EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By omegasupreme
#165531
Witam mam taki problem :)
Kupuje Peny POLTIKO najwieksze i niby najtrwalsze.
Jednak ja duzo pale i szybko siadają... iwelu ludzi mowi ze ma np takiego papierosa kilka miesiecy albo poł roku. niektorzy mowią że góra 3 miesiace i siadają.. u mnie zazwyczaj siadają po 1 lub 2 tygodniach. raz zdarzyło sie ze 3 tygodnie dobrze palił jeden EPek.

Zastanawiam sie czy winą tego ze mi sie tak zapychają ze nie sposób wydobyć dymu albo cakkiem spalaja jest to że pale co 5 minut ?

generalnie to ja nie pale tak znowu caly czas wiekszosc czasu trzymam go w ustach i gryze ustnik:)

Prawdziwych papierosów nie pale juz 108 dni.
Ale powiedzcie mi jak sie stosuje liquidy o mocy od 12mg do 20 mg... to mozxna tak sobie poprostu palic od rana do nocy ??? czytalem ze paląc EPka i tak dostajesz mniej nikotyny niz w przypadku palenia ANALOGA.

moje pytanie brzmi CZY to zdrowsze Epalenie ???

ANALOGI paliłem około 1 paczke na 2 dni.. a teraz EPki pale niemal caly czas ( bez przesady jak juz psialem) ale Epki pale chyba 10 razy zcesciej niz kiedyś ANALOGI..

czy to nadal dlamnie zdrowsze :) ????

nigdzie nie pisze na reklamach ze nie wolno zaduzo...
Awatar użytkownika
By Tusia
#165540
Powiem Ci jak jest u mnie. Przez wiele miesięcy używałam różnych modeli, głównie penów.
Tak jak Ty nie wyjmowałam ich niemalże z ust. Czy to zdrowsze? Z pewnością mniej szkodliwe o czym informuje mnie mój organizm, subiektywnie czuję dużą różnicę na plus. Czuję się jak osoba niepaląca.
Po nabyciu modeli na kartomizery samoistnie zmienił się mój styl e-palenia.
Dają mi uczucie "napalenia się" i przerwy między sesjami stały się dłuższe czego nie potrafiłam osiągnąć przy penach.
nigdzie nie pisze na reklamach ze nie wolno zaduzo...

Bo to urządzenie dla dorosłych, samodzielnie myślących.
Jednak teraz tak sobie pomyślałam, że powinny być takie informacje ponieważ inhalator może trafić w ręce osoby dorosłej lecz... "wolniej myślącej" (delikatnie mówiąc), która nie ma świadomości, że faszeruje się nikotyną w nadmiarze. Pamiętajmy, że w nadmiarze to i woda, i zwykła sól może... zabić!
Awatar użytkownika
By gastolek
#165546
Kup Egona :)
Co prawda ja i Ego nie wypuszczam z paszczy.
Paliłem 2,5 paczki West Ice wcześniej.
Teraz "przepalam" ok. 10 ml liquidu dziennie.4 do 5 ładowań bateryjki Ego/Riva dziennie.
Na szczęście udało mi się zejść z mocy 18 na 9 w samoróbkach :)
By Pilot353
#165547
Co do zapychania pena czasami go przedmuchaj (atomizer) a czasami wrzuć do gorącej wody, wypłucz dobrze. Może być z kropelką płynu do mycia naczyń. Jak z płynem to musisz potem wypłukać w czystej, przegotowanej wodzie, wysuszyć i palić dalej.
Awatar użytkownika
By Tusia
#165549
Pamiętajmy, że jesteśmy w dziale "E-Palenie a zdrowie".
Tutaj omawiamy sprawy zdrowotne. Po porady techniczne odsyłam do innych działów.
Awatar użytkownika
By szymon1410
#166309
Nie wiem co Ty tworzysz z tymi penami, że tak Ci padają... Z resztą nie rozumiem co znaczy "Kupuję peny POLTIKO". Kupujesz baterie? Atomizery? Moje odczucia związane z tym epkiem są jak najbardziej pozytywne, no może poza koszmarnym serwisem. Pali się dobrze, dymi dobrze, solidny i trwały. Od 3 miesięcy palę na 2 atomkach i żyją. Epetem trzeba się opiekować, to nie analog!
To tyle OT.

Nie wiem co powoduje u Ciebie odruch sięgania po papierosa, ale na pewno nie jest to brak nikotyny. Ja paliłem 3x więcej niż Ty i jakoś nie katuję epetka bez przerwy.
Zdarza mi się nie wyciągać go z ust w samochodzie i katować bez przerwy 2h, ale potem mam obrzydzenie przez kolejne 3h. Ponadto jakoś nie chce mi się wierzyć, że bez przerwy pociągasz liquid 20mg i jeszcze się nie przepaliłeś...
Co do tego czy to zdrowsze czy nie, to chyba ty wiesz najlepiej. Nikotyna to toksyna, więc o zdrowiu nie ma co mówić. Może być to co najwyżej mniej szkodliwe.
Awatar użytkownika
By vincent
#166598
Łoboszszeee - co to za temat: "Jak często można palić Pena Poltiko"?
Tak często jak się ma ochotę i dopóki działa, bo jak nie działa, to palić się go nie da nawet przy wielkiej chcicy :D.
Awatar użytkownika
By cig-shop
#166606
Nie wiem dlaczego akurat temat o penach Poltiko znalazł się w tym dziale :shock:
Jeżeli chodzi o sprawy zdrowotne to można go palić tak samo często jak i inne peny, więc oczywiście z umiarem stosownie do możliwości swojego organizmu :wink:
Jeśli chodzi natomiast o kwestie techniczne zadaj pytanie w odpowiednim dziale bo nie będziemy przecież tu spamować :wink:
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.