EPF
Awatar użytkownika
By cimon
#1681399
kajtek01 pisze:Nie mam face książki, czy on jest z polski?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

A apropos Hobbita, to byl chyba dosc zajety jak Cigreen.com rozmawial o skorkach. Nic z tego nie wyszlo (narazie).

Dla niecierpliwych news'ik. Orginalne gumy HCigar sa juz prawie skonczone (pierwsze odlewy). Fotek nie moge pokazac ale bedzie 4-6 kolorow (na wzor VT40 i VT200 - kto mial orginalusy ten wie o czym mowie) - GOOD SHIT!

Na moje slepe oko - kwestia 2 tygodni (w sklepach).

@mariushero

Jak ci box pierdo*nie z 1.5m na kafelki w kuchni to bedzie dopiero draka - nie inaczej. Zaproponuj cos w zamian. ;)
Awatar użytkownika
By Dareksa
#1681499
jacekgothic pisze:Faktycznie, dzięki za info.
Już tak jestem przyzwyczajony do Escribe pod DNA200, że przestałem zwracać uwagę na te małe różnice względem DNA75.
Szkoda, że "zabrali" ten odczyt :(

-- [scalono] 08 lip 2016, 09:00 --

Po kilku dniach użytkowania zauważyłem, że powłoka "lakiernicza" jest faktycznie dziadowska :twisted:
Pod ozdobnym "pierścieniem" zaczęła się przecierać farba i prześwituje goły metal. Dokręcając parowniki bardzo uważałem, żeby nie ocierać nim o boxa, ale to malowanie jest tak fatalne, że nawet najdelikatniejsze tarcie pozbawia boxa farby... W VT200 po pół roku używania nie mam nawet śladu od wkręcania parowników, w ogóle nie ma na nim żadnych śladów a jest to mój wół roboczy o którego nie dbam a wygląda jak nowy...
Jak będę miał (potem) więcej czasu, to wstawię foto... :?

-- [scalono] 08 lip 2016, 14:43 --

Oto zdjęcia, takich drobnych ubytków farby jest sporo, ale ciężko to pokazać na foto :|
Coś czuję, że jak się szybko silikony nie pokażą, to będę miał boxa bez farby, bo złazi z niego od samego patrzenia :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety nie udało mi się zrobić dobrej foty jak prześwituje goły metal spod farby w miejscu styku boxa z pierścieniem...

Obrazek

Takich drobnych "przetarć" jest i pojawia się sporo a boxa używam tylko w domu...
Nie, nie mam na dłoniach papieru ściernego :wink:




Niestety, wygląda na to, że kiepsko trafiłeś. Mam 2 szt. VT75, czerwony i czarny, które są używane 50/50.
Na czarnym farba z C-Frame schodzi od samego patrzenia i po dwóch dniach bardzo delikatnego użytkowania już były przetarcia.
Czerwony wygląda tak, jak bym go dopiero wyjął z pudełka.
Awatar użytkownika
By Sammael
#1681569
Czy jeszcze ktoś z posiadaczy czarnego egzamplarza mógłby się wypowiedzieć na temat schodzącego(bądź nie) lakieru?
Zauważyłem, ze większość tego typu problemów dotyczy wersji czerwonej...

pozdr.
sml
Awatar użytkownika
By Dareksa
#1681573
Wydaje mi się, że to może być loteria. C-Frame są wspólne dla obu kolorów. Może poszła jakaś wadliwa seria.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By cimon
#1681574
Sammael pisze:Czy jeszcze ktoś z posiadaczy czarnego egzamplarza mógłby się wypowiedzieć na temat schodzącego(bądź nie) lakieru?
Zauważyłem, ze większość tego typu problemów dotyczy wersji czerwonej...

pozdr.
sml


Prawdopodobnie pierwszy VT75 z obecnych na forum (czarny) - wyglada jak nowka!

