EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Fortissimum
#1813581
Dobry wieczór,
mam niemały problem z moim ammitem i jego przeciekaniem. Nieważne, jak ułożę watę, co tam nie zrobię to i tak tank przecieka. Co wieczór basen pod etui. Czy może być to spowodowane przez nie zakręcenie do końca tanka? Gdyż dopływ liquidu niestety nie jest jak np. w smoku tf-rta niezależny, a reguluje się go właśnie dokręcaniem i odkręcaniem tanka. Na codzien tank jest lekko niedokręcony ze względu na to, że jeśli do końca go zakręce, to dopływ liquidu jest niemalże zamknięty, toteż muszę go troszkę odkręcić (oczywiście nie na tyle, żeby odleciał, a na tyle, że jest to ledwo zauważalne). Przepraszam z góry za chaotyczność mojego posta, w załączniku przesyłam zdjęcie grzałki, bo może wina znajduje się właśnie tam (chociaż wątpię). Liczylbym na pomoc, pozdrawiam ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1813596
Zamierzam kupić dopiero ammita, mam griffina, podobna konstrukcja, wydaje mi się że dual na singlu tak będzie miał, tzn za mało waty, bo jakbyś upchał z dwóch grzałek dobrze przy AH, to powinno być ok, pozatym wydaje mi się że bez sensu jest montować singla na dualu, chyba że zakup był jakiś okazjonalny, to tak jakby jeździć 4 cylindrowym silnikiem na dwóch cylindrach

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Fortissimum
#1813609
Sęk w tym, że single właśnie założyłem dlatego, by sprawdzić, czy na singlu też przecieka. Tak, przecieka tak samo, jak na dualu. I nieważne, czy upcham tam gram, czy kilogram waty - przecieka.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1813619
Strzelam, ale jakbyś nie odkręcał regulacji, tylko popuścił pół obrotu górny cap?, bo jak mniemam, problemu z transportem nie masz, to bardziej nadtransport, bo liquid nie ma się gdzie podziać, ale z kolei jak piszesz że ślimaczy się non stop, to na jedno wyjdzie, on ma tyle otworów, że może wszędzie cieknąć, wiem że były próby zatykania AF,np wykałaczkami, ale nie wiem dokładnie z jakiego powodu

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Fortissimum
#1813620
Ta, problemu z transportem nie mam (jest po prostu prawidłowy). Jeśli zakręcę tank do końca, to właśnie dopływ liquidu jest niemalże zamknięty, toteż muszę go leciutko odkręcić, żeby był transport. I może właśnie tu jest pies pogrzebany? Nie mam pojęcia, czy tak powinno być, przydałaby się jakaś odpowiedź innego posiadacza ammita.
By Fortissimum
#1813623
Dodam jeszcze, że jak korzystałem z waty UD MUJI, to miałem straszny problem z transportem, a mimo tego nadal przeciekał, nawet nie wiem skąd. Po prostu znikąd pojawia się basen pod etui. Przeczyściłem tanka, odkręciłem pin, rozkręciłem bazę, przeczyściłem i założyłem nowy setup. Myślę, że jest okej. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1813642
Jest gdzieś tutorial, chyba nawet w tym wątku, koleś pin dokręca, tą stożkową część, może się tędy moczy

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Fortissimum
#1813654
Robiłem to już, nie pomaga. No jak nie Griffin, to ammit...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
By Tomaszek123
#1813774
Ja bym spróbował dołożyć jeszcze jedną uszczelkę albo patentu z nitka, żeby uszczelnić połączenie między baza, a baniakiem. Jak dobrze pokombinujesz to spasujesz to na tyle, że lq-control będzie w pełni otwarty, a baniak porządnie dokręcony. Sprawdź jeszcze dokładnie, którędy ucieka, bo jeżeli u podstawy atomizera szczeliną przy pierścieniu regulacji powietrza to znaczy że masz za duży luz i musiałbyś wbić delikatnie bazę.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1813833
Dziwne, taki król smaku, jednemu przecieka, drugi smaku nie czuje, chyba się mocno nad zakupem zastanowie, Geek Vape chyba trochę na pałe te atomizery robi

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1813835
@Pesio bierz Ammita 25 ( singla ) żadnych duali. Ja mam dwa Ammity, v1 i tę 25 i wszystko jest z nimi w porządku. ( nawet się nie pocą )
Awatar użytkownika
By Pesio
#1813837
Czyli dual może być nie dopracowany? Tylko że ja od początku jade na dualach, przynajmniej 45W, może jak kiedyś zmienie prace to zejde z mocą, narazie z nikotyną zszedłem na 4,7

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1813839
Ja też długo jechałem na dualach bo dawały mi satysfakcję. We wszystkich singlach czułem niedosyt aż do momentu kiedy pojawił się Ammit 25. W nim można założyć już konkretną grzałę, która robi swoją pracę należycie ( można powiedzieć że jak w niektórych dualach ) Jedna, ale porządna grzała na 3,5 mm średnicy, możesz dać ( w zależności jaką grzałkę zrobisz ) od 30 - 60 watów. Ja mam Staggered Fused Clapton i działa super.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1813841
Ja właśnie kupiłem na bazarku Ammita w celu pozbycia się Merlina... ale 22 mm. Na co komu 25 mm? Dla pojemności?
Awatar użytkownika
By Pesio
#1813853
Gabriel pisze:Ja też długo jechałem na dualach bo dawały mi satysfakcję. We wszystkich singlach czułem niedosyt aż do momentu kiedy pojawił się Ammit 25. W nim można założyć już konkretną grzałę, która robi swoją pracę należycie ( można powiedzieć że jak w niektórych dualach ) Jedna, ale porządna grzała na 3,5 mm średnicy, możesz dać ( w zależności jaką grzałkę zrobisz ) od 30 - 60 watów. Ja mam Staggered Fused Clapton i działa super.

