EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By beemek
#144327
Witajcie... Z e-paleniem mam już styczność od jakiegoś miesiąca, ale niestety popalałem również analogi. Od dnia dzisiejszego postanowiłem zakończyć to raz na zawsze i cieszyć się jedynie e-dymkiem...Mam nadzieję, że mi się uda i przebrnę to bez większych komplikacji :)

Ogólnie jest tak, że w pracy do godziny 16:00 nie paliłem wcale analogów, ale po wróceniu do domu od razu nachodziła mnie ochota, aby zapalić. Może moglibyście coś doradzić aby powstrzymać jakoś to głupie przyzwyczajenie?....
Awatar użytkownika
By Kopciuch
#144335
Ja oszukiwałem skutecznie samego siebie, a robiłem to tak:
Nosiłem ze sobą zawsze analogi i powiedziałem samemu sobie, że mogę je palić kiedy najdzie mnie ochota. Paliłem e-p, a kiedy przyciskało do analoga to zanim po niego sięgnąłem wziąłem jednak parę machów z e-p. Zazwyczaj pomagało, a jak nadal było ciężko i myśli o analogu męczyły to paliłem. Nawet nie zauważyłem kiedy przestało mnie ciągnąć do analogów zupełnie. Nadal podchodzę do tego w ten sposób, że mogę zapalić analoga (spalam pewnie z jedną sztukę na miesiąc), ale nie mam już na niego ochoty - elektroniczny jest lepszy.
Nie mam aż takiego jak chyba większość wstrętu do analogów. Mi przeszkadza najbardziej smród ubrań i pomieszczeń w których je się kopci.
Awatar użytkownika
By beemek
#173457
Witam. Dzisiaj mija 30 dzień mojej przygody z e-paleniem... powiem szczerze, że różnie to bywało, czasami nie paliłem analogów przez tydzień a czasami popalałem hybrydowo... Dzisiaj jak na złość już całkowicie chciałem zakończyć sprawę z analogami, mianowicie padł mi już 2 atomizer a 2 kolejne na zapas jeszcze nie przyszły, z tego co się zorientowałem w Gdańsku na Chełmie w Tesco jest sklep z e-p gdzie znajdę potrzebny mi atomizer (DSE 901 kompatybilne z 808D), niestety juz dzisiaj zdążyłem wypalić kilka analogów,, czasami mnie już to troszkę podłamuje, bo chciałbym z tym wreszcie skończyć, przybrać na masie itd ;) Mam nadzieje, że wytrwam
Awatar użytkownika
By beemek
#173464
Ok.... zastanowiłem się trochę nad tym i zeruję licznik i zaczynam od nowa :D Mam nadzieję, że to mnie troche zmobilizuje ;) i doda wytrwałości

