za mieszanie substancji niebezpiecznych, oczekiwać odpowiedzi w jednym zdaniu, a nie przeczytać to minimum by ustrzec się błędów, które mogą dużo kosztować, tylko dlatego, że informacji jest sporo!!! Mam nadzieję, że zdanie nie było za długie, zrozumiałeś je i wyciągniesz z tego jakieś wnioski. Tu chodzi o Twoje życie i osób w Twoim otoczeniu, może i przesadzam, ale tylko byś zrozumiał - masz styczność z niebezpiecznymi składnikami i ze wszystkim SAM musisz się zapoznać i zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Kropka.
Awatar użytkownika
By Vince Black
#216614
Nic z tych rzeczy Mario.

Ostro, OK. Zielu napisał o 10ml liquidu z tego co pamiętam. Napisałem czego ma dodać i w jakiej ilości... Nie zrozumiał...
Zapytał o gtt... Odpisałem szukaj... Pisałem o kroplach, w następnym poście odpisałem o gtt... Nie zrozumiał... Nie miał wódki, ale spirytus... Też nie zrozumiał.
To co innego można polecić? Ostrożność i zapoznanie się z tematem.

Może i "wychłostałem", ale nie upodliłem. Jak się ktoś bierze za robienie liquidu, to z głową. Brak wiedzy i ostrożności może bardzo dużo kosztować, jeśli tylko gorycz moich słów, to IMO bardzo mało. Nie musi wiedzieć, co znaczy gtt, ale jak znalazł drop obok mógł pójść tym tropem na translate.com czy .pl... Też się nie chciało. Bo po co? Nie będę się usprawiedliwiał, kiedyś może "średnio" albo "bardziej" podziękuje, że ktoś kiedyś ostrzej ostrzegł. ;)
Awatar użytkownika
By navegare
#216615
Mario 2 pisze:Vince Black ty to lubisz kogos upodlic , wychlostac

Żartujesz chyba...
W niektórych sytuacjach trzeba powiedzieć wprost - doucz się albo przestań, bo zrobisz krzywdę sobie lub komuś.
Jest tyle gotowych płynów, po tak już niskich cenach, że szkoda ryzykować jak się grama od litra nie odróżnia...
Nie reagowałbyś widząc dziecko bawiące się granatem?
Awatar użytkownika
By Baron
#216719
Niestety vince ma racje, a przkonalem sie otym jak przez przypadek dotknolem usta palcem po mieszaniu liquidu - nie polecam :D
Tym bardziej z e mam pg 38 a to juz troche kopie .
To samo sie tyczy podsawowych informaci i pojec
ktore kazdy musi poznac chcac sie zabrac za robienie samogonow.Nikt nie bedzie kazdemu z osobna tlumaczyl podstawowych rzeczy.
Awatar użytkownika
By tadziakali
#216736
Witam. Z innej a jednak tej samej beczki. Drugi dzień mam przyjemność posiadać składniki do zabawy. Zrobiłem: 0,7 pg-18mg, 0,33vg-6mg, 0,1 vg-99,5%. Pierwsze mieszanie:baza/ liquid 18mg ( camel lub mix camelowo-owocowo-miętowy) / aromaty, w proporcjach: 4ml/ 1ml/ maks 6kr.
Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Żałuję, że nie mam jeszcze czekolady i czegoś mocno analogowego. Na razie wanilia, bardzo wyrazisty banan i tabaco (inawera).
Btw: coś analogowego polecacie (inawera najlepiej)?
Awatar użytkownika
By Mario 2
#216745
tadziakali pisze:Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Żałuję, że nie mam jeszcze czekolady i czegoś mocno analogowego. Na razie wanilia, bardzo wyrazisty banan i tabaco (inawera).
Btw: coś analogowego polecacie (inawera najlepiej)?


Jezeli chodzi o wanilie Inawera ma 4 rozne ta E-AROMAT WANILIA -5ml.
zupelnie nie przypomina wanilii, z tytoniowych subtelniejszych sprobuj E-AROMAT 111, E-AROMAT TABACCO "VIRGINIA", E-AROMAT MAXBORO ULTIMATE nadaja sie do mieszania . Jednak i tak bedziesz musial podjac ryzyko kupujac zupelnie cos nie trafionego *SMOKEKING*
By Adex
#216782
Grzechu99 pisze:Czysta ciekawosc, wszyscy leja 2-3 krople na 1ml i narzekaja na okropny smak.

Ja leję 4 krople na 10ml. Tytoniowych od Inawery nie da się palić lejąc więcej. Wówczas smakują podle. Mi to podchodzi pod zmywacz do paznokci, aczkolwiek nigdy jego nie próbowałem :)
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.