EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By orzech
#207610
Witam,
Posiadam stary odtwarzacz mp3 z wejściem usb. Zasilany jest jedną baterią aaa.
Jako, że jestem zagorzałym fanem palenia na kablu spróbowałem podpiąć baterię do mp3 i używać go jako wersji turystycznej. Niestety zero efektu, a moje pojęcie w sprawach elektroniki jest bliskie zeru. Czy mały paluszek to za mało aby podgrzać atomizer? A może da się przerobić coś w tym mp3 żeby podawało więcej napięcia? Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady na ten temat. Mój papieros to dse901. Poniżej dołączam zdjęcie jak to mniej więcej wygląda. p.s. Oprócz tego w samochodzie mam radio z wejściem na usb ale też nie chce działać :/
Obrazek
By orzech
#207617
Dzięki za odpowiedź, w takim razie będę musiał poszukać czegoś większego. A co z radiem samochodowym? Wie ktoś czy da się gdzieś tam poregulować napięciem w usb? I jak to jest, że niektórzy robią mody na jednej baterii, skoro bateria aa ma 1.5?
Ostatnio zmieniony 25 sie 2010, 18:11 przez orzech, łącznie zmieniany 1 raz.
By user
#207618
Da się go spalić, w zależności od tego jak bardzo jest zabezpieczone.
Nie prościej kupić za kilka PLN zasilaczyk auto, na 12V? Wyjdzie taniej niż kupno nowego radia.
Awatar użytkownika
By PucH2
#207620
Mozesz zrobić z tego moda na aku 10440. Akumulatorki mają zastosowanie do Stika i cygar na aledrogo też można je kupić. Wielkościowo jest taki sam jak bateryjka do tego MP3. Akumulatorek tego typu ma 3,7v i wymaga odpowiedniej ładowarki do niego.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2010, 18:43 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By orzech
#207622
reed - Właśnie w obawie o taki scenariusz pytałem ;) Teraz już nawet nie będę próbować.
PucH2 - Dzięki bardzo za informację, wiesz może na jak długo wystarczy taka beteria?
Ostatnio zmieniony 25 sie 2010, 18:27 przez orzech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By PucH2
#207623
Takie aku mają coś koło 360mah w zależności od producenta. Sam osobiście zajeżdżałem taki w godzinę. Kumplowi starczał akumulatorek na dzień. Wszystko zależy od intensywności używania moda i zapotrzebowania na opary z czajnika.
Awatar użytkownika
By PucH2
#207625
Ładowareczka jest OK. Taniej wyjdą cię zakupy w przyjaznym e-palaczom sklepie . Wysyłka jest darmowa więc możesz szaleć do bólu.

Palenie na dwóch aku (7,2v) to doznania extermalne i bardzo kosztowne. Chyba że się kupuje specjalnie przystosowane do tego atomizery.
By orzech
#207627
Dzięki za namiar sklepu.
W informacji o tej ładowarce jest napisane:
Output: 3.7V, 300mA, USB DC 5V, 450mA
Czy na pewno będzie to 7,2v? Czy jednak 3.7v?
Sorry za głupie pytania ale niestety gubię się trochę w tych napięciach ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#207628
Ładowarka ładuje dwa pojedyncze ogniwa niezależnie. Dlatego masz podane takie dane.

W DPV9 masz taką fajną zabaweczkę która powinna spełnić twe oczekiwania. Jest to i kibelek i wersja przenośna. Ładowarki też nie potrzeba bo to wszystko w jednym. Dedykowane jest to ustrojstwo na aku o których piszemy. Do twych fajek wskazana przejściówka 510-901 do nabycia także w tym sklepie.

A jak moda MP3 zrobisz to sobie posłuchamy :) .
Ostatnio zmieniony 25 sie 2010, 19:06 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By orzech
#207629
Dzięki bardzo! Zabaweczka mi się podoba i chyba sobie zamówię.
Miłość do kabelka pozostała mi chyba z powodu częstego używania shishy ;)
Własnego moda zrobię na pewno, tylko muszę nadrobić zaległości z fizyki :p
P.s. A czy ta mp3 może mieć wbudowaną jakąś blokadę przed większym napięciem?
Awatar użytkownika
By PucH2
#207632
Kod: Zaznacz całyP.s. A czy ta mp3 może mieć wbudowaną jakąś blokadę przed większym napięciem?

Blokady nie ma za to przetwornice spali zapewne większe napięcie (czytaj na pewno).
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.