EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By danuta48
#151109
Mam problem :-( zarzywam leki od neurolga i kardiologa, przy tych lekach nie wolno spożywać alkoholu pod żadną postacią. liquidy zawierają alkohol. Konsultowałam dziś z moim lekarzem....i co ?
Poprostu mnie rozwalił !!!! "Nie wolno pani palic tego świństwa, ani tradycyjnych papierosów !
Ten diabelski wynalazek nie jest lepszy od trucizny normalnych papierosów, a płyn który pani wlewa w to coś to każdy ma alkohol, i pod żadnym pozorem nie wolno."
To są slowa mojego neurologa.
Dodam że na ulotkach leków pisze że alkohol nasila działanie leku.
Przecież czytalam wątki od zawałowców i też ludzi starszych, więc na pewno nie są idealnie zdrowi.
Co mam robić ? Może ktoś ma doświadczenie podobne i mi cos podpowie. Proszę.
Pozdrawiam załamana :-(
Awatar użytkownika
By gotronkk
#151110
Można by zadać pytanie temu lekarzowi na czym opiera swoją opinię. Bo ja już się spotkałem z twierdzeniami ludzi, którzy mówią, że e-palenie jest bardziej szkodliwe niż zwykłe. Tylko nikt mi nie odpowiedział na pytanie skąd ta teoria. A tutaj na forum kolega o nicku Sofer dość rzeczowo wypowiedział się na temat e-palenia i jego szkodliwości dla zdrowia. Było to w trakcie naszej walki o ustawę antynikotynową. Tak jak już wczoraj pisaliśmy alkohol jest niewielką częścią składową całego liquidu i nie wiem czy powinienem zaryzykować stwierdzenie, że więcej alkoholu powstaje w żołądku po zjedzeniu jabłka niż zostaje wchłonięte w trakcie e-palenia.
By maniak
#151111
Ja bym się poradził innego lekarza (najlepiej obecnego lub byłego palacza). Po tym co napisałaś ewidentnie widać, że jest on po prostu negatywnie nastawiony. Nawiasem mówiąc to określeń w rodzaju "diabelski wynalazek" moim zdaniem nie przystoi używać lekarzowi... I jeszcze jedno: "nie jest lepszy od trucizny normalnych papierosów" - jeśli ktoś tak twierdzi to powinno być to poparte dowodami. Na jakiej podstawie tak twierdzi? Bo tak?
Awatar użytkownika
By Tusia
#151116
Być może pacjentce nie wolno przyjmować nikotyny pod żadną postacią... nie wiemy na co choruje...
Jeśli prof. Zatoński ksywa "romantyczny,błękitny dymek" głosi herezje to i inny jemu podobny będzie je głosił.
Popieram konsultację u innego lekarza.
A co do liquidów to są i takie bez alkoholu.
PS.
Wkurzyłam się na brak szacunku i arogancję tego lekarza w stosunku do pacjentki.
Jeśli ma do czynienia z osobą uzależnioną to nie może jej tak zwyczajnie zabronić ale powinien jej pomóc w walce z tym uzależnieniem w jakiś sposób.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#151120
danuta48 pisze:Mam problem :-( zarzywam leki od neurolga i kardiologa, przy tych lekach nie wolno spożywać alkoholu pod żadną postacią. liquidy zawierają alkohol. Konsultowałam dziś z moim lekarzem....i co ?
Poprostu mnie rozwalił !!!! "Nie wolno pani palic tego świństwa, ani tradycyjnych papierosów !
Ten diabelski wynalazek nie jest lepszy od trucizny normalnych papierosów, a płyn który pani wlewa w to coś to każdy ma alkohol, i pod żadnym pozorem nie wolno."
To są slowa mojego neurologa.
Dodam że na ulotkach leków pisze że alkohol nasila działanie leku.
Przecież czytalam wątki od zawałowców i też ludzi starszych, więc na pewno nie są idealnie zdrowi.
Co mam robić ? Może ktoś ma doświadczenie podobne i mi cos podpowie. Proszę.
