EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#168525
blake pisze:1. Oczywiście są sprzedawcy bo być muszą, ale nie pozwolę na praktyki, które tutaj się zdarzają, że wypowiadają się w tematach w których nie powinny. Każdy ma założony swój dział i tam może pisać do woli. Zwykli użytkownicy piszą o ich e-papierosach w innym dziale i tam znajdują się TYLKO opinie użytkowników.

Pisałeś wcześniej coś innego, ale mniejsza o to.

2. StaryChemiku może doświadczenie w dziedzinie chemii masz i wcale tego nie neguje, ale do przepisów (praw autorskich) widzę, że już mniejsze. Film Telesfora umieściłem bez jego zgody i wiedzy. Nawet nie pofatygowałem się aby spytać się go o pozwolenie! Dlaczego? Po prostu go nie potrzebuje. Film nakręcony przez niego jest udostępniony w serwisie YouTube, gdzie umieszczając go wyraził tym samym zgodę na jego rozpowszechnianie. Inaczej sytuacja wyglądałaby, gdyby miał go na swoim serwerze i stronie. Wtedy tak, bez zgody nie mógłbym go umieścić.

PS. O tym właśnie pisałem w odpowiedzi do reed'a - zbędne dyskusje.

Hmmm...
Jak skomentujesz w takim razie to:
http://www.google.com/support/youtube/b ... wer=136522
Nie możemy udzielać praw do korzystania ze zdjęć lub fragmentów cudzych treści zamieszczanych w naszym serwisie. Prawa takie trzeba uzyskać od właścicieli danych treści. Możesz spróbować skontaktować się z nimi pocztą elektroniczną za pośrednictwem swojego konta YouTube.


Nie ma znaczenia, gdzie coś jest umieszczone. Wywieszenie wiersza na płocie też nie daje prawa nikomu do jego skopiowania bez zgody właściciela praw autorskich.
Poza tym istnieje jeszcze coś takiego, jak zwykła ludzka uczciwość.
By blake
#168528
StaryChemik pisze:Nie ma znaczenia, gdzie coś jest umieszczone. Wywieszenie wiersza na płocie też nie daje prawa nikomu do jego skopiowania bez zgody właściciela praw autorskich.
Poza tym istnieje jeszcze coś takiego, jak zwykła ludzka uczciwość.


Ma znaczenie. Przy dodawaniu filmu jest możliwość wyboru czy ma to być film prywatny czy publiczny. Ten jest publiczny i znajduje się przy nim kod embed do umieszczenia w innym serwisie. Po drugie nie korzystam z niego w celach zarobkowych a sam filmik jest raczej filmikiem reklamowym (link do sprzedawcy w czołówce oraz nazwa sklepu).
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#168548
Kwestia prywatny/publiczny dotyczy czegoś zupełnie innego. Do obejrzenia prywatnego musisz mieć zaproszenie. Nie mieszaj tego z prawami autorskimi. Co do korzystania/niekorzystania w celach zarobkowych - to nie ma nic do rzeczy w kwestii praw autorskich - polecam ustawę.
By blake
#168560
Nie będę się zagłębiał w dalszą dyskusję bo szkoda czasu. Filmik jest i pozostanie na forum. Co do praw autorskich to jest jeszcze jeszcze inny aspekt czy należą do Telesfora czy do dystrybutora modelu ego kamikaze, który zlecił jego nagranie.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#168565
Ależ niech pozostanie na stronie - ja TYLKO wyraziłem swoją opinię. A czy ktoś Telesforowi coś zlecił i czy prawa należą do niego czy kogoś innego to chyba nie ma znaczenia, drogi blake'u.
Widzę, że nie bardzo potrafisz się przyznać do tego, że nie bardzo się na tych prawach autorskich znasz.
By rgm
#169346
nie do końca rozumiem , ale http://www.youtube.com/youtubeonyoursite?hl=pl

Wydaje mi się że nie legalne byłoby zamieszczenie filmiku na stronie w przypadku jeśli czerpiemy z tego korzyści finansowe np. sklep w opisie produktu podaje link do filmiku z tym produktem/recenzją produktu. Z zastrzeżeniem!! że to nie my jesteśmy właścicielem tego filmu (czyli zamieszczamy film innego użytkownika).
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.