EPF
Awatar użytkownika
By mariogd
#1555771
Nowy box od Sigelei.


Material: Zinc Alloy
Variable Wattage Range: 10.0W - 90.0W
Output Voltage Range: 1.0V -7.5V
Input Voltage Range: 3.2V - 4.2V
Joule Range: 10.0J-75.0J
The maximum current : 30A
Battery : Single 18650 high-drain battery
Temperature Adjustment Range: 100-300°C / 212-572°F
Atomizer Ohm Range: 0.1 - 3.0 ohm

Each set contains:
Sigelei Spark TC 90W Mod
2500mAh 18650 battery
Silicon case for Spark TC 90W
Micro USB cable
User manual
Warranty card
Awatar użytkownika
By Shanty
#1555795
90 W i jeden akus? :lol:
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1555799
Ale padkudztwo. Pomyśleć, że ta sama firma wypuściła 75W i MiniBook...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1605041















Ostatnie godziny na wyspie, więc postanowiłem zrobić pare fotek tego ustrojstwa. Powiem tak, lżejszy od Evica, wielkość praktycznie ta sama, według mnie lepiej spasowane elementy, guziki idealnie przypasowane do korpusu, nic nie lata. Ogólnie prezentuje się w rzeczywistości bardzo dobrze.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1610570
Zamówiem w edymie, bo w sumie dobra cena, niecałe 150zł po zrabatowaniu. Też nie wierzę w 90W z jednego akusa, ale w zasadzie to nie przekraczam 50W, także imo będzie wystarczająco. W internecie krążą plotki, że siedzi tam jakis sx. Zobaczymy jak odbiore.
Awatar użytkownika
By rafii
#1611551
BHBmacieg pisze:Zamówiem w edymie, bo w sumie dobra cena, niecałe 150zł po zrabatowaniu. Też nie wierzę w 90W z jednego akusa, ale w zasadzie to nie przekraczam 50W, także imo będzie wystarczająco. W internecie krążą plotki, że siedzi tam jakis sx. Zobaczymy jak odbiore.

Z filmiku wychodzi że to YIHI od 2;26
też się nad nim zastanawiam, czekam na pierwszą opinię czy posiada step down
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1611565
We wtorek odbieram. Zobaczymy co to cudo potrafi. Nie mam w sumie czym zrobić pomiaru napięcia, ale jak mu zadam napięcie poniżej nominalnego napięcia akusa i będzie słychać przetwornice to raczej będzie to świadczyć o tym, że step down działa. Poza tym sprawdzę to organoleptycznie, jak będzie słabiej grzałko na 3.2V niż np na 3.5 to wniosek będzie prosty.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Einheart
#1611712
dziś byłem na wysepce i życzliwa pani użyczyła mi na chwilę to maleństwo - wkręciłem swojego Bellusika z setupem ukręconym pod SS316 i powiem że zaskoczył mnie bardzo przyjemnie - naprawdę poręczne maleństwo - kontrola TC działa bardzo płynnie - czy w tym modzie jest możliwość wyboru rodzaju drutu ? chyba na niego się skuszę bo naprawdę fajny
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1611717
U mnie w mieście na wysepce 250zl. Skąd oni biorą te ceny :torba:

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By rafii
#1611738
Einheart pisze:dziś byłem na wysepce i życzliwa pani użyczyła mi na chwilę to maleństwo - wkręciłem swojego Bellusika z setupem ukręconym pod SS316 i powiem że zaskoczył mnie bardzo przyjemnie - naprawdę poręczne maleństwo - kontrola TC działa bardzo płynnie - czy w tym modzie jest możliwość wyboru rodzaju drutu ? chyba na niego się skuszę bo naprawdę fajny

Ni200 i tytan
Awatar użytkownika
By Vaneheim
#1611770
Z tego co zauważyłem i wyczytałem to niestety nie ma możliwości ładowania akumulatorka przez usb.
Ale jest naprawdę bardzo dobrze wykonany.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1611777
Vaneheim pisze:Z tego co zauważyłem i wyczytałem to niestety nie ma możliwości ładowania akumulatorka przez usb.
Ale jest naprawdę bardzo dobrze wykonany.


Mnie to nie robi, i tak kupuje z nim 2 akusy i polecą na nitecora.
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1611811
@Vaneheim
Hmm, a ja właśnie czytałem, że passtrough posiada... Musi ktoś z naszego podwórka sprawdzić.
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1612125
Vaneheim pisze:Z tego co zauważyłem i wyczytałem to niestety nie ma możliwości ładowania akumulatorka przez usb.
Ale jest naprawdę bardzo dobrze wykonany.

