EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#188547
Stosunkowo wielu użytkowników EGO korzysta z małych ładowarek typu 510 lub Trendy 808, podam kilka myślę cennych wskazówek:
1. Ładowarki USB bez kabelka w żadnym wypadku nie pozostawiać baterii w pozycji poziomej
(większość ładowarek ma bardzo słabą izolację + w formie gumowego pierścienia) nieuchronnie z czasem załatwimy ładowarkę i co gorsza baterię.
Podobnie było z jedną z marek na rynku w wypadku baterii typu PEN, cała partia ładowarek była tak słabo zabezpieczona że większość baterii poszło z dymem.
2. Oszczędzanie baterii ładując małym prądem? teoretycznie tak, lecz w praktyce średnio 300 cykli ładowania i bateria EGO do wymiany.
3. Ładowarka ścienna nie powinna mieć mniej od 500mA !! jeśli ma mniej grozi to samo co w punkcie nr 1:(
4. Jeśli posiadasz ładowarkę dedykowana EGO 420 mA w żadnym wypadku nie wkręcaj do ładowania baterii typu 510 lub 808 Trendy, jak również żadnej innej która ma mniej od 650mAh
Awatar użytkownika
By esnaider
#189478
2. Oszczędzanie baterii ładując małym prądem? teoretycznie tak, lecz w praktyce średnio 300 cykli ładowania i bateria EGO do wymiany.

Czy to normalka, a dłuższe działanie to nieprzewidziane i wadliwe działanie?
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#189487
W wypadku małych ładowarek jak pisałem więcej złego jak dobrego:(
Około trzysta cykli ładowania to orientacyjna trwałość tego typu baterii, a nie bariera. Wadą jest utrata pojemności po wyjątkowo krótkim czasie, a większa trwałość od teoretycznej to "strzał w plecy" producenta:) i sprzedawcy.... a uciecha dla Klienta.
Z drugiej strony i tak pojawia się coś nowszego.... interes się kreci:)
Mam baterie z pierwszych EGO Janty i w dalszym ciągu pracują, a z pewnością były więcej razy ładowane od 300 cykli.
Awatar użytkownika
By esnaider
#189847
Na chłopski rozum, to na jednej baterii można objechać 10 miesięcy, oczywiście przy założeniu, że ładujemy raz na dzień.
Pytanie jest inne, jak po tych 3 miesiącach będzie spadać pojemność.
Te baterie powinny mieć licznik ładowań i na tej podstawie można by powiedzieć coś więcej o trwałości i pojemnościach zmieniających się wraz z długością użytkowania.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#189865
esnaider pisze:Na chłopski rozum, to na jednej baterii można objechać 10 miesięcy, oczywiście przy założeniu, że ładujemy raz na dzień.
Pytanie jest inne, jak po tych 3 miesiącach będzie spadać pojemność.
Te baterie powinny mieć licznik ładowań i na tej podstawie można by powiedzieć coś więcej o trwałości i pojemnościach zmieniających się wraz z długością użytkowania.

Podobnie jak z aku w samochodzie, z jedyną różnicą: z po pychu nie popalisz.
Awatar użytkownika
By padu
#189887
1. Ładowarki USB bez kabelka w żadnym wypadku nie pozostawiać baterii w pozycji poziomej
(większość ładowarek ma bardzo słabą izolację + w formie gumowego pierścienia) nieuchronnie z czasem załatwimy ładowarkę i co gorsza baterię.
Podobnie było z jedną z marek na rynku w wypadku baterii typu PEN, cała partia ładowarek była tak słabo zabezpieczona że większość baterii poszło z dymem.


Wytłumacz mi na obrazkach bo nie rozumie. Mialem taka ładowarkę (uniwersalna wciskana z HG) i mechanicznie nie ma prawa sie nic zewrzeć. Bateria może sie rozłączyć to fakt gdyż przejściówki są luźne. Kawałek papierka czy izolacji nakręconej na taki adapter czyni cuda.

2. Oszczędzanie baterii ładując małym prądem? teoretycznie tak, lecz w praktyce średnio 300 cykli ładowania i bateria EGO do wymiany.


Miej litość. Teoretycznie 420mA dla 650mAh to mniej niż 1C lecz szanujący sie producenci ogniw zalecają ładowanie prądami na poziomie 0.2-0.4C . Czemu? By zwiększyć żywotność ogniw. Zobacz datasheety panasonica czy samsunga. Oczywiście można większym prądem. Zwykle do 1C lecz ma to niekorzystny wpływ na akumulator.

3. Ładowarka ścienna nie powinna mieć mniej od 500mA !! jeśli ma mniej grozi to samo co w punkcie nr 1:(


Zgodzę sie pod warunkiem że stosujemy ładowarkę 420mA. W innym przypadku brednia.

4. Jeśli posiadasz ładowarkę dedykowana EGO 420 mA w żadnym wypadku nie wkręcaj do ładowania baterii typu 510 lub 808 Trendy, jak również żadnej innej która ma mniej od 650mAh


Tu sie zgodzę :P Jedyny punkt w którym napisałeś coś rozsądnego. A właściwie przepisałeś wszystkim znaną prawde ;)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.