EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By aafrica
#1686012
Witam,
dość nieoczekiwanie i nagle trafił się wyjazd na kilka-kilkanaście dni do Mołdawii.
Mam bardzo mało czasu na zakup urządzenia i map. Kompletnie nie mam pojęcia jakie urządzenie kupić.
Moja wiedza na temat nawigacji jest taka: po Polsce- Automapa (korzystałem, i nie było źle ale czasami wyznaczała dość zaskakującą trasę), Europa zachodnia-TOMTOM (jeździłem na pożyczonym tomtomie i w zasadzie nie było źle).
W telefonie mam Navigona i google maps, ale używanie navi w telefonie, to porażka. Często odbieram połączenia i rozłącza mi nawigacje, co jest sporym problemem w obcym mieście.
Urządzenia, które miałem, to GoClever, Mio, TomTom. Były to urządzenia średniej klasy i półki cenowej. Czasami reagowały z opóźnieniem ( na rondzie zbyt późno pokazywały zjazd z ronda, dość długo łapały satelity). ogólnie w trasie nie było źle, ale w mieście potrafiły podnieść ciśnienie.
Szukam urządzenia 4.5-5 cali. Z szybkim procesorem i pamięcią, która wystarczy do sprawnej obsługi mapy. Prawdopodobnie wrzucę 2-3 mapy. Nie potrzebuję HD i innych bajerów.
Tylko nie wiem co wybrać. Większość tematów na różnych forach są już zdezaktualizowane a na temat map bardzo wschodniej Europy w zasadzie niewiele jest napisane.
Dobre opinie zebrał Modecom freeway Mx3, ale ciężko go kupić.A mx4 potrafi się wieszać.
Czy szukać czegoś z dwurdzeniowym procesorem, czy 256mb ram?Podpowiedzcie jakieś sensowne rozwiązanie, bo za kilka dni ruszam w trasę.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1686032
Jeśli chodzi o urządzenie, to obecnie proponuję tablet. Nawet mały. Program iGo Primo i najnowsze istniejące mapy. Z dobrymi mapami dla europy wschodniej jest trochę problem, ale dla Mołdawi jest mapa. Nie wiem na ile dokładna, bo tam nie byłem.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.