Jak jeszcze siedziałem na wyspie to po podłączeniu usb było ładowanie. Za to brak info o upgrade.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Vaneheim
#1612137
Trzeba poczekać, aż ktoś będzie miał go w ręku i sprawdzi to osobiście.
Info o tym wyczytałem, nie napisze gdzie bo nie pozwala mi na to regulamin.
Ale zacytuje:
Brak ładowania MicroUSB i konstrukcyjny błąd z otworami wentylacyjnymi to już wręcz dobitka na pustą bramkę. Nie ma nawet na co patrzeć, to smutne. Na pewno znajdzie się grono fanów Sigeleia, którzy Sparka kupią, ale jestem pewien dwóch rzeczy. Pierwsza to fakt, że praktycznie tylko fani firmy zakupią owego boxa, a druga to to, że ilość tych fanów zdecydowanie zmaleje.

No chyba, że ktoś w recenzji napisał bajki wyssane z palca.
Sam też miałem go w ręku i podłączałem na chwile do ładowania, ale na ikonce baterii wyświetlał się tylko komunikat o podłączeniu do sieci, natomiast ikonka akumulatorka nie pokazywała ładowania.
Stąd takie moje domysły.
Oczywiście mogą być błędne. :mrgreen:
Tak czy inaczej nie zmienia to faktu, że mnie on się bardzo podoba i całkiem możliwe, że się na Sparka skuszę. :beer:
Awatar użytkownika
By rafii
#1612151
Z tego co mówili na zagranicznych filmach jest USB do ładowania, bo sigelei nie wypuszcza aktualizacji. A tu info z e-dymu
Tak jak w przypadku większości nowych modów tak samo Spark posiada zarówno funkcję Step Up jak i Step Down. Tym samym może on podawać napięcie niższe niż aktualne napięcie na akumulatorze

Tapatalk
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1613367
Ok, spark odebrany. Parę słów ode mnie.

Pierwsze wrażenie: WOW jaki on mały i lekki - za chwile zdjęcia. W dotyku sprawa wrażenie dobrze wykonanego. Niestety spasowanie guzików tragiczne. Na początku myślałem, że przyszedł uszkodzony, ale to guziki tak latają. Box z całą pewnością może służyć jako grzechotka dla dzieci. Nie wiem, może mam wadliwy egzemplarz. Na dniach będę miał w ręku jeszcze jedną sztukę, jak nie będą tak latać to mój pójdzie na reklamacje.

Jak wspominałem jest malutki, tak wygląda przy tesli 60W nano i cuboidzie:






Pin i konektor wyglądają całkiem przyzwoicie. Wszystkie moje parowniki ładnie licują, żadnych przerw czy coś.




W środku siedzi Yihi sx130D_T v2.6.




Wyświetlacz to klasyk ze stajni yihi, klasyczne tabelki i podświetlenie całości:




Wyczekiwana odpowiedź - można ładować po kablu. Po podłączeniu taka ikonka:


Po wciśnięciu POWER box podał napięcie na grzałkę, także posiada funkcję passthrough


Wspominałem, ze jest bardzo lekki:
Bez akusa z założoną klapką akusa - 94g!



Bez akusa i bez klapki na akusa (która wydaje się być dość ciężka w porównaniu do wagi całego boxa) - 71g!



Z akusem samsung 30Q - 141g.



Dla porównaniu tesla nano 60w - "aż" 215g.




Box posiada zarówno przetwornice step-up jak i step-down. Wnioskuję po tym, że przy ustawieniu 5V czy 3,0V słychać "cykanie" przetwornicy.

Ogólnie pierwsze wrażenie sprawia jak najbardziej pozytywne. No może prócz tych grzechocących przycisków.
Awatar użytkownika
By rafii
#1614633
Doszła dziś i moja sztuka, przyciski grzechoczą trochę ale tylko od zmiany ustawień.
Szczerze mogę powiedzieć ze cieszę się ze sprzedałem vtc mini, trzymanie w te ręku o wiele bardziej komfortowe niż vtc, wysokość prawie taki jak SMPL. Jedyne co mogło by być inne to ten biały kondom :P
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1617422
Nie wiem o co chodzi, ale tinypic cos pokręcił i podmienił zdjęcie tesli nano na jakąś gołą babe x]]. Pierwszy raz widzę to zdjęcie na oczy. Tutaj poprawny obrazek.