Codziennie używany (jak wszystkie moje pudła) - minimum 5ml dziennie dolewane.
Awatar użytkownika
By Sammael
#1681585
Zapewne tez sposób użytkowania ma największe znaczenie... Całe szczęście pedantycznie wręcz dbam o swoją elektronikę :D A jak w niedługim czasie mają się pojawić silikony, to już w ogóle nie mam się czym martwić :wink:
Awatar użytkownika
By Dareksa
#1681594
W tym wypadku nie chodzi o sposób użytkowania. Napisałem, że równolegle użytkuje dwa vt75. Obchodzę się z nimi jednakowo delikatnie i na jednym już drugiego dnia miałem przetarcia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By zelazoo
#1681605
Panowie prosze mnie uswiadomic co to jest "analiza pakietu", jak ja zrobic i co ona daje?

Chmura z Wami
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1681633
Cimon, świetne wdzianko :beer:
Prędzej się box rozleci niż ta skóra :D
Cóż, trzeba czekać na oryginalne silikony, bo są świetne jak na gumowce i dość tanie a ta skórka, to pewnie połowę ceny boxa kosztuje... :wink:
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1681736
cimon pisze:.....Jesli opis jest prawdziwy - wiesz co to oznacza?

Obrazek
.....

Jeśli te parametry nie są naciągane, to akus posiada 50A ciągłego rozładowania.
"15C" oznacza, że ogniwo ma prąd rozładowania 15×pojemność akumulatorka.

________________
Tapa tapa z es piątki.
By mariushero
#1681738
grooman pisze:Szukam baterii do tego boxa. Przeleciałem chyba cały internet. Nigdzie nie ma zielonych efestów, żółtych awt ani basenów. Niby w enzo basen jest na "oczekiwanej dostawie" ale taki status ma chyba od tygodnia a box leży i się marnuje. Pytanie do osób, które mają tę baterię: http://www.mhunt.pl/akumulator-efest-im ... at-top-40a nadaje się? Wersja 3500 czy 4200 wystaje troche z boxa? W specyfikacji 4200 długość wygląda na pasującą bez problemu do boxa.

Jak się marnuje? Po prostu w oczekiwaniu na 26650, użyj 18650 z adapterem, który na pewno masz w zestawie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1681771
Kupować boxa na 26650 i ładować w niego ogniwo o pojemności 3500mAh, to IMO trochę bez sensu...
Minimum, to 4200.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1681776
No tak, masz rację. Robienie redukcji 18650, do boxa 26650, też kompletny bezsens. A krajowe sklepy zawalone akumulatorami i zamawiają coraz więcej towaru, zamiast robić wyprzedaże i likwidować asortyment. ;)
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1681779
tunajerzy pisze:Robienie redukcji 18650, do boxa 26650, też kompletny bezsens


To akurat ma sens, box robi się bardziej uniwersalny i z braku laku (awaryjnie) można chwilowo wsadzić 18650, ponieważ ten rodzaj akumulatora ma prawie każdy waper po ręką a jak widać w tym temacie już o 26650 trochę trudniej.
Awatar użytkownika
By Dareksa
#1681793
Panowie nie popadajmy w skrajności, 18650 całkiem dobrze się sprawdza w tym modzie. Jeśli ktoś nie ma 26650, to może na nich spokojnie przejechać do pojawienia się sensownej oferty.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1681810
Obfociłem HCigara z Wismec Venti.
BTW - wsadziłem z ciekawości, na próbę Sanyo NCR 18650 GA 10A i po 2ml/45W/0,25oma wyskoczyło "weak battery". Czyli zgodnie z przewidywaniami.








Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1682927
A propos akusów do VT75, to przeprodziłem wczoraj taki mały eksperymencik :-)
Zalałem Venti po brzegi - mierzone 6ml, włożyłem do boxa świeżutki LG HG2 (po 3 cyklach) naładowany równo do 4,20 V, zawziąłem się i przez dzień cały nie wziąłem do ust innego zestawu.
Grzałka CLR-0,5 oma/30W - absolutnie nie moja bajka tym bardziej, że jaram 12-ki, ale czego się nie robi.....
Pierwsze kilka/naście buchów na 25W dla przyzwyczajenia, a dalej wyłacznie 30W.
Pierwszy komunikat "week battery" dostałem przy 3,46V, po zwapowaniu równiutko całego baniaczka, nawet poczułem delikatnie zwierzaka. Dotankowałem do pełna i wapowałem dalej przy "week battery". Dopiero ostatnie ok. 10 sztachów było wyraźnie słabszych i wtedy wyjąłem ogniwo - 2,94 V. Dotankowałem strzykawką, żeby sprawdzić dokładnie ile weszło - 2 ml. Czyli łącznie na jednym naładowanym do pełna ogniwie zwapowałem uczciwe 8ml .
Nie jest źle. Perspektywę zakupu 26650 odłożyłem do bliżej nieokreślonej przyszłości, a już zwłaszcza zważywszy na fakt, że zwykle zadowalam się mocą o połowę mniejszą .
Miło :-) Dniówkę opękam...cnd. - nie mylić z cdn. :wink:
Ps: Bym zapomniał - po powtórnym naładowaniu ogniwo przyjęło 2515 mAh.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1683144
Nie wiem, dla mnie po dwóch dniach (fakt, że tylko w tyrce a więc pomiędzy 8.00 a 16.30 i starczy :D) na jednej 26650 (zielony Efest 4200mAh)...nie bardzo jest powrót do 18650 ;) To zupełnie inny rodzaj frajdy *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Einheart
#1683150
ja też doceniłem uroki 26650 :) w długą wakacyjną trasę to tylko liquid człowiek dolewa o zapas energii nie musi się martwić :)
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1683418
jacekgothic pisze:Odrobina cierpliwości i akus za 41zł ;)
http://www.banggood.com/1pcs-Basen-BS26003-26650-4500mah-3_7V-60A-Unprotect-Flat-Top-Rechargeable-Li-ion-Battery-p-1038121.html

Sa naprawde zayefiste srednica tego akusa to 26,68mm zielony efest to "tylko" 26,29mm a srednic wew. moda to 26,60mm.
Jaki z tego wniosek? :dupa
Moze moj akus spuchnol w transporcie :lol:





pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1683477
@up
O cholera :?
Podana na ich stronie średnica, to 26.10mm...
Skoro Tobie z banggood przyszedł jakiś grubszy, to pewnie mój też nie będzie nadawał się do VT :(
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1683479
Czekam az ktos zciagnie koszulke z tego akusa to moze wejdzie/zmiesci sie do VT75. Ja narazie nie rozpruwam tego :wink:
Dobrze, ze chociaz wchodzi do ladowarki :D

pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By Dareksa
#1683486
Zamawiałem od nich 2 szt. i oba bez problemów wchodzą do moda.
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1683489
@Rolnik
Używać bez koszulki, trochę średni pomysł. Trzeba cholernie uważać.
Ciekaw, czy po jej ściągnięciu, będzie chciał się zmieścić.
Tak czy siak, "pocieszyłeś" mnie z rana :(

Zobaczymy co mi przyjdzie, powinien być u mnie w poniedziałek, wtorek...
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1683491
I :dupa bez koszulki
Utylizacja, aktion papierkorb :(
natrzaskali juz tego z 10.000.000 i maszyny sie wyrajlowaly :lol:
W sierpniu bede w Polandi to moze sobie ktos tego akusa sprezentowac pod choinke za frikusa i walnac browara u rolnika :wink:


Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1683497
Rolnik pisze: srednic wew. moda to 26,60mm.