Pozdrawiam załamana :-(

Pisane to było wiele razy, komentował to również m.in. Piotr_M - na pewno dla wielu ludzi autorytet medyczny (dr n. med.). Zawartość alkoholu w liquidzie jest śladowa. Policzmy - jeżeli zużywamy dziennie 2 ml liquidu i zawiera on 10% alkoholu (mała szansa, zwykle jest to 1-2%), to przyjmujemy do organizmu 0,2 ml alkoholu, czyli ok. 0,16g (160 mg).
W tym samym czasie bakterie, które mamy naturalnie w organizmie, produkują co najmniej kilkanaście gramów alkoholu. Nie ukrywajmy, są to w ich przypadku produkty przemiany materii (blee... :mrgreen: ). Alkohol wprowadzony z liquidem będzie więc stanowił nie więcej niż 1% tego, który naturalnie powstaje w organizmie człowieka.

Myślę, że to powinno zamknąć sprawę liquid a leki, przy których nie wolno spożywać alkoholu.

Co zaś do wiedzy pana doktora - pozostawię bez komentarza. Zna się na tym mniej więcej tak, jak ja na gramatyce języka islandzkiego. Różnica jest taka, że ja się o owej gramatyce nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
By danuta48
#151138
Dziękuję bardzo :-) fantastyczne jest to forum, podpowiedzi,uwagi czy rady są prawie natychmiast.
Jest to bardzo miłe i budujące. gotronkk dzięki, maniak mam wizytę prywatną na godz 17:30 u innego neuroga, zobaczymy co on na to ? Tusiu, nie wstydzę sie swojej choroby i po krótce napiszę.....
Od sierpnia 2009 miałam zawroty głowy i sie przewracałam, leczono mnie kardiologicznie, błędnik. i jeszcze wiele innych diagnoz. Ten lekarz który mnie tak potraktował (neurolog) jest dobrym specjalistą, on skierował mnie na neurologię i on zlecił tk głowy i kregosłupa szyjnego. To on wystawił trafną dignozę....mam zwyrodnienie kregosłupa szyjnego i na wypisie mam diagnozę zespół rdzeniowo postawny.... czy jakoś tak. To powoduje niedokrwienie mózgu. Jest lekarzem dobrym ale niesympatycznym i opryskliwym, gdyby nie to że jeszcze mam ciągle kontrole poszpitalne to chyba bym zmieniła lekarza. Ale trafnie zapisuje leki, dobrze się czuję i jakoś nie mogę się zdecydować na zmianę lekarza. Dziś zapłacę za wizytę u lekarza prywatnego i zobaczę co on powie :-)
StaryChemik dziękuję.
Pozdrawiam *SMOKEKING*
By gizmo
#151377
Hmm... Jeśli danuto48 masz lub zagraża ci niedokrwienie mózgu, to uwagi twojego lekarza, jakkolwiek nie powinien dać się ponosić "temperamentowi" i wybrać grzeczniejsze formy, mogą mieć sens. Nikotyna obkurcza naczynia krwionośne, a to może dodatkowo osłabiać dopływ krwi do zagrożonych obszarów. Niestety dotyczy to nikotyny w każdej postaci.
Awatar użytkownika
By danuta48
#151458
Witam, wybaczcie ale nie wiem jak mam wkleić ten wątek który pisałam wyżej aby było wiadomo czego dotyczy ten wątek. Nie potrafie jeszcze oswoić sie z forum sorki :-)
Po wizycie u innego lekarza jestem trochę podniesiona na duchu.
Odpowiedź lekarza na moje pytanie o e-p...uśmiechnął sie, chwila milczenia...pani nie powinna palic wogóle,nikt nie powinien palić,wiem że trudno jest pozbyc się tego paskudnego nałogu, ja rzuciłem palenie z tabexem. Jezeli chodzi o te elektroniczne papierosy, nie znam wyników badań szkodliwości dla organizmu, nie mają substancji smolistych na pewno i jest to jakiś plus, dwie pielęgniarki na oddziale tez je palą. U pani nikotyna ma negatywny wpływ na leczenie schorzenia.Nie może pani bezkarnie sobie palic w nieskończoność. Alkoholu w tych płynach jest bardzo mało i przy umiarkowanym wdychaniu nie powinno miec negatywnego wpływu na działenie leków.Jeżeli chodzi o wdychanie nikotyny to proponuję najnizszą dawkę na początek, a później beznikotynowe bo takie też są, no i rzucić całkowicie palenie. Podobno pomagają rzucic palenie ale silna wola też ma duże znaczenie. Wierzę w panią i życzę powodzenia w rzuceniu nalogu.