Może to jest pomysł, zraziłem się po griffinie 22, co bym nie zrobił, problem z transportem, kupiłem aromamizer plus, jest kozak, ale zużycie lq od razu dwukrotnie, za to z nikotyną zszedłem też prawie przez pół i nie wiem czy to ma ze sobą związek
W
Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
A najlepsze to, że po trzech tygodniach wyciągnąłem prawie białą wate, co po tygodniu w griffinie wyciągałem czasem w dwóch częściach
Awatar użytkownika
By miaziol
#1813860
Po pierwsze to ma byc dokręcony po drugie regulacja lq polega na obracaniu capem. On ma się pozwolić dokręcić na maksa do końca i wtedy obracając zgodnie z ruchem wskazówek zegara można zamknąć albo otworzyć dopływ. Ammit nie cieknie czasem owszem na dole pojawiają się delikatne skropliny ale lq samoistnie z niego nie wycieka można go spokojnie w spodniach nosić.
By Fortissimum
#1813862
@miaziol
U mnie po maksymalnym dokręceniu baniaka nie można regulować dopływu liquidu bez wpływu na stopień dokręcenia - miałem smok tf-rta i tam właśnie ten mechanizm regulacji dopływu był niezależny, a sama regulacja bardzo płynna.
EDIT: teraz to tak przekręciłem ten tank, że - faktycznie, jest do końca zakręcony, a dopływ liquidu otwarty - ale nie można go już odkręcić. Po prostu kreci się w kółko, jakbym miał przekręcony gwint w zasilaniu. Jutro zobaczę, o co chodzi.
@Tomaszek123
No właśnie to jest zabawna sytuacja, że ten ammit jest taki cwany, iż jeszcze nigdy nie uronił ani kropli liquidu na moich oczach. Dopiero wtedy, gdy jest nieobserwowany, robi swoje show. A potem sprytnie zaciera ślady i nie wiadomo, czy to poleciało przez przepływ powietrza, czy przez co innego.
Dziś zrobiłem nowy setup, mianowicie single coil na stalowym drucie pod TC. Końce waty nie sięgają dna rynienki na liquid, a jedynie do połowy. Póki co od kilku godzin nic nie cieknie, ale prawdziwy test dopiero odbędzie się jutro.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1813877
McGrinn pisze:Ja właśnie kupiłem na bazarku Ammita w celu pozbycia się Merlina... ale 22 mm. Na co komu 25 mm? Dla pojemności?

Niekoniecznie dla pojemności. Bez przedłużki wchodzi tylko 2 ml a z przedłużką 5 ml. Tutaj jest według mnie lepiej dopracowana baza jak i dopływ liquidu. :D
By Fortissimum
#1813908
Gabriel pisze:
McGrinn pisze:Bez przedłużki wchodzi tylko 2 ml a z przedłużką 5 ml.


Chciałeś powiedzieć 3ml i 6ml. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1813923
Fortissimum pisze:
Gabriel pisze:
McGrinn pisze:Bez przedłużki wchodzi tylko 2 ml a z przedłużką 5 ml.


Chciałeś powiedzieć 3ml i 6ml. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Na stronie producenta Geekvape, jest napisane że Ammit 25 ( single coil ) ma pojemność 2 ml a z przedłużką 5 ml. Więc wiem co chciałem napisać.
Ja pisałem o Ammit 25 a nie o Ammit Dual.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1813931
Nie... 2 i 5ml wersja single 25mm.
Dlaczego warto? Ano bardziej dopracowana /zmodyfikowana baza, pozwala zastosować fikuśne setupy, bez kombinowania z wickowaniem, aby transport wyrabiał. Całkowity brak wycieków i pocenia. Znacznie lepszy niż ammit 22mm.
By Fortissimum
#1814018
Gabriel pisze:
Fortissimum pisze:
Gabriel pisze:


Chciałeś powiedzieć 3ml i 6ml. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Na stronie producenta Geekvape, jest napisane że Ammit 25 ( single coil ) ma pojemność 2 ml a z przedłużką 5 ml. Więc wiem co chciałem napisać.
Ja pisałem o Ammit 25 a nie o Ammit Dual.
Trochę mylnie, bo w sumie ammit 25mm to też może być dual, ale zwracam honor. :)
Póki co nic nie cieknie, a przez połowę dnia leży w kieszeni. Oby tak się utrzymało. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1829405
Mam i ja.
Ogólnie chyba najmniej problemowy parownik jaki miałem.
Na temat smaku, jeszcze za wcześnie
Ale poci się na dole przy pierścieniu od regulacji powietrza, czy da się coś z tym zrobić?
Trochę dziwna konstrukcja, pierścień od AF jest zlicowany z deckiem i tam sobie pomału wycieka lq.
Podoba mi się skokowa regulacja pierścienia, ale chodzi to chyba zbyt luźno.
Nie rozbieralałem tego jeszcze, może kwestia uszczelki?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.