PS.. I będę cześciej odwiedzał temat i zdawał relację ;D KONIEC HYBRYDZIE :-D
By user
#173468
Nie licznik pomaga w rzucaniu. Trzeba się zawziąć w sobie i powiedzieć otwarcie: Zdowie, albo papierochy.
Wiedząc tyle o analogach, masz jeszcze odwagę po nie sięgać?
Ja wiedziałem, że są szkodliwe, ale dopiero po przeczytaniu informacji na forum, zwłaszcza w postach Marka_Li, Starego Chomika i Piotra M "przejrzałem na oczy" i zdecydowałem, że nigdy więcej analogowego tytoniu.
Powiedziałem sobie, że tylko e-p i koniec. Zero odwrotu. Na początku bywały trudne chwile, nie powiem, że nie. Nawet obecnie czasem jeszcze nachodzi mnie dziwna chęć sięgnięcia po analoga. Ale wtedy przypominam sobie ten smród, syf w paszczy, kaszlanie o poranku i świst w płucach przy wysiłku. Zakraplam liquidem 24mg i ......... mam spokój.
Odkąd ruszył mój licznik, wypaliłem w pierwszych 2 tygodniach e-palenia 3 sztuki analogów, tak z ciekawości i dla porównania. Od tego czasu nic, zero analogów. A smród odrzuca mnie do dnia dzisiejszego.
Musisz sam zdecydować, czy rzucasz palenie, czy hybrydujesz. Jeżeli będziesz hybrydował, to tym dłużej będzie trwało uwalnianie się od tego świństwa.
Przetrzymaj 3 - 4 tygodnie bez analogów, dalej powinno lecieć z górki. Daj szansę organizmowi na odtrucie się.
Awatar użytkownika
By beemek
#173474
Dzięki za pomocne słowa ;) Powiem tak kiedyś poddałem się "kuracji" Tabexem i nie paliłem jakieś 2-3 miesiące ale niestety chciałem tak po prostu zobaczyć jak to jest i nim się obejrzałem, już znowu kopciłem te nieszczęsne analogi. Teraz zaczęło mnie to już naprawdę męczyć i muszę wreszcie raz na zawsze z tym skończyć.... Bo choć obecnie nie kupuję już analogów, to niestety moja matula pali i papierosy zawsze leżą ca półce.... wspominałem jej kilka razy żeby je schowała ale jej pamięć niestety ulotna i po kilku dniach fajeczki znów leżą w stałym miejscu...
By user
#173477
Ja swoją ostatnią paczkę nosiłem z sobą prawie 3 miesiące. Potem zostawiłem w służbowym aucie (nigdy nie ruszyłem tych małych "zasrańców" jak je nazywał Ś.P. Dziadek) No i pewnego dnia kolega któremu brakło fajek (analogowiec) przyznał się, że mi je wypalił. Nawet go nie opieprzyłem :D
Pomagało mi właśnie to, że zawsze je miałem pod ręką. Pamiętam wcześniejsze razy, gdy rzucałem i nie kupowałem fajek. Potrafiłem w nocy na "CPN" podjechac po fajki.
Awatar użytkownika
By beemek
#173484
....najchętniej to bym wszystko rzucił i miał spokój ;)
Awatar użytkownika
By głos
#173496
Hej kolego Beemek, nie załamuj się i nie zeruj licznika. Jesteś e-palaczem od chwili kiedy zapaliłeś pierwszego e-petka. Reed odesłał Cię do bardzo mądrych rad – skorzystaj z nich. Zastosuj się jeszcze do krążącej po tym pomocnym Forum przemądrej podpowiedzi – nie traktuj przygody z e-p jako rzucania palenia, tylko zmianę marki papierosów.
I jeszcze zapytam, czemu nie próbujesz namówić Matuli na e-palenie? A może próbujesz? Tak, czy inaczej - pokaż jej, że to działa. Zrób zapas atomizerów, kup manualne 280tki, dopasuj liquid i heja! Będzie dobrze! Trzymam kciuki i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By beemek
#173508
Miałem 2 atomki, jeden z nich padł po 22 dniach e-palenia, wziąłem 2 zapasowy i złożyłem zamówienie z HG na 2 atomki, niestety atomizer padł po 8 dniach, a zamówienie jeszcze nie dotarło.... dobrze, że blisko jest sklep stacjonarny to zakupie 1 sztukę... i mam nadzieję, że wytrwa do przybycia zamówienia.

Mamę owszem namawiałem, ale najpierw wolałbym się sam przekonać, a jak narazie to same kłopoty

PS. Najdziwniejsze jest to że atomizer dymił normalnie, a po dojechaniu do pracy chcę sobie machnąć a tu nic dosłownie zero... poprzedni tak samo padł
Awatar użytkownika
By marko11166
#173527
beemek powiem ci że obecność papierosów w twoim otoczeniu to jest nawet dobrze bo masz psychiczną świadomość że możesz zapalić ale nie chcesz .Ja osobiście rzuciłem analogi w pierwszym dniu kiedy przyszedł mi e papieros bo w pierwszym dniu do przyjazdu listonosza 3 analogi w drugim 3 i później za jakieś 4 dni 1 bo w pracy nie paliłem a jak mi się udało urwać na chwile to sobie przypaliłem analoga tak na szybko .Tydzień temu zepsuł mi się atomek i też mnie skręcało na fajkę że zapaliłem jednego analoga i tu wielkie rozczarowanie smakował jak bym palił papier toaletowy :shock: .Od tamtej pory zrobiłem taki zapas wszystkiego że myślę że przez najbliższe 3 miesiące nie powinno mnie ni już zaskoczyć
By user
#173540
marko11166 pisze:[...] zapaliłem jednego analoga i tu wielkie rozczarowanie smakował jak bym palił papier toaletowy :shock: ....