Dowiedziałam się konkretnie i grzecznie też można było
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By danuta48
#151461
gizmo,dzieki nie pisałam dokładnie wyjaśnienia tego lekarza bo wszystkiego nie zapamietałam ale właśnie tak też mówił....obkurczanie naczyń.... jesteście fantastyczni e-palacze, forumowicze.
Nikt Wam nie jest obojetny. Reagujecie błyskawicznie.
Mam nadzieję że wygram z nałogiem ale tu pozostanę z Wami.
Pozdrawiam
By just.wojtek
#152070
danuto48! to jakiś chory ten pierwszy medyk! kawę, herbatę też nazwał ,,diabelskim wynalazkiem,,? też Ci obkurczaja naczynia! no i stres! to dopiero obkurcza! poprostu życie jest szkodliwe z zasady! i prowadzi nieuchronnie do śmierci! nawet jak nie e-palisz! ja mam ponad 20 lat praktyki w zawodzie i mnie tacy ,,koledzy po fachu,, denerwuja i mi szkodzą bardziej niz kawa, herbata i cygary razem wziete., a dokładnie wytlumaczył Ci Chemik, że alkohol w liquidach jest bez znaczenia, co do nikotyny- no oczywiście, ze najlepiej nie miec zadnych nałogów! powodzenia
Awatar użytkownika
By danuta48
#152489
*just.wojtek* dziekuję, zrobię wszystko aby pozbyć sie nałogu tytoniowego.
Czytałam w jakimś wątku że nie jednemu palaczowi udało się właśnie z e-papierosem.
Dziekuje za wsparcie :-)
Awatar użytkownika
By Obama
#152965
Uwaga na lekarzy, ja trenuję na siłowni, miałem dietę i dodatkowo brałem odżywki (nie sterydy!). Lekarz stwierdził że każda odżywka jest szkodliwa, gdyż zawiera jakiś tam substancję dokładnej nazwy nie pamiętam, ale chodziło o działenie pobudzające. Spytałem czy gainery też on stwierdził że tak. Zdziwiło mnie to gdyż gainer to głównie węgle etc. Poszukałem informacji, popytałem dietetyków, okazało się że to informacje sprzed 10 lat. Odżywki dobrej klasy, odpowiednio dawkowane nie miały praktycznie żadnego negatywnego wpływu na zdrowie. Także często gęsto robią wodę z mózgu, opierając się na gdzieś tam zasłyszanych teoriach. :-)
Awatar użytkownika
By Dżako
#152970
Zrób sobie sama liquid z minimalną ilością nikotyny lub zerówkę nie dolewaj alko(ja taki robię tylko że o mocy 18mg)i mam pewność co palę.
Pozdro
Awatar użytkownika
By danuta48
#153113
@Obama...dzieki, wiem, już się przekonałam że między lekarzem a "lekarzem" jest różnica.