Po zdjęciu koszulki powinien wejść - na suwmiarce widzę 26,46...
Czyżby ten wymiar (26,60mm) był błędny?
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1683499
Tylko mi nie powiedzcie, ze moj VT75 jest felerny :)
Moze chinolskie suwmiarki przeklamuja pokazuja co chca ale fakt faktem jest, ze ten akus nie wejdzie do VT75



pzdr
rolnik
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, 07:46 przez Rolnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By zelazoo
#1683500
Powaznie akku nie da sie tam zmiescic? Dziwne ale moze byc prawdziwe

Chmura z Wami
Awatar użytkownika
By zelazoo
#1683559
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20160713/cdcdace90db212bccc81385b64807b2e.jpg[/img]

U mnie takie wskazania na suwmiarce pokazuje i sa ode dokladne. Moim skromnym zdaniem trzeba mierzyc gwint bo przynajmniej u mnie jest on wezszy niz tuleja na akku w modzie.

Chmura z Wami
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1683577
Wniosek prosty. Projektant VT75 dał ewidentnie :dupa
Efest 4200mha za długi, Basen za gruby. Wiadomo nie od dziś, że akumulatory różnią się wymiarami i to powinno być wzięte pod uwagę, na etapie projektowania.
Awatar użytkownika
By Haze
#1683592
tunajerzy pisze:Projektant VT75 dał ewidentnie :dupa

Tu bym akurat polemizował. Wiesz dlaczego te batki nazywają się 26650? Bo MAJĄ MIEĆ 65mm długości i 26mm średnicy, a nie kuźwa prawie 27mm. Niech w końcu producenci batek zaczną się stosować do standardu!!!
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1683604
To przynajmniej Twoj czarny VT ma wiekszy now-otwor jak moj czerwony :D
Moge jeszcze sprubowac wsadzic tego nieszczesnego akusa do zamrazalki albo cieklego azotu i powinien sie skurczyc :lol:

pzdr
rolnik
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, 12:12 przez Rolnik, łącznie zmieniany 1 raz.
By jaro19591
#1683610
Dobrze Haze napisał, gdy wiercę otwór pod śrubę M6, to nie mierzę za każdym razem jej średnicy. Po to m.innymi wymyślono coś takiego, jak normy.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1683674
Haze pisze:
tunajerzy pisze:Projektant VT75 dał ewidentnie :dupa

Tu bym akurat polemizował. Wiesz dlaczego te batki nazywają się 26650? Bo MAJĄ MIEĆ 65mm długości i 26mm średnicy, a nie kuźwa prawie 27mm. Niech w końcu producenci batek zaczną się stosować do standardu!!!


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_battery_sizes

http://www.webcitation.org/666eWBZbx

A pasowanie na 0,1 mm, to stosuje się w trochę innych branżach. No offence :D
By Speedo1544
#1683707
Dobra to teraz pytanie
Jakie 26650 kupić żeby nie było problemu
Czyżby basen basenowi nie równy ?
Jak tak dalej będzie to zostanę na 18650
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1683715
Speedo1544 pisze:Dobra to teraz pytanie
Jakie 26650 kupić żeby nie było problemu
Czyżby basen basenowi nie równy ?
Jak tak dalej będzie to zostanę na 18650


Ależ jakikolwiek. Pod warunkiem, że pójdziesz na zakupy z suwmiarką :lol:
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1683787
U mnie średnica w VT75, to 26,40mm, ale muszę poszukać normalnej, tradycyjnej suwmiarki i pomierzyć, bo te elektroniczne, to straszny szrot...

-- [scalono] 13 lip 2016, 19:51 --

Normalną suwmiarką wyszło 26,45mm.
Mierzyłem redukcję, ponieważ ona wchodzi na styk, bardzo na styk...
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1684081
Temat mało opłacalny niestety. Sama skorupa kosztuje więcej niż zasilanie + do tego masakryczny koszt wysyłki z Malezji.
By Polan
#1684085
Ja rozumiem, że przy obróbce marnuję się więcej materiału niż zostaje...

To jak ? pytamy ile by chcieli przy 10 sztukach ? :D

----edit-----

Zapytałem :D
Ostatnio zmieniony 14 lip 2016, 09:24 przez Polan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.