EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By assan18
#998175
Zawsze chciałem spróbować sił webmastera i przyznaje się uczciwie, że nie mam zielonego pojęcia i budowie strony od podstaw a poradniki, które udało mi się znaleźć w internecie i ogrom informacji w nich zawarty skutecznie zniechęcał mnie do nauki.
Do czasu kiedy wpadł mi niedawno w ręce zyxel nsa310, który po zainstalowaniu odpowiedniego pakietu pozwala na prowadzenie bloga WordPress.
Niestety ten cały WordPress jest po angielsku, spolszczenie go wymaga za dużo zachodu i sam serwer jest za słaby do tego celu.
Idąc po sznureczku i szukając w internecie wpadł mi poradnik jak WordPress zainstalować na zdalnym serwerze i jak go prowadzić.
Niestety oprócz wymagań technicznych, jakie powinien spełniać ten serwer nic więcej nie wiem.
I tu pytanie, jaki hosting wybrać? Bo jest tego pełno i mam menelik.

Może ktoś mi doradzi.
Awatar użytkownika
By LogerM
#998183
assan18 pisze:ogrom informacji w nich zawarty skutecznie zniechęcał mnie do nauki.

Odpuść więc... z takim podejściem niedaleko zajedziesz.
Awatar użytkownika
By assan18
#998196
No dobrze ale taki WordPress nie wymaga wiedzy z tego co się z poradnika dowiedziałem to prowadzenie go jest podobne do wpisywania postów na tym forum.
Zawsze chciałem się tym pobawić i co jakiś czas coś skrobnąc w internecie.
Awatar użytkownika
By kowjack
#998387
Witam.

Jeszcze Duuuuzo nauki przed Toba kolego , ale czlowiek ktory sie nie rozwija podobno cofa , wiec zycze CI cierpliwosci :D . Polecam az.pl , tylko poczekaj na promocje , naprawde maja bardzo fajne obnizki z roznych okazji .

Pozdrawiam
By medok303
#998627
WordPress to wiodąca platforma blogowa, która idealnie nadaje się na stawianie pierwszych kroków przez osoby, które chcą coś publikować w internecie.
Więc jeśli tylko chcesz coś publikować od czasu do czasu, to jest to dobry kierunek :)
Jak wiadomo, aby strona była widoczna w internecie potrzebne jest dla niej miejsce na serwerze (konto hostingowe) oraz adres, pod którym jest widoczna (domena).
W zasadzie wszystkie firmy hostingowe oferują możliwość instalacji WordPressa. Czasami jest to sprowadzone do kliku kliknięć :)
Ze swojego doświadczenia mogę polecić hosting na http://o12.pl
Każdy użytkownik hostingu ma dostęp do darmowej bibliotek skryptów - w tym WordPressa (w wersji polskiej również), które instaluje się naprawdę za pomocą kilku kliknięć. Zresztą możesz tam znaleźć instrukcję krok po korku jak założyć bloga, a do tego klika wskazówek jak podejść do tematu blogowania (darmowy blog czy na własnym hositngu) https://o12.pl/wiedzodajnia/czytaj/jak-zalozyc-bloga
Mam nadzieję, że artykuł pomoże Ci wejść w temat blogowania :)
Na o12.pl można założyć konto testowe na 14 dni i korzystać jego pełnej funkcjonalności, bez zobowiązań. Myślę, że ułatwia to podjęcie decyzji.
Tam też często pojawiają się promocje na konta, więc warto sprawdzać co w danym momencie oferują.
Awatar użytkownika
By 666marian666
#998707
assan18 pisze:No dobrze ale taki WordPress nie wymaga wiedzy z tego co się z poradnika dowiedziałem to prowadzenie go jest podobne do wpisywania postów na tym forum.
Zawsze chciałem się tym pobawić i co jakiś czas coś skrobnąc w internecie.


Wordpress wymaga wiedzy chociażby podstawowej w zakresie html i css.