Dzisiaj byłam z wynikami ogólnymi u mojej rodzinnej lekarki...... zna temat e-papierosa, powiedziała że jeżeli mam mi to pomóc w rzuceniu palenia ona nie widzi problemu ponieważ zawartość alkoholu jest malutka i nie bedzie miała wpływu na działanie leków ale mam z umiarkowaniem "dymić" :-)
no i z małą ilością nikotyny :-)
Dzieki że jesteście :-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By danuta48
#153125
@Dżako.....serdecznie dziekuję, tak bardzo tutaj pomagacie że aż miło, problem w tym że ja nie mam pojęcia jak się to robi i z czego, niestety jestem nowicjusz i nie mam bladego pojęcia o czym piszecie w niektórych wątkach. Chyba że będzie Ci się chciało napisać krok po kroku jak to robić :)
Mimo to dziękuję bardzo, jesteście wspaniali :-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By gotronkk
#153251
danuta48 Robim co możem żeby Ci pomóc, wesprzeć (między innymi po to jest to forum). :) Jeśli chodzi o samoróbki to nie wiem czy jest sens. Co prawda wiesz wtedy co palisz ale z tego co piszesz wnioskuje, że zależy Ci na jak najszybszym rzuceniu palenia. A przy (mam nadzieję) krótkiej kuracji za pomocą e-p, nie wiem czy opłaca się zgłębiać tajniki robienia samogonów (swojego liquidu). Myślę, że kupując markowe liquidy i zmniejszając moc (co jakieś 3-4 tygodnie) uda Ci się rzucić i to bez uszczerbku na zdrowiu.
Gdybyś jednak chciała robić własny liquid to najpierw muszisz kupić składniki:
baza kupujesz np. TU
glikol do rozcieńczania np. TU
glicerynka dla dymka np. TU
no i jakiś aromat, żeby nasza mikstura miała jakiś smak np. TU albo TU
No to mamy już składniki teraz mieszanie. TUTAJ Jest kalkulator do obliczania ilości składników, podajesz moc bazy, moc płynu rozcieńczającego, ilość gliceryny (15-25%) i ilość aromatu (koło 1%). Składniki mieszamy, baza; glikol i gliceryna najpierw, mieszanie i dodanie aromatu. Teraz zostaje napełnienie buteleczek i bierzemy czarodziejską różdżkę, wypowiadamy zaklęcie i odkładamy na tydzień, żeby składniki się przegryzły. Gotowe.
Ale w mojej opinii za dużo zachodu z tym dla osoby, która przy pomocy e-p zamierza rzucić palenie.
By gizmo
#153309
gotronkk pisze:Można by zadać pytanie temu lekarzowi na czym opiera swoją opinię. Bo ja już się spotkałem z twierdzeniami ludzi, którzy mówią, że e-palenie jest bardziej szkodliwe niż zwykłe. Tylko nikt mi nie odpowiedział na pytanie skąd ta teoria. A tutaj na forum kolega o nicku Sofer dość rzeczowo wypowiedział się na temat e-palenia i jego szkodliwości dla zdrowia. Było to w trakcie naszej walki o ustawę antynikotynową. Tak jak już wczoraj pisaliśmy alkohol jest niewielką częścią składową całego liquidu i nie wiem czy powinienem zaryzykować stwierdzenie, że więcej alkoholu powstaje w żołądku po zjedzeniu jabłka niż zostaje wchłonięte w trakcie e-palenia.

*SPAM* Trochę nie na temat - właśnie sobie przypomniałam, jak "prezenterka" przekonywała mnie, że jedzenie gotowane w mikrofalówce powoduje raka. Próbowała sprzedać mi garnki Zepter, każdy droższy od MV. Nie myślę, że lekrze mają jakiś interes w nakładaniu zbędnych ograniczeń na pacjentów. Po prostu moda się zmienia - jak z profilaktyką przeciwmiażdżycową - za mojej pamięci cztery razy. To budzi sceptycyzm. I karta praw pacjenta zawiera prawo do informacji. Trzeba pytać i wymagać jasnych odpowiedzi, np. "Tak. Nie. Nie wiadomo" :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tusia
#153353
W medycynie jest podział na specjalizacje, nie każdy musi wszystko wiedzieć, to prawie niemożliwe. :wink:
Oczywiście nie mam tu na myśli podstaw ale ginekolog położnik nie musi wiedzieć wszystkiego o neonatologii albo anestezjologii choć są bardzo blisko malutkiego pacjenta.
Awatar użytkownika
By Obama
#153380
Tusia pisze:W medycynie jest podział na specjalizacje, nie każdy musi wszystko wiedzieć, to prawie niemożliwe. :wink:
Oczywiście nie mam tu na myśli podstaw ale ginekolog położnik nie musi wiedzieć wszystkiego o neonatologii albo anestezjologii choć są bardzo blisko malutkiego pacjenta.


