EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Tusia
#132135
StaryChemik pisze:
Kambria pisze:Może głupie pytanie ale jaka jest różnica między glikolem dwupropylenowym ( 100ml/68,47 PLN) a glikolem propylenowym (100ml/7,70 PLN)? W cenie - ogromna :mrgreen:

OK, Kambria... niech Ci będzie - z okazji tego, że Małysz ładnie skoczył ;)

Glikol dwupropylenowy jest ponoć łagodniejszy dla gardła. Różnica w cenie jest gigantyczna, bo dwupropylenowy stosuje się znacznie rzadziej. Jak ktoś dba o gardło to raczej sugerowałbym glicerynkę.


viewtopic.php?f=174&t=5436&start=60
Awatar użytkownika
By Vince Black
#202001
Odkurzę kapkę temat, nie mam dostępu do mądrych ksiąg w chwili obecnej. Jakie są temteratury wrzenia VG, PG, dipropylowego?

Czytałem kapkę Starego Chemika ( http://starychemik.wordpress.com/2010/0 ... adziesiat/ ) niestety, albo przeoczyłem, albo nie było i klasycznie poproszę na tacy, ewentualnie może być z ręki. Co do użytku wewnętrznego, nie zgodzę się. Czopki glicerynowe są ad usum externa.

Dlaczego pytam... Bo póki co czysto hipotetycznie, koszta rosną, znika gliceryna z mieszanki, która, co by nie było destabilizowała niektóre smaki owocowe...
Awatar użytkownika
By booker
#202031
Wrzenie (tego nie chcesz, zwłaszcza dla VG):

VG 290° C
PG 188°C
DG 230°C

Parowanie:
VG 160°C
PG 107°C
DG 118 °C

Nikotyna parowanie:
95°C
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.