EPF
Co z czym i jak mieszać.
By kakaoo
#209445
Witam , wie ktoś jak zrobić aromat o smaku mięty w domowym zaciszu ?
Wiem że się da bo gdzieś widziałem , ale niestety nie mogę znaleźć ..
Z góry thx :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#209446
Aromat chcesz robić? Po co?
Przecież są dostępne np. u Inawery.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:14 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
By kakaoo
#209450
nie chce czekać na przesyłkę , kiedyś słyszałem o używaniu kropli miętowych ?

Edit : nie słyszałem tylko przeczytałem ;D
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 19:41 przez kijan77, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: literówki
By gusiag3
#209461
Jednak proponuję uważać na aromaty spożywcze, bo mimo dostosowania się do wszystkich wskazówek userów, po zastosowaniu odpowiedniego aromatu spożywczego i tak "zabiłam" atomka (401). Może lepiej poczekać na dostawę oryginalnych aromatów.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#209472
A jesteś pewna, że to aromat go zabił? Kobiety zwykle zwalają na "trudności zewnętrzne" ;)
To był aromat na glikolu? Jaka firma?
Awatar użytkownika
By lesmie
#209492
kakaoo pisze:nie chce czekać na przesyłkę , kiedyś słyszałem o używaniu kropli miętowych ?

Edit : nie słyszałem tylko przeczytałem ;D


Z braku laku można jako aromat użyć kropli miętowych, są na spirytusie, ale będzie to e-liquid "taki sobie", "średnio dobry", lepiej jednak użyć gotowego aromatu od Inawery. Stosowałem te krople jako aromat w czasach kiedy nie były jeszcze nigdzie dostępne żadne aromaty.
Domowym sposobem można sobie zrobić aromat z aromatu do ciast, które są na oleju jadalnym. Trzeba tylko przeprowadzić jego ekstrakcję (szukaj-"metoda Fikandera"). Nie można takiego aromatu na oleju jadalnym użyć bezpośrednio jako aromat do bazy (o czym była wielokrotnie mowa na forum) bo szybko załatwi się atomizer na cacy.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2010, 20:51 przez lesmie, łącznie zmieniany 1 raz.
By kakaoo
#209495
Według Was w jakich proporcjach użyć :
-PG 99.5 %
-Gliceryna apteczna 95 %
-Aromat od Inawery Mentolowy

Żeby stworzyć liquid , który nawet idzie "palić" ?
Awatar użytkownika
By boogeyman
#209503
Czyli brakuje Ci najważniejszego, bazy z nikotyną, z tego co masz, tylko 0mg zrobisz. Jak tak chcesz, to PG i gliceryne w 1:1, a następnie eksperymentuj z aromatami, mi np. podchodzi gold ducat 3kr/ml, inni leją nawet po 10kr/ml, każdemu co innego smakuje
By kakaoo
#209506
Sory , mój błąd , zapomniałem dodać że chcę beznikotynowy liquid ;)
Dzięki wielkie boogeyman :)
By gusiag3
#209507
StaryChemik pisze:A jesteś pewna, że to aromat go zabił? Kobiety zwykle zwalają na "trudności zewnętrzne" ;)
To był aromat na glikolu? Jaka firma?

Może i masz rację, ale naprawdę robiłam wszystko co napisane było w wątku dotyczącym aromatów spożywczych. W sklepie skrupulatnie sprawdzałam firmę i numerki, dokonałam nawet destylacji zgodnie ze wskazówkami z tamtego wątku, albo z linka :roll: Ale sumienie miałam czyste, że zrobiłam wszystko jak "forum pisze" :lol: . Być może miałam pecha i to nie była wina aromatu, ale powiedz sam Stary Chemiku, czy nie lepiej poczekać kilka dni i mieć produkt sprawdzony (nawet m.in. dzięki Tobie)? Opisałam tylko swoje doświadczenia i podzieliłam się z nowym mieszaczem, ale decyzja należy do niego :D
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#209511
gusiag3 pisze:Może i masz rację, ale naprawdę robiłam wszystko co napisane było w wątku dotyczącym aromatów spożywczych. W sklepie skrupulatnie sprawdzałam firmę i numerki, dokonałam nawet destylacji zgodnie ze wskazówkami z tamtego wątku, albo z linka :roll:

Ekstrakcji, Słonko... destylacja to co innego :)

ale powiedz sam Stary Chemiku, czy nie lepiej poczekać kilka dni i mieć produkt sprawdzony (nawet m.in. dzięki Tobie)? Opisałam tylko swoje doświadczenia i podzieliłam się z nowym mieszaczem, ale decyzja należy do niego :D

Jasne, że lepiej poczekać. Ja bym tak zrobił, bo mieszanie czegokolwiek bez doświadczenia kończy się zwykle stratami. Oby tylko w sprzęcie.
By gusiag3
#209523
"Ekstrakcji, Słonko... destylacja to co innego "
Ha! Głodnemu chleb na myśli, a sierpień to miesiąc trzeźwości :lol: zatem chyba zatęskniłam za czymś co było poddane destylacji :D Poza tym moja ciotka ciągle coś mówi o destylacji i czy wyszło czy nie wyszło :wink: , to w końcu i mnie się te procesy pokręciły :zakrecony
Awatar użytkownika
By kojuna
#209538
kakaoo, tylko nie próbuj z naturalnym olejkiem eterycznym :x
Ja kiedyś spróbowałam, ohyda, gorycz nie z tej ziemi :(
By kakaoo
#209543
Bez obaw , zdecydowałem się jednak na zakup jakiegoś dobrego aromatu od inawery ;)
Orientuje się ktoś może ile kosztuje wysyłka ?

masive82:
Następnym razem zadaj sobie choć trochę trudu i:
- umieść temat na poprawnym subforum (przeniosłem z Liquidy i Wkłady - zdecydowanie lepiej pasuje temat do Laboratorium Chemicznego.
- nie zadawaj oczywistych pytań jak koszt wysyłki bo skoro znasz sklep w którym chcesz kupić te aromaty to w 15 sekund tam znajdziesz tą informację - pytanie tutaj to już szczyt lenistwa!.
Awatar użytkownika
By viater
#209575
kakaoo pisze:Bez obaw , zdecydowałem się jednak na zakup jakiegoś dobrego aromatu od inawery ;)
Orientuje się ktoś może ile kosztuje wysyłka ?

Nie wiem, ale jak nie masz dostępu do Internetu, to mogę sprawdzić na stronie Inawery :evil: *SZUKAJ2*
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.