Masz rację, lekarze to też tylko ludzie, ale jeśli podejmują jakiś temat, to warto aby chociaż trochę go przeanalizowali, bo to przeważnie są autorytetem w sprawach zdrowotnych. Często zdarza się że przekazują zasłyszane lub nieaktualne informacje, budując w ten sposób nierzeczywisty obraz.

@Danuta48 nie ma problemu, mnie też zachęcono i "uświadomiono" co do e-palenia, aczkolwiek jestem jeszcze na przedsionku wiedzy o e-papierosach, ale staram się czytać jak najwięcej i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. :-)
Awatar użytkownika
By Tusia
#153383
Obama pisze:
Tusia pisze:W medycynie jest podział na specjalizacje, nie każdy musi wszystko wiedzieć, to prawie niemożliwe. :wink:
Oczywiście nie mam tu na myśli podstaw ale ginekolog położnik nie musi wiedzieć wszystkiego o neonatologii albo anestezjologii choć są bardzo blisko malutkiego pacjenta.


Masz rację, lekarze to też tylko ludzie, ale jeśli podejmują jakiś temat, to warto aby chociaż trochę go przeanalizowali, bo to przeważnie są autorytetem w sprawach zdrowotnych. Często zdarza się że przekazują zasłyszane lub nieaktualne informacje, budując w ten sposób nierzeczywisty obraz.



Zgadzam się, co racja to racja. :)
Lepiej nic nie mówić niż mówić głupoty. :)
Awatar użytkownika
By danuta48
#155980
gotronkk, ja nie mam zamiaru produkować sobie liquidów :-) e-p kupiłam po to aby było łatwiej rzucić śmierdziuchy, jak długo to potrwa to nie wiem, ale produkcja na pewno sie nie zajmę.
Dziekuje za pomoc i wsparcie, na tym forum są wspaniali ludzie, to nie przesada, to jest fakt :-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By kotkaaa
#156071
Witaj danuta48,przeczytałam Twoje posty i powiem tyle ,
trafiłaś po prostu na gbura.Ja miałam szczęście ,mój lekarz wiedział co nieco
na temat ep i prosił nawet o pokaz jak toto działa.Na koniec stwierdził ,że
jeżeli nie mogę rzucić palenia to ep będzie zapewne lepszą alternatywą.
Tobie oczywiście życzę zdrówka i mam nadzieję że e papierosek ,
pomoże Ci rozstać się bezpowrotnie i raz na wieki z nałogiem.
Awatar użytkownika
By danuta48
#159563
WITAJCIE e-palacze :-)kotkaaa dzięki za wsparcie, tutaj wszyscy jesteście super.
Mialam kilka przykrych doświadczeń z lekarzami, więc coś na temat "lekarzy" a lekarzy wiem.
kotkaaa trzymaj kciuki mocno ale jeszcze mam kłopoty :-( to z zakraplaniem, to z wymiana watki ale wszystkiego sie "naumię" analogi jeszcze popalam bo albo mi nie dymi, albo sie napije liquidu albo nie działa wcale.....albo ja jestem osioł...trochę czasu i myślę że będzie dobrze.
Kilka dni nieobecnosci mojej, to bardzo powazne powody osobiste......bardzo przepraszam.
Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
By gotronkk
#159598
Danusiu każdy z nas się uczył. Ja e-paląc już ponad 3 miesiące czasem też napiję się liquidu. Ba, dalej nie dopasowałem idealnej ilości watki ale wszystko wychodzi w praniu.
Awatar użytkownika
By danuta48
#159615
gotronkk dzięki, czytam posty zaczynajacych e-palenie, i to mnie podtrzymuje, prawie każdy ma jakiś kłopot na poczatku dlatego będę walczyć :-) muszę koniecznie rzucić analogi i wierzę że z e-p mi się uda :-) tu formumowicze są wspaniali, a to pomaga :) *SMOKEKING*
Pozdrawiam
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.