By chesterkowy
#1630896
Czy moglibyście się jeszcze raz wypowiedzieć o tym boxie, bo często inna jest pierwsza opinia od tej którą można powiedzieć po paru tygodniach. Zamierzam kupić to zasilanie jako "wyjściowe" z haze mini, ponieważ ipv 3li jest duży i będzie mi niewygodnie go nosić w krótkich spodniach gdy nadejdzie lato. Czytałem coś o zaskakująco szybko rozładowującym się akumulatorze, zamierzam korzystać z niego na 45-55 watach i nie chcę przy sobie nosić dwóch akumulatorów.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1631025
U mnie opinia bez zmian. Kupiłem go w zamian za tesle nano 60w i nawet przez sekundę nie żałowałem. Z tym szybkim rozładowaniem, to trzeba doczytać dokładniej. Na mocach >75w gdzie akus mordowany jest do granic możliwości to może i faktycznie co buch to tracimy 1% stanu naładowania. Przy rozsądnych ustawieniach jest wszystko ok. Z tym jednym akusem na cały dzień to zależy ile wapujesz. Ja mam przemiał na poziomie 20-30ml dziennie, także nie ma mowy o całym dniu na 1 akumulatorze. Na jednym ogniwie (samsung 30q) jestem w stanie odparowac nawet 15ml liquidu (tryb tc dla niklu, 260 stopni, 40-50J), co pozwala mi przeżyć cały dzień na dwóch ogniwach. Prądu starcza mi chyba nawet na dłużej niż 2 w pełni naładowane hg2 w cuboidzie, na którym jestem w stanie odparowac 20-25 ml liquidu na podobnych ustawieniach. Ogólnie nic złego się ze sparkiem nie dzieje, odkąd go mam codziennie mi towarzyszy poza domem, a cuboid został sprzętem domowym.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1631105
Zastanawiałem się nad Sparkiem, ale nigdzie nie było, więc jako fan Sigeleia wziąłem MiniBooka. Niby wszystko ok, ale do jakości i działania modelu 75W mu sporo brakuje. Zastanawiam się teraz czy nie kupić Sparka. Ma ktoś porównanie Sparka do MiniBooka? Ktoś używał obu modeli?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LICHU
#1631358
Świetny box o wiele lepiej leży w łapie niż vtc mini. Natomiast są dwie wady grzechocze i kolor srebrny oddałem po 30 minutach. Wygląda jak plastikowa zabawka. I jeszcze jedno wyświetlacz to tragedia. Reszta na plus. Świetnie leży w łapie.
Awatar użytkownika
By slavo22
#1641573
LICHU pisze:Świetny box o wiele lepiej leży w łapie niż vtc mini. Natomiast są dwie wady grzechocze i kolor srebrny oddałem po 30 minutach. Wygląda jak plastikowa zabawka. I jeszcze jedno wyświetlacz to tragedia. Reszta na plus. Świetnie leży w łapie.

Dzięki.... :p
Mi się podoba, nic nie grzechocze i dobrze leży w ręce a i do kieszeni marynarki pasuje.

Wypalcowane
By przemasxx
#1656898
Witam czy w sparku da się wyłączyć ekran i dalej wapować? chyba chodzi o ten tryb stealth i czy ma może wyswietlaną ilość zaciągnięć i jak będę go używał tylko na vw to te joule zamiast watów nie bedą przeszkadzały głupie pytanie wiem ale nie mam o tym pojęcia wieć wole spytać zanim zakupie i ogólnie miałem sigelei mini 30w i byłem bardzo zadowolony czy spark sprawuje sie podobnie?
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1656960
Nie ma trybu steathl, nie liczy zaciągnięć. W trybie power moc pokazuje w watach, natomiast w TC jednostka mocy jest Joule (w zasadzie to powinno się mówić, że jednostka ilości ciepła podawanego na grzałkę, ale w uproszczeniu można uznać, że w tym przypadku ciepło jest analogiem mocy).

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By przemasxx
#1657154
A z jakiego materiału jest wykonany bo wygląda jak z plastiku i czy jest podobnie niezawodny jak sigelei mini i można gdzies dokupić kondoma do niego bo ten biały co dają w zestawie to nie za bardzo
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1657171
Silikonow innych nie widziałem. Ale, przynajmniej srebrny, jest tak wykonany, że mocno trzeba by było się postarać żeby bo porysować. Ja noszę bez silikonu, stawiam normalnie na spodzie i żadnej rysy nie mam. Nawet śladów od wkrecania parownika nie mam.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1676126
Trzymasz power podczas składania akumulatora i czekasz aż na wyświetlaczu pojawi się wersja softu. Tak samo sprawdza się to w każdym boxie z elektronika od yihi.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.