EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Krzysztofb89
#1827242
Witam ostatnio zakupilem sobie rx 2/3 bo byl w ciekawej cenie...jednak rx działał dosłownie chwile...zrobiłem nim 10 puffs i na tym sie skonczyło...
podejrzewałem, że to wina pinu i postanowilem zrobic to sam...jednak na marne dałem inny pin oczywiscie sprawny i nadal to samo.
Zmieniłem wszystkie kabelki i tez nic wiec cos jest nie tak, wszystko normalnie działa, ładuje tylko nie czyta atomizera.
po aktualizacji softa na AF wyskakuje Atomizer short... po zetknieciu plusa i minusa od pinu i wcisnieciu fire nic sie nie dzieje..
Pewnie cos z plytka nie tak...doradzi mi ktos czy da rade cos tym zrobic, czy zostaje smietnik ew zostawic jako ozdoba :////
Awatar użytkownika
By Timi
#1827245
Typowe uszkodzenie wismecowatych i joetechowatych. Gniazdo 510, a precyzyjniej jego izolator.
To taki okrągły kawałek plastiku pomiędzy pinem plusowym, a obudową.
Najlepszym sposobem jest wymiana całego gniazda, które u ryżojedzących braci zakupisz poniżej 2$.
Na forum jest gdzieś tutorial. Choć to banalnie proste.
By Krzysztofb89
#1827248
Hmmmmm tylko, że zmieniłem na inny sprawny pin to samo ?? a dwa po zetknięciu plusa i minusa i wciśnięciu fire nic się nie dzieje....tak jakby wcale pradu nie było w tych kablach
Awatar użytkownika
By Timi
#1827269
Krzysztofb89 pisze:Hmmmmm tylko, że zmieniłem na inny sprawny pin to samo ??

Pin to nie izolator. W pinie nie ma się co zepsuć. Ot kawałek metalu. A izolator to ta przekładka plastikowa, w której siedzi pin. Ona niestety ulega "splaskaceniu", pęka itp. Wtedy robi się zwarcie.
a dwa po zetknięciu plusa i minusa i wciśnięciu fire nic się nie dzieje....tak jakby wcale pradu nie było w tych kablach

Powinien wyświetlać komunikat. "krótki atomizer" czyli zwarcie lub "brak atomizera czyli brak styku (obwód atomizera otwarty).
Awatar użytkownika
By Timi
#1827277
Krzysztofb89 pisze:@Goldi cały pin i kable od pinu czy to orginalne czy te ze zmiany nic sie nie dziejej po zetknieciu ani zwarcia ani iskierek

Kable w boxie wymieniasz, a czytanie ze zrozumieniem idzie słabo. Choć usprawiedliwiam to sylwestrem :wink: :drinkb :drinkb :drinkb
W boxie nie ma szans na iskierki, bo elektronika wykrywa zbyt niską rezystancję i wyłącza zasilanie. Wtedy na wyświetlaczu masz ATOMIZER SHORT. Gdy nie ma kontaktu na ekranie zobaczysz NO ATOMIZER FOUND. Przecież to prostsze od ciupciania. Wystarczy przeczytać.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.