Pomocna będzie ta stronka.
http://www.kurshtml.edu.pl/


Co do hosta to tak jak Haze napisał cba.pl ewentualnie hostinger.pl,sanfre.eu
Ten pierwszy wyświetla reklamy na górze strony.
Hostinger brak reklam.
Sanfre brak reklam, backupy.
Do nauki te co wymieniłem wystarczą.
Awatar użytkownika
By LarryKowalsky
#1018324
assan18 pisze:Zawsze chciałem spróbować sił webmastera i przyznaje się uczciwie, że nie mam zielonego pojęcia i budowie strony od podstaw a poradniki, które udało mi się znaleźć w internecie i ogrom informacji w nich zawarty skutecznie zniechęcał mnie do nauki.
Może ktoś mi doradzi.


Jeżeli webmasterka nie jest Twoim ulubionym zajęciem zerknij tutaj. Szybko, prosto i co najważniejsze za darmo.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1264971
Hosting dedykowany pod WP? Nie no masakra... Wordpress wymaga dwóch rzeczy do prawidłowego działania: PHP z włączonym mod_rewrite (najlepiej odpalany z mod_suphp) i bazy MySQL. Można się bawić z hostingami dedykowanymi w bardziej wymagających skryptach ale dla WP? Przerost formy nad treścią, choć pewnie w dobie domorosłych webdesignerów i webdeweloperów, z wiedzą na poziomie instalacji podstawowych wtyczek pobieranych z repozytorium społeczności, sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1265126
1. WP ma spolszczenie!
2. Po co hosting? Chcesz zacząć zabawę z programowaniem css, php, html (inne)? Może warto zainstalować platformę na swoim kompie i bawić się na localhost? Poszukaj wiadomości nt. krasnal serv (nie wiem czy jeszcze rozwijany), WAMP server (skrót od Windows Apache MySQL PHP) lub LAMB (analogicznie tylko dla Linuxa).
Sent from my RM-825_eu_poland_296 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1265203
nemiasty pisze:krasnal serv (nie wiem czy jeszcze rozwijany)

Od lat nie jest rozwijany, z Pablem co prawda nie mam kontaktu od czasów odejścia z Genesis, więc nie znam powodów porzucenia projektu ale projekt zatrzymał się ostatecznie gdzieś w okolicach 2004 roku.
nemiasty pisze:LAMB

*LAMP i różnica do WAMP/XAMP jest ogromna, bo w przypadku Linuxa instalujemy kolejno każdy ze składników i pracują one niezależnie, podczas gdy w przypadku Windowsa emulujemy środowisko i instalacja jak i użytkowanie przebiega w zwartym silniku. Poza tym lepszą opcją jest jednak do domowej zabawy wybranie lighttpd.
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1265470
LogerM mój błąd... tak to jest jak się pisze z tel i nie sprawdza się przed wysłaniem wiadomości :) Dzięki za poprawienie
Ja tam na WAMPa nie narzekam i w robocie czasem zmuszony jestem do uruchomienia i poprawienia kilku skryptów. Prawda jest taka, że traktuję to jako przejściowa platforma testowa. Normalnie usługi www uruchomione mam na serwerze (intranet) oraz u usługodawcy internetowego.

Wracając do głównego wątku, czyli hostingu. Aktualnie na rynku jest wiele firm udostępniających przestrzeń dyskową wraz z wymaganymi usługami po stronie serwera. Jedne są lepsze, inne gorsze. Za lidera cały czas uważa się Home.pl, dzielnie rynek zdobywa 1&1. Ja korzystam głownie z linuxpl.com. Jakbyś potrzebował jakiś serwer Microsoftowy to śmiało polecę Webio.pl.
Awatar użytkownika
By puzii76
#1643212
Używam webserv do localhosta, chyba najlepszy i darmowy.
Jeżeli chodzi o wybór hostingu płatnego to jak wyżej, żadne homy i inne drożyzny które w ofercie (oprócz cen) są ubogie..
Gdybyś był zainteresowany pisz na priv, nie będę tu podawał linków i nikogo reklamował...
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.