EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1604139
Witajcie.
Trafiłem na ciekawy artykuł:
http://blogprawnika.pl/2011/03/zwrot-oplaty-za-karte-pojazdu/
Z kolei w innym:
http://www.motofakty.pl/artykul/karta-pojazdu-kiedy-otrzymamy-425-zl-zwrotu.html#komentarz-135978
natrafiłem na informację że ubiegać się mogą ci którzy zapłacili 500zł za wydanie karty pojazdu pomiędzy 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku.
No i teraz troszeczkę nie rozumiem, sprowadziłem samochód w 2006 roku , mam potwierdzenie że zapłaciłem 500zł za kartę pojazdu dnia 2 czerwca 2006 roku.
Czy w związku z tym nie mogę ubiegać się o zwrot niesłusznie pobranych 425zł?
Może ktoś to przerabiał albo jest na forum zorientowana osoba która potrafi udzielić pewnej informacji.
Awatar użytkownika
By voltman
#1604228
natrafiłem na informację że ubiegać się mogą ci którzy zapłacili 500zł za wydanie karty pojazdu pomiędzy 23 lutego a 14 kwietnia 2006 roku.



Ale dziwne jest to ze dalej pobierali. A masz na to jakieś kwity?

Niby wygląda ze nie prawidłowo ci pobrali opłatę...

Ja bym na Twoim miejscu porostu spróbował odzyskać.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1604232
Kwity mam, problem tylko w tym, że większość roszczeń jest już przedawniona, w tym moje.
Taką informacje otrzymałem właśnie z kancelarii prawnej zajmującej się tymi sprawami.
Jednak jeśli ktoś mieści się w ramach czasowych opisanych w artykule to do końca marca ma czas by domagać się zwrotu niesłusznie pobranych 425zł.
Od zapadnięcia wyroku nie rozgłaszano tego licząc właśnie na to że ludzie nie będą wiedzieli że mogą odzyskać swoje pieniądze.
Przedawnienie następuje po 10 latach od dokonania opłaty 500złza kartę pojazdu. Ja dowiedziałem się za późno...
Błędem sądu było nie wydanie nakazu zwrotu niesłusznie zawyżonych opłat bo wtedy musieli by oddać każdemu.
Bez tego nakazu modlili się by ludzie żyli w niewiedzy i jak widać na moim i wielu innych przykładach udało im się.
Polska........
Awatar użytkownika
By Goldi
#1604251
Norbas pisze:Przedawnienie następuje po 10 latach od dokonania opłaty 500zł za kartę pojazdu.
Norbas pisze:mam potwierdzenie że zapłaciłem 500zł za kartę pojazdu dnia 2 czerwca 2006 roku.

No to 10 lat jeszcze nie minęło.
By wariacik5
#1635589
No witam, posiadam podobny problem, tzn posiadałam, zwróciłam się do tej instytucji, wystosowałam do nich pismo wytłumaczyłam o co chodzi i zwrócili pieniądze, tam też pracują tylko ludzie i każdy ma prawo do pomyłki lub przeoczenia, na prawdę wystarczyło napisac
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.