Skąd wiesz jak smakuje palony papier toaletowy? :shock:
Żartowałem oczywiście ;)
By Anda
#173545
marko11166 pisze:... smakował jak bym palił papier toaletowy :shock:

...dobrze, że nie używany :lol: :lol: :lol:

beemek zrób zapasy, spróbuj od nowa, na pewno Ci się uda!
Awatar użytkownika
By beemek
#173657
Zakupiłem atomizer od KR-808D i mam wrażenie że narazie troszke słabiej dymi niż te od DSE901 ale mam wrażenie, że kop jest mocniejszy ;) Może się rozrusza ten atomek
Awatar użytkownika
By beemek
#179373
Ha... Dziś nadszedł dzień w którym wyszedłem na + narazie jest to 4,26 ale zawsze to jakieś oszczędnośći. Przyznam się że zdażało mi się w tym czasie popalać jeszcze analogi (np. brałem od matki i/lub znajomych)
Awatar użytkownika
By dwe
#179380
ale teraz każdy dzień już będzie in + i tylko się cieszyć
Awatar użytkownika
By beemek
#180824
Witam. Chciałem się pochwalić, że od wczoraj znów przestałem popalać analogi :-D zleciało całkiem bezboleśnie...muszę w końcu dać sobie spokój z tym łajnem bo wydaje mi się że analogi maja negatywny wpływ na moją cerę ;)
Awatar użytkownika
By Młody Chemik
#180963
Nie tylko na cerę... ja mam dodatkowo komfort psychiczny bo już 3 dni bez ani jednego analogowego kiepa więc chyba jesteśmy na dobrej drodze :D
Niechaj moc *CZAJNICZEK* będzie z nami i z Wami 8)
Awatar użytkownika
By beemek
#180979
Fakt psycha tez ważna ;-) ale te krostki strasznie mnie dołują ;)
Awatar użytkownika
By beemek
#181349
Kolejny dzień minął bez papierosa :) nie powiem około 19:30 miałem dość sporą chęć ale się nie dałem :-D
By user
#181606
I tak trzymaj beemek. Nie daj się skusić tym małym i śmierdzącym mordercom :)
Trzymam kciuki za Twoja silną wolę.
Awatar użytkownika
By beemek
#181657
Dzięki :) Mam nadzieję że wytrwam... wydaje mi się, że z dnia na dzień jest coraz lepiej
By user
#181673
Bo tak jest. Każdy dzień bez analoga pozwala odtruć się organizmowi :)
Gorzej jest bez "wspomagacza" typu e-fajek. Z nim nie ma takich wielkich problemów. Jeżeli zaś nadchodzi chęć na analoga, to można zakroplić mocniejszym liquidem, i będzie łatwiej :)
Znam to, też przechodziłem te okres. Powiem więcej, co jakiś czas nachodzi mnie dziwna chęć zapalenia śmierdziela, ale wtedy zakraplam 24mg, i dymam więcej. Ochota na syfa mija szybko.
Awatar użytkownika
By beemek
#181688
Aktualnie dymam :-D 18mg VG z Inawery. Zakupiłem 60ml i jeszcze sporo zostało, ale dzisiaj zakupiłem jeszcze 12mg też VG oraz aromat 5ml Marlboro :-D zapas się przyda
By user
#181700
Na "ciężkie chwile" mogłeś kupić bazę PG. Bardziej kopie niż VG, ale za to mniej dymku daje. Chyba, że pomieszasz je z sobą :)
Zapas to dobra rzecz. Człowiek ma komfort psychiczny, że mu nie braknie w razie czego, i nie trzeba będzie szukac analogów ;)
Awatar użytkownika
By beemek
#181745
W sumie nie potrzebuję aż takiego kopa ;) jak narazie VG daje rade całkiem nieźle... choć nie powiem, że sięgam dość często po mojego e-p
Awatar użytkownika
By beemek
#182702
Wczoraj minął kolejny dzień :) i leci już kolejny... Aż mnie dziw bierze, że jakoś tak bezboleśnie to przechodzę :) i nie mam jakiś napadów aby zapalić analoga :-D

Dzisiaj dotarła do mnie kolejna przesyłka od inawery - 60ml 12mg bazy VG i 5ml aromatu Marlboro... teraz posiadam już jakies 120ml liquidu o różnych aromatach
By user
#182708
No i tak trzymaj beemek :)
Masz sprzęt, masz zapasy paliwa, masz wsparcie na forum. Teraz wszystko w Twoich rękach. A podpowiem, że im dłużej nie dopalasz analogami, tym mniej będzie Cię ciągnęło, a łatwiej będzie tylko e-palić :)
Jestem z Ciebie dumny :) Nie zawiedź mnie ;)
Awatar użytkownika
By beemek
#182884
Dzięki za wsparcie :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.