EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Bulba
#171084
Witam.
Mialem przyjemnosc dokonac sekcji zwlok w/w padliny i ....
Jestem w szoku ! Wyssalem z niej 696mAh i to ciaglym pradem 1Amper
To tak, jak by ogniwko Li-Ion 18650 3000mAh (indu) zarzynac pradem 5A
Gratulacje dla Kinga. Bardzo rzadko sie zdarza, aby chinski czlowiek nie odwalil jakiegos przekretu z cyferkami
Ciekawi mnie, ile bedzie mozna realnie wyciagnac z zapowiadanych tysiaczek czy jakos tak :)
Awatar użytkownika
By analog3
#171105
co wcale nie zmienia faktu,ze musze miec 3 szt EGO-na dzien,ale fakt ze moje AW-jest rownowazne- 2 Ultrafire szarym-ile zaplacisz ,tyle masz,chociaz i to nie do konca prawda w kazdym przypadku
Awatar użytkownika
By Bulba
#171121
3 EGO dziennie ? Czlowieku zapodaj sobie jakiegos moda na 2x18650
a znikna troski :D
Awatar użytkownika
By krawatos
#171141
Twoja sekcja utwierdziła mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru zamawiając egona.

analog3 w profilu masz "padające ego ego" . Siadają ci już batki? Długo używałeś? Może da się je do kolegi podesłać na kolejną sekcję jak już całkiem padną?
Awatar użytkownika
By Bulba
#171147
Z najwieksza przyjemnoscia poddam je testom :)
Awatar użytkownika
By analog3
#171153
krawatos pisze:Twoja sekcja utwierdziła mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru zamawiając egona.

analog3 w profilu masz "padające ego ego" . Siadają ci już batki? Długo używałeś? Może da się je do kolegi podesłać na kolejną sekcję jak już całkiem padną?

sorry-zmienie ten wpis-zostaly wymienione na gwarancji-chociaz nie zachwycaja wydajnoscia,ale to pewnie czesciowo moja wina-za duzo je ssie-generalnie batka 3-godz.-ale mam jeszcze mody na 18650 i to jest TO-reszta to niewypal
Awatar użytkownika
By padu
#171158
Tak czytam to chyba niewiele oddychasz powietrzem bez chmurki z EP :)

Wracając do tematu. Zmierzone to co podał bulba jest typowo dla ogniwa z pominięciem elektroniki ktora odcina napiecie z tego co pamiętam przy 3.3V . Realnie można odjąć 10 % na rozrzut pojemności i tak jest nieźle chyba ;)
Awatar użytkownika
By Bulba
#171192
W moim egzemplarzu elektronika byla kaput, wiec nie mamy pewnosci czy nie ssala czasem do 3.0V :)
Awatar użytkownika
By padu
#171207
Ja widze ze lubisz sie mądrować :D Skoro tak to napraw elektronike i sprawdź :)
Awatar użytkownika
By Bulba
#171250
Odezwal sie wielki znawca baterii epapierosowych :D
Kto jak kto, ale Ty powinienes doskonale wiedziec
ze u chinczyka co partia to inne bebechy i inny soft
wiec zupelnie nie rozumie Twojego uporu przy tych 3,3V
Awatar użytkownika
By padu
#171260
Drugą która naprawiałem odcinała przy 3.6V o.O Wiec ssanie jej do końca i upieranie się ze ma taka a nie inna pojemność jest śmieszne. :) Odezwał się wielki znawca ładowarek etc.
Awatar użytkownika
By Bulba
#171263
Ciekawe co powiesz jak trafisz na taka ktora odcina przy 3.8V
O zabezpieczeniach odcinajacych Li-Ion`a przy 2.1V nie slyszales ?
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 11:50 przez Bulba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By padu
#171272
Mówimy o konkretnym typie baterii ;) Więc podawanie pojemności ogniwa jako ach i ech bez odniesienia do elektroniki która zwiaduje jej działaniem w kontekście EP mija sie z celem takich pomiarów. Buforowana, zmierzona pojemność to 620mAh druga to 630mAh. Tej co wysoko odcina nie mierzyłem nie chce mi sie. Pytania masz jeszcze jakieś? Chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
By Bulba
#171277
No nie napisales czy slyszales o zabezpieczeniach odcinajacych Li-Ion`a
przy 2.1V.
Awatar użytkownika
By padu
#171280
Rozmawiamy tutaj o bateryjkach do EP :) Konkretnie o Egonowatych 650kach chyba.
By Jarodt
#171288
Bulba. A możesz , na podstawie własnego doświadczenia organoleptycznego,podać / pokierować / opisać, jak najlepiej i najmniej inwazyjnie otwierać te cudeńka ( jakieś fotki jak byś mógł wstawić , byłoby fajnie ), aby nie zniszczyć okablowania? Jeszcze nie otwierałem ich ( gwarancja ), ale w przyszłości zamierzam zrobić jakiego moda na ich konstrukcji i nie chciałbym zbyt dużo uszkodzić przez otwieranie za pomocą młotka i przecinaka :D
Awatar użytkownika
By Bulba
#171290
Od samego poczatku pragne Ci zwrocic uwage, ze sa rozne rodzaje elektronik sterujacych
i takie ktore odcinaja przy 3,3V i takie ktore odcinaja przy 3,6V
ale moga byc i takie, ktore odcinaja ponizej 3,0V.
A Ty z uporem maniaka pragniesz wykazac, ze nikt inny oprocz Ciebie nie ma racji.

Jarodt: Obawiam sie ze fotki niewiele pomoga, ale z najwieksza przyjemnoscia pokaze Ci
jak to sie robi (na jutrzejszym zlocie EP w Łodzi :D)
Awatar użytkownika
By Potek
#171296
Bulba, padu, "bez wodki nie rozbierjosz" jak to mawiają starożytni Rosjanie. Proponuje usiąść na spocie w kąciku zamówić literka i na pewno dojdziecie do konsensusu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Bulba
#171308
A myslisz ze skad wzielo sie przyslowie
"Kto sie lubi, ten sie czubi" ? :)
Awatar użytkownika
By padu
#171329
Z tego co wiem 2paczki widział naocznie jak ja rozbieram batki. Przykręcasz coverek i łamiesz ja po prostu ;) Bez podgrzewania, cudowania pieknie sie całość rozchodzi. Nasuwa mnie sie pytanie po co? Sam raczej nic nie naprawisz a popsuć łatwo.I z uporem maniaka będę twierdził że nie wyssiesz przez elektronikę więcej z niej jak 650mAh.

Potek ale my sie nie kłócimy poza tym znamy sie chyba trochę już i nie jednego liscia wirtualnego sobie już daliśmy na zgodę :zakrecony
Awatar użytkownika
By Potek
#171367
A czy ja pisałem, że się kłócicie? Zaproponowałem przeprowadzenie debaty nad tym zawiłym problemem w bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody :mrgreen:
Awatar użytkownika
By padu
#179129
Mierzyłem wczoraj Kingowa 1000ke. Prąd rozładowania 1A. Jestem mile zaskoczony gdyż "miarka" pokazała 1056mAh. Byłem przekonany że koło 900 będzie a tu takie miłe zaskoczenie.

*SMOKE*
Awatar użytkownika
By Bulba
#179369
padu: piekny wynik, normalnie jak bym o eneloopach czytal
Pedros123: podejzanie szybka degradacja
Awatar użytkownika
By lena
#212083
Kiedy pierwszy raz się pv, mogę zacząć z niej korzystać? Następnie w dół arkusza stwierdza pobierania początkowo przez 8 godzin, należy użyć 20 minut, ponownie za godzinę. To ma być wykonane w pierwszej kolejności? To nie problem baterii? viewtopic.php?f=91&t=9415 i jest to zgodne?
Awatar użytkownika
By krawatos
#212808
lena pisze:Kiedy pierwszy raz się pv, mogę zacząć z niej korzystać? Następnie w dół arkusza stwierdza pobierania początkowo przez 8 godzin, należy użyć 20 minut, ponownie za godzinę. To ma być wykonane w pierwszej kolejności?


Chyba nie Pochodzisz z Polski bo ciężko zrozumieć twoje wypowiedzi :) Nie trzeba się stosować się do tej instrukcji ładowania baterii. Wystarczy, że zaczniesz ją normalnie używać po naładowaniu.
By user
#212920
krawatos pisze:
lena pisze:Kiedy pierwszy raz się pv, mogę zacząć z niej korzystać? Następnie w dół arkusza stwierdza pobierania początkowo przez 8 godzin, należy użyć 20 minut, ponownie za godzinę. To ma być wykonane w pierwszej kolejności?


Chyba nie Pochodzisz z Polski bo ciężko zrozumieć twoje wypowiedzi :) Nie trzeba się stosować się do tej instrukcji ładowania baterii. Wystarczy, że zaczniesz ją normalnie używać po naładowaniu.


Krawatos, looknij gdzie leży Lingang ;)
http://www.maplandia.com/china/anhui/jiashan/lingang/
To wiele tłumaczy. Zwłaszcza, że translatory tłumaczą jak tłumaczą ;)
Awatar użytkownika
By krawatos
#213052
Racja Red. Widziałem już różne miejsca wpisane w profilach i staram się nimi nie sugerować. Stawiałbym na Ukrainę ale to wie tylko Lena :zakrecony
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.